Burun Estetiği (Rinoplasti)

Burun Ucu Estetiği

burun ucu estetiği

Burun ucu, yüzün tam ortasında yer alan bir organ olduğu için iletişim kurduğumuz insanların ilk olarak baktıkları yerdir. Göze ilk çarpan yer olduğu için burun ucundaki en ufak deformasyon, sarkık burun ucu, çıkık burun ucu gibi problemler yüzün genelini etkiler. Bu nedenle burun ucunda estetik dışı görüntüsü olanlar, burun ucu estetiği yaptırarak yüz hatlarını daha çekici ve güzel gösterebiliyorlar. Burun ucu estetiği yapılırken, hastanın yüz şekline göre şekil verilmelidir. Çok uzun burun, geniş burun, çok dar burun veya çok yuvarlak buruna göre burun ucu şekli verilmesi doğal sonuçlar ortaya çıkarır.

Burun ucu estetiği kimlere uygundur?

Burun ucunda düşüklük yaşayan veya tam tersi çok kalkık ve sivri burun ucuna sahip olan kişiler için burun ucu estetiği uygundur. Burun ucu estetiğinin amacı, kişinin burun ve yüz şekline uygun olarak en doğal burun ucunu yaratmaktır. Genç yaştaki hastalar genellikle küçük ve kalkık burun ucunu tercih ediyor. Belli bir yaşın üzerindeki hastalar ise yüzüne en uygun şekilde olacak doğal burun ucunu hedefliyor. Burun ucu estetiğinde sadece burun ucuna müdahale edilir. Eğer burnunuzda eğiklik veya kemik varsa burun ucu estetiğini, burun estetiği ile birlikte yaptırabilirsiniz. Böylece burnunuzda daha etkili bir değişim olacaktır.

Burun ucu estetiği nasıl yapılır?

Burun ucu estetiği için öncelikle kişinin burun ucu analiz edilmelidir. Burnun ucundaki kıkırdaklar bazı kişilerde birbirinden ayrı, bazı kişilerde de normalden büyük olabilir. Bu duruma tıpta Bulböz Burun yani Bulbous Nose adı verilir. Bu tip burunlara karşıdan bakıldığında burun ucu sanki ortadan ikiye ayrılmış gibi durur.

Eğer kişinin burun kanatlarında aşırı genişlik varsa bu da burun ucu estetiği ile birlikte daraltılabilir. Burun kanatlarında asimetri sağlanarak daha estetik bir burun tasarlanır. Tip Plasty, düşük burunlar için ideal bir tedavi şeklidir. Burun ucu aşağı doğru sarkık olan kişiler için burun ucu kaldırma yapılır. Açık teknikle yapılan bu estetik ameliyatta burun ucu kıkırdağı yeniden şekillendirilir. Ameliyat ortalama 20 ila 25 dakika arasında lokal anestezi altında yapılır.

Burun ucu estetiği sonrası iyileşme süreci nedir?

Burun ucu estetiği sonrasında alçı veya tampon kullanılmaz. Bu yüzden hastalar ameliyat sonrası nefes alma problemi yaşamaz. Ameliyattan sonra evinize dönebilirsiniz. Her ameliyatta olduğu gibi birkaç gün ödem ve şişlik olabilir. Bir hafta sonra şişlikler inecek ve günlük hayatınıza geri dönebileceksiniz.

Burun ucu estetiği fiyatları nedir?

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak burun ucu estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir