Bacak Estetiği

Her kadının hayali pürüzsüz, güzel ve bakımlı bacaklardır. Fakat her kadın doğuştan kusursuz bacaklara sahip olmayabilir. Gelişen teknoloji sayesinde artık kadınlar diledikleri bacak görünüme tek bir ameliyat ile sahip olabiliyor. Bacak estetiğinden daha etkili sonuçlar almak için Vaser Liposuction, yağ enjeksiyonu gibi kombine ameliyatları da değerlendirebilirsiniz. Zayıf ve ince bacaklar için diyet programları yerine estetik ameliyatlarla daha hızlı sonuç alacaksınız.

Kimler bacak estetiği için uygundur?

Her kadının bacak yapısı farklı olduğu için kişiye özel bacak estetiği yapılmalıdır. Bacak estetiği genellikle, kalın bacaklı kişilere, ince bacaklılara, parantez yani çarpık bacaklara, asimetrik bacaklara, dalgalı ve çapraz bacaklara uygundur. Eğer sizin de bacağınızda bu tip yapısal problemler varsa size en uygun bacak estetiği için doktorunuza muayene olmalısınız. Bazı hastalarda uyluk ve diz içlerinde yağlanma görülebiliyor. Bu durum kişilerin bacaklarını olduğundan daha kısa ve kalça kısmını da düşük gösterecektir. Bacak estetiği ile bacaklarınızı incelterek daha uzun gösterebilirsiniz.

Bacak estetiği nasıl yapılır?

Bacak estetiğinde yağ enjeksiyonu bacakları dolgun göstermek ve şekillendirmek için en uygun yöntemlerden biridir. Yağ enjeksiyonunda kişinin bölgesel yağlarının en yoğun olduğu yerden örneğin, karın ve ya kalça bölgesinden yağ alınır ve bacak şekillendirme için kullanılır.

Bacak estetiğinde yağ enjeksiyonu, bacaklarında simetri sorununu tedavi eder, her iki bacağın da eşit görünmesini sağlar. Bu yöntem, kök hücre bakımından zengin olan yağ dokusunun kullanılmasıyla risksiz bir şekilde tamamlanır. Bacak estetiğinde kişinin kendi yağı kullanıldıktan 1-2 ay sonra bu yağın %70’i canlılığını korur, geri kalan kısım eriyerek vücuttan atılır.

Ameliyat sonrası süreç nasıldır?

Ameliyattan sonra şiddetli bir ağrınız olmaz. Ameliyat yapılan bölgede bir hafta boyunca şişlik ve ödem görülebilir, normaldir. Ameliyattan sonraki 4.gün normal hayatınıza dönebilirsiniz. Fakat bu süreçte bacak bacak üstüne atma veya bacak sallama gibi hareketlerden kaçınmalısınız. Bacakların iyileşmesi için ortalama olarak 2 ay beklemeniz gerekecektir. Bacak estetiği genellikle 1 ila 2 saat arasında genel anestezi altında yapılır.

Ameliyattan hemen sonra ağrılarınız azalmaya başlayacaktır. Bacak estetiğinden sonra evde dinlenmeli ve ilk 4 hafta varis çorabı giymelisiniz.

Diz Estetiği

Dizler, bacak güzelliğinin en önemli noktalarından biridir. Dizdeki şekil bozuklukları bacakların bütününde estetik olmayan görünümlere yol açar. Dizdeki yağ birikimleri şekil bozukluklarına yol açabilir. Bu bölgede toplanan yoğun miktardaki yağ dokusu liposuction ile alınabilir. Eğer kişi sık sık kilo alıp veriyorsa dizdeki cilt dokusunda sarkma ve kırışıklık olabilir. Bu durumlarda cerrahi müdahale ile fazla olan cilt dokusu kesilerek daha sıkı bir görünüm verilir.

Çarpık bacak estetiği

Bacaklardaki eşit olmayan eğri görünümlere çarpık bacak deniliyor. Bacaklardaki eğriliği eşitlemek için yağ transferi tercih edilebilir. Kişinin bel yada karın bölgesinden alınan yağlar, bacaklardaki eğri bölgelere transfer edilir. Eğer kişide fazla yağ dokusu yoksa bacaklarda eğrilik medikal dolgularla doldurulabilir. Dolgu yapılan operasyonlar lokal anestezi altında gerçekleşebilir, yağ transferi ise genel anestezi altında gerçekleşmelidir.

Bacak Estetiği Soru ve Cevapları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir