Yüz Estetiği

Kadınların en çok önem verdiği bölgelerinin başında yüzleri geliyor. Genç ve dinamik görünen yüz hatları herkesin hayalidir. Yüz estetiği sayesinde artık yüzünüzün nasıl görüneceğine siz karar verebilirsiniz. Yüz estetiği ameliyatları yüzde ve boyundaki gözle görülür yaşlanma ve deformasyon belirtileri cerrahi yöntemleri ile düzeltilmesidir. Yüz estetik cerrahisinde göz, burun, çene gibi yapıların uyumu yanında yüz derisinin kalitesi, gerginliği ve yaşlanmaya bağlı yumuşak doku belirtilerini düzeltir genç, güzel, doğal ve bütün yüz özelliklerinizi yeniden kazandırılır.


Yüz estetiği nedir?

Yüz estetiği ile gençleştirme işlemi, cildin yaşlanmaya bağlı sarkma ve kırışıklıklarının düzeltilmesi işlemidir. Göz ve çevresi yaşlanma belirtilerinin ilk gözlemlendiği alanların başında gelir. Bunun dışında alın çizgilerinde belirginleşme, göz kapaklarının düşmesi ve göz torbalarının belirginleşmesi gibi belirtilerde yaşlanmanın belirtileri arasındadır.  Yüz cerrahi operasyonları yüzde ve boyundaki gözle görülür kırışıklıkların cerrahi yöntemle düzeltilmesi işlemidir.


Alın bölgesi, kaz ayakları, kaşlar ve üst göz kapakları için kaldırma işlemleri yüz estetiği işlemi içerisindedir. İşlemi açık alın germe operasyonu ile alın çizgilerinden kurtulabileceğimiz gibi blefaroplasti yani göz kapağı operasyonu ile göz kapaklarının da düşüklüğü giderilebilir. Orta yüz bölgesine uygulanabilecek yüz estetiği işlemleri arasında yağ enjeksiyonları, orta yüz germe ameliyatları, orta yüz askıları ve dolgular ile desteklenen bir tedavi uygulanabilir.

Yüz estetiği nasıl yapılır?

Yüz estetiği operasyonlarından önce hastaya hangi tedavinin uygun olacağı doktor ve hastanın ortak kararı ile belirler. Bu işlem öncesinde hastanın gençlik fotoğraflarını getirmesi de karar verilecek işlemi belirlemede oldukça etkilidir. Yüz estetiği işlemleri yaşlanmaya bağlı oluşan izlerin kaybolması ve cildin eski genç haline dönebilmesi için kalıcı çözümdür.


Yüzümüz bir bütün olduğu için yüz estetiği yüzün tamamıyla uyumlu olmalıdır.  Yüz germe operasyonunda yüzdeki kas, yağ ve sinir dokusunu oluşturan Smass yapı asılır, böylece yüzdeki sarkma düzeltilir daha gergin bir yüz yaratılır. Yüzdeki bolluk yaratan deri, uygun bir şekilde alınır. Yüz estetiğinde hastanın ihtiyacına göre başka müdahaleler de yapılır. Daha genç bir görünüm için göz kapağı estetiği de yapılabilir. Burada oluşan sarkmalar yüzde yaşlı bir hava yaratabilir. Göz kapağından deri alımı ve yer değiştirmiş yağların uygun yere taşınması ve fazla olanların alınması gerekebilir.

İlerleyen yaş faktörü ile birlikte boyun bölgesinde sarkma oluşabilir. Yüz estetiğinde boyun germe yapılarak yüz bütünlüğünde genç bir görünüm sağlanır. Buradaki boyun kası, iç korse giymiş gibi toparlanır, sarkan deri alınır. Hastanın ihtiyacı varsa boyun bölgesinden yağ da alınabilir.


Yüz estetiğinde iz kalır mı?


Yüz estetiğinde minimum iz amaçlanır. Bu operasyonlarda özel dikiş ve pansuman malzemeleri kullanılarak ameliyat sırasında oluşacak izler en aza indirilir. Yüz germe operasyonunda dikiş izi saçlı deri içine gizlendiğinde gözle görülecek bir iz oluşmaz.


Yüz estetiği sonrası iyileşme süreci

Ameliyat genel anestezi altında yapılır. Operasyondan sonraki ilk gün kulak arkasındaki sıvıların toplanması için konulan dren alınır. Yüz estetiğinden sonra yüzünüzde morluk ve şişlik oluşabilir, ameliyattan sonra yüze buz uygulaması yaparak iyileşme sürecini hızlandırabilirsiniz. Bu şişlik ve morluklar üç hafta içinde kaybolacaktır. Ameliyattan sonraki 2. gün taburcu olabilirsiniz. Taburcu olduktan sonra yüzünüzü güneşten korumalısınız, bu nedenle dışarıda sürekli güneş gözlüğü takmanız önerilir. Hastanın yüz ve göz çevresindeki dikişleri bir hafta içinde alınır. 10. günde ise saçlı derideki metal dikişler alınır. İkinci haftadan itibaren hasta iş hayatına dönüş yapabilir.
Hasta duş almaya 2 gün sonra başlayabilir. Operasyon sonrası yüzünüzde birkaç hafta hissizlik oluşabilir. Bu süreçte makyaj yaparken veya yüzünüze krem sürerken hassas davranmalısınız. Yüzünüze olası bir zarar verecek spor ve aktivitelerden uzak durmalı, güneş kremini 6 ay boyunca düzenli olarak kullanmalısınız.

 • Angel Lip Lifting

  Angel Lip Lifting Lip lifting, dudak kaldırmayı ve dudakları şekillendirmeyi amaçlayan bir ameliyattır. Tedavi, dudak büyütme kategorisine girer, ancak daha önemli olan, bu işlem enjekte edilebilir veya kalıcı dolgu maddeleri içermez. Tekrarlanan dolgu maddeleri enjeksiyonu sonucunda dudakları yukarı doğru değil, ileriye doğru büyüyen hastalar dolgu maddesi dışında alternatif çözüm arayışındadır.

 • Yanak ve Çene Estetiği (Mentoplasti)

  Yanak ve Çene Estetiği (Mentoplasti) Yüzün en önemli noktasını yanak ve çene kısımları oluşturur. Dolgun ve belirgin yüz hatları her kadının hayalini süsler. Yanak bölgesinde çöküklük veya zayıf elmacık kemikleri kadının daha sönük görünmesine neden olabilir. Çekici görünmek isteyen kadınlar günümüzde yanak ve çene estetiğinden yardım alarak yüz hatlarını ön plana çıkarıyorlar.

 • Alın Germe ve Kaş Kaldırma Estetiği

  Alın Germe ve Kaş Kaldırma Estetiği Alın germ eve kaş kaldırma operasyonları posizyonu değişmiş kasların anatomik yerlerine getirmek amacıyla yapılan girişimdir. Kaşlar arasında ve alında bulunan yatay ve dikey kırşıklıkların tedavisini amaçlar.Alın bölgesi de yüzümüzün ilk bakışta ön plana çıkan alanıdır. Bu nedenle alın bölgesi ne kadar genç görünürse yüzümüzün bütünü de o kadar dinamik ve diri görünecektir.

 • Boyun ve Gıdı Estetiği

  Boyun ve Gıdı Estetiği Sıkı ve genç görünen bir yüz yapısı kadınların en çok hayalini kurduğu görünümlerden biridir. Yaş faktörü ve yer çekiminin etkisi birleşince boyun ve gıdı gibi yumuşak deri gevşemeye ve sarkmaya başlar. Her ne kadar bakımlı olsanız veya kozmetik kremler kullansanız da bu sarkmanın önüne geçemeyebilirsiniz. Sadece yaş faktörü değil, genetik faktör ve sık sık kilo alıp vermek de boyun ve gıdı sarkma

 • Saç Ekimi

  Saç Ekimi Yüzümüzde göze ilk çarpan kısımlardan biri de saçlardır. Herkes gür ve dolgun saçlara sahip olmayı hayal eder. Saçları dökülen kişiler, kendilerini çekici hissetmez ve estetik görünmediklerini düşünebilirler. Günümüzde dolgun saçlar, estetiğin kilit noktalarından birini oluşturuyor.Saç ekimi, yok olmuş saç köklerini geri kazanmanın kalıcı çözümüdür.

 • Burun Estetiği (Rinoplasti)

  Burun Estetiği (Rinoplasti) Burnunuzda bir şekil bozukluğu varsa ve bunun düzeltilmesi size kendinizi daha iyi, daha mutlu, daha kendine güvenli hissettirecek ise siz bu operasyon için uygun bir aday olabilirsiniz.Burnunuz çok büyük veya küçükse, burun ucunuz düşük, geniş veya sarkıksa, burnunuz önden bakıldığında normalden geniş duruyorsa veya yanlara doğru eğriyse, asimetriler varsa, burun deliklerinde sorun varsa, buru

 • Göz Kapağı Estetiği

  Göz Kapağı Estetiği Göz kapağı estetiği yani Blefaroplasti, alt ve üst göz kapaklarındaki fazla yağların, kas ve cildin uzaklaştırılmasıdır. Daha canlı ve gençleşmiş bir görünüme,  bakışlarınızla kavuşabilirsiniz. Eğer göz kapaklarınızda düşüklük varsa; aynı operasyon sırasında bu da ortadan kaldırılabilir. Yapılan işlem uygulanacak prosedürlere bağlı olarak lokal anestezi veya genel anestezi altında yapılabilir.

 • Dudak Estetiği

  Dudak Estetiği Dudaklar yaşlandıkça incelir, dolgunluğunu canlılığını yitirir. Dolgun dudaklar daha genç, çekici bir görünüm sağlar. Dudak deformasyonu yaştan bağımsız olarak da görülebilir. Bunun için sizden alacağımız yağ dokularını transfer ederek ya da Hyaluronic Asit denilen vücuda yabancı olmayan bir madde enjeksiyonu yaparak bunu sağlamaktayız. Ancak kalıcı olmayan bu yöntemlerin 4-6 ay aralarla

 • Yüz Germe

  Yüz Germe Yüz germe operasyonları sarkmış, gevşemiş deri, kas, yağ gibi dokuları eski yerine getirerek, fazla olan deriyi uzaklaştırılarak daha genç bir yüz görünümü kazandırmayı amaçlar. Genellikle 50 yaş üzerindeki kadın ya da erkeklerin tercih ettiği yüz germe operasyonu, alt ve üst göz kapağı cerrahisini ve yağ enjeksiyonu işlemlerini de içerir.

 • Kulak Estetiği (Otoplasti)

  Kulak Estetiği (Otoplasti) Kulak estetiği operasyonları ile yüzdeki diğer organlarla uyumluğu sağlanır. Kulak estetiği tek bir seans ile kulak kıvrımları yoksa kıvrımları oluşturmak ve kulağa olması gerektiği şekle sokma girişimidir.Kulak estetiği için en uygun zaman 4-15 yaş arasıdır. Ancak daha sonrasında da her yaşta bu operasyon gerçekleştirilebilir.