Vücut Estetiği

Vücut estetiği, birçok nedene bağlı oluşan deformasyonları düzeltmek için yapılan bir girişimdir.Bu operasyonla  deri altı dokuları düzeltilir, sarkmış yağ ve deri fazlalıkları alınarak kişinin estetik bir görünüme kavuşması sağlanır. Vücut estetiği sonucunda düzgün hatlar elde edilirken kişinin daha normal bir görüntüye kavuşması sağlanmaktadır. Kombine operasyonlarla da yapılabilen estetik girişimler ile tek seferde vücutta rahatsız olunan bölgelerinin düzeltilmesi ve orantılanması hedeflenir.


Her kadının ve erkeğin biçimli ve güzel bir vücut arzusudur. Kadınlarda karın, ince bir bel ve belirgin bel çukuru, yuvarlak ve dik bir popo, düzgün bacaklar ve biçimli göğüs hayal edilirken erkeklerde atletik bir görünüm elde edilmesi arzulanmaktadır. Tüm bunları elde edebilmenin yolu öncelikle genetik bir alt yapıya sahip olabilmektir. Düzenli spor ve düzgün beslenme alışkanlıklarıyla desteklenmesi çok önemlidir. Kadın ve erkeklerde aşırı kilo alıp vermeye bağlı olan deformasyonlarda estetik cerrahi çözüm olarak görülürken operasyonlar sonrası vücudun yeni yapısını korumak hastaya düşmektedir. 


Vaser Liposuction


Vaser Liposuction, ultrasonik ses dalgalarını kullanarak vücudun hassas bölgeleri de dahil olmak üzere birçok bölgesinde rahatlıkla uygulanabilen yağ alınması işlemidir. Vücudun şekillendirilmesi işlemi olarak bilinmesi ve daha hızlı iyileşme süresi ile klasik liposuctiondan farklıdır.


Vaser Liposuction’da kullanılan ultrasonik ses dalgaları yağ katmanlarını parçalayarak sıvı bir forma dönüştürür. Daha sonra bu sıvı halde yağ hücreleri özel bir cihazla aspire edilir. Klasik liposuction işleminde görülebilen dalgalı bir cilt görünümü Vaser Liposuction’da görülmez. Çünkü yağ hücreleri olduğu gibi vücuttan çıkmaz, sıvı halde dışarı alınır. Bu yöntem sayesinde daha orantılı bir şekilde yağ çekmek mümkündür. Vaser Liposuction için ciltte 2 mm ile 4 mm arasında delik açılır ve buradan sıvı haline getirilmiş yağlar çekilir. 


Vaser Hi-Def


Vaser Liposuction işlemi ile aspire edilen yağlar ile tıpkı bir heykele şekil verilir gibi vücut şekillendirilir. Kaslar belirginleştirilerek, vücut kontürlerinin düzgünleştirilmesi sağlanır. İstenmeyen yağların alındıktan sonra dolgunlaştırılması ve belirginleştirilmesi istenen bölgeye transfer edilmesi işlemidir. 


Vaser Hi- Def yöntemiyle dilerseniz kas görünümü verebilir veya vücut kontörünüzü ön plana çıkarabilirsiniz. Bu işlem ile vücuttaki kas kenarları, kas olukları, kas gölgeleri veya kas çizgileri ortaya çıkacaktır. 


Vaser Hi-Def işleminden önce cilde sürülen bir solüsyon sayesinde derinin altındaki yağ dokuları ayrışır. Daha sonra ultrasonik problar sayesinde uygulama yapılacak olan alandaki yağlar sıvı hale getirilir. Eritilen bu yağlar vücuttan çekilir ve vücuttaki başka bir bölgeye aktarılarak daha biçimli gibi bir vücut amaçlanır. Bu işlem sırasında yağ eritildiği için dalgalı bir görünüm oluşmayacak, pürüzsüz bir görünüm yakalayacaksınız. 


Karın Estetiği


Karın kaslarının gevşemesi ve kilo alıp vermeye bağlı sarkan derinin çıkartılarak deforme olmuş karın bölgesinin tamiri işlemidir. Kişinin durumuna göre belirlenecek işlemin Vaser Liposuction ile yapılarak daha iyi bir sonuç alması sağlanır. Sarkan karın derisi karın germe ameliyatı ile düzeltilebilir veya bazı durumlarda sadece Liposuction yapılabilir. Burada önemli olan kişinin yaşı ve kilosudur. Karın germe ve Liposuction kalıcı işlemlerdir, operasyondan sonra yoğun bir kilo alışı yaşanmadıkça hasta aynı problemi tekrar yaşamayacaktır. 


Meme Estetiği


Meme estetiği ile kişinin vücut yapısına orantılı bir memeye sahip olması sağlanır. İhtiyaca göre dikleştirme, küçültme ve büyütme işlemleri yapılabilmektedir. Hastanın memelerinden biri büyük, diğer küçükse aradaki fark protezlerle kapatılarak eşit ve kusursuz bir meme görünümü sağlanabilir. 


