Bacaklarınızda çarpıklık ve orantısızlık mı var?

Bacak estetiği ile üst ve alt bacağın uyumlu ve düzgün görünmesi sağlanmaktadır.

Bacak estetiği kadınların ince ve zarif erkeklerinde kaslı ve düzgün bacak görünümüne sahip olmaları için yapılan bir girişimdir. Bacak estetiği, bacaklarda olan orantısızlığı gidermek ve estetik görünmesini amaçlar.

Bacak Estetiği nedir?

Her kadının hayali pürüzsüz, güzel ve bakımlı bacaklardır. Fakat her kadın doğuştan kusursuz bacaklara sahip olmayabilir. Gelişen teknoloji sayesinde artık kadınlar diledikleri bacak görünüme tek bir ameliyat ile sahip olabiliyor. Bacak estetiğinden daha etkili sonuçlar almak için Vaser Liposuction, yağ enjeksiyonu gibi kombine ameliyatları da değerlendirebilirsiniz. Zayıf ve ince bacaklar için diyet programları yerine estetik ameliyatlarla daha hızlı sonuç alacaksınız.

Kimler bacak estetiği için uygundur?

Her kadının bacak yapısı farklı olduğu için kişiye özel bacak estetiği yapılmalıdır. Bacak estetiği genellikle, kalın bacaklı kişilere, ince bacaklılara, parantez yani çarpık bacaklara, asimetrik bacaklara, dalgalı ve çapraz bacaklara uygundur. Eğer sizin de bacağınızda bu tip yapısal problemler varsa size en uygun bacak estetiği için doktorunuza muayene olmalısınız. Bazı hastalarda uyluk ve diz içlerinde yağlanma görülebiliyor. Bu durum kişilerin bacaklarını olduğundan daha kısa ve kalça kısmını da düşük gösterecektir. Bacak estetiği ile bacaklarınızı incelterek daha uzun gösterebilirsiniz.

ÇOK SORULAN SORULAR

Bacak estetiğinde yağ enjeksiyonu bacakları dolgun göstermek ve şekillendirmek için en uygun yöntemlerden biridir. Yağ enjeksiyonunda kişinin bölgesel yağlarının en yoğun olduğu yerden örneğin, karın ve ya kalça bölgesinden yağ alınır ve bacak şekillendirme için kullanılır.

Bacak estetiğinde yağ enjeksiyonu, bacaklarında simetri sorununu tedavi eder, her iki bacağın da eşit görünmesini sağlar. Bu yöntem, kök hücre bakımından zengin olan yağ dokusunun kullanılmasıyla risksiz bir şekilde tamamlanır. Bacak estetiğinde kişinin kendi yağı kullanıldıktan 1-2 ay sonra bu yağın %70’i canlılığını korur, geri kalan kısım eriyerek vücuttan atılır.

Ameliyattan sonra şiddetli bir ağrınız olmaz. Ameliyat yapılan bölgede bir hafta boyunca şişlik ve ödem görülebilir, normaldir. Ameliyattan sonraki 4.gün normal hayatınıza dönebilirsiniz. Fakat bu süreçte bacak bacak üstüne atma veya bacak sallama gibi hareketlerden kaçınmalısınız. Bacakların iyileşmesi için ortalama olarak 2 ay beklemeniz gerekecektir. Bacak estetiği genellikle 1 ila 2 saat arasında genel anestezi altında yapılır.

Ameliyattan hemen sonra ağrılarınız azalmaya başlayacaktır. Bacak estetiğinden sonra evde dinlenmeli ve ilk 4 hafta varis çorabı giymelisiniz.

Dizler, bacak güzelliğinin en önemli noktalarından biridir. Dizdeki şekil bozuklukları bacakların bütününde estetik olmayan görünümlere yol açar. Dizdeki yağ birikimleri şekil bozukluklarına yol açabilir. Bu bölgede toplanan yoğun miktardaki yağ dokusu liposuction ile alınabilir. Eğer kişi sık sık kilo alıp veriyorsa dizdeki cilt dokusunda sarkma ve kırışıklık olabilir. Bu durumlarda cerrahi müdahale ile fazla olan cilt dokusu kesilerek daha sıkı bir görünüm verilir.

Bacaklardaki eşit olmayan eğri görünümlere çarpık bacak deniliyor. Bacaklardaki eğriliği eşitlemek için yağ transferi tercih edilebilir. Kişinin bel yada karın bölgesinden alınan yağlar, bacaklardaki eğri bölgelere transfer edilir. Eğer kişide fazla yağ dokusu yoksa bacaklarda eğrilik medikal dolgularla doldurulabilir. Dolgu yapılan operasyonlar lokal anestezi altında gerçekleşebilir, yağ transferi ise genel anestezi altında gerçekleşmelidir.

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Bacak estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Konu: Bacak Estetiği

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

SAĞLIKLI BİR YAŞAM HAKKIMIZ

Haber Bültenimize Katılın

Haber bültenimize üye olarak güncel yazılarımızı takip edebilirsiniz.

BACAK ESTETİĞİ

Bir Sorunuz mu Var ?

Bacak estetiği hakkında sorulan soru ve cevaplara buradan ulaşabilirsiniz ya da bize mesaj gönderebilirsiniz.

