Ameliyatsız Yüz Germe

Ameliyatsız yüz germe işlemleri hastalara herhangi bir cerrahi işlem gerekmeksizin medikal estetik ile çözüm bulunabilecek işlemlerin hepsine denir. Ameliyatsız yüz germe ve cilt gençleştirme alanında estetik operasyonlara alternatif olarak sunulan, Thermage, Mezoterapi, vitamin enjeksiyonları, Oxy Geneo, Anti-Aging cilt bakımı, dolgu ve botox tedavileri ile hastalara geniş bir tedavi yelpazesi sunmaktadır. Kişinin ihtiyacına göre doktor tarafından belirlenecek olan ameliyatsız bu tedaviler cerrahi girişimlerin alternatifleridir.

Yaşlanma, mimikler ve yer çekiminin etkisiyle her geçen gün yüzümüzde derin kırışıklık ve sarkmalar meydana gelmektedir. Birçok kişi cerrahi müdahalelerden uzak durarak yerini tutabilecek daha basit uygulamaları tercih ederek eski görüntülerine kavuşmak istemektedir. Her geçen gün daha popüler olan medikal estetik tedavileri ile daha genç ve daha canlı bir yüze kavuşmak mümkün.

Thermage CPT

Radyo frekans dalgaları ile deri altı bağ dokusunu oluşturan kollajen bantlarının ısınmasını sağlayan sistemi ile tek seansta yıllarca etkisini devam ettiren bir sonuç almanız mümkün. Lazer uygulaması olan Thermage her mevsim uygulanabildiği gibi günlük yaşantınızı etkilemeyecektir.

Kolajen sıkılaşması sağlayan Thermage uygulaması sayesinde göz kenarlarındaki kaz ayak görüntüsünden, dudak kenarlarındaki ince çizgilerden ve alın çizgilerinden kurtulabilirsiniz.  Yüzünüzdeki sarkmalar ve kırışıklıklardan anında kurtulabilirsiniz, tedavinin etkisi 6 ay kadar sürecektir. İhtiyaç halinde bir yıl sonra tekrar Thermage uygulaması yaptırabilirsiniz.

Mezoterapi

Yüz ve dekolte bölgesine uygulanan bir mikro enjeksiyon yöntemidir. Hücrelerin yenilenmesi ve elastikiyetini kaybetmiş derinin tekrar elastikiyetini kazanmasını sağlayacak hücrelerin üretilmesini sağlar. Kan dolaşımını düzenlediği gibi leke tedavisinde de kullanılmaktadır.

Yüz  mezoterapisi (mezolift) uygulamasında cildin yenilenmesini sağlayan hyalüronik asit, antioksidanlar, vitaminler, mineraller ve amino asitler cilt altına minik iğnelerle enjekte edilir. Bu maddelerin direk cilde verilmesi ve cildin uyarılması cildin kolajen ve elastin üretimini arttırır, ciltte nemlenme artar ve cilt yenilenir.

Mezoterapinin hedefleri;

Donuk ve mat ciltlerin daha parlak görünmesini sağlamak

Cildin elastikiyetini artırmak

Yorgun görünümü azaltmak

Yaz öncesinde cildi güneşten korumak

Yaz sonrasında oluşan lekeleri gidermek

Çatlak görünümünü azaltmak

Sivilce izlerini yok etmek

Dolgu ve Botox Uygulamaları

Dolgu yüzde oluşan kırışıklık ya da hacmini kaybetmiş alanların daha hacimli olması için yapılan bir doldurma işlemidir. Dudak kalınlaşması, kırışıklık, göz altı çöküklükleri, elmacık kemiği, burun ucu kaldırma ve küçük yapılı çeneleri daha dolgun hale getirebilmektedir. Botox ile birlikte yapıldığında göz çevresi ve alın bölgesindeki kırışıklıkların dondurulması işlemi ile birleştirilerek en iyi sonucun alınması sağlanır.

Dolgu uygulaması ve botoxun birlikte kullanılmasıyla kişiye daha genç ve sağlıklı bir görünüm kazandırılır. Ameliyat olmadan etkili bir yüz germe uygulaması yaptırmak isteyen kişiler dolgu ve botox uygulamalarını tercih ediyor. Yüzün daha gergin, daha az kırışık ve dolgun görünmesini isteyen kişilere botox ve dolgu kombinesi önerilir.

Oxy Geneo +

Yaşlanma karşıtı formülüyle, ince çizgi ve kırışıklıkların görünümünü pürüzsüz bir hale getirmektir. Cansızlaşan yüzün tekrar canlanması ve cildin tekrar oksijenini geri kazanmasına  yardımcı olur. Yüzü tahriş etmeden haftada 1 kez 6 seans uygulanan tedavi, botox ve dolgu işlemlerinden önce cildin canlanması ve etkisinin arttırılması için güvenle yaptırılabilir.

