Vaser Liposuction

Vaser Liposuction sayesinde vücudunuzu kendi yağınız ile şekillendirin! Vaser Liposuction en yeni ve teknolojik Liposuction uygulamasıdır. Tek seansta daha fazla yağ çekimi ve daha hızlı iyileşme süreci için Vaser Liposuction estetiğini sizlere öneririz.

Vaser Liposuction, bölgesel yağlarınızın alınmasına ve vücudunuzun şekillenmesine yardımcı olur. Spor ve egzersiz programları ile veremediğiniz kilolarınızdan Vaser Liposuction ile kurtulabilir, daha ince görünebilirsiniz.

Vaser Liposuction Nedir?

Liposuction en fazla merak edilen ve son yıllarda estetik cerrahi de en çok talep edilen operasyonlardan birisidir. Liposuction’ın kelime anlamı ‘yağ çekme’ dir. Yağın vücuttan emilmesi işlemini yapan Vaser teknolojisi, bölgesel yağların alınmasını ve vücudun şekillendirmesine yardımcı olur. Vücudumuzdaki cilt altı yağ dokusu vücudumuzun her bölgesinde eşit yoğunlukta değildir. Yağ dokusunun dağılımı hormonal ve genetik sebeplerden farklı bölgelerde yoğunlaşabilir.

Bölgesel yağlanma problemi olan hastalarda Liposuction en iyi sonucu verir. Liposuction kadın hastalarda en zor bölgelerden karın yağları, basen, bacaklar ve kalça bölgelerinde, erkek hastalarda ise göbek ve bel bölgesinde uygulanır. Vaser liposuction bir kilo verme uyguaması değildir. Vücut hatlarını bölgesel olarak inceltip şekillendiren, forma sokan ve hatların güzelleşmesini sağlayan bir işlemdir.

Lazer Yardımlı Liposuction Nedir?

Plazma Lipo bir çeşit lazer lipoliz yöntemidir. Vücuttaki bölgesel yağ hücrelerinin lazer enerjisi kullanılarak eritilmesidir. Lipoliz denilen bu yağ eritme işlemi için yüksek frekanslı 980 nm dalga boylu Nd yag lazer sistemini kullanarak kısa sürede çok yüksek bir güçle yağ hücrelerini parçalayarak eritilmesini sağlar. Plazma Lipo’yu özel yapan lazerin etkisini 360 derece çepeçevre yayan özel plazma teknolojisidir. Vaser Liposuction diğer lazer lipoliz uygulamalarına göre çok daha güvenlidir, çünkü dokulara zarar vermeyen bu girişimde etkide çok kısa sürede görülür.

Lazer Lipoliz işleminde, lazer enerjisi fiber optik yardımıyla yağ dokusu içerisine gönderilir ve yağların hasar görmesi ve parçalanması sağlanır. Fototermal etki yağ hücrelerinin zar kısmında hasar oluşturmakta ve yağ hücrelerinin parçalanmasına ve direnç gösteren bölgeden tamamen yok edilmesini hedefler. Bununla beraber cildin kolajen üretimini uyararak sıkı ve gergin görünmesini sağlar.

Vaser Liposuction Sorunlu Bölgeye Nasıl Etki Eder?

Vaser Liposuction’ın, uygulandığı bölgeye üç temel etkisi olan bir mekanizması bulunmaktadır. Birinci etkide; lazerin yaydığı fotomekanik etki, uygulanan bölgedeki yağ hücrelerinin zar yapısını ve hücre bütünlüğünü bozar. Eriyen yağ hücrelerinin içi sıvı haline gelir. Bu sıvı, hücrelerin arasındaki alana yayılır. Erimiş duruma geçen yağ hücreleri ince bir kanül aracılığıyla ve düşük basınçla vakumlama yöntemiyle dışarı alınır ya da vücudun kendi doğal yollarıyla bu sıvıyı atması beklenir(Lipoliz).

İkinci etkide; lazer enerjisi, çevre bölgede fotomekanik ısı etkisi oluşturur. Bu ısı sayesinde, uygulama yapılan bölgedeki kan damarları büzülür ve kanama engellenir. Böylelikle uygulama yapılan bölgede hematom denilen kanlı sıvı birikmesi, kanama ve morluk görülmez. Ödem dediğimiz genel şişkinlik hali normal liposuction ile karşılaştırıldığında daha az görülür.

Üçüncü etkide; fototermal ısı etkisinin oluşturduğu alanın dışındaki alanda fotostimulasyon etkisi oluşur. Fotosimulasyon oluşan alanda cilt altı dokuda yeniden onarım ve bağ dokusu oluşumunu artırarak ciltte belirgin toparlanma ve gerilme oluşturulur. Sıkılaşma etkisi aylar içerisinde artarak görülür.

Vaser cihazı ile yapılan Liposuction’da ise Klasik Liposuction’dan farklı olarak vücuttaki fazla yağ ultrasonik ses dalgaları yardımı ile sıvılaştırılır. Sıvılaştırılan yağ burada da ince kanüller yardımı ile dışarı atılır; fakat Klasik Liposuction’da olduğu gibi buradaki kanüllerin ucunda rende tarzı bıçaklar bulunmamaktadır. Böylece Liposuction işlemi esnasında sinirlere ve damarlara zarar verilmez.

Vaser Liposuction Nasıl Uygulanır?

Vaser Liposuction uygulamasında yağ dokusunun içine bir miktar sıvı verilir. Bu sıvı ile yağ dokusunun şişmesi sağlanır. Uygulama yapılacak bölgeye 1 ile 2 mm boyutunda minik kesi uygulanır. Bu kesilerden vücut içine sokulan kanüller aracılığıyla ses enerjisi verilir. Ses enerjisi şişmiş hale gelen yağ hücrelerini patlatarak katıdan sıvı hale dönüştürür ve yağların tamamen erimesi sağlanır.

Homojen olarak erime gösteren yağlar vaser liposuction uygulamasının aslında standart liposuction uygulamasına oranla üst teknoloji olduğunun bir kanıtı niteliğindedir. Deri altına yayılan eriyik haldeki yağlar aspirasyon özelliğindeki özel kanüller aracılığıyla çekilerek vücut dışına çıkartılır. Burada uygulanan ultrasonik enerji hiçbir şekilde dokulara ve damarlara zarar vermez.

Vaser Liposuction bölgesel anestezi ile ya da sedasyon denilen hafif uyuşukluk hali sağlanarak yapılır. 1-2 mm lik küçük kesi veya iğne deliği kadar bir alandan girilerek uygulanır. Uygulama süresi bölgeye göre değişir. Yüz, çene altı bölgesinde bu süre 15-20 dakika iken kollarda 30 dakika, bacaklarda 30-40 dakika arasıdır. Kombine ameliyatlarda daha geniş alanlara uygulama yapıldığı için genel anestezi tercih edilir.

Vaser liposuction sonrasında iyileşme çok hızlı biçimde gerçekleşir. Vaser üst teknolojisi sayesinde dokularda ve ciltte sıkılaşma sağlanır. Kolajen üretimi aktif hale getirilerek cildin elastikiyet derecesi de bir miktar artırılabilir. Yağ hücrelerinin sıvılaştırılıp vücut dışına çıkarılmasıyla beraber deride genişleme görülür. Vaser Liposuction ile deri dokusu sıkılaşarak işlem yapılan bölgeye oturması sağlanır. Deri gerginleşmeye başlayarak yavaş yavaş vücut formunu alır.

Vaser Liposuction Vücudun hangi Bölgelerine Uygulanabilir?

Kadın ve erkeklerde bölgesel yağlanmalar farklı bölgelerde oluşmaktadır. Yine de büyük çoğunlukla aynı yerlerde oluşan yağ fazlalıklarının bu yöntemle vücut dışına çıkartılması gayet kolay olmaktadır. Kadınların tercih ettiği bölgeler göbek, alt karın, üst karın, bel, kalça, basen, üst bacak, kol, omuz, sırt bölgesinde uygulanmaktadır. Erkeklerin tercih ettiği yağ aldırma bölgesinin başında göbek ve bel bölgesi gelmektedir. Kilolu erkeklerin ortak problemi olan meme büyümesi yani jinekomasti operasyonlarında da Vaser Liposuction rahatlıkla ve güvenle kullanılmaktadır.

Vaser Liposuction ile alınan bölgesel yağlar meme büyütme, meme dikleştirme, dudak dolgusunda, çene ve yüz dolgusunda, yine popo dikleştirme ve popo büyütme estetiğinde rahatlıkla kullanılmaktadır. Bacak eğrilik problemlerinde, yüz kırışıklıklarının azaltılmasında da güvenle kullanılan bu yağlarla istenilen vücut formu kolayca elde edilebilmektedir. Vaser liposuction ile alınıp istenilen bölgeye nakledilen yağların bir bölümü zamanla eriyebilmektedir. Yapılan bu işlemde yağlarda %70 civarında bir kayıp yaşanabilmekte ancak yağların %30u ömür boyu kalıcılığa sahip olmaktadır.

Liposuction Kimlere Uygundur?

FDA tarafından onaylı bir teknolojiye sahip olan Vaser Liposuction diğer tüm yağ alım tekniklerinin önüne geçmiştir. Vaser Liposuction uygulaması, 18 yaş üstü, ciddi sağlık problemi olmayan herkese uygulanabilir. Liposuction için uygun olan hastalar kilosu normal yada normalin biraz üzerinde olan ama; vücutlarında bölgesel olarak yağlanması bulunan ve cilt elastikiyeti fazla olan kişilerdir.

Kilo alımında vücudumuz belirli bölgelere fazla yağ depolar. Bu bölgeler genel olarak vücudumuzda fazla çalışmayan ve yağ alımına müsait olan bölgelerdir. Liposuction (Liposakşın) uygulaması diyet ve spor yapmasına rağmen bir türlü bölgesel yağlanmalarından kurtulamayan kişiler tarafından tercih edilir. Liposuction, vücut konturunu bozan yağ birikimlerini neredeyse iz bırakmaksızın uzaklaştırmaya yarar, vücut şeklini düzeltebilir.

Vaser Liposuction için uygun olan hastalar; vücut ağırlığı normal olan, sıkı ve elastik bir cilde sahip, ama vücutlarında bölgesel yağlanma olan hastalardır. Liposuction uygulaması, bilindiğinin aksine, kilo vermeye yardımcı bir işlem olarak kullanılmaz. Vaser Liposuction yöntemi ile alınan yağlar aspiratör yerine enjektörde biriktirilerek, vücudun diğer bölgelerine dolgunluk vermek amacıyla kullanılabilir.

Vaser Liposuctionın Avantajları Nelerdir?

 • Minimal cerrahi bir yöntemdir.
 • Lokal anestezi altında uygulanır.
 • Büyük alanlar ve kombine tüm vücut uygulamaları hariç genel anesteziye ihtiyaç yoktur.
 • Vücutta şekil düzeltilmesiyle birlikte sıkılaşma sağlanır.
 • Daha az ödem, şişlik daha az morluk, daha az ağrı olur.
 • Daha güvenlidir, daha az kanama olur.
 • Uzun süre sıkı bandaj ve drenaj uygulanmasına gerek yoktur.
 • Erken dönemde günlük hayata dönülür.
 • Yağ seçici özelliği olan Vaser Liposuction sinir ve damarlara zarar vermez.
 • Vaser Liposuction’da kullanılan kanüllerde rende tarzı bıçaklar bulunmadığı için yağlar sinir ve damarlar tahrip edilerek alınmaz. Dolayısıyla ameliyat sonrası minimal düzeyde morarma ve şişlik görülür.
 • Vaser Liposuction’da vücuttaki yağın parçalanması için ultrasonik ses dalgaları kullanılır.
 • Vaser cihazının V modu ile deri altında ultrasonik probun dolaştırılması ile deride ısınma sağlanır, bu sayede ciltte sıkılaşma artar, cildin sarkma olasılığı azalır.
 • Vaser Liposuction sonrası ciltte herhangi bir kesi izi oluşmaz, dolayısıyla ameliyat sonrası iz kalmaz.

Lazer Liposuction’ın Klasik (Konvensiyonel) Liposuctiona Göre Avantajları Nelerdir?

 • Genel anesteziye ihtiyaç duyulmaz,
 • Vücut kontürü düzeltilmesi sağlanır
 • Cilt sıkılaşması sağlanır
 • Minimal düzeyde invaziv görülür
 • Sonuçları hemen, gözle görülür derecede olur
 • Daha az şişlik ve ağrı yaşanır
 • Uygulama sonrası daha az süreli korse kullanımı gerektiren bir yöntemdir
 • Enfeksiyon ve kanama riski yoktur
 • Vücut kendini daha çabuk toparlar
 • Yağ alımı daha hızlı ve kolay olduğu için ödem oluşumu da daha az olmaktadır
 • Hastalar kısa süre zarfında gündelik hayatlarına dönebilirler.

Vaser Liposuction Kimlere Uygulanabilir?

