Fraxel Lazer
Yara İzi, Leke ve Çatlak Görünümüne Son!

Fraksiyonel lazer sivilce izi, yara izi, kırışıklık, yüz sarkması ve çatlak tedavisinde etkilidir.

Fraxel Dual sadece yaşlı kişiler için değil gençlerde oluşan sivilce lekeleri için de etkilidir. Lazer teknolojisi ile desteklenen bu uygulama akne izleri, geniş gözenek problemi, ameliyat izi ve pigment tedavisi için uygundur.

Fraksiyonel Lazer Nedir?

Fraksiyonel lazer, fraksiyonel dalga boyu lazer teknolojisinden meydana gelir. Fraxel lazer tedavisi cildinizin en derinine giderek ve tedaviye ihtiyaç duyulan kusurların azalmasına yardımcı olacaktır. Fraxel lazer ince çizgiler, ton ve doku onarımı için cilt yüzeyinden uygulanır ve tek seans sonrasında bile gözle görülür bir iyileşme yaratır. İşlem sonrasında cildiniz kızarabilir, küçük şişlikler meydana gelebilir. Bunlar birkaç saate geçecektir. Lazer tedavisi, cildinizde pigmentasyon ve prekanseröz noktalarını hedefler. Bu tedavi genellikle kişinin özel ihtiyaçlarına ve hedeflerine bağlı olarak birkaç seansta gerçekleşir.
Fraxel Dual cihazı aslında iki lazerden oluşur: 1927 nm dalga boyu lazeri cildi yüzeysel olarak tedavi etmemizi sağlar (pigmentasyonu iyileştirir), diğeri ise 1550 nm dalga boyudur ve cilt dokusunu hedefler (derin çizgileri ve akne izlerini iyileştirir). Bu lazerle ihtiyaçlarınıza bağlı olarak birlikte veya ayrı ayrı kullanılabilir. Fraxel’in mekanizması, içten dışa yeni, sağlıklı cilt hücrelerinin büyümesini uyararak cildinizi yeniden canlandırmaya odaklanır.

Fraksiyonel Lazer Hangi Bölgelere Uygulanır?

Her yönüyle cilt yenileme tedavisi olarak, cildinizin doğal güzel görüntüsüne ayak uydurmak

Için Fraksiyonel Lazer’i vücudunuzda da kullanabilirsiniz. Fraxel Dual’ın tedavi alanları:

 • Yüz
 • Boyun
 • Göğüs çevresi
 • Eller
 • Kollar
 • Bacaklar

Fraxel lazer tedavisi bir ayakta uygulanan bir tedavidir ve çok fazla zaman gerektirmez. Yarım saat içinde Fraxel Dual tedavisi tamamlanır.

Fraksiyonel Lazer Karın Bölgesinde Etkisi

Fraxel lazer, gelişmiş cilt yenileme sonuçları için gerçek bir fraksiyonel teknolojidir. Fraksiyonel yüzey yenileme, santimetre kare başına binlerce mikroskobik tedavi alanı oluşturur ve cildin doğal yara iyileşme yanıtını uyararak onarım ve gençleşmeyi sağlar. Fraxel, karın bölgesinde de etkili sonuçlar ortaya çıkarır. Karın bölgesindeki çatlaklar, ameliyat izlerinde Fraxel lazer olumlu sonuçlar yaratır. Full karın germe uygulamasından sonra Fraxel Dual karın bölgesinde çatlak görünümünü düzeltmeye yardımcı olur.

Fraxel Dual Skar Tedavisi İçin Nasıl Kullanılır?

Fraxel Dual lazer, akne izleri için 1550 nm dalga boyunu kullanır. İlk ablatif olmayan lazerdir ve minimum kesinti süresi ile kullanılabilir. Lazer, cildinizin yeniden inşasına yardımcı olmak için her bir gözeneğe derinlemesine girerek yeni kolajen üretimini uyarır. Birçok kişi, cildinize hızlı bir şekilde yapışan bir lastik bant gibi hissettiğini söylerken, mikroskobik lazer ışınlarının her biri de tedavi edilen cilt alanına biraz sıcaklık sağlayabilir. Uyuşturma etkili krem, işlemden bir saat önce uygulanır, böylece herhangi bir rahatsızlık varsa en aza indirilir. Prosedür yaklaşık 20 dakika sürmektedir, bu da kişinin öğle yemeği molası sırasında izlerinden kurtulabileceği anlamına gelir.

Fraxel Dual’ın Etkileri Nelerdir?

 • İyileştirilmiş cilt tonu ve dokusu
 • Azaltılmış kırışıklıklar ve gözenek boyutu
 • İstenmeyen kahverengi lekelerin tedavisi
 • Akne izleri ve cerrahi yara izlerinin tedavisi

Kaç Seans Önerilir?

Etkili sonuçlar genellikle Fraxel Dual lazer ile yapılan ilk tedaviden sonra görülür. Tipik olarak cilt, cilt dokusunda ve tonunda gözle görülür bir iyileşmenin etkileri uygulamadan bir hafta sonra belirgin olacaktır. Bununla birlikte, hedeflenen sonuçlara tipik olarak çoklu tedavilerde ulaşılır ve genellikle yaklaşık 2-4 hafta arayla minimum 3 ila 5 seans önerilir. Sonuçlar hızlı geliştiği için en iyi sonuç 2-3 ay içinde görülecektir. Bu zaman çerçevesinde Fraxel Dual uygulanan bölge tam iyileşmeye başlayacak ve hasarlı dokunun yerine yeni kolajen ve elastin üretimine olanak tanınacaktır.

Fraksiyonel Lazer Uygulaması

İlk olarak, cildiniz temizlenecektir. Daha sonra, tedaviden yaklaşık 60 dakika önce, tedavi bölgesine bir topikal anestezik merhem uygulanacaktır. Fraxel DUAL uygulaması tam yüz için 20 ila 25 dakika sürer.

Fraxel lazer tedavisinde acı hissetmez, karıncalanma gibi bir his duyabilirsiniz. Uygulama sırasında cildinizde ısı hissedebilirsiniz. En etkili sonuç için birkaç seans tekrarlanmalıdır.

Güvenli bir Uygulama mıdır?

Fraxel,  tüm dünyada kullanılan FDA onaylı ve güvenli bir uygulamadır.  Kullanılan lazer tekniği sayesinde yan etki oluşma ve yanık gibi iz kalma riski yok denecek kadar düşüktür. Aynı zamanda herhangi bir kanser yapıcı riskine de rastlanmamıştır.

Fraxel Dual Kimlere Yapılmaz?

 • Uygulama yapılacak kişinin eğer cildinde bir enfeksiyon varsa bu kişilerde yapılmaz.
 • Bağışıklık yetmezliği olan, kortizon gibi bağışıklık sistemini zayıflatan ilaç kullananlara uygulama yapılmaz.
 • Gebe ve emzirme döneminde olan kadınlara yapılmaz.
 • Kanser hastaları için uygun değildir.
 • Akne tedavisi için ilaç kullanan kişilere tedaviden yaklaşık 6 ay sonra uygun olabilir.
 • Kan sulandırıcı ilaç kullanan kişiler için 10 gün sonra uygun olur.
 • Ten rengi çok koyu olan hastalarda leke riskinden kaynaklı uygulamam yapılmamaktadır.

Fraksiyonel Lazer Fiyatları

Fraxel Dual fiyatları işlem yapılacak bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Fraksiyonel Lazer fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.