Merhaba hocam,kol altımda terleme sorunu var. ter bezlerinin alındığını duydum.Ama bu işlemden korkuyorum botox ile terleme tedavisi yapıldığını okudum.Aşırı terleme için hangi doktora gidilir?

Merhaba, aşırı terleme bazı iç organ hastalıklarından, sinir sistemi bozukluğundan, hormonal hastalıklardan ya da farklı sebeplerden dolayı ortaya çıkabilir.Aşırı terleme genelde koltuk altı, avuç içi ve ayak tabanlarında oluşuyor. Özellikle koltuk altında terleme yaşayan kişilerin koltuk altında lekelenmeler olabilir. Terleme sadece sıcaktan değil, aynı zamanda stresten ve heyecandan da ortaya çıkabilir. Terleme tedavisini botox ile gerçekleştiriyoruz.Bu tedaviyi dermatologlar ve plastik cerrahlar uygulamaktadır. Biz aşırı terlemeyi botox enjeksiyonu ile tedavi ediyoruz.Botox enjeksiyonun etkisi ortalama 6-8 ay sürmektedir.Tek seansla aşırı terleme sorunundan kurtulabilirsiniz.

Terleme sorunumdan kurtulmak istiyorum. Aşırı terleme tedavisi için hangi doktora gitmeliyim?

Merhaba, terleme sorunu yaşayan kişiler Dermatolog veya Plastik Cerrah uzmanlarına giderek çözüm sağlayabilirler. Terleme sorununun tedavisinde terlemenin yaşandığı koltuk altı, el ve ayak bölgelerine uyguladığımız botoks ile çözüm sağlamaktayız. Botoksun bu bölgelerdeki işlevi ter bezlerinin etrafındaki kasların kasılmasını azaltmak ve terlemenin daha az olmasını sağlamaktır. Kolay, pratik, ağrısız, acısız bir işlemdir. Bu işlemle terleme tamamen ortadan kalkmaz. Sadece rahatsız edici boyuttaki terleme ve ıslak görünüm kaybolur. Kişiler terleme botoksu sayesinde sosyal hayatlarında daha rahat hareket ederler. Elbiseleri ter lekesiyle kirlenmez. Terleme botoksu 6 ayda bir yinelenirse kalıcı olarak terleme sorunundan kurtulunur.

Doktor Hanım merhaba, ben sizden aşırı terleme için hangi doktora gidilir diye öğrenmek istiyorum. Özellikle kol altlarımdaki terleme beni çok rahatsız ediyor. Tedavisi nasıl olur bu durumun?

Merhaba, aşırı terleme sorununuz için estetik ve plastik cerrahi uzmanına başvurabilirsiniz. Bu şikayetle bana gelen çok sayıda hastam var. Biz bu sorunun tedavisinde botoks öneriyoruz. Bu sayede koltuk altında bulunan ter bezlerinin çalışma oranını kontrol altına alıyoruz ve aşırı terlemenin önüne geçiyoruz. Belirli zaman aralıklarında uygulamayı tekrarlıyoruz. Vakit kaybetmeden tedavi için gelmenizi öneriyorum. Kısa sürede ve konforlu şekilde uyguladığımız bu tedavi sayesinde hayat kalitenizin arttığını hissedeceksiniz. Sevgiler…

Merhaba hocam, bende aşırı terleme sorunu var. 2 dakika yürüsem çok sıcak olmayan havada dahi deli gibi su akıtıyorum. Bu durumu nasıl çözeriz? Hangi doktora başvurmalıyım bunun için? Teşekkürler.

Merhabalar, aşırı terleme problemi günümüzde maalesef birçok insanın mustarip olduğu bir durum. Özellikle yaz mevsiminde sıcak havaların etkisiyle çok daha rahatsız edici olabiliyor. Aşırı terleme için botoks tedavisi oldukça etkili bir yöntem. Estetik bir tedavi olan botoks için ziyaret etmeniz gereken doktor ise plastik cerrahi uzmanı. Sevgiler.

Leyla Hocam merhaba, ben aşırı terleme sıkıntısı yaşıyorum. Ve bu durum beni çok huzursuz ediyor. Aşırı terleme için hangi doktora gidilir? Tedavi olmak istiyorum artık. Teşekkürler.

Merhaba, aşırı terlemenin tedavisinde estetik ve plastik cerrahi uzmanları size yardımcı olabilir. Bu tarz aşırı terleme sorunlarında önerdiğimiz yöntem genellikle botoks. Botoks ile ter bezlerinin gerekli olduğundan daha fazla oranda çalışması engellenir ve böylelikle aşırı terleme ortadan kalkar. Eğer muayene için gelme imkanınız varsa merkezimize gelin, gerekli muayeneleri yapalım ve tedavinizi gerçekleştirelim. Botoks oldukça kısa süreli ve konforlu bir uygulama, herhangi bir yan etkisi de bulunmuyor. Sağlıklı günler dilerim.

Merhabalar doktor hanım, çok uzun süredir aşırı terleme problemi ile karşı karşıyayım. Bu durumu çözmek için doktora başvurmayı düşünüyorum. Acaba aşırı terleme tedavisi için hangi doktora gitmem gerek? Teşekkürler.

Merhabalar, aşırı terleme günümüzde birçok insanın yaşadığı bir rahatsızlık. Özellikle yaz aylarında daha da çekilmez olan bu durum karşısında botoks tedavisi oldukça yaygın uygulanıyor. Botoks ile koltuk altı, avuç içi ve ayak gibi ter bezlerinin yoğun çalıştığı bölgeleri tedavi ediyoruz. Botoks uygulaması için mutlaka uzman bir plastik cerrahın kapısını çalmalısınız. Sevgiler.

