Mezolifting, ciltteki incelme ve sarkmayı azaltmayı amaçlayan, cerrahi olmayan bir cilt gençleştirme tedavisidir.

Mezolifting olarak kullanılan mezoterapi tedavisi yüz, boyun ve göz altı gençleştirme ve ayrıca saç dolgunlaştırma amacı için kullanılabilir.

Mezoterapi tedavileri Hyaluronik asitin doğrudan mezoderm içine (derinin orta tabakası) enjekte edilmesiyle oluşur.

Bu işlem, kolajen ve elastin üretimini teşvik ederek cildinizi besler ve canlandırır ve cildinizin metabolizmasını uyarır. Mezoterapi enjeksiyonları sonrasında yüzünüz daha ​​dolgun, nemlendirilmiş, parlak, ışıltılı ve daha sıkı görünecek.

Mezolifting Nedir?

Mezolifting yüz sarkmasını azaltmayı ve yüzü kaldırarak gençleştirmeyi amaçlayan yüz mezoterapisidir,

Yüz mezoterapisi, ince uçlu iğneler ile tüm yüz bölgesindeki derinin mezodermal tabakasına yapılan mezoterapi içeriklerinin enjeksiyonlarını içerir.

Burada önemli olan etki amaçlı kullanılan mezoterapi içerikleridir. Mezoterapi içerikleri pek çok farklı etken madde içerebilir ve bu maddeler yüzü germe, cildi iyileştirme, lekeleri azaltma, yağları eritme gibi farklı amaçlar için kullanılabilir. Farklı mezoterapi markalarının farklı içerikli ürünleri mevcuttur.

Mezoterapi ürünleri genellikle genellikle yaşlanma sürecini geciktirmeyi ve cilt kalitesini iyileştirmeyi hedefleyen kişiler tarafından tercih edilir.

Cildi canlandıran ve yüz yaşlanmasını önleyen maddelerin cilt altına enjekte edilmesine dayanır. Ayrıca bu tedavi sadece cildi yenilmekle kalmaz aynı zamanda yüzümüze sıkılık, elastikiyet ve dinçlik kazandırır. Mezolifting tüm yüz boyun, dekolte bölgesi ve ellerde kullanılabilir.

Mezoterapide kullanılan maddeler, nemlendirici ile kombine edilmiş besleyici kremlere benzer bir etkiye sahiptir, ancak doğrudan cilde enjekte edildiğinde etkisi daha fazladır.

Kısacası, mezolifting olarak kullanılan yüz mezoterapisi, vitaminler ve diğer besin maddelerinin yüzünüze daha genç ve sağlıklı görünmenize yardımcı olacak şekilde enjekte etmesidir.

Mezolifting Nasıl Yapılır?

Mezoterapi, Hyalüronik asitin epidermise ve mezoderm (orta tabaka) içine küçük yüzeysel enjeksiyonlar ile uygulanması işlemine dayanır.

Mezolifting, cilt dokusunu beslemeyi ve gençleştirmeyi, hücre aktivitesini artırmayı ve kollajen ve elastin üretimini teşvik etmeyi sağlar. Mezoterapi enjeksiyonları sonrasında cildiniz nemlendirilmiş, parlak, ışıltılı ve daha sıkı görünecektir.

Yüz mezoterapisi yani mezolifting öncesi ilk aşama cilt yüzeyinin temizlenir. Ardından hassas cilt dokusuna sahip olan kişiler için yaklaşık olarak 30 dakika öncesinde anestezik özellik taşıyan krem sürülerek uyuşturulur.

Ardından mezoterapi uygulamasında yer alan mezoterapi iğneleri ile cilt dokusunun katmanlarına enjeksiyon gerçekleştirilir. Böylece herhangi bir ağrı ve acı hissedilmez.

Yüz mezoterapisi, ilk aşamada 1 ila 4 hafta aralıklarla gerçekleştirilir. Ortalama olarak 4 ila 6 seans uygulama gerçekleştikten sonra 3 ila 6 ayda bir kez uygulama tekrarlanır.

Uygulamanın etkileri 2. seanstan sonra gözle görülür şekilde ortaya çıkar. Yüz mezoterapisi tamamlandıktan sonra cilt dokusunda yenileme etkisi sürer.

Tedaviden sonra 24-48 saat içinde yüzünüzde yüzeysel şişlik ve küçük iğne izleri olabilir. Bu izler göz çevresinde biraz daha uzun sürebilir, bu yüzden hastaların birkaç gün iyileşme süresine ihtiyacı olabilir.

Yüz mezoterapisi, cilt dokusunun içine ve cilt altına doğrudan enjekte edilerek başarılı sonuçlar elde edilen bir uygulamadır. Mezoterapi uygulaması cilt dokusuna uygulandığı anda etkisini göstermeye başlar.

Ayrıca uygulama sırasında enjekte edilecek karışım içerisindeki maddeler çok düşük seviyelerde olduğu için alerji riski de minimumdur.

