Ameliyatsız Yüz Germe

Ameliyat Olmaktan Korkuyor Musunuz?

Ameliyatsız Yüz Germe Mümkün!

Ameliyatsız yüz germe ve cilt gençleştirme alanında estetik operasyonlara alternatif olarak sunulan, Thermage, Mezoterapi, vitamin enjeksiyonları, Oxy Geneo, Anti-Aging cilt bakımı, dolgu ve botox tedavileri ile hastalara geniş bir tedavi yelpazesi sunmaktadır.

Ameliyatsız Yüz Germe Nedir?

Yaşlanma, mimikler ve yer çekiminin etkisiyle her geçen gün yüzümüzde derin kırışıklık ve sarkmalar meydana gelmektedir. Birçok kişi cerrahi müdahalelerden uzak durarak yerini tutabilecek daha basit uygulamaları tercih ederek eski görüntülerine kavuşmak istemektedir. Her geçen gün daha popüler olan medikal estetik tedavileri ile daha genç ve daha canlı bir yüze kavuşmak mümkün. Kişinin ihtiyacına göre doktor tarafından belirlenecek olan ameliyatsız bu tedaviler cerrahi girişimlerin alternatifleridir.

Thermage CPT

Radyo frekans dalgaları ile deri altı bağ dokusunu oluşturan kollajen bantlarının ısınmasını sağlayan sistemi ile tek seansta yıllarca etkisini devam ettiren bir sonuç almanız mümkün. Lazer uygulaması olan Thermage her mevsim uygulanabildiği gibi günlük yaşantınızı etkilemeyecektir.

Kolajen sıkılaşması sağlayan Thermage uygulaması sayesinde göz kenarlarındaki kaz ayak görüntüsünden, dudak kenarlarındaki ince çizgilerden ve alın çizgilerinden kurtulabilirsiniz.  Yüzünüzdeki sarkmalar ve kırışıklıklardan anında kurtulabilirsiniz, tedavinin etkisini tam olarak 4-6 ay sonra görebilirsiniz. Thermage uygulamasının etkisi ise yıllarca devam eder.

Thermage CPT Nasıl Yapılır?

Thermage teknolojisi radyo frekans enerjisini kullanarak derinin alt katmanlarındaki kolajen dokusu üretimini hızlandırır. Thermage CPT başlığı ile deri altına RF enerjileri gönderilerek tedavi tamamlanır. Thermage yapılacak olan bölgenin büyüklüğüne göre bu işlem 45 dakika ila 1 saat arasında sürer.

Thermage tedavisini biz hastaların göz kapaklarına, yüz bölgesine, karın, kollara, ellere, bacaklara ve kalça bölgesine uygulayabiliyoruz. Thermage cihazının özel başlığı sayesinde en hassas ve minik noktalarda dahi lifting etkisi yaratabiliriz. Düşük göz kapağı gibi hassas olan bölgeye bile Thermage yapılabilir. Göz çevresine yapılan Thermage CPT uygulaması sayesinde göz kapağını yukarı doğru kaldırabilir ve kaz ayak çizgilerinin azalmasını sağlayabiliriz.

Thermage Uygulamasının Etkileri Nelerdir?

Thermage, cerrahi olmayan yüz gerdirme yöntemidir. Ameliyat izi olmadan, iyileşme süresine gerek duymadan yüzünüzde gençlik etkisi yaratmak istiyorsanız Thermage uygulaması sizin için uygun olacaktır. Thermage yaptırdıktan sonra yüzünüzde kademeli olarak gençlik ve toparlanma etkisi görürsünüz.

İlk 3 ay içinde artarak yüzünüzdeki kırışıkların azaldığını, cilt elastikiyetinin arttığını, yüzünüzdeki sarkıklığın azaldığını, derinizin yukarı doğru toparlandığını ve cildinizin daha parlak göründüğünü fark edersiniz. Thermage etkisi kişiden kişiye değişmek ile birlikte 2 ila 4 sene devam etmektedir.

ultheraphy

Ulthera Nedir?

