Vücut Estetiği

Vücut estetiği, birçok nedene bağlı oluşan deformasyonları düzeltmek için yapılan bir girişimdir.Bu operasyonla deri altı dokuları düzeltilir, sarkmış yağ ve deri fazlalıkları alınarak kişinin estetik bir görünüme kavuşması sağlanır. Vücut estetiği sonucunda düzgün hatlar elde edilirken kişinin daha normal bir görüntüye kavuşması sağlanmaktadır. Kombine operasyonlarla da yapılabilen estetik girişimler ile tek seferde vücutta rahatsız olunan bölgelerinin düzeltilmesi ve orantılanması hedeflenir.

Kadın olsun erkek olsun her insanın kusursuz biçimli ve güzel bi vücuda sahip olma arzusu vardır.Kadınlarda karın, ince bir bel ve belirgin bel çukuru, yuvarlak ve dik bir popo, düzgün bacaklar ve biçimli göğüs hayal edilirken erkeklerde atletik bir görünüm elde edilmesi İstenmektedir. Tüm bunları elde edebilmenin yolu öncelikle genetik bir alt yapıya sahip olabilmektir. Düzenli spor ve düzgün beslenme alışkanlıklarıyla desteklenmesi çok önemlidir. Çok sık kilo alıp vermeye, yapılan doğum sayılarına bağlı olarak kişilerin vücutlarında deformeler meydana gelir, estetik cerrahi çözümleri ile dilediğiniz vücuda kavuşmanız sağlanır fakat yeni vücut yapısını korumak kişiye düşmektedir.

Vaser Liposuction

Vaser Liposuction, ultrasonik ses dalgalarını kullanarak vücudun hassas bölgeleri de dahil olmak üzere birçok bölgesinde rahatlıkla uygulanabilen yağ alınması işlemidir. Vaser Liposuction özellikle iyileşme süresinin kısa olması ve vücudun şekillendirmesini sağlaması açısından klasik liposuctiondan farklıdır

Vaser Liposuction’da kullanılan ultrasonik ses dalgaları yağ katmanlarını parçalayarak sıvı bir forma dönüştürür. Daha sonra bu sıvı halde yağ hücreleri özel bir cihazla aspire edilir. Klasik liposuction işleminde görülebilen dalgalı bir cilt görünümü Vaser Liposuction’da görülmez. Çünkü yağ hücreleri olduğu gibi vücuttan çıkmaz, sıvı halde dışarı alınır. Bu yöntem sayesinde daha orantılı bir şekilde yağ çekmek mümkündür. Vaser Liposuction için ciltte 2 mm ile 4 mm arasında delik açılır ve buradan sıvı haline getirilmiş yağlar çekilir.

Vaser Hi-Def

Vaser Liposuction işlemi ile alınan yağlar ile tıpkı bir heykele şekil verilir gibi vücut şekillendirmek amacı ile kullanılır. Kaslar belirginleştirilerek, vücut kontürlerinin düzgünleştirilmesi sağlanır. Vücudda olan fazla ve istenmeyen yağlar alındıktan sonra eğer hasta ister ise dolgun ve belirgin görünmesini istediği bölgeye bu yağların transfer edilmesini sağlayabilir.

Vaser Hi- Def yöntemiyle dilerseniz kas görünümü verebilir veya vücut kontörünüzü ön plana çıkarabilirsiniz. Bu işlem ile vücuttaki kas kenarları, kas olukları, kas gölgeleri veya kas çizgileri ortaya çıkacaktır.

Vaser Hi-Def işleminden önce cilde sürülen bir solüsyon sayesinde derinin altındaki yağ dokuları ayrışır. Daha sonra ultrasonik problar sayesinde uygulama yapılacak olan alandaki yağlar sıvı hale getirilir. Eritilen bu yağlar vücuttan çekilir ve vücuttaki başka bir bölgeye aktarılarak daha biçimli gibi bir vücut amaçlanır. Bu işlem sırasında yağ eritildiği için dalgalı bir görünüm oluşmayacak, pürüzsüz bir görünüm yakalayacaksınız.

Karın Estetiği

Çok sık kiilo alıp verme ve zamanla karın kaslarının gevşemesi karın derisinin sarkmasına ve deforme olmasına neden olur. Karın estetiği ameliyatı ile karın bölgesindeki fazla deri alınmaktadır. Sarkan karın derisi karın germe ameliyatı ile düzeltilebilir veya bazı durumlarda sadece Liposuction yapılabilir. Burada önemli olan kişinin yaşı ve kilosudur. Karın germe ve Liposuction kalıcı işlemlerdir, operasyondan sonra yoğun bir kilo alışı yaşanmadıkça hasta aynı problemi tekrar yaşamayacaktır.

Meme Estetiği

Meme estetiğindeki amaç kişiye, vücuduna uygun orantılı bir meme sağlanmasıdır. İhtiyaca göre dikleştirme, küçültme ve büyütme işlemleri yapılabilmektedir. Hastanın memelerinden biri büyük, diğer küçükse aradaki fark protezlerle kapatılarak eşit ve kusursuz bir meme görünümü sağlanabilir.

Meme büyütme operasyonu genellikle 21 yaşından sonra tavsiye edilir. Kadınların gelişimini tamamlandıktan sonra kişi meme büyütme operasyonu ile dik ve dolgun göğüslere kavuşacaktır. Operasyon sonrası yoğun güneşten uzak durmalı, ağır kaldırmamalısınız.

Genital Estetik

Genital bölge estetiği, vücudun o bölümündeki fazla yağın alınması, dolgu ile hacmin arttırılması, sarkmanın giderilmesi, rengin açılması, iç dudakların küçültülmesi, vajinanın daraltılması gibi pek çok işlemi kapsamaktadır. Genital estetik talepleri genellikle hamilelik sürecinden sonra oluyor. Doğum yaptıktan sonra değişen genital görünüm, estetik operasyonlar ile düzeltilip doğum öncesi görünümüne kavuşturulur.