Vücut Estetiği

Vaser Liposuction (Liposakşın) Nedir?

Vaser Liposuction, ultrasonik ses dalgalarını kullanarak vücudun hassas bölgeleri de dahil olmak üzere birçok bölgesinde rahatlıkla uygulanabilen yağ alımı işlemidir. Vaser Liposuction özellikle iyileşme süresinin kısa olması ve vücudun kolay şekillendirilmesini sağlaması açısından klasik liposuctiondan farklıdır.

Vaser Liposuctionda kullanılan ultrasonik ses dalgaları yağ katmanlarını parçalayarak sıvı bir forma dönüştürür; sıvı hale gelen yağ hücreleri özel bir cihazla aspire edilir. Klasik liposuction işlemi sonucunda görülebilen dalgalı cilt görünümü Vaser Liposuctionda görülmez. Çünkü yağ hücreleri olduğu gibi vücuttan çıkmaz, önce sıvı hale dönüştürülür sonra dışarı alınır. Bu yöntem sayesinde daha orantılı bir şekilde yağ çekmek mümkündür. Vaser Liposuction için ciltte 2 mm ile 4 mm arasında delik açılır ve buradan sıvı haline getirilmiş yağlar çekilir.

Vaser Hi-Def Lipo Nedir?

Vaser Liposuction işlemi ile alınan yağlar ile tıpkı bir heykele şekil verilir gibi vücut şekillendirmek mümkündür. Kaslar belirginleştirilerek, vücut kontürlerinin belirginleştirilmesi sağlanır. Vücutta istenmeyen fazla yağlar alındıktan sonra, eğer hasta ister ise dolgun ve belirgin görünmesini istediği bölge veya bölgelere bu yağların transfer edilmesi mümkündür.

Vaser Hi- Def yöntemiyle dilerseniz kas görünümü verebilir veya vücut kontörünüzü ön plana çıkarabilirsiniz. Bu işlem ile vücuttaki kas kenarları, kas olukları, kas gölgeleri veya kas çizgileri ortaya çıkarılır.

Vaser Hi-Def işleminden önce, yağ dokusu içine verilen bir solüsyon sayesinde derinin altındaki yağ dokuları ayrıştırılır. Daha sonra ultrasonik problar sayesinde uygulama yapılacak alandaki yağlar sıvı hale getirilir; sıvı hale gelen yağlar vücuttan çekilir ve vücuttaki başka bir bölgeye enjekte edilerek daha biçimli gibi bir vücut elde edilir.İşlem sırasında yağ eritildiği için dalgalı bir görünüm oluşmayacak, pürüzsüz ve estetik bir görünüm kazanılır.

Karın Estetiği

Sık kilo alıp verme ve zamanla karın kaslarının gevşemesi, karın derisinin sarkmasına ve deforme olmasına neden olur. Karın estetiği ameliyatı ile karın bölgesindeki fazla deri alınmaktadır. Sarkan karın derisi karın germe ameliyatı ile düzeltilebilir veya deride fazla sarkma yoksa ve oluşmayacağı doktor tarafından tespit edilirse, sadece Liposuction yapılabilir. Burada önemli olan kişinin yaşı ve kilosu dur. Karın germe ve Liposuction kalıcı işlemlerdir, operasyondan sonra yoğun bir kilo alışı yaşanmadıkça hasta aynı problemi tekrar yaşamayacaktır.

Meme Estetiği

Meme estetiğindeki amaç kişiye, vücuduna uygun, orantılı estetik bir meme görünümü sağlanmasıdır. İhtiyaca göre dikleştirme, küçültme ve büyütme işlemleri yapılabilmektedir. Hastanın memelerinden biri büyük, diğer küçükse aradaki fark protezlerle veya yağ enjeksiyonu yöntemi ile kapatılarak eşit ve kusursuz bir meme görünümü sağlanabilir.

Meme büyütme operasyonu genellikle 21 yaşından sonra tavsiye edilir. Kadınların gelişimini tamamladıktan sonra, kişi meme büyütme operasyonu ile dik ve dolgun göğüslere kavuşacaktır. Operasyon sonrası yoğun güneşten uzak durmalı, ağır kaldırmamalısınız.

Genital Estetik

Genital bölge estetiği, vücudun o bölümündeki fazla yağ varsa alınması, veya sarkma varsa dolgu ile hacmin artırılması, rengin açılması, iç dudakların küçültülmesi, vajinanın daraltılması gibi pek çok işlemi kapsamaktadır. Genital estetik talepleri genellikle hamilelik sürecini takiben görülse de genetik faktörlere bağlı estetik kaygısı güdülür. Doğum yaptıktan sonra veya genetik faktörler ile estetiğini kaybetmiş genital görünüm operasyonlar ile düzeltilip ideal görünümüne kavuşturulur.

Kliniğimiz bünyesinde yapılan Vücut Estetiği Operasyonlar'ının tümünü burada görebilirsiniz.

Vücut Estetiği Operasyonları

Doktora Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.