Hocam merhaba ben 25 yaşındayım göğüslerim normalden çok küçük kilo da vermemle birlikte iyice küçüldüler. Bu nedenle silikon taktırmak istiyorum fakat hocam birkaç yerde okuduğumda göğüslerde his kaybı olduğunu yazıyordu. Bu konuda aydınlatır mısınız lütfen. Cevap için şimdiden teşekkürler.

Merhaba, anatomik olarak meme ucuna giden sinirlerin nereden geçtiği bellidir. Ameliyat esnasında bu sinirlere herhangi bir zarar verilmediğinden meme ucu his kaybı söz konusu olmaz. Uzman bir hekim ve uygun koşullarda ameliyat yapıldığında böyle bir sorun ile karşılaşmak olası değildir. Sağlıkla kalın.

Doktor Hanım merhaba, meme büyütme ameliyatı olmak istiyorum. 30 yaşındayım. Size sormak istediğim meme estetiğinde göğüslerde hissizlik oluşur mu?

Merhaba, meme büyütme ameliyatlarında hissizlik sorunu daha çok meme başı etrafına yakın olan operasyonlarda meydana geliyor. Benim tercihim, istisna bir durum söz konusu değilse meme altından kesi atarak silikon protezi bu alandan yerleştirmek oluyor. Muayene için gelebilirseniz gerekli analizleri gerçekleştirelim. Eğer genel bir sorun yoksa protezi yerleştirmek için sizde de meme altını tercih ederiz. Operasyonu meme başının olduğu bölgeden bağımsız olacağı için his kaybı yaşama endişenize de gerek kalmayacaktır. Sevgiler…

Merhaba doktor hanım, meme büyütme ameliyatı olmayı düşünüyorum ancak internette dolanan bazı bilgiler kafamı karıştırdı. Acaba meme estetiğinde göğüslerde hissizlik oluşur mu? Kolay gelsin.

Merhaba, meme estetiğinde göğüslerde his kaybı meydana gelebilmektedir. Ancak bu oldukça nadir karşılaşılan bir durumdur. Her operasyon sonrası göğüslerde his kaybı oluşmaz. Eğer kesi meme başı çevresinden açılıyorsa bu bölgede çok fazla sinir bulunduğu için his kaybı meydana gelebilir. Bu sebeple meme büyütme estetiği olacaksanız mutlaka alanında uzman bir doktor tarafından bu işlemin yapılmasını sağlamalısınız. Ayrıca operasyon öncesi endişe ve beklentilerinizi doktorunuza eksiksiz aktarmalısınız.

Doktor hanım selamlar, benim soru meme büyütme estetiği ile ilgili. Meme büyütme ameliyatı yaptırmak istiyorum ancak operasyon sonrası memelerde hissizlik oluşabileceğine dair duyumlar aldım. Acaba bu doğru mu? Teşekkürler.

Merhabalar, meme büyütme estetiği ameliyatı sonrası memelerde hissizlik durumunun meydana gelmesi daha önce karşılaşılan bir durumdur ancak nadir meydana gelir. Operasyon sonrası memede hissizlik oluşursa bu durum sinirlere müdahale edildiğini ifade etmektedir. Meme ucu sinirlerin oldukça yoğun bulunduğu bir bölgedir. Meme büyütme ameliyatında kesiler meme ucuna açılmışsa sonrasında hissizlik kaybı oluşabilir. Bu nedenle mutlaka alanında uzman tecrübeli bir cerrah tarafından bu ameliyat yürütülmelidir. Sevgiler.

Leyla Hocam iyi günler, meme büyütme ameliyatı olmak istiyorum. Ancak bazı yerlerde bazı bilgiler okudum. Size danışmak istedim. Meme estetiğinde göğüslerde hissizlik oluşur mu? Yardımcı olursanız sevinirim. Sağ olun.

Merhaba, meme büyütme operasyonlarından sonra çok sayıda hastamın herhangi bir his kaybı yaşamadığını gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Çünkü ben yaptığım ameliyatlarda genellikle meme altından attığım bir kesi aracılığıyla protezi yerleştiriyorum. His kaybı yaşanan durumlar çoğunlukla kesilerin meme başı etrafından yapıldığı operasyonlar neticesinde görülüyor. Meme başı ile temas olmazsa his kaybı da yaşanmayacaktır. Muayene olmak için gelirseniz hem bir analiz yaparız hem de aklınızdaki sorularınızı daha detaylı konuşabiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

Merhaba Leyla Hanım, 25 yaşındayım. Göğüslerim vücuduma oranla çok küçük. Hep destekli iç çamaşırı kullanıyorum ve zaman zaman ağrı yapıyor. Meme büyütme ameliyatı olmak istiyorum ama merak ettiğim bir konu var. Meme estetiğinde göğüslerde hissizlik oluşur mu? Teşekkürler.

Merhaba, meme büyütme ameliyatları sonrasında çoğu hastamda his kaybı olmuyor. Çünkü ameliyatı meme altından kesi atarak yapmayı tercih ediyorum. Meme başından yapılan kesilerde bazı hastalarda his kaybı görülebilir. Ancak meme altı kesilerde meme başıyla bir temas olmayacağından his kaybı da görülmez. Meme dikleştirme ve meme küçültme ameliyatlarında operasyon meme başından atılan kesilerle gerçekleşeceği için geçici his kayıpları yaşanabilir. Ancak siz meme büyütme istediğinizden silikon meme altından kesilerek yerleştirilir, hissizlik yaşamazsınız.

Merhaba leyla hanım, memelerim küçük ve biraz sarkık olduğu için meme estetiği yaptırmak istiyorum ama bir arkadaşım memelerde hissizlik oluştuğunu yaptırmamam gerektiğini söyledi. Gerçekten böyle bir şey var mı, meme estetiği sonrasında göğüslerde hissizlik oluşabilir mi?

Merhaba, meme estetiği sonrasında memelerde hissizlik oluşma riski vardır ancak bu her meme ameliyatı olanın göğüsleri hissizleşir demek değil. Meme estetiği sonrasında bir kişinin göğsünde hissizlik oluşabilmesi için memede bulunan sinirlere zarar gelmesi gerekir. Eğer meme büyütme ameliyatınızı alanında uzman bir plastik cerraha yaptırırsanız göğüslerinizde hissizlik oluşması sorunu büyük oranda ortadan kalkar. Çünkü iyi bir plastik cerrah göğüslerde bulunan sinirlerin nereden geçtiğini bilir.

Merhaba doktor hanım, memelerim çok küçük olduğu için meme büyütme ameliyatı yaptırmayı düşünüyorum ama bu konuda araştırma yaparken meme estetiğinden sonra memelerde his kaybı oluşabileceğine dair yazılar okudum. Böyle bir şey mümkün mü, meme estetiğinde göğüslerde hissizlik oluşur mu?

Merhaba, meme estetiği sonrasında memelerde hissizlik oluşabilmesi mümkündür ancak bu yapılan her meme estetiğinden sonra memelerde hissizlik oluşacağı anlamına gelmez. Meme estetiği sonrasında memelerde hissizlik oluşabilmesi için sinirlere müdahalede bulunulmuş olması gerekir.

Memede yer alan sinirlerin doku altında nasıl ilerlediği kişinin anatomisine bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir ancak göğüs ucu sinirlerin yoğun olduğu bir alandır. Eğer operasyon meme başı çevresinden açılan kesi yardımıyla gerçekleştirilirse meme ucunda bir his kaybı oluşabilir. Meme estetiği sonrasından his kaybı sorunundan etkilenememek için alanında uzman bir cerraha ameliyat olmalısınız ve bu konudaki endişelerinizi mutlaka hekiminize bildirmelisiniz. Böylece hekiminiz ameliyat sırasında gerekli önlemleri alarak his kaybı oluşumunu minimum düzeye indirecektir.

Leyla Hocam iyi çalışmalar, ben göğüslerime silikon protez taktırmak istiyorum ama yaptırdığım meme estetiğinden sonra memelerimde herhangi bir hissizlik olur mu? Çünkü ben internette böyle şeyler okudum, eğer öyleyse silikondan vazgeçebilirim. Teşekkürler.

Merhaba, meme büyütme operasyonlarında silikon protezi genel olarak meme altından koymayı tercih ediyorum. Meme altından yapılan kesilerde memede herhangi bir his kaybı meydana gelmemektedir. Meme başından yapılan kesi işlemlerinde meme başı hissizliği görülebilmektedir. Ancak silikon protezin meme altından koyulması durumunda meme başına herhangi bir işlem yapılmadığı için his kaybı da olmamaktadır.

Memeye yerleştirilen protezler süt bezleri korunarak yapıldığı takdirde emzirme sürecini de etkilememektedir. Meme büyütme ameliyatlarından ziyade meme küçültme ve dikleştirme operasyonlarında meme başı areola çevresinden kesi yapıldığı ve bu bölgeden sinirler geçtiği için his kaybı meydana gelebilmektedir. Yine lifting operasyonunda doku derinden kesilirse sinirlerin geçtiği bölümlerde kesildiği için hissizlik kesin hale gelebiliyor. Muayene sırasında doktor ile hasta bu durumu konuşmalı, doktor olabilecek ihtimalleri hastasına anlatmalıdır.

İyi akşamlar Leyla hanım, benim göğüslerim çok büyük buda beni çok rahatsız ediyor. Meme küçültme ameliyatı olmak istiyorum. Meme küçültme ameliyatından sonra meme başındaki hassasiyet gider mi? ve tekrar emzirebilir miyim? bu konuda yardım edin lütfen?

Merhaba, Meme başı hassasiyeti özellikle çok büyük memelerin küçültülmesi sonrasında belli bir süre ortadan kalkabiliyor. Ama bu genelde geçici oluyor. Daha sonra tekrardan kazanılabilir. Ameliyattan sonra 6-12 ay gibi bir süre geçmesi gerekiyor. Meme bezinde bir miktar alındığı için süt verme kapasitesi bir miktar azalmış oluyor.

Ameliyattan sonra hiç veremeyebilirsiniz. Bunu da göze almanız gerekmektedir. Silikonları ben genelde meme altından yapıyorum. Bu durumda süt kanallarının hiçbirine zarar vermemiş oluyoruz. O yüzden buradan yapılan girişimlerin daha doğru olduğunu düşünüyorum. Ağrılar daha çok 3-5 gün arasında devam ediyor. Hastalarımızın ameliyat sonrasında 1 ay kadar sporcu sütyeni dediğimiz sütyenlerden giymesi gerekiyor. Sevgiler.

İyi günler hocam, Benim bir arkadaşım meme küçültme ameliyatı oldu. Daha sonrasında meme ucunda his kaybı oluşmuş. Benimde göğüslerim büyük küçültmek istiyorum ama his kaybı olması beni korkuttu. Bu konuda bilgi verir misiniz? Meme küçültmede mutlaka his kaybı oluşur mu?

Merhaba, Meme küçültme sonrası meme büyütme operasyonuna göre his kaybetme olasılığı daha fazla tabi. Bunun nedeni de meme başında sinirler her iki yandan geliyor. Dolayısı ile meme başının kesildiği ve yükseltildiği lifting ameliyatlarında eğer derin doku da kesilmişse ona giden sinirler kesilmiş olduğu için mutlak hissizlik olabiliyor. Eğer çok derin bir yükseltme değilse o zaman geri gelen bir harabiyet oluyor diyebilirim. B 12 vitamini sinirlerin onarımına iyi gelir. İyileşme süreci normal doku iyileşme sürecinden biraz daha yavaş. O yüzden bunu arttırıcı şeyler kullanılmasında fayda var. Çok büyük memelerin küçültülmesi gerekiyorsa o zaman geri dönüşümsüz bir his kaybı olabiliyor. Sevgiler.