Genç ve Dinamik bir Yüze Sahip Olmak Mümkün

Yüz Germe ile Yerçekimine Meydan Okuyun!

Yüz gerdirme operasyonu orta ve alt yüzdeki yaşlanma izlerini ortadan kaldırmak için yapılan en etkili yüz gençleştirme estetiğidir. Böylece cildiniz daha dinamik ve genç görünecektir.

Yüz Germe Nedir?

Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde her yaşta genç ve enerjik görünmek artık hayal değil. İlerleyen yaşla itibaren yüzümüz sarkmaya, göz ve dudak çevresindeki çizgiler derinleşmeye başlar. Elastikiyetini yitiren cilt kasları yer çekimine karşı koyamaz. Bunun yanı sıra sigara kullanımı, stres, beslenme düzeni de yüzün sarkmasının nedenlerinin başında gelir. Silhoutte Sutur denilen özel iplikler sayesinde sadece bir saat için yüz germe işlemi yapılarak genç bir yüze kavuşabilirsiniz. Yüz germe ameliyatında özellikle sarkmaya başlayan orta yüz bölgesindeki yumuşak dokuyu yeniden şekillendirerek elmacık kemiklerini daha belirgin daha dolgun hale getirmemizi sağlar. Böylece yüz hatlarınız hem daha dolgun hem de daha diri görünür. Bunun yanı sıra yüz germe ameliyatında sarkmış olan çene kenarlarını toparlayarak düzgün bir çene kontürü oluşturup burun ve dudak hattının daha parlak görünmesini sağlar.

ÇOK SORULAN SORULAR

Silhoutte Sutur iplikleriyle yapılan yüz germe operasyonu, cerrahi yüz germe işlemi sonucuna benzer ancak farklı olarak cerrahi iz/skar yoktur ve ameliyat sonrası morarma, şişlik, ödem gibi komplikasyonlar görülmez. İyileşme süreci kişinin cilt yapısına bağlı olarak değişir.

Yüz germe ameliyatın en büyük etkisi hastaya doğal bir görünüm kazandırmasıdır.Yüz hatlarınız daha az yorgun, yüzünüz yenilenmiş olur ve kişi kendisini yeni görüntüsünden dolayı iyi hisseder. Bu gençleşme, tüm ifadenizin canlı olmasını da sağlar. Yüz germe operasyonu sonrasında hastalar için en büyük avantaj iyileşme sürelerinin hızlı olmasıdır. Böylece kişiler sosyal hayatlarından kopmadan işlerine de devam edebilmektedir.

Yüz germe ameliyatı özellikle 25 yaş sonrası uygulanabilecek kısa süreli, hemen etkisi görülen bir yöntemdir. Botox ya da yağ transferi, peeling gibi cilt soyma işlemleriyle birlikte kolayca uygulanabilir. Böylece daha etkili bir sonuç alınır

Silhoutte Sutur iplikler kullanılarak boyun germe işlemi de uygulanabilmektedir. Özellikle geniş, ağır ve sarkık boyunlarda liposuction denilen yağ alma işlemiyle beraber mini boyun germe işlemi kısa süreli yapılan kombine tedaviler arasındadır.

Silhoutte Sutur iplikleri ile yapılan yüz germe ameliyatında hızlı ve ağrısız bir sonuç alabilirsiniz. Bu operasyon öğle tatil arası gibi kısa sürelerde dahi yapılabilir. Hastanede yatılması, istirahat ve pansuman gerektirmez. Operasyon sonrasında hasta yaklaşık 2-3 gün içinde sosyal hayatına geri dönebilirsiniz. İşlem tek seansta gerçekleştirilmekte ve sonuçlarınıda hemen görmekteyiz.

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak yüz germe estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

SAĞLIKLI BİR YAŞAM HAKKIMIZ

Haber Bültenimize Katılın

Haber bültenimize üye olarak güncel yazılarımızı takip edebilirsiniz.

YÜZ GERME - YÜZ GERDİRME AMELİYATI

Bir Sorunuz mu Var ?

Yüz Germe uygulamaları hakkında sorulan soru ve cevaplara buradan ulaşabilirsiniz ya da bize mesaj gönderebilirsiniz.
@drleylaarvas

BİZİ TAKİP EDİN

Uygulamalar, çözümler ve operasyonlarımız hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Yüz Germe” için 32 soru soruldu.