Ulthera uygulaması, cerrahi olmayan en yeni ve en etkili yüz germe işlemlerinin başında geliyor. Ameliyatsız yüz askılama uygulaması olarak da bilinen Ulthera, yüzdeki kırışıkları ve sarkıklığı gidermek amacıyla yapılır.

Mikro odaklı ultrason kullanılan Ulthera işleminde cilt altı derin doku katmanları hedeflenir. En modern yüz gerdirme uygulaması olan Ulthera, derinliği hassas bir şekilde ayarlanan ısı yöntemini kullanarak mikro odaklı ultrason enerjisini deri altına gönderir.

Tıpkı güneş enerjisini odaklayan bir büyüteç gibi, Ulthera teknolojisi de ultrason enerjisini kullanarak deri altının kendi kendini onarım sürecini başlatır. Ulthera uygulamasından sonra cilt altında kolajen üretimi hızlanır. Kolajenin ortaya çıkmasıyla ciltte lifting etkisi oluşur ve ameliyatsız yüz germe işlemi tamamlanır.

Ulthera Kalıcı Mıdır?

Ulthera uygulamasından sonra en ideal sonucu 3 ay içinde alırsınız. Ulthera işleminin etkisi 6 ay ila 1 sene arasında devam eder. Kişinin ihtiyacı olursa tekrar Ulthera yaptırabilir.

Ulthera Nasıl Uygulanır?

Ulthera uygulaması için öncelikle hastanın cildine Ulthera başlığı hafifçe değdirilerek cilt arkası incelenir ve doku çalışması yapılır. Sonrasında Ulthera başlığı ile derinin 4,5 mm ve 3 mm altına odaklanan termal hasar noktaları oluşturulur.

Bu kontrollu hasar noktacıkları cildin kendi kendini tedavi etmesi için kolajen üretimini destekleyecektir. Ulthera uygulamasından sonra cilt yüzeyinde herhangi bir tahriş oluşmaz. Ulthera uygulaması sırasında ciltte ortaya çıkan enerji, stimülasyonun armasına ve cildin kendi kendini yenilemesine yardımcı olur.  Kolajenin ortaya çıkmasıyla ciltte sıkılaşma belirir ve yüz kendini toplayarak lifting etkisi yaratır.

Ulthera ile Yüz Germe Ameliyatı Arasındaki Fark Nedir?

Ulthera, cerrahi olmayan yüz germe işlemidir. Ulthera uygulamasında deri altına gönderilen enerji dalgaları sayesinde cildin kendi kendini onarma süreci başlatılır. Kolajen üretimini hızlandıran deri altı dokuları sayesinde cilt zamanla gençleşir.

Yüz germe ameliyatı ise cerrahi bir işlemdir. Yüzde minik kesiler açılarak, yüz derisi yukarı doğru çekilir. Sarkan deriler kesilerek yüzden uzaklaştırılır. Yüz germe ameliyatının sonuçları kalıcıdır. Ulthera’nın sonuçları ise 1 sene boyunca kalıcılık gösterir. 1 senenin sonunda ciltteki kolajen üretimi normal seviyelere inecektir. Bu nedenle ciltte tekrar kırışıklık görünmesi ve lifting etkisinin azalması normaldir.

Her iki uygulamanın fiyatları da birbirinden farklıdır. Yüz germe ameliyatı fiyatlarının yüksek olmasının sebebi çok daha kapsamlı ve uzmanlık gerektiren bir ameliyat olmasıdır. Ulthera fiyatları, yüz germe ameliyatı fiyatları ile kıyaslandığında daha ekonomiktir.

Ameliyatsız Yüz Germe Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Ameliyatsız Yüz Germe fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

Ameliyatsız Yüz Germe Soru ve Cevapları

Sorgunuzla eşleşen soru yok veya bunları okuma izniniz yok.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.