 • Ulthera ile Yüz ve Boyun Germe

  Ulthera ile Yüz ve Boyun Germe Ulthera, yüz ve boyun gerdirmek isteyen kişiler için ideal tedavilerden biridir. Ultrason tedavisi ile ortaya çıkan ısı cilt altı bağ dokusunda ve cildin dermis tabakasında ısı oluşturarak kolajen üretilmesini sağlar. Yer çekimi ve yaş faktörüyle sarkmaya başlayan yüz ve boyun derisi kolajen derisiyle tekrar toparlanır, genç bir görünüm alır. Ultrason teknolojisiyle tek bir uygulama ile ciltte sıkılaşma ve toparlama sağlanır.

 • Klasik iplerle Cidinizi Geçmişe Döndürün!

  Klasik iplerle Cidinizi Geçmişe Döndürün! İple yüz germe tekniği, sarkan cilt dokusunu kaldıran ve sıkılaştıran izsiz bir tedavi yöntemidir. Yaşla birlikte gelen sarkmaları toparlar, cilde sıkı ve genç bir hava katar. İple yüz germek, ciltte belirgin biz iz bırakmaz, kişilerin hızla günlük hayatlarına dönmelerini sağlar. Bu nedenle ameliyatla yüz germe işleminden daha pratiktir. Medikal iplerle yüz kaldırmak, cilde sıkılık kazandırır, kolajen uyarımını arttırır ve cilt dokusunu gençleştirir.

 • Kilit askı yöntemi ile Yüz Gençleştirme

  Kilit askı yöntemi ile Yüz Gençleştirme Yaş faktörü ile birlikte yüz şekli değişir, yüze şekil veren dokular aşağı doğru sarkmaya başlar. Cilt derisinin hassas olması, yaşlılığın ilk izlerinin yüzde görülmesine neden olur. Göz çevresindeki kaz ayakları, yanak sarkmaları, boyun bölgesindeki sarkıklık kişilerin olduğundan daha yaşlı görünmelerini sağlar.

 • Cildinizi Altın iğneyle Gençleştirin

  Cildinizi Altın iğneyle Gençleştirin Yüz gençleştirme ve akne tedavisinde kullanılan altın iğne tedavisi kişilere daha pürüzsüz bir yüz kazandırıyor. Doğal görünümden vazgeçmek istemeyen aynı zamanda da yüzündeki kusurlardan kurtulmak isteyen kişiler altın iğne mucizesinden yararlanabiliyor. Radyofrekans mikro iğnesi ve minimal olarak enjekte edilen altın iğne yaşlanma, akne, akne izleri, yara izleri ve çatlak izlerini azaltmak için kullanılan etkili bir tedavi seçeneğidir.

 • Mezolifting ile Yıllara Meydan Okuyun

  Mezolifting ile Yıllara Meydan Okuyun Mezolifting, yüz ve vücut üzerindeki problem alanlarını azaltmayı amaçlayan cerrahi olmayan bir cilt gençleştirme tedavisidir. Mezoterapi tedavisi yüz, boyun ve göz altı gençleştirme ve ayrıca saç dolgunlaştırma amacı için kullanılabilir. Mezoterapi tedavileri Hyaluronik asitin doğrudan mezoderm içine (derinin orta tabakası) enjekte edilmesiyle oluşur.

 • Kusursuz Bir Boyun İçin Nefertiti Botox

  Kusursuz Bir Boyun İçin Nefertiti Botox Alt yüz nefertiti, uzun boyunlu çene hattına sahip olan Mısır Kraliçesinden gelir. Mısır döneminden beri kadınların güzellik anlayışlarının başında uzun ve pürüzsüz boyun görünümü geliyor. Günümüzde de bu güzellik akımı devam etmekte. Alt yüz nefertiti gençleştirici ve canlandırıcı botox uygulamasına verilen isimdir. Bu uygulamada kişilerin boyun ve çene çizgisi hedef alınarak daha genç ve sıkı bir boyuna sahip olmaları amaçlanır.

 • Ufak Bir Dokunuşla Genç Görünmek Mümkün

  Ufak Bir Dokunuşla Genç Görünmek Mümkün Dolgu enjeksiyonları, cildin güzelleştirilmesi ve eski hacmini kazanması için en çok tercih edilen tedavi yöntemlerinden biridir. Yüzün her bölgesi için farklı çözümler sunan ve genellikle hyalüronik asit bazlı uygulamalarla dikkat çeken bu tedavi ile yüz yeniden şekillendirilir. Yaşınızın yüz hatlarınızdan değil enerjinizden okunmasını istiyorsanız gelişen anti-aging silahlarını yakından tanımanızı öneriyoruz.

 • Thermage ile Yüz Gençleştirme

  Thermage ile Yüz Gençleştirme Yaşlandıkça dokularda bazı değişiklikler meydana gelir. Cildinizdeki kolajen ve  miktarında azalması bu da genel yüz konturunda çöküklüğe  neden olur ve cildin sarkmasına, kırışıklıklara, parlaklığını kaybetmesine  neden olur.Thermage kadınlarda genç görünümlü cilt için yeni kolajen gelişimini destekler ve mevcut olan kolajeni canlandırarak kusursuz bir sıkılaştırma çözümü sunar.