Endoskopik alın germe ameliyatında üst yüz bölgesi asılarak daha genç ve dinamik bir görünüm hedeflenir. Alın bölgesi operasyonunda alın ve şakak bölgesi gerilir ve ihtiyaç durumunda kaşlar da kaldırılır.

Alın germe ameliyatları içinde en pratik ve etkili şekillerinden biri endoskopik alın germe işlemidir. Modern estetik cerrahide önemli bir yeri olan endoskopik alın germe işleminde, klasik alın germe ameliyatına göre daha az iz kalır ve iyileşme süreci çok daha hızlı ilerler.

Alın bölgesindeki derin kırışıklardan rahatsız olan kadınlar, yüzlerine genç bir görünüm kazandırmak için alın germe ameliyatından faydalanıyor.

Yüzünüzde yılların birikimi sonucu oluşan alın kırışıklıklarını, kaşların düşmesinden kaynaklanan yorgun ifadeyi alın germe ameliyatı ile giderebilir, yüzünüze bir açılma, rahatlama, daha genç bir görünüm ve daha canlı bakışlar kazandırabilirsiniz.

Endoskopik Alın Germe Nasıl Yapılır?

Endoskopi ile alın germe tekniğinde sağ ve sol şakak kısmına 1’er tane, alnın sağ ve sol üst kısmında 1’er tane olmak üzere toplam 4 kesi açılıyor. Bu kesilerin tamamı saçlı derinin altında kalıyor.

Bu kesilerin içinden geçen minik bir kamera sayesinde bütün operasyonu büyük kesilere gerek kalmadan gerçekleştirebiliyoruz.

Endoskopik alın germe ameliyatında alın derisi kaşların alt kenarına kadar olan kısımdaki kemikten ayrıştırılarak serbest bırakılıyor.

Endoskopik-Alın-GermeAlın ve kaş bölgesindeki çizgilenmelere neden olan kaslardan ihtiyaca göre kesilerek kaslar zayıflatılıyor. Daha sonra serbest kalan deriyi gerilerek hastaya daha genç ve sıkı bir alın bölgesi yaratılıyor.

Kalan alın derisi kemik üzerine gergin bir şekilde tutturularak operasyon minik dikişlerle sonlandırılıyor. Bu şekilde hem alın bölgesi gerilmiş hem de kaşlarda ki sarkıklık düzelmiş olur.

Klasik alın germe sonrası geliştirilen bu uygulama ile ameliyat sonucu oluşan boylu boyunca iz de oluşmamış olur.

Endoskopik Alın Germe Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Endoskopik alın germe ameliyatı genel anestezi altında gerçekleşir. Ameliyat ortalama 1,5-2 saat kadar sürer. Hastalar bir gün hastanede kaldıktan sonra ertesi gün taburcu olabilirler. Ameliyattan sonra yoğun bir ağrı hissedilmez. Var olan hafif ağrılar ağrı kesiciler ile kontrol altına alınabilir.

Endoskopik Alın Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Alın germe ameliyatından sonra yoğun bir ağrı hissetmezsiniz. Göz çevreniz oldukça hassas bir bölge olduğu için buralarda morluk ve şişme görülebilir. İlk gün alın ve göz bölgesine yapacağınız buz maskesi şişlerinizin azalmasına ve morluklarınızın daha hafif derecede geçmesine yardımcı olur.

Operasyon sonrası ilk gün anestezinin etkisiyle kendinizi yorgun hissetseniz de günlük hayatınıza yavaş yavaş dönebilirsiniz. Eve çıktığınızda ufak ev işlerini yapabilir, kısa mesafeli yürüyüşlere çıkabilirsiniz.

Yüzünüzdeki şişlik ve morarmalar, normal seyrine bırakıldığında yaklaşık 1 hafta içinde kaybolur. Bu nedenle iş hayatına dönerek, çalışmaya başlamanız için kendinize 1 hafta ayırmanız yeterli olur.

Endoskopik Alın Germe Ameliyat Fiyatları

Alın germe ameliyat fiyatları yapılan hastane ve doktorun tecrübesine göre değişkenlik gösterir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +90212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak endoskopik alın germe fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.