Göz Kapağına Yağ Enjeksiyonu Göz kapağınızı daha dolgun ve genç göstermek göz kapağına yağ enjeksiyonu ile kalıcı dolgunluk sağlamak mümkün!

Genetik sebepler, erken yaşlanma belirtisi veya kilo kaybından dolayı bazı kişilerin göz kapağı zayıf, çökük ve kemikli görünebilir.

Buradaki yağ dokusunun azalmasından dolayı göz kapağı daha hacimsiz durabilir.

Göz kapağının dolgun olmaması, göz yapısının daha çökük görünmesine yol açar ve olduğunuzdan daha yaşlı görünmenize neden olur.

Son yıllarda popüler olan ‘Japanese eyes’ yani çekik ve dolgun gözler için göz kapağına yağ enjeksiyonu yaptıran hastaların sayısı günden güne artıyor.

Göz kapağınızda daha genç ve dolgun bir etki yaratmak için kendi yağınızı göz kapağı dolgusu için kullanabilirsiniz. Ameliyatsız göz estetiği yaptırmak isteyenler Quartz Poliklinik’i ziyaret ederek göz kapağı dolgusu hakkında bilgi alabilirler.

Göz Kapağındaki Çöküklüğün Sebebi Nedir?

Göz kapağındaki yağ dokusu aşırı kilo kaybında veya kişilerin yaşlanmasıyla birlikte git gide azalır. Bazı kişiler de ise bu durum genetik olarak gelişir. Anatomik olarak göz kapısı daha kemikli ve daha keskin hatlara sahiptir.

En son estetik trendlerinde dolgun hatta tombik diyebileceğimiz göz kapağı görünümleri daha popüler olmaya başladı. Hollywood stilinde göz yapısına sahip olmak isteyenler göz kapağına dolgu yaptırarak gözlerini daha genç ve dolgun gösterebiliyorlar.

Göz çevresini gençleştirmek ve çökmenin etkilerini ortadan kaldırmak için göz çevresine kişinin kendi yağını kullanarak yağ enjeksiyonu yapabiliriz. Yağ enjeksiyonu sayesinde göz kapakları gerginleşir, göz yapısı canlanır ve yüze daha genç bir ifade gelir.

Neden Göz Kapağına Yağ Enjeksiyonu Yaptırmalıyım?

Aynaya baktığınızda gevşek üst göz kapağı görüyorsanız, göz kapağınız sanki içi boş bir şekilde sarkmaya başladıysa gözlerinizde yaşlanma sürecinin başladığını söyleyebiliriz.

Göz kapağındaki yağ hacmi azaldıysa veya genetik olarak zayıf göz kapağına sahipseniz sizin için göz kapağına yağ enjeksiyonu zamanı gelmiş demektir.

Göz kapağına yağ enjeksiyonu yaptırmanın avantajı ise tamamen kendi yağınızın kullanılmasıdır. Dolgu maddeleri yerine daha güvenli ve alerji riski oluşturmayacak estetik işlem yaptırmak isteyenler kendi yağlarının kullanıldığı yağ enjeksiyonlarını tercih ediyorlar.

Göz Kapağına Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

Göz kapağına yağ enjeksiyonu yaptırmak için önce yeterli miktarda bölgesel yağınız dışarı çekilir. Vaser Liposuction yöntemi ile çekilen yağlar daha uzun süre canlı kalacağı için göz kapağınızda uzun bir süre dolgunluk etkisi göreceksiniz.

Fazla bölgesel yağlarınız dışarı çekildikten sonra özel bir işlemden geçirilir. Sonrasında göz kapağınızın uygun noktalarına enjekte edilir. Göz kapağı yağ enjeksiyonu yaptırdıktan hemen sonra göz çevresi daha genç ve dolgun görünmeye başlayacaktır.

Göz kapağına yağ enjeksiyonunun kalıcılığı ortalama 2-4 yıl boyunca devam eder. İlk altı ay içinde %40’ı erir, geri kalan yağ dokusu ise sizin kilo verme, spor yapma durumunuza bağlı olarak etkisini korur. Dilerseniz göz kapağına tekrar yağ enjeksiyonu yaptırabilirsiniz.

Göz Kapağına Yağ Enjeksiyonu Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Göz Kapağına Yağ Enjeksiyonu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.