Meme büyütme operasyonu genellikle 21 yaşından sonra tavsiye edilir. Kadınların gelişimini tamamlandıktan sonra kişi meme büyütme operasyonu ile dik ve dolgun göğüslere kavuşacaktır. Operasyon sonrası yoğun güneşten uzak durmalı, ağır kaldırmamalısınız. 


Genital Estetik


Genital bölge estetiği, vücudun o bölümündeki fazla yağın alınması, dolgu ile hacmin arttırılması, sarkmanın giderilmesi, rengin açılması, iç dudakların küçültülmesi, vajinanın daraltılması gibi pek çok işlemi kapsamaktadır. Genital estetik talepleri genellikle hamilelik sürecinden sonra oluyor. Doğum yaptıktan sonra değişen genital görünüm, estetik operasyonlar ile düzeltilip doğum öncesi görünümüne kavuşturulur.


 • Bacak Estetiği

  Bacak Estetiği Günümüzde bacak estetiği ameliyatları vaser liposuction, yağ enjeksiyonu işlemlerle bacağın şekline göre uygulanabilir. Her kadın güzel ve bakımlı bacaklara sahip olmak ister. Çeşitli kombine yapılan estetik işlemler ile bacaklar istenen forma ve estetiğe ulaştırılabilmektedir.Her kadının bacakları için ihtiyacı farklıdır bu nedenle iyi bir muayene edilmeli ve ona göre bir planlama yapılmalıdır.

 • Kol Germe Estetiği (Brachioplasty)

  Kol Germe Estetiği (Brachioplasty) Kol germe estetiği yaşlanma veya kilo vermeye bağlı olarak, kollarda oluşan yağlı ve sarkık görüntünün düzeltilmesini sağlar.Özellikle üst kol bölgesinde görülen sarkma, kişilerin kendilerini daha yaşlı hissetmelerine neden olur. Kolsuz kıyafetler giymek bu tip durumlarda kişilere güven problemi yaşatabilir. Kol germe ameliyatı günümüzde en çok tercih edilen estetik operasyonlardan biridir.

 • Vaser Hi-Def

  Vaser Hi-Def High Definition VASER Liposculpture kısaca Hi-Def olarak adlandırılır ve ileri bir liposuction-lipofilling tekniğidir. Hi-Def Vaser, 3. Kuşak ultrasound teknolojisinin kullanıldığı vücut şekillendirme yöntemidir.Genellikle daha atletik görünmek isteyen erkek ve kadınlar tarafından tercih edilen yeni trend ise ‘High Definition Vaser Liposculpture’ denilen cerrahi bir yöntemdir.

 • Vaser Liposuction

  Vaser Liposuction Ultrasonik ses dalgaları ile kalıcı sonuçlar! Bildiğiniz klasik liposuction işlemlerini unutun! Ultrasonik ses dalgaları kullanan Vaser Liposuction ile hassas bölgeler dahil vücudun tüm bölgelerine rahatlıkla uygulanabilen yeni nesil Liposuction ile tanışın. Hatların ortaya çıkarılması, hızlı iyileşme süresi ve sıkılaştırma özelliği ile Vaser tam size göre!

 • Vücut Şekillendirme

  Vücut Şekillendirme Vücutta yapılan şekillendirme işlemleri, vücudu bir bütün olarak ele alıp, yapılacak işlemlerin kişinin istediği görünüme kavuşması için tasarlanır. Vücut şekillendirme ameliyatları kombine ameliyatlar sunarak birçok bölgeye uygulanıp vücudun yeniden şekillendirip düzeltilmesini amaçlar. Fazla yağların birikmiş olduğu bölgelerde sıklıkla vaser liposuction işlemi uygulanmaktadır.

 • Liposuction - Yağ Alma

  Liposuction - Yağ Alma Liposuction artık korkulacak bir ameliyat değil! Vaser teknolojisiyle başka hiç bir dokuya zarar vermeden yağlarınızdan kolayca kurtulabilirsiniz. Liposuction vaser, ses dalgalarıyla yağ dokusunu parçalama prensibine dayalıdır. Ses dalgaları sadece yağları hedef aldığı için damarlara, sinirlere, bağ dokuya zarar vermeden fazla yağlardan kurtulmanızı sağlar. Sdnç olarak daha az morluk, öde

 • Karın Estetiği

  Karın Estetiği Karın bölgesindeki cildiniz gevşekse, bu bölgede aşırı yağlanmaya ya da kilo alıp vermeye bağlı sarkıklık varsa Karın Germe operasyonu için uygun bir adaysınız demektir. Doğum sonrası kadınlarda ya da aşırı kilo verme sonucu kadın ve erkeklerde karın derilerinde gevşemeler, sarkmalar ve çatlaklar oluşur. Bu kısımların tamamen çıkarılması, doğum sonrası karın kaslarındaki gevşeklik için iç

 • Genital Estetik

  Genital Estetik Cinsel organın fiziksel ve estetik problemleri, kişisel yaşam kalitesini ve cinsel yaşamı olumsuz etkileyebilir. Bu problemi genital bölge estetiği gidermek mümkündür.Genital Estetik girişimleri, genital bölgede sonradan ya da doğuştan olan şekil bozukluklarının giderilmesinde kullanılan estetik yöntemlerine verilen isimdir.