Mezolifting 2Mezolifting Faydaları

Yüz mezoterapisi cildin yenilenmesini sağlayan, hyaluronik asit, vitaminler, mineral maddeler ve amino asitler cilt dokusunun mezodermal tabaka dediğimiz alt katmanlarına incecik iğnelerle enjekte edilir.

Bu uygulama sayesinde cilt dokusu uyarılarak, kollajen ve elastin miktarında artış sağlanır.

Cilt dokusunda nemlenme düzeyi ve yenilenme miktarında hızlı bir artış gerçekleşir.

Önemli olan tekrarlayan uygulamalar yapılmasıdır. Tek bir mezoterapi uygulaması genellikle etkisi yetersiz kalacaktır.

Ancak tekrarlayan ardışık yüz mezoterapi uygulamaları etkinliği ve faydayı arttırır.

  • Cilt gençleştirme
  • Cildin sıkılığını ve esnekliğini arttırma
  • Cilt parlaklığını arttırmak
  • Kırışıklıkların önlenmesi
  • Yorgun görünümü azaltma

Yüz Mezoterapisi İçeriğinde Neler Bulunur?

Yüz mezoterapisinde kullanılacak içerikler tek bir amaç için ya da kişinin sorununa göre kokteyl şeklinde birkaç içeriğin toplamı olabilir.

Mezoterapi İçeriği; Hyaluronik asit, kolajen gibi cilt dokusunu destekleyecekler, DMAE,  Ginkgo globa, Lidocaine, Magnezyum, Selenyum, Silica, Vitamin A, C, D, E ve ayrıca Vitamin B1, B2, B3, B5, B6, bakır, çinko, çeşitli amino asitler, nükleik asitler, Alfa lipoik asit gibi cilt yenileyiciler, detoksifikasyon özelliği ile Glutatyon eklenerek hazırlanır.

Yüz mezoterapisinde kullanılan bu maddeler, antioksidanlar, amino asitler, vitaminler ve minerallerden oluşur. Cilt hücrelerini nemlendirmek ve beslemek iyi bir kolajen üretimini teşvik etmek için gerekli maddelerdir.

  • Hyalüronik asit: Vücudumuzda doğal olarak bulunan bir bileşendir. Cildi nemlendirir ve sağlıklı görünmesini sağlar. Yıllar içinde hyalüronik asit azaldığı zaman, cilt kırılgan hale gelir, incelir ve küçük kırışıklıklar ve doku kayıpları oluşturmaya başlar. Bu maddeyi yüz mezoterapisinde uygularken, cildi içeriden yeniden nemlendirilmesi sağlanır.
  • Dietilaminoetanol: Bu madde hücresel plazma membranının stabil ve antioksidan rolünü yerine getirir ve cildimizi hasardan korur.

Mezolifting Kaç Seans Yapılır?

MezoliftingMezoliftin cildin altına küçük vitamin enjeksiyonları, mineraller ve antioksidanlar uygulanmasından oluşur. Bu işlem 15 ila 20 dakika arasında sürebilir.

Yüz mezoterapisi ile mezoliftin için, en etkili sonuçlara sahip olmak isteyenler 8 ile 14 seans yapılabilir. Seanslar tekrarlandıkça etkisi artar.

Her bir seans bir hafta arayla yapılabilir. 1 sene sonra yüz mezolifting etkisinin uzun süre kalıcılığı için 1 seans daha tekrarlanması önerilir. Böylece lifting etkisi yaratarak cilde kaybettiği canlılığı ve gerginliği geri kazandırır.

Mezolifting Fiyatları

Mezolifting fiyatları seans sayısına göre değişkenlik gösterir. Ayrıca kullanılan mezoterapi içeriği ve kaç seans uygulanacağında mezolifting fiyatlarını değiştirebilir. Fiyatlar seans ya da paket olarak belirlenebilir.

Yüz Mezoterapisi Neden Tercih Edilir?

Donuk ve canlılığını kaybetmiş cilt dokusu, yüz mezoterapi uygulaması sayesinde canlılığını geri kazanır. Cildin zamanla kaybettiği esneklik mezoterapi uygulamasındaki enjeksiyonlar sayesinde kolajen artışı sağlanarak düzeltilir.

Etkilerinin hızla kendini gösterdiği bu uygulama sayesinde yorgun görünen ciltler, güneş lekeleri başta olmak üzere ciltte meydana gelen lekeler başarılı bir şekilde ortadan kaldırılmaktadır.

Uygulama işlemlerinin acısız olması, etkisini hemen göstermesi ve uzun süreli etki sağlaması sayesinde mezoterapi uygulamaları popülerliğini devam ettirmektedir.

Yüz Mezoterapisi Kimlere Uygulanmaz?

Yüz mezoterapisi bazı durumlar haricinde herkese başarılı bir şekilde uygulanabilmektedir. Uygulamanın gerçekleştirilemeyeceği kişiler ise hamileler, emziren anneler, cilt dokusunda dermatolojik rahatsızlıkları bulunan bireyler ve alerjik cilt dokusuna sahip olan bireylere bu uygulama yapılamamaktadır.