 1. Misafir dedi ki:

  Hocam iyi günler Mini yüz germe ameliyatı nedir? Teşekkür ederim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Yüz germe ameliyatı eğer sadece kulak önünden bir kesi ile yapılıyorsa buna mini yüz germe operasyonu adı verilir. Bu operasyonu genelde sarkmanın daha az olduğu orta yaş grubu tercih etmektedir. Aynı zamanda daha az bir kesi ile gerçekleştiğinden operasyonda daha kısa sürer.Mini yüz germe girişimi ile yüzdeki yaşlanma ve sarkma belirtileri çok ileri seviyeye gelmeden daha erken dönemde müdahale edilmiş olur.Sevgiler.

 2. Misafir dedi ki:

  Leyla hanım selamlar ben 32 yaşındayım geçmişten beri sürekli akne problemi yaşıyorum. Akne problemi cilt sarkmasına neden olur mu? ilerleyen zamanda böyle bir sorun yaşar mıyım?Teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, ergenlik döneminde akne problemi yaşayan ciltler ağır tedaviler geçirdiği için kendilerini çok yoruyor. Bu nedenle ciltte erken sarkma görülebiliyor. Cildiniz sarkmaya tam başlamadan mini yüz germe ameliyatı için bilgi alabilirsiniz. Sarma sorunu ilerlemeden önlem almış olursunuz. İyi günler.

 3. Misafir dedi ki:

  Leyla hanım iyi günler benim size danışmak istediğim bir konu var. 43 yaşındayım görüntüme çok özen gösteririm. Son zamanlarda yaşla birlikte yüzümde sarmalar kırışıklıklar meydana geldi.Yüz germe ameliyatı düşünüyorum. Yüz kasları sıkılaştırılmadan, sadece fazla deri alımı yapılabilir mi? Cevabınız için teşekkür ederim şimdiden. İyi çalışmalar dilerim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, özellikle genç hastalarda yüz kaslarına hiç dokunmadan, sadece sarkan doku ameliyat ile kesilip alınabilir. Fakat bu kişilerde yaş faktörüyle birlikte tekrar sarkma olabilir. Bu nedenle kasları da sıkılaştırma önerilir. Böylece daha güzel sonuçlar alınabilir.Sizde yaş itibari ile bu şekilde bir operasyon düşünebilirsiniz. Sağlıkla kalın.

 4. Misafir dedi ki:

  Hocam iyi günler. Benim eşim yüz germe ameliyatı olmak istiyor. Ben ameliyata çok sıcak bakamıyorum endişelerim var. Hocam yanıtlarsanız sevinirim Orta yüz germe ameliyatının riskleri nelerdir? Teşekkür ederim.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba ,yüz germe ameliyatının, her ameliyatta olduğu gibi riskleri vardır. Ameliyat sırasında veya sonrasında beklenmeyen kanama, enfeksiyon kapma, belirgin iz kalması, sinir hasarı, saç kaybı gibi riskler bulunur. Bu nedenle ameliyata karar verirken uzman bir hekim tarafından uygun koşullarda yapılmasına dikkat etmelisiniz.Sağlıklı günler dilerim.

 5. Misafir dedi ki:

  Hocam merhaba, Yüzümde beğenmediğim yerler var yaşımda 42 artık sarkmalarda başladı.Yüz germe ameliyatı hangi estetik işlemlerle kombine edilebilir? Bilgi verirseniz sevinirim.İyi çalışmalar.

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, orta yüz germe ameliyatı botox ile tamamlanabilir. Göz çevresi ve alın bölgesine yapılan botokslar bakışlarınızı canlandıracaktır. Ameliyattan 3 hafta sonra profesyonel cilt bakımlarına başlayarak cildinizi derinlemesine temizleyebilir, ameliyatın etkisini arttırabilirsiniz. Ağız çevrenize ve dudaklarınıza da dolgu yaptırarak yüzünüzün daha kusursuz görünmesini sağlayabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

 6. Misafir dedi ki:

  Leyla hanım selamlar ben yüz germe ameliyatı olmayı düşünüyorum. Çok aktif olarak da saç boyatıyorum. Diplerim hemen çıktığı için uzun süre boyasız gezemem. Yüz germe ameliyatından sonra saç boyatılır mı? yardımcı olursanız memnun olurum. İyi çalışmalar

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, yüz germe ameliyatından hemen sonra saç boyatılması önerilmez. En az bir ay sonra doktorunuza danışarak saç diplerinizi boyatabilirsiniz. Bu nedenle ameliyattan bir hafta önce saçlarınızı boyatarak bu süreci rahat atlatabilirsiniz. Sağlıkla kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir