İple Yüz Germe

İple Yüz Germe Yöntemi ile Ameliyatsız Yüz Germe Mümkün!

Son yıllarda gelişen ve dünyanın her yerinde yaygın olan yüz germe, canlandırma ve form kazandırma yöntemlerinden biri olan iple yüz germe, insan dokusuna uyumlu iplerle yapılır.
İnsan vücuduna uygun olarak tasarlanan bu ipler, cilt altına küçük bir kanül yardımıyla girilerek, sarkık olan dokuyu kaldırma görevini üstlenir. Bu yöntem sayesinde kişinin cilt kalitesi artar, hücreleri yenilenir ve daha genç bir görünüme kavuşur.

İple Yüz Germe Nedir?

Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde her yaşta genç ve enerjik görünmek artık hayal değil. Yaş ilerlemesi, genetik faktörler ve cilde negatif etkileri olan bazı alışkanlıklar yüzde sarkmaya, göz ve dudak çevresindeki çizgiler derinleşmeye başlar. Elastikiyetini yitiren cilt kasları yer çekimine karşı koyamaz. Bunun yanı sıra sigara kullanımı, stres, beslenme düzensizliği de yüzün sarkmasının nedenlerinin başında gelir. 

Threadlift Sutur denilen özel kalıcı ipler sayesinde sadece bir saat içinde yüz germe işlemi yapılarak genç bir yüze kavuşabilirsiniz. Yüz germe ameliyatında kullanılan ipler, özellikle sarkmaya başlayan orta yüz bölgesindeki yumuşak dokuyu yeniden şekillendirerek elmacık kemiklerini daha belirgin daha dolgun hale getirmemizi sağlar. Böylece yüz hatlarınız hem daha dolgun hem de daha diri görünür. Bunun yanı sıra yüz germe ameliyatında sarkmış olan çene kenarlarını toplayarak düzgün bir çene kontürü oluşturup burun ve dudak hattının daha parlak görünmesini sağlar. Yüzdeki hacim kaybının toparlanmasında en yeni ve en efektif tedavi yöntemlerden biridir.

İple yüz germenin klasik yüz germe işleminden farkı nedir?

Kalıcı ipler ile yapılan yüz germe operasyonu, cerrahi yüz germe işlemi sonucuna benzer ancak farklı olarak cerrahi iz/skar yoktur ve ameliyat sonrası morarma, şişlik, ödem gibi komplikasyonlar daha az görülür. İyileşme süreci kişinin cilt yapısına bağlı olarak değişsede klasik yüz germeden daha hızlı iyileşir.

Kalıcı ipler ile yüz germe yaş alma sürecinin doğal bir sonucu olarak deri kalitesinde bozulmaya bağlı cilt düşmesi, sarkıklığı ve hacim kaybının sonuçlarını toparlanmak için kanıtlanmış bir tedavi yöntemidir. 

İple yüz germe işlemi nasıl yapılır?

Kalıcı ip ile yapılan yüz germe operasyonu, yüz bölgesine yapılan lokal anestezi sonrasında uyuşan yüz bölgesine uygulanmaktadır. Yüzde yukarı doğru kaldırılması istenen bölgeler belirlenir. Bu bölgeler alın, yanaklar ve çene hattı olabilir. Kalıcı ipler hangi yöne doğru kalkması isteniyorsa ipin yerleştireleceği yön belirlenir ve ipler saçlı deri içinde küçük bir kesiden girilerek uygun alanlara daha önce ihtiyaca göre  belirlenen sayıda ipler yerleştirilir. Steril koşullarda, klinik ya da hastane ortamında estetik ve plastik cerrahı tarafından yapılan bu işlemde Thread lift kalıcı iplerin (Fransız askısı) kullanılması tercih edilir. Yüzdeki sarkık, ağırlaşmış ve hantal görüntünün yerini, yeniden gerginleştirilmiş bir yüz almaktadır. Kalıcı ipler ile yüzdeki çöküklük ve kırışıklıklar giderilir, yüz yeniden şekillendirilerek dinamik bir etki yaratılır. 

Kalıcı ipler  ile yüzde nasıl bir etki elde edilir?

Kalıcı ipler hekim tarafından belirlenen özel uygulama alanlarında ve kişinin ihtiyacına göre kaç ip kullanılacağı belirlendikten sonra yapılmaktadır. ‘Üç nokta tekniği’ adı verilen yöntem sayesinde işlem, genel anestezi altında uygulanan cerrahi müdahalelere oranla oldukça kısa sürmektedir. 

İple Yüz germe ameliyatından sonra nasıl bir sonuç alabilirim?

İple yüz germe ameliyatının en büyük etkisi hastaya doğal bir görünüm kazandırmaktır. Yüz hatlarınız daha az yorgun, yüzünüz yenilenmiş olur ve kişi kendisini yeni görüntüsünden dolayı iyi hisseder. Bu gençleşme, tüm ifadesinin canlı olmasını sağlar. İple yüz germe operasyonu sonrasında hastalar için en büyük avantaj iyileşme sürelerinin hızlı olmasıdır. Böylece kişiler sosyal hayatlarından kopmadan işlerine de devam edebilmektedir. 18 aya kadar etkilerinin arttığının görüldüğü bu işlemle hastalar genç, canlı ve diri bir yüz ifadesine sahip olurlar.  

İple Yüz germe ameliyatı kimlere uygundur?

İple yüz germe ameliyatı özellikle 25 yaş sonrası uygulanabilecek kısa süreli ve hemen etkisi görülen bir yöntemdir. Botox ya da yağ transferi, peeling gibi cilt soyma işlemleriyle birlikte kolayca kombinlenebilir. Böylece daha etkili bir sonuç alınır.

Kalıcı iple yüz germe etkileri nelerdir?

  • Kalıcı iplikleri ile yapılan yüz germe işleminde kesi yoktur.
  • Uygulama süresi 30 ile 45 dakika arasındadır. 
  • Tedavi hızlı ve sonuçları natureldir. 
  • Yüzde soft bir ifade oluşur.
  • Uygulama sonrasında hastane ya da klinikte kalma ya da yatış gibi işlemler olmaz. 
  • Hasta iş ya da sosyal hayatına  rahatlıkla geri dönebilir
  • Özellikle orta yüz bölgesinde olmak üzere yüz genelinde rahatlamış ve tazelenmiş bir görünüm oluşur. 
  • Yüzde gençleşme sağlanır ve yüze canlılık gelir.

Kalıcı iple yüz germe güvenli midir?

Amerikan Gıda Dairesi FDA tarafından çok sıkı sağlık kontrolünden geçen ve onaylanan Kalıcı iplikleri naturel bir materyaldir. Özellikle yüzdeki hacim kaybına karşı etkili sonuçlar yaratır. Prosedür bütün cilt tipleri için uygun olup, profesyonel olarak yapılan klinik araştırmalar ve alerji reaksiyon testlerinden geçmiş, %100 güvenli alerjen olmayan içeriğe sahiptir.

Kalıcı iplerin içeriği nedir?

Kalıcı ipliklerin bileşenleri doğal ve tamamen emilebilir niteliktedir. (İpliklerin içeriği %82-%18 Laktik/ Glikolid materyalden oluşan çift yönlü konilerden ve %100 polilaktik Asit içeren bir maddeden oluşmaktadır). Kalıcı iplikleri ve iplikler üzerinde bulunan çift yönlü küçük koniler biyo-emilebilir niteliktedir. Bu materyaller sertifikalıdır ve cerrahi alanında yıllardır güvenle kullanılmaktadır.

Kalıcı ipler başka hangi bölgelere uygulanır?

Kalıcı iplikler kullanılarak iple yüz germe dışında boyun germe, badem göz, kaş kaldırma işlemi de uygulanabilmektedir. Özellikle geniş, ağır ve sarkık boyunlarda liposuction teknolojisi ile yağ alma işlemiyle beraber iple boyun germe işlemi kısa süreli yapılan kombine tedaviler arasındadır. 

Kalıcı iple yüz germe ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Kalıcı ipler ile yapılan yüz germe ameliyatında hızlı ve ağrısız bir sonuç alabilirsiniz. Kalıcı ipler ile yanaklar yukarı kaldırılır ve belirginleştirilir. Uygulama sonrasında etkileri hemen görülür. Kalıcı iplerin etkisi uzun ömürlüdür.  Yapılan hemen her uygulama sonrasında olduğu gibi,  Kalıcı iple yapılan yüz germe işlemlerinde yüz bölgesinde gerginlik hissi oluşabilir ancak bu etkiler kısa süre içinde tamamen kaybolur. Özellikle yüz bölgesine uygulanacak olan yüz masajı, yüz egzersizi ya da aşırı mimik hareketlerinden kaçınmak gerekir. Kalıcı ipler yüz hatlarının iyileştirilmesine hacim kazandırır ve yüze genç bir görünüm sağlar.  

Bu operasyon öğle tatil arası gibi kısa sürelerde dahi yapılabilir. Uygulama 45-60 dakika arasında sürmektedir. Hastanede yatılması, istirahat ve pansuman gerektirmez. Operasyon sonrasında yaklaşık 2-3 gün içinde sosyal hayatınıza geri dönebilirsiniz. İşlem tek seansta gerçekleştirilmekte ve sonuçlarını hemen görmekteyiz.

İple Yüz Germe Fiyatları?

İple yüz germe fiyatları kullanılan ip sayısına ve uygulayan doktorun tecrübesine göre değişkenlik gösterir. İple yüz germe fiyatı için Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak iple yüz germe estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Konu: İple Yüz Germe
Bu Yazılar İlginizi Çekebilir
SAĞLIKLI BİR YAŞAM HAKKIMIZ
Haber Bültenimize Katılın
Haber bültenimize üye olarak güncel yazılarımızı takip edebilirsiniz.

İP ASKI İLE YÜZ GERME
Bir Sorunuz mu Var ?
İple Yüz Germe hakkında sorulan soru ve cevaplara buradan ulaşabilirsiniz ya da bize mesaj gönderebilirsiniz.
@drleylaarvas
BİZİ TAKİP EDİN
Uygulamalar, çözümler ve operasyonlarımız hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Diğer Tedaviler