Bacak Estetiği” İçin 4 Soru Soruldu

 1. Misafir dedi ki:

  Merhaba Leyla hanım benim kızım 21 yaşında küçüklükten beri bacaklarında çarpıklık var. Artık büyüdükçe bu durum kızımı çok etkilemeye başladı kıyafet alırken çok zorlanıyoruz psikolojisi bozuluyor. Çarpık bacak ameliyatlarında nasıl yöntemler izliyorsunuz? Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.Teşekkür ederim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, çarpık bacak sorunu denilen kemiğin gelişim bozukluğudur. Bu durumda ortopedi uzmanlığı alanını kapsar. Böyle bir durumda kemiklere müdahale edilmektedir.Sonrasında fizik tedavi ve rehabilitasyon gerekebilir. Yalancı çarpık bacak sorunu ise kemik yapısından çok kas ve yumuşak doku ile ilgilidir. Bacaklarda görülen şekilsel bozukluk yada eğrilik deri veya yağ tabakasında dağılım bozuklukları ve orantısızlığıdır. Mesela, dizlerde oluşan aşırı yağ birikimi, ayak bileğinin kalın olması, uyluğun daha ince bacağın daha kalın yada tam tersi olmasıdır. Böyle durumlarda tek çare plastik cerrahlar olmaktadır. Bu tip plastik cerrahi girişimleri ‘liposculpturing’ yada ‘liposuction’ tekniği ile şekil verme ve ‘liposculpturing’ ile birlikte yağ enjeksiyonu işlemide eklenerek bir taraftan fazla yağı alıp diğer taraftan gereken kısmı yağ ile doldurarak orantı ve estetiği sağlamak amaçlı yapılır. Bazende implant dediğimiz silikon protezler kullanılır.Her iki koşulda da genel anestezi gerektirmeyen girişimlerdir. Eğer işlem küçük bir bölgeye uygulanacak ise lokal anestezi altında yapılabilir. Genel olarak spinal anestezi yada belden aşağı uyuşturularakta rahatlıkla operasyon yapılabilir. Eğer hasta ameliyathane ortamını görmek istemez ise kolundaki serumdan ilaç verilerek kişi rahatlatılabilir. Silikon protezler isteye ve ihtiyaca göre boyutlara sahiptir. Daha önceleri sadece jel şeklinde iken artık katı olan ve şekillendirilebilen tipleride mevcuttur. Bu silikon protezlerin herhangi bir yan etkisi ve zararı saptanmamıştır. Uzun yıllar boyunca sağlıkla yerlerini koruyabilirler. Operasyon sırasında diz eklemi arkasında derinin kıvrımına uygun 3 cm ‘lik bir kesi ile giriş yapılarak baldır içine yerleştirilir. Ameliyat süresi oldukça kısadır. Ortalama 1 saate kadar işlem yapılabilir. İyileşmede hızlı ve kolay olur hasta aynı gün evine gönderilebilir. Eğer kişiye liposuction yapılmış ise yaklaşık bir ay boyunca çorak giyme zorunluluğu olacaktır. Buda ameliyat başarısına ve iyileşme sürecine katkı sağlar. Hastanın bacaklarına herhangi bir travma olmamasına özen göstermesi şartı ile sosyal hayatına kısa zamanda geri dönebilir.Sevgiler.

 2. Misafir dedi ki:

  Leyla hanım merhaba benim bacaklarımda şekil bozukluğu var bu nedenle bacak estetiği olmak istiyorum. Ameliyat tekniği hakkında bilgi verir misiniz? Teşekkür ederim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, bacak estetiği ameliyatları genel anestezi altında yaklaşık 1 ila 3 saat sürebilen operasyonlardır. Operasyon tekniği hastanın bacak yapısı, beklentisi ve ihtiyacına göre şekillenmektedir. Bazen birkaç teknik kombine edilebilir. Kişinin yapısına göre gerekli bölgelere yağ transferi ile şekillendirme işlemi yapılabilir. Hastanın basen, uyluk içleri, diz içleri ve ayak bileği çevresine liposuction işlemi uygulanır. Bu yöntemde kişinin kendi yağ dokusu kullanıldığı için daha doğal ve sağlıklı olacaktır. Yağ enjeksiyonu işleminde enjekte edilen yağlar 1-2 ay geçtikten sonra %70 ‘lik kısım canlılığını korur. Fakat yağ enjeksiyon işlemi eğer kişinin vücudunda yeterli yağ bulunmuyorsa yapılamamaktadır.Eğer hastanın bacakları çok ince ise diz kapağı arkasından 2 cm’ lik kesi yapılır. Bu kesilerden girilerek baldır kısmına özel tasarlanmış silikon protezler yerleştirilir. Kişilerin fazla kilo alıp vermeleri sonucunda bacak içlerinde deri fazlası oluşabilir. Bu deri fazlasının alınması için vertikal uyluk germe operasyonu yapılabilir. Bu operasyonda kalan izler zamanla azalsa da tamamen kaybolma durumu olmayacaktır. Ameliyat öncesinde hastaya izler hakkında mutlaka bilgilendirme yapılır.Sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir