Bacak Estetiği

Bacak estetiği ile üst ve alt bacağın uyumlu ve düzgün görünmesi sağlanmaktadır.

Bacak estetiği ile vücut yapınıza uygun estetik görünen bacaklara sahip olabilirsiniz. Bacak estetiği inceltme, kalınlaştırma ve çarpık bacak operasyonlarını kapsar.

Bacak estetiği kadınların ince ve zarif erkeklerinde kaslı ve düzgün bacak görünümüne sahip olmaları için yapılan bir girişimdir. Bacak estetiği, bacaklarda olan orantısızlığı gidermek ve estetik görünmesini amaçlar.

Bacak Estetiği nedir?

Bacak estetiği kadınlar için özel bir anlam taşımaktadır. Kadınsılığın göstergelerinden biri de uzun, düzgün, orantılı ve kadifemsi görünen bakımlı bacaklardır. Dünyada gelişen ve ilerleyen teknoloji ile beraber kadınların vücutlarında görünümünden rahatsızlık duyduğu birçok bölüm estetik uygulamalarla düzeltilebilmekte. Bu bölgelerden biri de bacaklardır. Her kadın bacaklarının çok güzel görünmesini ister. Estetik uygulamalar sayesinde bacak güzelliği artık daha kolay bir şekilde çözümlenebiliyor.  Spor salonlarına gitmeden, yüksek efor sarfetmeden, uzun süren sıkıcı diyet programlarına uymadan kolayca yapılabilen işlemlerle bakımlı ve estetik bacaklara ulaşmak her zamankinden çok daha kolay.

Kimler Bacak Estetiği İçin Uygundur?

Bacak estetiğinde kalçadan ayak bileğine kadar olan bölümün form olarak düzgün, çıkıntısız, ince ve simetrik olması beklenmektedir. Bacak estetiğinde temel olarak kişinin bacaklarının yapısı önemlidir. Her kadının bedensel özellikleri ve bacak özellikleri birbirinden farklıdır. Bacak estetiği basenlerinde fazlalık olan, bacak içi yağlanmaların fazla olduğu, diz kapaklarında yağ birikmesi olan, parantez bacak diye bilinen çarpık bacaklılık tedavisinde, asimetrik bacağa sahip olunması durumunda, bacak yapısının çok ince olması ya da uyluk ve diz içinde yağlanma olması durumunda yapılmaktadır. Yine, kalın bacaklara ve kalın ayak bileğine sahip olma durumunda da bacak estetiğinden faydalanılmaktadır. Bu aşamada kadının fiziksel özellikleriyle uyum sağlayan bakımlı ve hoş bacaklar oluşturulması kadının sosyal hayatında daha özgüvenli ve mutlu olmasını sağlamaktadır.

Bacak estetiği nasıl yapılır?

Bacaklardaki estetik ve simetrinin aynı olması, formda görünen düzgün hatlı bacaklar için birçok yöntem bulunmaktadır. Bacak asimetrilerinin, bacak çarpıklıklarının, ekstra ince bacaklı olma durumunun görüldüğü durumlarda yağ enjeksiyonu ile bacaklardaki simetri bozukluğu giderilebilmektedir. Yağ enjeksiyonu işleminde kişinin bel, karın, kalça ya da basen bölgesinden alınan yağlar, bacaklardaki asimetri olan bölgeye uygulanmakta ve bacak çarpıklıkları bu şekilde giderilebilmektedir. İki bacağın eşit görünmesi ve iç bacak hattının düz olması için yapılan bu işlemde kök hücreden zenginleştirilmiş yağ dokusu transfer edilir. Bu sayede bacaklarda dolgunluk sağlanır, doku kendini besleyebilir ve kalıcılığı uzun süre devam eder. Kişinin kendi yağları kullanıldığı için hiçbir risk taşımayan bu yöntemde kişinin kendi yağının transferinden yaklaşık 1,5-2 ay sonrasında transfer edilen yağlarda %30 oranında bir kayıp olmaktadır. Ancak geriye kalan %70 oranındaki kök hücreden zengin yağ hücreleri yeterli dolgunluğu verir, eğrilikleri ve asimetrileri düzeltir.

Kimi hastalarda çok fazla kilo alıp verme sonucunda bacak derisinde aşırı sarkma oluşabilmektedir. Bu durumda bacaklara cerrahi estetik müdahale yapılmalı, fazla derinin kesilerek vücut dışına çıkarılması gerekmektedir. Böylelikle bacak görüntüsü daha sıkı ve daha gergin bir formda olmaktadır.

Diz Estetiği nedir?

Kadınlarda diz içi ya da diz kapağı bölgesindeki dirençli yağ birikmeleri, bu bölümlerin kaba ve kalın görünmesine sebep olmaktadır. Estetik müdahalelerle artık çok daha kolay bir şekilde düzeltilebilen diz kapağı ve diz içi bölümler, bacakların daha estetik, daha zarif, güzel ve çekici görünmesini sağlamaktadır. Liposuction yöntemi ile bu bölgelerdeki fazla yağlanmalar alınmakta, diz kapağının üstündeki bacak üstü ve bacak altı bölümlerinin kendi arasında simetrik olması sağlanır. Diz mediali bölgesindeki yağlar da yine erimeye direnç gösteren yağ formunda olduğu için bu bölgeye de liposuction uygulanabilmektedir. Kalçadan ayak bileğine kadar olan bacak siluetini bozan diz çevresindeki yağ fazlalığı diz estetiği ile tamamen çözülebilmektedir.

Çarpık bacak estetiği

Bacaklardaki asimetri ve bacak arasındaki boşluğun fazla olması eğrilik görünümene neden olduğundan bacaklarda kemik yapıda eğrilik olmasa da çarpık bacak görünümü oluşur. Bacaklardaki bu çarpık bacak görünümümünün  düzeltilmesi ve simetrik ve dolgun bacakların sağlanması için bacak içine yağ transferi uygulaması tercih edilir. Bunun için kişinin fazla yağlanma görülen kalça, basen, karın ya da bel bölgesinden liposuction yöntemiyle alınan yağlar bacaklarda eğri görünüme neden olan boşluklara enjekte edilmektedir. Eğer kişinin vücudunda yeterli miktarda yağ bulunmuyorsa o zaman medikal dolgularla veya silikon protezlerle bu problem giderilir, bacakların daha düzgün, estetik ve formda görünmesi sağlanır. Yağ dolgusu ile yağ enjeksiyonu işlemi genel anestezi altında yapılmalıdır. Bu işlemde de steril koşulların sağlanması enfeksiyon riskine karşı oldukça önemlidir.

Bacak Estetiğinde Ameliyat Sonrası Süreç Nasıldır?

Bacak estetiği ameliyatı genel olarak 1,5-2 saat arasında, genel anestezi altında gerçekleşmektedir. Operasyondan sonra şiddetli bir ağrı görülmemekle beraber, uygulama yapılan alanda şişlik, kızarıklık ve ödem görülebilmektedir. Bacak estetiği operasyonun genel durumundan kaynaklıdır ve endişe edilecek bir durum değildir. Bacak estetiği ameliyat bitiminden sonraki dördüncü günde normal hayata dönülebilmektedir ancak bacak bacak üstüne atma, bacağı popo altına kıvırarak oturma, bacak sallama hareketi ya da bacak titretme gibi hareketlerden kaçınılmalıdır. Bacaklar vücudun alt kısmında ve bütün vücut ağırlığını kaldırmakla yükümlü oldukları için iyileşme süresi de buna bağlı olarak yaklaşık 2 ay kadar bir süre tutmaktadır. Operasyondan sonra hekimin tavsiye edeceği varis çorabını yaklaşık 1 ay boyunca giymeniz gerekmektedir. Bu özel çorap sayesinde bacaklarda ödem oluşumu engellenir, bacakların yeni formunun düzgün kalması sağlanır.

Bacak estetiği Fiyatları

Bacak estetiği fiyatları operasyonun yapılacağı hastaneye ve işlemi yapan doktorun tecrübesine göre değişkenlik gösterir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Bacak estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Konu: Bacak Estetiği
Bu Yazılar İlginizi Çekebilir