+90 ( 212 ) 241 46 24 Harbiye Mahallesi Abdi İpekçi Cad. Park Apt. No:19-1 Kat:2 Nişantaşı

Yüz Germe

Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde her yaşta genç ve enerjik görünmek artık hayal değil. İlerleyen yaşla itibaren yüzümüz sarkmaya, göz ve dudak çevresindeki çizgiler derinleşmeye başlar. Elastikiyetini yitiren cilt kasları yer çekimine karşı koyamaz. Bunun yanı sıra sigara kullanımı, stres, beslenme düzeni de yüzün sarkmasının nedenlerinin başında gelir. Silhoutte Sutur denilen özel iplikler sayesinde sadece bir saat için yüz germe işlemi yapılarak genç bir yüze kavuşabilirsiniz. Yüz germe ameliyatında özellikle sarkmaya başlayan orta yüz bölgesindeki yumuşak dokuyu yeniden şekillendirerek elmacık kemiklerini daha belirgin daha dolgun hale getirmemizi sağlar. Böylece yüz hatlarınız hem daha dolgun hem de daha diri görünür. Bunun yanı sıra yüz germe ameliyatında sarkmış olan çene kenarlarını toparlayarak düzgün bir çene kontürü oluşturup burun ve dudak hattının daha parlak görünmesini sağlar.

Silhoutte Sutur ipliklerinin klasik yüz germe işleminden farkı nedir?

Silhoutte Sutur iplikleriyle yapılan yüz germe operasyonu, cerrahi yüz germe işlemi sonucuna benzer ancak farklı olarak cerrahi iz/skar yoktur ve ameliyat sonrası morarma, şişlik, ödem gibi komplikasyonlar görülmez. İyileşme süreci kişinin cilt yapısına bağlı olarak değişir.

Yüz germe ameliyatından sonra nasıl bir sonuç alabilirim?

Yüz germe ameliyatın en büyük etkisi hastaya doğal bir görünüm kazandırmasıdır.Yüz hatlarınız daha az yorgun, yüzünüz yenilenmiş olur ve kişi kendisini yeni görüntüsünden dolayı iyi hisseder. Bu gençleşme, tüm ifadenizin canlı olmasını da sağlar. Yüz germe operasyonu sonrasında hastalar için en büyük avantaj iyileşme sürelerinin hızlı olmasıdır. Böylece kişiler sosyal hayatlarından kopmadan işlerinede devam edebilmektedir.

Yüz germe ameliyatı kimlere uygundur?

Yüz germe ameliyatı özellikle 25 yaş sonrası uygulanabilecek kısa süreli, hemen etkisi görülen bir yöntemdir. Botox ya da yağ transferi, peeling gibi cilt soyma işlemleriyle birlikte kolayca uygulanabilir. Böylece daha etkili bir sonuç alınır

Silhoutte Sutur iplikleri başka hangi bölgelere uygulanır?

Silhoutte Sutur iplikler kullanılarak boyun germe işlemi de uygulanabilmektedir. Özellikle geniş, ağır ve sarkık boyunlarda liposuction denilen yağ alma işlemiyle beraber mini boyun germe işlemi kısa süreli yapılan kombine tedaviler arasındadır.

İpliklerle yapılan yüz germe ameliyatı sonrası iyileşme süreci

Silhoutte Sutur iplikleri ile yapılan yüz germe ameliyatında hızlı ve ağrısız bir sonuç alabilirsiniz. Bu operasyon öğle tatil arası gibi kısa sürelerde dahi yapılabilir. Hastanede yatılması, istirahat ve pansuman gerektirmez. Operasyon sonrasında hasta yaklaşık 2-3 gün içinde sosyal hayatına geri dönebilirsiniz. İşlem tek seansta gerçekleştirilmekte ve sonuçlarınıda hemen görmekteyiz.

17 Yorum
İkbal
Leyla hanım merhaba ben 48 yaşındayım yüzümde yoğun kırışıklık ve sarkma var. Yüz germe operasyonu istiyorum size danışmak istediğim yüz germe operasyonu sonrası cilt ne zaman son halini alır? Teşekkür ederim iyi çalışmalar.
Merhaba, Yüz germe girişimi sonrasında ödemin büyük kısmı 2 hafta kadar bir sürede inmektedir. Geri kalan şişliklerin inmesi de yaklaşık 1 ayı bulabilir. Kulak bölgesinden yapılan kesiler ilk birkaç ay kırmızı görülebilir. Bu cilt rengine bağlı daha belirgin olur açık tenlilerde daha fazla belli olabilir. Bu süreçte hasta eğer isterse makyaj ile bu kırmızılığı kapatabilir. İlerleyen iyileşme sürecinde bu izler tamamen kaybolacaktır.Sevgiler.
Latife
Hocam iyi günler Mini yüz germe ameliyatı nedir? Teşekkür ederim.
Merhaba, Yüz germe ameliyatı eğer sadece kulak önünden bir kesi ile yapılıyorsa buna mini yüz germe operasyonu adı verilir. Bu operasyonu genelde sarkmanın daha az olduğu orta yaş grubu tercih etmektedir. Aynı zamanda daha az bir kesi ile gerçekleştiğinden operasyonda daha kısa sürer.Mini yüz germe girişimi ile yüzdeki yaşlanma ve sarkma belirtileri çok ileri seviyeye gelmeden daha erken dönemde müdahale edilmiş olur.Sevgiler.
Şule
Leyla hanım selamlar ben 32 yaşındayım geçmişten beri sürekli akne problemi yaşıyorum. Akne problemi cilt sarkmasına neden olur mu? ilerleyen zamanda böyle bir sorun yaşar mıyım?Teşekkür ederim. İyi çalışmalar.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, ergenlik döneminde akne problemi yaşayan ciltler ağır tedaviler geçirdiği için kendilerini çok yoruyor. Bu nedenle ciltte erken sarkma görülebiliyor. Cildiniz sarkmaya tam başlamadan mini yüz germe ameliyatı için bilgi alabilirsiniz. Sarma sorunu ilerlemeden önlem almış olursunuz. İyi günler.
Gülşen
Leyla hanım iyi günler benim size danışmak istediğim bir konu var. 43 yaşındayım görüntüme çok özen gösteririm. Son zamanlarda yaşla birlikte yüzümde sarmalar kırışıklıklar meydana geldi.Yüz germe ameliyatı düşünüyorum. Yüz kasları sıkılaştırılmadan, sadece fazla deri alımı yapılabilir mi? Cevabınız için teşekkür ederim şimdiden. İyi çalışmalar dilerim.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, özellikle genç hastalarda yüz kaslarına hiç dokunmadan, sadece sarkan doku ameliyat ile kesilip alınabilir. Fakat bu kişilerde yaş faktörüyle birlikte tekrar sarkma olabilir. Bu nedenle kasları da sıkılaştırma önerilir. Böylece daha güzel sonuçlar alınabilir.Sizde yaş itibari ile bu şekilde bir operasyon düşünebilirsiniz. Sağlıkla kalın.
Vedat
Hocam iyi günler. Benim eşim yüz germe ameliyatı olmak istiyor. Ben ameliyata çok sıcak bakamıyorum endişelerim var. Hocam yanıtlarsanız sevinirim Orta yüz germe ameliyatının riskleri nelerdir? Teşekkür ederim.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba ,yüz germe ameliyatının, her ameliyatta olduğu gibi riskleri vardır. Ameliyat sırasında veya sonrasında beklenmeyen kanama, enfeksiyon kapma, belirgin iz kalması, sinir hasarı, saç kaybı gibi riskler bulunur. Bu nedenle ameliyata karar verirken uzman bir hekim tarafından uygun koşullarda yapılmasına dikkat etmelisiniz.Sağlıklı günler dilerim.
Duygu
Hocam merhaba, Yüzümde beğenmediğim yerler var yaşımda 42 artık sarkmalarda başladı.Yüz germe ameliyatı hangi estetik işlemlerle kombine edilebilir? Bilgi verirseniz sevinirim.İyi çalışmalar.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, orta yüz germe ameliyatı botox ile tamamlanabilir. Göz çevresi ve alın bölgesine yapılan botokslar bakışlarınızı canlandıracaktır. Ameliyattan 3 hafta sonra profesyonel cilt bakımlarına başlayarak cildinizi derinlemesine temizleyebilir, ameliyatın etkisini arttırabilirsiniz. Ağız çevrenize ve dudaklarınıza da dolgu yaptırarak yüzünüzün daha kusursuz görünmesini sağlayabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.
Sedef
Leyla hanım selamlar ben yüz germe ameliyatı olmayı düşünüyorum. Çok aktif olarak da saç boyatıyorum. Diplerim hemen çıktığı için uzun süre boyasız gezemem. Yüz germe ameliyatından sonra saç boyatılır mı? yardımcı olursanız memnun olurum. İyi çalışmalar
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, yüz germe ameliyatından hemen sonra saç boyatılması önerilmez. En az bir ay sonra doktorunuza danışarak saç diplerinizi boyatabilirsiniz. Bu nedenle ameliyattan bir hafta önce saçlarınızı boyatarak bu süreci rahat atlatabilirsiniz. Sağlıkla kalın.
Özge
Hocam merhaba ben orta yüz germe ameliyatı oldum fakat morluklarım geçmedi.Orta yüz germe ameliyatından sonra morluklar nasıl geçer? Ne tavsiye edersiniz. Teşekkür ederim.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, ameliyat sonrası oluşan morlukların hızlıca geçmesi için buz masajı yapmalısınız. Morlukların ve şişliklerin üzerine buz koyarsanız ameliyat sonrası iyileşme sürecini daha rahat atlatabilirsiniz. İyileşme sürecinde başınızı kalp seviyesinin üstünde tutmanızı öneririz, bu süreçte tuzlu gıdalardan uzak durmalısınız. sağlıkla Kalın.
Tuba
Leyla hanım merhabalar ben orta yüz germe operasyonu geçirdim. Yaklaşık bir hafta oldu. Hocam makyaj yapmaya ve cilt bakımına ne zaman başlayabilirim? Çok teşekkür ederim.İyi çalışmalar dilerim.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, orta yüz germe ameliyatından sonra cildinizin günlük yağ dengesi bozulabilir. Bandajlarınız çıkarıldıktan sonra ılık su ile yüzünüze hafif masaj yapabilir, PH dengeli cilt temizleyicilerle yüzünüzü yıkamaya başlayabilirsiniz. 2-3 hafta sonra makyaj yapmaya başlayabilirsiniz.
Handan
Leyla hanım selamlar ben Fransa'da yaşıyorum. Yüz germe ameliyatını Türkiye'de yaptırmak istiyorum. Merak ettiğim yüz germe ameliyatından sonra iyileşme süreci ne kadar sürer?İlginiz için teşekkür ederim.
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, orta yüz germe ameliyatından sonraki 3 gün yüzünüzde şişlik ve ödem görünebilir, bu normaldir. 3 gün sonra şişlikler inmeye başlar ve kişide morluklar oluşabilir. Dikişleriniz ilk hafta alınacaktır. 10 gün içinde morluklarınız azalacak ve bandajsız bir şekilde dışarı çıkmaya başlayacaksınız.İyi günler dilerim.
HEMEN ARA RANDEVU AL
DİL SEÇ