Leyla Hanım merhaba, bende aşırı terleme sorunu var. Yerli yersiz zamanlarda ter içinde kalıyorum. Tabii kıyafetlerim de ıslanıyor, koku yapıyor. Aşırı terleme için hangi doktora gidilir? Bana bir yol gösterirseniz sevinirim. İyi çalışmalar.

Merhaba, terleme sonucu oluşan kötü görüntü ve koku çoğu kişinin rahatsız olduğu bir durumdur. Biz son dönemlerde özellikle kol altı, el ve ayak terlemelerinin tedavisinde botox yöntemini öneriyor ve kullanıyoruz. Botox ile ter bezlerinin gereğinden fazla miktarda çalışmasını engelliyoruz ve bu sayede aşırı terlemenin önüne geçiyoruz. Sizdeki sorun için de tedavinizi yapması üzere bir estetik ve plastik cerrahi uzmanına başvurabilirsiniz. Sorununuzu çözmenize ciddi yardımları olacaktır. Sağlıklı günler dilerim.

Merhaba leyla hanım, koltuk altımda özellikle yaz aylarında yoğun bir terleme oluyor ve bu durum kıyafetlerimde görmek istemeyeceğim görüntüler oluşturuyor. Koltuk altındaki aşırı terlemenin tedavisi için hangi doktora gitmeliyim?

Merhaba, son dönemlerde el, ayak ya da koltuk altında oluşan aşırı terlemeyi tedavi etmek için botox kullanılmaktadır. Aşırı terleme sorunun olduğu alanlardaki ter bezlerine botox yapılarak ter bezlerinin gereğinden fazla çalışması engellenir ve aşırı terleme sorunu tedavi edilir. Eğer sizde koltuk altındaki aşırı terlemeyi tedavi ettirmek istiyorsanız alanında uzman bir estetik ve plastik cerrahi uzmanına botox yaptırabilirsiniz.

Leyla hanım iyi günler, özellikle yoğun stres altında olduğum dönemlerde ellerimde ciddi bir terleme meydan geliyor. Bu durumdan oldukça rahatsızım tedavi ettirmek istiyorum ancak hangi doktora gitmeliyim bilmiyorum. Aşırı terleme için hangi doktora gidilir?

Merhaba, öncelikle şunu belirtmeliyim terleme oldukça normal bir durumdur ve vücudumuzun sağlıklı bir şekilde çalıştığının bir göstergesidir. Ancak bazı kişilerde hormonal sebeplerden ya da stres, utanma gibi yoğun duygusal hareketliliğin oluştuğu durumlarda ellerde ve ayaklarda şiddetli bir terleme oluşabilir. Sağlık için herhangi bir sorun teşkil etmeyen bu durum kişinin sosyal yaşantısında olumsuzluk yaratabildiği için genellikle bireyler aşırı terlemeden rahatsızlık duyarlar. Hatta bazı bireylerde insanlarla bir araya gelmeme, tokalaşamama gibi sorunlar ortaya çıkarmaya başlar. Böyle durumlardaki kişilerin hemen bir doktora başvurmalarını ve tedavi olmalarını tavsiye ediyoruz. Terleme tedavisi için bir dermatoloğa görünebilirsiniz ve botox yöntemiyle aşırı terleme sorunun tedavi edilebilmektedir. Botox ile aşırı terlemenin oluştuğu alandaki ter bezlerinin aşırı şekilde çalışmasına engel olarak tedavi edilebilmektedir. Bu nedenle dilerseniz tedavi için alanında uzman bir plastik cerrahi uzmanına da başvurabilirsiniz.

İyi günler hocam, fazla aktivite yapmadığım zamanlarda bile aşırı terlemem oluyor. Botoks tedavisini duydum terleme için. aşırı terleme için hangi doktora gidilir?

İyi günler, hormonlardaki düzensizlikler, sinir sistemindeki bozukluklar, birtakım iç hastalıkları ya da kullanılan ilaçların yan etkilerinden dolayı terleme yaşanabilmektedir. Fazla aktivite yapılmasının aşırı terleme sıkıntısı ile bir ilgisi bulunmamaktadır. Kimi kişilerde belirttiğim sebeplerden dolayı aşırı terleme şikayetleri olabilmektedir. Terleme tedavisini cildiye doktorları ve plastik cerrahi doktorları tedavi edebilmektedir. Plastik cerrahi olarak biz aşırı terlemeyi botox işlemi ile çözüme ulaştırmaktayız. Yaptığımız botoks işleminin etkisi 6 ile 8 ay arasında değişmektedir. Yapacağımız bir seanslık işlemle terleme probleminizden rahatlıkla kurtulabilmektesiniz.

Merhaba hocam, ben gündelik hayatımda çok terleyen bir kızım, aşırı terleme için hangi doktora gidilir? Bunun için sizin önerebileceğiniz bir işlem var mı?

Merhaba, aşırı terleme çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkabilmektedir, kişideki hormonal dengesizlikler, sinir sistemi bozuklukları ya da iç organ rahatsızlıklarından dolayı ortaya çıkabilmektedir. Aşırı terleme kişilerde koltuk altı, ayak altı, el içlerinde görülmektedir. Aşırı terleme yaşayan hastalar genellikle dermatoloji ya da plastik cerrahi polikliniklerine gitmektedirler. Biz kliniğimizde aşırı terleme tedavisi için botox işlemini kullanmaktayız. Botoks işlemini çok küçük iğne yardımıyla terleme olan bölgeye uygulamaktayız. Botox tedavisi ile ortalama 7 ay terleme sorununuzdan kurtulmanız mümkündür. 1.5 yılda bir tekrarlanan tedaviyle aşırı terlemeden kurtulabilirsiniz.