Jinekomasti Sporla Geçer mi?

blank
1 Cevap

Merhaba hocam oğlum 21 yaşında birazda kilolu gögüslerinden şikayetçi kilodan kaynaklı kadın memesi gibi görüntüsü var. Bu durumda psikolojisini çok etkiliyor. Kıyafet alırken çok zorlanıyor. Acaba hocam spor yapsa gögüsünde değişiklik olur mu? Jinekomastiden kurtulur mu? Bu konuda yardımınızı rica ediyorum. İyi günler teşekkürler.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Spor yapmak jinekomasti sorununuzu azaltmaya yardımcı olur ama tamamen geçirmez. Jinekomastiyi oluşturan meme dokusunu spor ile eritmek neredeyse imkansızdır. Bu aşamada en iyi çözüm önerisi; Göğüs kasını çalıştıracak egzersizler yapmak, geri kalan yağ dokusunu ise liposuction ile almaktır. Jinekomastiye en iyi gelen egzersizlerin başında kardio egzersizleri, chest press, bench press, pullover, incline push up, decline push up, dips egzersizi geliyor. Eğer kişinin meme bezinde büyüme varsa bunları spor ile eritmek mümkün olmayacağı için mutlaka ameliyat seçeneği değerlendirmek zorunda kalacağız. Bu nedenle uzman bir hekime görünmesini ve jinekomastinin olup olmadığı tehşisinin konulmasını önerebilirim.Sağlıklı günler dilerim.

blank

Merhaba Leyla Hocam, 30 yaşındayım, her gün düzenli olarak yürüyüş yaparım. Vücudumda belirli bölgelerde yağlanma var. Ancak memelerimde yağlanma oranı biraz daha fazla. Eğer bende jinekomasti problemi varsa bu durum sporla geçer mi? Teşekkürler.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Kasım 11, 2020

Merhaba, erkeklerde görülen meme büyümesinin yani jinekomastinin çeşitli nedenleri vardır. Her gün düzenli olarak yürüyüş yapmak jinekomastinin oluşmasını engellemeyebilir ve jinekomastinin çeşitli sporlarla eritilmesi mümkün olmayabilir. Göğüs kaslarını çalıştırmak için belli başlı egzersizleri yapmak bu soruna iyi gelebilir. Push up, bench press, medium grip press, decline press, dumbell incline-bench press egzersiz hareketleriyle göğüs kaslarının çalışması jinekomasti problemine iyi gelmektedir. Ancak ileri seviyedeki bir probleme iyi gelmeyebilir. Jinekomasti probleminin hangi seviyede olduğunu ve uygulanması gereken tedaviyi alanına hakim plastik cerrahi uzmanı bilebilir. Memede az miktarda yağ olması durumunda liposuction ile müdahale olabilir ancak meme bezi oranlarındaki büyüme için jinekomasti operasyonuna ihtiyaç duyulabilir. Sağlıkla kalın.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar