Ameliyatsız Yüz Germe

Ameliyatsız yüz germe işlemleri hastalara herhangi bir cerrahi işlem gerekmeksizin medikal estetik ile çözüm bulunabilecek işlemlerin hepsine denir. Ameliyatsız yüz germe ve cilt gençleştirme alanında estetik operasyonlara alternatif olarak sunulan, Thermage, Mezoterapi, vitamin enjeksiyonları, Oxy Geneo, Anti-Aging cilt bakımı, dolgu ve botox tedavileri ile hastalara geniş bir tedavi yelpazesi sunmaktadır. Kişinin ihtiyacına göre doktor tarafından belirlenecek olan ameliyatsız bu tedaviler cerrahi girişimlerin alternatifleridir.

Yaşlanma, mimikler ve yer çekiminin etkisiyle her geçen gün yüzümüzde derin kırışıklık ve sarkmalar meydana gelmektedir. Birçok kişi cerrahi müdahalelerden uzak durarak yerini tutabilecek daha basit uygulamaları tercih ederek eski görüntülerine kavuşmak istemektedir. Her geçen gün daha popüler olan medikal estetik tedavileri ile daha genç ve daha canlı bir yüze kavuşmak mümkün.

Thermage CPT

Radyo frekans dalgaları ile deri altı bağ dokusunu oluşturan kollajen bantlarının ısınmasını sağlayan sistemi ile tek seansta yıllarca etkisini devam ettiren bir sonuç almanız mümkün. Lazer uygulaması olan Thermage her mevsim uygulanabildiği gibi günlük yaşantınızı etkilemeyecektir.

Kolajen sıkılaşması sağlayan Thermage uygulaması sayesinde göz kenarlarındaki kaz ayak görüntüsünden, dudak kenarlarındaki ince çizgilerden ve alın çizgilerinden kurtulabilirsiniz.  Yüzünüzdeki sarkmalar ve kırışıklıklardan anında kurtulabilirsiniz, tedavinin etkisi 6 ay kadar sürecektir. İhtiyaç halinde bir yıl sonra tekrar Thermage uygulaması yaptırabilirsiniz.

Mezoterapi

Yüz ve dekolte bölgesine uygulanan bir mikro enjeksiyon yöntemidir. Hücrelerin yenilenmesi ve elastikiyetini kaybetmiş derinin tekrar elastikiyetini kazanmasını sağlayacak hücrelerin üretilmesini sağlar. Kan dolaşımını düzenlediği gibi leke tedavisinde de kullanılmaktadır.

Yüz  mezoterapisi (mezolift) uygulamasında cildin yenilenmesini sağlayan hyalüronik asit, antioksidanlar, vitaminler, mineraller ve amino asitler cilt altına minik iğnelerle enjekte edilir. Bu maddelerin direk cilde verilmesi ve cildin uyarılması cildin kolajen ve elastin üretimini arttırır, ciltte nemlenme artar ve cilt yenilenir.

Mezoterapinin hedefleri;

Donuk ve mat ciltlerin daha parlak görünmesini sağlamak

Cildin elastikiyetini artırmak

Yorgun görünümü azaltmak

Yaz öncesinde cildi güneşten korumak

Yaz sonrasında oluşan lekeleri gidermek

Çatlak görünümünü azaltmak

Sivilce izlerini yok etmek

Dolgu ve Botox Uygulamaları

Dolgu yüzde oluşan kırışıklık ya da hacmini kaybetmiş alanların daha hacimli olması için yapılan bir doldurma işlemidir. Dudak kalınlaşması, kırışıklık, göz altı çöküklükleri, elmacık kemiği, burun ucu kaldırma ve küçük yapılı çeneleri daha dolgun hale getirebilmektedir. Botox ile birlikte yapıldığında göz çevresi ve alın bölgesindeki kırışıklıkların dondurulması işlemi ile birleştirilerek en iyi sonucun alınması sağlanır.

Dolgu uygulaması ve botoxun birlikte kullanılmasıyla kişiye daha genç ve sağlıklı bir görünüm kazandırılır. Ameliyat olmadan etkili bir yüz germe uygulaması yaptırmak isteyen kişiler dolgu ve botox uygulamalarını tercih ediyor. Yüzün daha gergin, daha az kırışık ve dolgun görünmesini isteyen kişilere botox ve dolgu kombinesi önerilir.

Oxy Geneo +

Yaşlanma karşıtı formülüyle, ince çizgi ve kırışıklıkların görünümünü pürüzsüz bir hale getirmektir. Cansızlaşan yüzün tekrar canlanması ve cildin tekrar oksijenini geri kazanmasına  yardımcı olur. Yüzü tahriş etmeden haftada 1 kez 6 seans uygulanan tedavi, botox ve dolgu işlemlerinden önce cildin canlanması ve etkisinin arttırılması için güvenle yaptırılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir