Koldaki sarkmalar, kişinin yaşını olduğundan daha büyük görünmesine yol açabilir. Eğer koldaki sarkmalar belirli bir seviyenin altındaysa, hastalara ameliyat yerine ameliyatsız kol germe tedavisi de önerebiliriz.

Özellikle yaşı genç olan hastalar hem izsiz hem de pratik olması nedeniyle ameliyatsız kol germe tedavisine yöneliyorlar. Thermage, Ultrashape ve Vellashape teknikleriyle sarkık kol derisi sıkılaştırılır ve daha genç bir görünüme kavuşturulur.

Kol sarkmasının birçok nedeni vardır. Bunların başında yaş ve yer çekiminin etkisi geliyor. Yer çekimi nedeniyle kollarda aşağı doğru bir sarkma görmek mümkündür.

Kollardaki sarkmaların bilinen en önemli nedeni ilerleyen yaştır. Yaşın ilerlemesiyle birlikte cilt eski sıkılığını kaybeder ve yerini sarkık bir görünüme bırakır. Her ne kadar spor ve beslenme programıyla kendinize iyi baksanız da yerçekiminin etkisine karşı koymanız imkansızdır.

Ameliyatsız Kol Germe Kimlere Uygundur?

Sık sık kilo alıp veren kişiler veya yaş faktörüyle kol derisinde sarkma görünen kişiler, kol germe tedavilerine ihtiyaç duyuyor. Kollarda kalınlaşma ve sarkma, erkeklerde görülse de kadınları daha fazla rahatsız ediyor.

Ameliyatsız kol germe tedavisi hem kadınlara hem de erkeklere uygundur. Gelişen estetik uygulamaları sayesinde artık bıçak altına yatmadan vücudunuzda sıkılaşma ve gençleşme görebilirsiniz. Kol bölgesi de ameliyatsız sıkılaşma görülebilen yerlerdendir.

FDA onaylı cihazlar ile kol germe uygulamaları sayesinde olumlu sonuçlar alınabilir. Genellikle 35-40 yaşının üzerindeki kişiler ameliyatsız kol germe işlemine ihtiyaç duyarlar. Ameliyatsız kol germe uygulamasının yan etkileri yoktur.

Bu işlemlerde radyo frekansları ve lazer cihazları kombine olarak kullanılarak en etkili sonucu almak amaçlanır. Ameliyatsız kol germe operasyonunda iz kalmadığı için genç yaştaki hastalarımız da bu uygulamalardan rahatlıkla faydalanabilir.

Ameliyatsız Kol Germe Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız kol germe üst kol içindeki sarkan derinin toparlanması ve tekrar sıkılaşması amaçlanarak farklı tedaviler ile yapılabilir. Bunlardan ensık uygulananları:

  • Mezoterapi
  • Morpheus 8
  • Thermage FLX

thermage kol germeThermage FLX ile Kol Germe

Kişinin kolundaki sarkmalar aşırı değilse kol germe ameliyatına alternatif olarak Thermage uygulaması tavsiye edilir.

Thermage FLX deri altına radyofrekans enerjisi verilir böylece bu bölgenin sıcaklığı arttırılır. Gerek uçtaki termometrelerle gerekse de termal kamerayla içeri ve dışarının sıcaklığı ölçülerek hem kontrollü hem de tam etkili bir tedavi sağlanmış olur.

Thermage ile bölgesel incelmede 8 mm altına etki ederek, bölgedeki kolajen lifleri oluşturduğu sıcaklıkla büzer, kısaltır ve yeni kolajen oluşumunu tetikler.

Thermage, radyo frekans dalgalarını kullanan ve vücudun kolajen üretimini destekleyen bir incelme ve germe yöntemidir. Thermage uygulaması radyo frekans dalgalarını kullanarak deri altını ısıtır.

Isının artması ile birlikte kolajen dokusu uyarılır ve vücut kolajen üretimini hızlandırır. Kolajen, vücudun sıkılığını arttıran ve derinin kendini toparlamasına yardımcı olan bir bileşendir.

Thermage  uygulaması ortalama 1 saat sürer. Uygulama sonrası sonucu hemen görebilirsiniz ve gün geçtikçe etkisinin daha da arttığını göreceksiniz. Fakat eğer çok fazla sarkmanız varsa ameliyatsız bir yöntem yeterli olmayacaktır ve liposuction ya da kol germe ameliyatını düşünmeniz gerekecektir.

Thermage uygulaması tek seanslık bir uygulamadır ve işlem sonrası dahi cildinizde ortalama %15 gibi bir düzelme ve sıkılaşma oluşması amaçlanır.

Thermage uygulamasından sonra ilk sonuçlar bir hafta içinde görülmeye başlar, en etkili sonucu 3 ay sonra görürsünüz. Thermage kalıcı bir tedavi olmadığı için yaşlanmanın etkisi durdurulmaz. Sarkmalar yeniden görülebilir. İşlem seneler içinde tekrarlanabilir.

Mezoterapi ile Ameliyatsız Kol Germe

Kolajen lif aktivasyonuna etkili mezoterapi içeriklerinin enjeksiyonu ile yapılan medikal bir uygulamadır. Bu nedenle deri sarkmalarında hedeflenen kolajen lifleri direk hedefleyen mezoterapi içerikleri 3-5 seans uygulama sonrasında gözle görülür toparlanma görülür.

Kullanılan mezoterapi içerikleri ve etkileri kolajen seçici olduğundan sadece kolajen lifleri aktive ederek etki eder. Böylece kolajen artar ve deri esnekliği yenilenerek toparlanır. Etkisi ilk seanstan itibaren görülmeye başlar ve ilerleyen seanslar ile artarak devam eder.

Morpheus 8 ile Kol Germe

Ameliyatsız kol germe işlemleri cerrahi operasyonlar değildir ve amacı kolun üst iç kısmındaki sarkmaları en aza indirmek ve kollara genç bir görünüm vermektir. Doğal cilt dokusu zamanla sarkmaya başlar ve yaşın ilerlemesiyle estetik olmayan bir görünüme yol açar. Bu sarkmayı durdurmak için Morpheus 8 kullanılabilir.

Bu uygulama güvenli bir şekilde hem erkeklerde hem de kadınlarda görülen kolda sarkıklığa sebep olan kolajen aktivasyonunu sağlar, iğneli radyofrekans içeriği ile deride sıkılaşma sağlar.

Bu cihaz 20li yaşlardan 50li yaşlara kadar uygundur. Morpheus 8 vücut başlıkları sayesinde deride daha derine inilerek radyofrekans verilebilir. Rafyofrekans ısı etkisi ile kolajeni aktive ederken var olan kolajen lifleri kısaltır. Hasta uygulama sonrası işine dönebilir. En etkili sonuç için ortalama 3 seans Morpheus 8 uygulaması önerilir. Her seansın arasının 15 gün olması gerekir.

amelıyatsız kol germeAmeliyatsız Kol Germe Fiyatları Nedir?

Ameliyatsız kol germe tedavisi fiyatları kullanılan teknolojik uygulamaya göre farklılık gösterir. Doktorunuz ile beraber hangi tedavinin size uygun olduğu belirlendikten sonra fiyat belirlenir. Kullanılan cihaz ya da enjeksiyon içeriklerinin tek seans ya da çoklu seanslar halinde yapılması fiyatları değiştirecektir.

Kol Sarkması Sporla Düzelir Mi?

Kol sarkmalarınızı seviyesine göre cerrahi veya ameliyatsız yöntemlerle yok edebilir, daha genç görünüme kavuşmanızı sağlayabiliriz. Genç yaşta olan ve sarkmaları yeni başlamış olan kişilere spor yapmalarını öneriyoruz.

Fakat eğer yıllardır spor yapmadıysanız ve yaşınız ilerlediyse spor yapsanız bile sarkmalarınız azalmayacaktır. Elimizde bu sarkmaları yok eden ameliyatlı ve ameliyatsız yöntemler bulunmaktadır. Tabii, burada sarkmanın derecesi çok önemlidir.

Kol Sarkması için farklı yöntemler denenmektedir. Kol sarkması için krem işe yarar mı? Yazımızı inceleyebilirsiniz. Ancak kol sarkması oluştuktan sonra krem ile düzelmez.