Vaser Liposucton yöntemi;

 • 18 yaşından büyükseniz,
 • Ciddi sağlık problemleriniz bulunmuyorsa,
 • Vücut kitle endeksiniz normal aralıktaysa,
 • Bölgesel fazlalıklarınız bulunuyorsa,
 • Diyet ve spor ile dirençli yağlarınızdan kurtulamıyorsanız
 • İdeal vücut kitle indeksine sahipseniz
 • Cilt elastikiyetiniz orta ve orta üstü sıkılıktaysa
 • Vücudunda iki litre ya da daha az yağ aspirasyonu yapılması durumunda
 • Lokalize yağ fazlalıkları bulunuyorsa
 • İki ya da üç alanda aspirasyon ihtiyacı varsa
 • Bölgesel yağlarından kurtulup vücudun başka yerlerinde bu yağlardan faydalanmak isteyenler

…tarafından rahatça uygulanabilmektedir. Vaser Liposuction teknolojisi düşük komplikasyon riski ile güvenli ve etkili bir yağ aldırma yöntemidir.

Vaser Liposuction Yaptırmadan Önce Yapılması Gerekenler
Vaser Liposuction uygulamasının temel hedefi vücudun egzersiz ve diyet ortaklığına cevap vermeyen karın, bel, basen, kalça, popo, bacak içi ve bacak dışı, sırt, kol gibi bölgelerde biriken fazla yağ depolarında biriken yağ hücrelerinin parçalanarak vücut dışına çıkarılmasıdır.

İşlem öncesinde yemek yeme alışkanlıklarınızı değiştirmeniz, operasyondan sonra vücut hatlarınızın değişmemesi ve fit görünmeniz bakımından önemlidir. Uygulama öncesinde sigara kullanımını bırakmalı, vitamin ve demir takviyesi yapılmalıdır. İşlem öncesinde herhangi bir gribal enfeksiyonda ya da soğuk algınlığı alma durumunda işlemin ertelenmesinde hiçbir sakınca yoktur.

Vaser Liposuction Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?
Vaser Liposuction teknolojisi yağ dokusuna karşı seçici bir özellikte bulunmasından dolayı kas, bağ ve damarlara zarar vermez. Bu bakımdan iyileşme süreci daha hızlı olmaktadır. Operasyon sonrasında doktorun gerekli gördüğü durumlarda veya hasta dinlenmek istediğinde hastane de 1 gece yatış yapılabilir.

Vaser liposuction sonrasında hastanın üç hafta boyunca korse kullanması tavsiye edilir. Aynı diğer estetik müdahalelerde olduğu gibi, bu uygulamada da, yağ alınan bölgede hafif morarma, kızarıklık ve ödem görülebilir. Ancak bu tepkiler klasik liposuction uygulamasına oranla daha az görülmektedir.

Uygulama yapıldıktan birinci haftanın sonuna doğru azalan şişlikler ve ödem yaklaşık 10 gün sonra azalır. Vücutta ödemin atılarak derinin normal yapıya ulaşması yaklaşık 1 ay civarı sürer. Vücuttaki ödemin atılabilmesi için çeşitli masaj terapileri uygulanabilmektedir.

Operasyon sonrasında her hastanın deri elastikiyetine göre, 2-3 hafta aralığında özel medikal korse giyilmesi operasyon sonucunun etkinliğini yükseltir. Sonrasında daha kıvrımlı ve ince hatlara sahip olabilirsiniz. Vaser Liposuction girişiminden sonra genelede kişiler 2 gün içinde duş alabilir. Korse banyo esnasında çıkarıldıktan sonra tekrar giyilmeye devam edilir.

Vaser Liposuction işlemi her mevsimde uygulanabilme özelliğine sahiptir. Ancak bu işlem sonrasında korse giyme zorunluluğu olmasından dolayı yaz aylarında korse kullanımı hastalara zor ve sıkıcı gelebilir. Bu bakımdan serin ya da soğuk aylarda yaptırmak daha uygun olmaktadır.

Eğer hasta uygulama sonrası dinlenme süresini serin bir yerde geçirebilecekse o zaman istediği mevsim vaser liposuction uygulamasını yaptırmasında herhangi bir sorun olmaz. Vaser Liposuction işleminden sonra kanüller için açılan mini kesilerin güneşten korunması gerekmektedir. Güneşten ve sıcaktan koruma sağlandığı takdirde istenilen her dönem bu işlem yapılabilmektedir.

Vaser Liposuction sonrası diyet ve spor alışkanlığına dikkat edilmezse, kilo alınması kaçınılmazdır. Bu durumda yağ oluşumu belirli bölgelerde değil, tüm bölgelerde eşit şekilde olur. Diyete dikkat edildiği sürece sağlıklı, şekilli ve fit bir görünüm sağlanır.

Vaser Liposuction Fiyatları

Vaser Liposuction fiyatları uygulama yapılacak bölgeye, doktorun tecrübesine göre değişmektedir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde vaser liposuction fiyatları belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Vaser Liposuction fiyatı hakkında bilgi alabilirsiniz.