Merhaba hocam benim çenemde gamze var ve görüntüsü beni rahatsız ediyor. Ameliyatla mı yok ediliyor ya da başka bir çözümü var mıdır? Şimdiden teşekkürler.

Merhaba, çene gamzesini yok etmek mümkündür. Çene gamzesini çene implantı ya da çene dolgusuyla yok edebiliriz. Çene dolgusu hyalüronik asit bazlı bir dolgudur. Çenenize anestezi kremi sürülerek çene bölgesi uyuşturulur ve enjeksiyon yapılır. Çok kısa sürede iyileşir işlemi yaptırdıktan hemen sonra günlük hayatınıza dönebilirsiniz. Ortalama kalıcılık süresi 1.5-2 yıldır. 2 yıl sonra yenilemeniz gerekebilir. Çene implantı ile de çene gamzesi yok edilebilir.

Çene implantı ameliyatında çene yapınıza ve çene implantının nereden girileceğine göre farklı tekniklerde yapılabilir. Çene yapınıza göre farklı boyutlarda, farklı şekillerde ve farklı malzemeden protezler yapılabilir. Çene implantı alt çene kemiğinin üzerinden cilt üzerinden veya ağız içinden yapılır. Protezin yerleştirileceği bölgeden minik bir kesi açılır ve protez çene kemiğinin üzerine yerleştirilir. Kesi kapatılır, dikiş atılır ve ameliyat 45-60 dakika içinde tamamlanır. Bir başka yöntem ise masseter botoxudur.

Masseter botoks uygulaması sayesinde çeneniz incelerek daha küçük görünüyor. Yuvarlak, gamzeli ve kare çene şekline sahip olan kadınlar masseter botox uygulaması sayesinde çene yapıları üçgen, oval veya kalp şekline dönüştürülebiliyor. Böylece çeneniz daha zarif ve estetik görünüyor. Masseter, botoxu acısız, ağrısız ve iz oluşmadan gerçekleştirilir. İşlem 10-15 dk sürer ve kalıcılık süresi 4-6 aydır. Detaylı bilgi için muayeneye gelebilirsiniz.

Doktor Hanım merhaba, çene gamzesi nasıl yok edilir acaba? Bende derin bir iz var da tedavi ettirmek istiyorum.

Merhaba, öncelikle çene gamzenizdeki derinliği görmem lazım. Eğer aşırı bir boşluk yoksa dolgu işlemi yaparak ortalama 10 dakikalık bir tedavi ile sorunu çözeriz. Ama bu işlem yeterli gelmeyecekse size önerim çene implantı ameliyatı olur. Bu ameliyat çenedeki ileri derecedeki şekil bozukluğunu gidermekte oldukça etkili bir tedavidir. Muayene için gelebilirseniz çene gamzesinin derecesine bir bakalım ve uygun tedaviye karar verelim. Sevgiler…

Merhaba Leyla Hanım, çene gamzesi nasıl yok edilir? Kolay gelsin.

Merhaba, çene gamzesi bazı kişilerin çok hoşuna giden bazılarınınsa varlığından hoşnut olmadığı bir durumdur. Çene gamzesini ortadan kaldırmak için dolgu gibi medikal işlemlerden yararlanmaktayız. Ancak muayene sonucuna göre ameliyata da gerek duyulduğu anlar olabiliyor. O nedenle en kısa zamanda uzman bir hekime muayene olarak sizin için uygun olan tedavi planlamasına başlayabilirsiniz. Sevgiler.

Selamlar Leyla Hanım, daha önce yoktu fakat son beş yıldır çenemde gamze ile yaşıyorum. Gitgide daha da çukur haline geliyor ve görüntümü kötüleştiriyor. Daha estetik ve hoş bir çene yapısına sahip olmak istiyorum. Acana bilgi verir misiniz çene gamzesi nasıl yok edilir? Teşekkür ederim.

Merhabalar, çene gamzesi birçok insanın hoşlandığı fakat bir o kadar kişinin de beğenmediği bir durumdur. Eğer çenenizdeki gamzeyi ortadan kaldırmak istiyorsanız öncelikle uzman bir cerraha muayene olmanızı öneririm. Muayene doğrultusunda kesin bir tedavi planı çizilebilir. Biz ise genellikle çene gamzesini yok etme arzusuyla gelen hastalarımıza eğer çukur çok belirgin değil ise 15 dakikalık bir işlem olan dolgu uygulaması yapıyoruz. Fakat daha yoğun bir çukurluk var ise ve çenede şekil bozukluğu da ortaya çıkmış ise çene implant ameliyatlarını öneriyoruz. Sevgiler.

Leyla Hocam merhaba, bende çene gamzesi var ancak çökme görüntüsünü hiç sevmiyorum. Çene gamzesi nasıl yok edilir? Bilgi verir misiniz? Teşekkür ederim.

Merhaba, çene gamzelerinin ortadan kaldırılmasında çeşitli yöntemler kullanılabilir. En sık kullanılan ve kolay uygulanan yöntem dolgu uygulamasıdır. Ortalama 10- 15 dakikalık kolay ve konforlu medikal işlemdir. Bu sayede çenedeki boşluk kısım doldurulur. Eğer medikal işlemler yeterli değilse çene implantı ameliyatı da gerçekleştirilebilir. Çenedeki çökme oranını görmeden sizin için net bir bilgi vermem doğru olmaz. Muayene için gelme imkanınız olursa sorununuzla ilgili etkili bir tedavi planlayabiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

Doktor Hanım merhaba, birçok kişi yüzünde gamze olmasından hoşlanır ama ben hiç hoşlanmıyorum. Çenemde bir gamze var ve o çöküklük sürekli gözüme çarpıyor. Düzgün ve sivri bir çene görüntüsü istiyorum. Çene gamzesi nasıl yok edilir? Bir yolu var mıdır? Yardımcı olabilir misiniz?

Merhaba, dediğiniz gibi birçok kişi yüzde gamze olmasından oldukça hoşnuttur. Ancak yüzünde gamzesi olan bazı kişiler de bu görüntüden rahatsız olabilir. Çenedeki gamzelerini yok etmek isteyen hastalarımız için farklı yöntemler mevcut. Öncesinde uzman bir doktora muayene olursanız sizin için en uygun yöntemi daha net öğrenebilirsiniz. Benim kısaca bilgi aktarmam gerekirse çene gamzelerini gidermede öncelikle dolgu uyguluyoruz.

Çene gamzesine yapılan dolgu 10- 15 dakika süren medikal işlemleri kullanıyoruz. Boşluk olan kısmı doldurarak, çeneyi estetik bir şekle sokuyoruz. Daha ciddi durumlarda, eğer ki medikal işlemler görsel bozukluğu gidermede yeterli gelmeyecekse çene implantı ameliyatlarını öneriyoruz. Bu ameliyatlarda çeneye uygun bir protez yerleştiriyor ve yüz hatlarına uyumlu bir çene görüntüsü sağlıyoruz.

Merhaba Leyla hocam, çenemde gamze var yani aslında çenemde bir çukur var. Herkes çok güzel göründüğünü ve bana yakıştığını söylüyor ama ben hiç beğenmiyorum ve çenemdeki gamzeden kurtulmak istiyorum. Çenemdeki bu gamzeyi nasıl yok edebilirim?

Merhaba, gamze en basit tanımıyla kas ve bağ dokusunda oluşan deformasyon nedeniyle ciltte oluşan çukurumsu görüntüdür. Yağ enjeksiyonundan ya da dolgu uygulamasından faydalanarak gamze görünümünü yok etmek oldukça kolaydır. Çenenizde gamze görünümüne sebep olan çukur alana yağ enjekte ederek ya da dolgu maddesi uygulayarak çenenize pürüzsüz bir görünüm kazandırabiliriz.

Leyla hanım merhaba, çene gamzem var ama ben bu gamzenin görüntüsünden hoşnut değilim. Çenemde oldukça çökük bir görüntü oluşturuyor. Bu nedenle bu görüntüden kurtulmak istiyorum. Çene Gamzesi Nasıl Yok Edilir? Bunun için hangi işlemi yaptırmam gerekir. Beni bu konuda bilgilendirirseniz çok mutlu olurum.

Merhaba, çene gamzesi olarak adlandırılan cildin çene bölümünde oluşan çukurluklar, kimileri için oldukça çekici bir görüntü oluştursa da kimileri de bu görüntüden mutlu olmazlar. Kişi için ciddi bir sorun oluşturmayan bu durumun ortadan kaldırılması için kullanılan iki yöntem vardır. Bunlardan biri çene implantıdır.

Çene implantı çenenizin yeniden şekillendirildiği cerrahi bir operasyondur. Bu yüzden çene dolgusuna göre daha zahmetli fakat daha kalıcı bir operasyondur. Çene dolgusu ise oldukça basit bir uygulamadır. Çöküklüğün olduğu bölge dolgu maddesi ile doldurulur. İşlem süresi oldukça kısadır ve işlemden hemen sonra gündelik hayatınıza geri dönebilirsiniz.

İyi günler hocam, benim çenemde iki tane gamze var. Bu gamzelerin görünümünden memnun değilim. Ameliyat gibi bir işlem istemiyorum. Çene gamzesini yok etmenin ameliyatsız bir yöntemi var mı?

İyi günler, çene gamzesini ameliyat olmadan yok etmek tabii ki mümkündür. Çenedeki gamzeleri çene dolgusu ya da masseter botoksu işlemiyle yok edebilmekteyiz. İsterseniz bu iki uygulama hakkında size kısa bilgiler vereyim. Birinci olarak çene dolgusu işlemini yapmaktayım.

Çene dolgusunda çene içine yerleştirmede kullanılan dolgu, hyalüronik asit bazlı bir dolgudur. Çene bölgesine anestezi etkisi olan krem sürülmekte ve çene tamamen uyuştuktan sonra dolgu enjekte edilmektedir. Kalıcılık özelliği yüksek olan bu yöntem ile yaklaşık 1,5 ile 2 yıl arasında bu dolguyu kullanmanız mümkündür. Dolgunun etkisi daha sonra hafifleyeceği için tekrarlamak gerekmektedir. İkinci olarak Masseter Botoksu işlemini yapmaktayım.

Masseter botoksunda iz oluşmaz, acısız ve ağrısız bir yöntemdir. Çenedeki gamze oluşumu engellenir. İşlem yaklaşık olarak 10 ile 15 dakika arasında sürmektedir. Masseter Botoksunun kalıcılık süresi yaklaşık olarak 4-6 ay arasındadır. Kliniğimize gelerek size uygun tedavi yöntemlerinden uygun olanını seçebilmekteyiz.

Leyla Hanım, benim çenemde içeriye doğru oyuk bir şekilde gamzem var. Gamzemi aldırmak istiyorum, ameliyatla mümkün olduğunu öğrendim, beni bu konuda bilgilendirebilir misiniz? Çene gamzesi nasıl yok edilir?

İyi günler, çene implantı ile çenedeki gamzenin geçmesi mümkün olmaktadır. Ağız içinden ya da gamzenin olduğu alt çene kemiği bölümünden ufak bir kesi açılarak içerisine implant yerleştirmek suretiyle işlem uygulanmış olur.

Çene protezleri hastanın yüzüne uyumlu olmaktadır. Bu bakımdan farklı şekillerde, boyutlarda ve farklı malzemelerden yapılan protezlerde hangisinin kullanılacağına estetik cerrah karar vermelidir. İmplant çene içine yerleştirildikten sonra kesi yeri kapatılır. Bu işlem yaklaşık olarak bir saatte tamamlanmaktadır.
Operasyon sonrasında implant sayesinde çene gamzeniz yok edilmektedir.