Merhaba Hocam ben silikon taktırmak istiyorum ama kimsenin de göğüslerim de silikon olduğunu fark etmesini istemiyorum. Dışarıdan bakıldığında yada dokunulduğunda silikon olduğu anlaşılır mı? Cevaplarsanız çok sevinirim hocam kolaylıklar diliyorum. Teşekkürler.

Merhaba , uzman bir hekim tarafından ve vücut ölçülerine uygun olarak yerleştirilmiş olan bir protezi meme dokusuna dokunulduğunda protezin varlığının anlaşılması mümkün değildir. Doğru ve doğal sınırlar içinde protezin meme dokusuna yerleştirilmesi önemlidir. Böyle bir durumda silikon olduğu anlaşılmaz. Sağlıklı günler dilerim.

Doktor Hanım merhaba, 21 yaşındayım. Meme büyütme estetiği olmak istiyorum. Biraz araştırma yaptım ama emin olamadım dışarıdan dokunulduğunda silikon olduğu anlaşılır mı göğüslerimde?

Merhaba, meme büyütme ameliyatında kullanılan silikonların boyut ve özellikleri ameliyat sonrasında silikonun belli olup olmaması üzerinde oldukça etkili. Bunun dışında ameliyatı gerçekleştiren doktorun işinde uzman ve tecrübeli olması da silikonu yerleştirme tekniğiyle ilgili olduğundan yine memede silikon olup olmadığının anlaşılmasında önemli. Normal bir meme büyütme estetiği sonrası belirli bir zaman geçtikten sonra silikonun etrafı dokuyla ve yağlarla kaplandığından dokunulduğunda belli olmaz. Sadece ölçünün normalden büyük kullanılması ve yerleştirme tekniğinden kaynaklanan hatalarda silikon kendini belli edebilir. Muayene için gelirseniz bir kontrol edelim, uygun ölçüyü belirleyelim. Bu şekilde olursa endişe duymanıza gerek kalmaz. Sevgiler…

Merhaba Leyla Hanım, küçük olan memelerim için meme büyütme ameliyatı olmak ve silikon protez taktırmak istiyorum. Ancak doğal olmayacağına ilişkin kuşkularım var. Acaba dışarıdan dokunulduğunda veya bakıldığında memelerimin silikon olduğu anlaşılır mı?

Merhaba, silikon protez ile meme büyütme operasyonları oldukça başarılı ve doğal sonuçlar vermektedir. Bu noktada en önemli iki şey, doktor seçimi ve kişinin ideal göğüs ölçüsüne uygun protez belirlenmesidir. Fakat bazen bazı hastalarımız normal ölçülerden çok daha büyük ve dolgun göğüslere sahip olmak isteyebilmektedir. O nedenle bu kişilerde silikon protez doğal olmaktan uzak olabilmektedir. Dışarıdan dokunulduğunda silikon olduğunun anlaşılması ise protezin kas dokusunun altına yerleştirilip yerleştirilmemesi kaynaklıdır. Aynı zamanda kişinin meme dokusu ve protezin boyutu da bu durumu doğrudan etkilemektedir.

İyi günler Leyla Hanım, memelerimi büyütmek için silikon protez uygulaması yaptırmak istiyorum ancak çevremdeki insanların bazıları çok doğal durduğunu, bazıları ise oldukça yapay durduğun ve silikon olduğunun fark edilebilir olduğunu söylüyor. Ne yapsam bilemedim bir de size danışayım dedim. Acaba dışarıdan bakıldığında veya dokunulduğunda göğsümde silikon olduğu anlaşılır mı?

Merhabalar, silikon protez kişinin ideal göğüs ölçüsüne göre uygulandığında ve boyutta abartıya kaçılmadığında oldukça doğal duran ve başarılı sonuçlar elde edilen bir uygulamadır. Elbette bu noktada seçeceğiniz cerrah da büyük önem taşır. Bazı kadınlar her ne kadar doğal durmayacağını aktarsak da ideal ölçüsünden çok daha dolgun memelere sahip olmak isteyebilir. Bu noktada yapabileceğimiz bir şey yoktur. Eğer doğal bir görüntü elde etmek istiyorsanız mutlaka ideal göğüs ölçünüze uygun silikon seçmelisiniz. Yine aynı şekilde sizin için ideal olan silikon dışarıdan bakıldığında ve dokunulduğunda anlaşılmayacaktır. Sevgiler.

Merhaba Leyla Hocam, 22 yaşındayım. Meme büyütme ameliyatı olmak istiyorum. Ancak göğüslerime dışarıdan dokunulduğunda silikon olduğu anlaşılır mı diye tereddüt ediyorum sonrası için. Yanıtlarsanız mutlu olurum. Kolay gelsin.

Merhaba, meme büyütme ameliyatlarından sonra silikonun belli olup olmaması protez seçimindeki bazı kriterlere bağlı olarak değişir. Bazen vücut ölçüsünün gerektirdiğinin daha da üzerinde büyüklükte silikon isteyen hastalar oluyor. Bu tip durumlarda belli olabilir. Ancak, benim önerim her zaman doğal bir güzellikten yana. Bu şekilde kişinin vücut özellikleri doğrultusunda bir büyüklük seçiyoruz. Tabii ameliyatta bu protezi yerleştirme tekniği ve uzmanlık da çok çok önemli. İlerleyen sürede silikon protezin etrafı yağ ve dokularla da kaplanıyor ve sınırlar iyice belirsiz bir şekil alıyor. Muayene için gelebilirseniz ölçüler ile ilgili beklentilerinizi öğrenmek ve meme büyütme ameliyatının beklentilerinizi ne ölçüde karşılayabileceğini daha detaylı ve net bir şekilde konuşabiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

Leyla Hanım iyi günler, ben meme büyütme ameliyatı yaptırmak istiyorum. Göğüslerim çok küçük ve silikonla ilgili endişelerim var. Dışarıdan dokunulduğunda silikon olduğu anlaşılır mı? Bu konuda beni bilgilendirebilir misiniz? Teşekkür ederim.

Merhaba, yerleştirilen protezin dışarıdan anlaşılıp anlaşılmaması yüksek oranda yerleştirilme tekniği ile alakalıdır. Ben yaptığım operasyonlarda özellikle doğal bir görünüm yakalamayı tercih ediyorum. Ancak bazı hastalarım daha belirgin bir görüntü istiyor, bu yönde de uygulamalar yapıyorum. Eğer fiziki şartlar uygunsa istenilen büyüklükte protezi takıyorum. Özellikle doğal görünümlü göğüslerde silikonu dışarıdan belli olmayacak şekilde yerleştiriyorum. Zamanla bu protezin etrafı doku ve yağla kaplanıyor. Dolayısıyla sınırlar iyice belirsiz hale geliyor. Belirttiğim gibi, teknik çok önemli. Eğer bu sizin önemli bir konuysa mutlaka alanında uzman ve tecrübeli bir hekime başvurun. Sağlıklı günler dilerim.

Merhaba Leyla hanım, memelerim küçük olduğu için meme büyütme estetiği yaptırmak istiyorum ama silikon protezle alınan sonuçların çok doğal olmadığını ve dokunulduğunda silikonun hissedildiğini söyleyenler var. Böyle bir şey olabilir mi gerçekten dokunulduğunda silikon olduğu anlaşılabilir mi, eğer böyle bir şey varsa yağ enjeksiyonu yaptırmayı tercih edebilirim?

Merhaba, silikon protezle meme büyütme ameliyatlarında doğru tercihler yapılırsa doğal sonuçlar elde etmek mümkün ancak memeye dokunulduğunda memedeki silikon fark edilebilir. Memeye dokunulduğunda silikonun hissedilmemesi için kişinin memesindeki yağ dokusunun yeterli düzeyde olması gerekir. Ayrıca silikon protezin meme içinde yerleştirildiği alan da silikonun hissedilmesinde oldukça etkilidir. Eğer protez kas dokusunun altında yerleştirilirse hissedilmesi daha zor olur.

Leyla Hanım merhaba, memelerim küçüklüğünden şikayetçi olan biriyim, silikon meme protezi ile göğüslerimi büyütmek istiyorum. Ama benim istediğim doğal bir görüntü oluşması ve silikonun belli olmaması., bu mümkün mü? Dışarıdan ilk bakıldığında ve göğse dışarından dokunulduğunda silikon olduğu anlaşılır mı?

Merhaba, ben de bir hekim olarak kişinin vücut yapısına, kilosuna ve boyuna uygun vücut ile orantılı görünen meme büyütme işlemlerini daha doğru ve daha estetik buluyorum ve hastalarıma da bu konuda gerekli bilgilendirmeyi mutlaka yapıyorum. Ancak bazı durumlarda hastalar daha iddialı duran memelerden hoşlandığı için onların istekleri doğrultusunda hareket edebiliyoruz. Ben bir hekim olarak hastama gerekli tüm detayları ve olası sonuçları anlatırım ancak nihai karar hastanın kendisine aittir. Sonuç olarak, eğer hasta hekimin yönlendirmeleri doğrultusunda vücut yapısına uygun silikon boyutunu ve şeklini seçerse ortaya çok doğal bir sonuç çıkabilir. Ancak kişi vücut yapısına uygun olmayan boyutta ve şekilde bir silikon protez seçimi yaparsa ortaya doğal olmayan, dışarıdan bakıldığında silikon olduğu anlaşılan bir meme görüntüsü ortaya çıkar.

Meme protezinin dokunulduğunda anlaşılması da yine kişinin meme dokusuyla ve seçeceği protezin büyüklüğüyle doğru orantılıdır. Aynı zamanda silikon protezin kas dokusunun altına yerleştirilip yerleştirilmemesi de bu durumu etkiler. Eğer silikon protez yaptıran kişinin cilt altı yağ dokusu yeterliyse, silikon protez göğüs dokusuna orantılı bir boyutta seçildiyse ve kişinin kas dokusu kalınlığı yeterli ise silikon protezin elle hissedilmesi zordur.

Merhaba Leyla Hanım, göğüslerimi büyültmek için silikon taktırmak istiyorum. Ama beni en çok düşündüren konu silikonun dışarıdan fark edilmesi. Memelere dokunulduğu zaman ya da dışarıdan bakıldığında silikon olduğunun anlaşılmasını istemiyorum. Bu mümkün mü?

Merhaba, memeye silikon protez uygulamasında dışarıdan belli olmaması için protezin yerleştirme tekniği çok önemlidir. Operasyondan önce hastayla konuşarak nasıl bir görünüm istediğinin belirlenmesi gerekiyor. Benim düşüncem vücutla uyum içinde olan naturel görünümlü bir meme yapısı. Tabii ki hastaların da beklentisi burada çok önemlidir.

Kişi vücut formuna büyük gelen silikonları tercih edebilir, buna da saygı duymak gerekir. Bazı hastalar dekolte bölgesindeki hacimsel yokluktan şikayet etmektedirler. Bunu çözümlemek için hastanın vücut yapısına uygun protez seçimiyle hasta memnuniyeti sağlanır. Uygun bir teknikle profesyonel bir cerrah tarafından yapılan protez uygulamaları dışarıdan dokunulduğunda belli olmamaktadır. Protezleri kas altına yerleştirerek, protezin üst kısmının zamanla doku ve yağla kaplanmasını bekliyoruz. Bu şekilde yapılan operasyonlarda silikon takılan meme dokunulduğunda fark edilmemektedir. Sevgiler.