Dışarıdan Dokunulduğunda Silikon Olduğu Anlaşılır mı?

1.00K görüntülenmeMeme Estetiği
0
1 Yorum

Merhaba Hocam ben silikon taktırmak istiyorum ama kimseninde göğüslerim de silikon olduğunu fark etmesini istemiyorum. Dışarıdan bakıldığında yada dokunulduğunda silikon olduğu anlaşılır mı? Cevaplarsanız çok sevinirim hocam kolaylıklar diliyorum. Teşekkürler

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba , uzman bir hekim tarafından ve vücut ölçülerine uygun olarak yerleştirilmiş olan bir protezi meme dokusuna dokunulduğunda protezin varlığının anlaşılması mümkün değildir. Doğru ve doğal sınırlar içinde protezin meme dokusuna yerleştirilmesi önemlidir.Böyle bir durumda silikon olduğu anlaşılmaz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla Hanım, küçük olan memelerim için meme büyütme ameliyatı olmak ve silikon protez taktırmak istiyorum. Ancak doğal olmayacağına ilişkin kuşkularım var. Acaba dışarıdan dokunulduğunda veya bakıldığında memelerimin silikon olduğu anlaşılır mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, silikon protez ile meme büyütme operasyonları oldukça başarılı ve doğal sonuçlar vermektedir. Bu noktada en önemli iki şey, doktor seçimi ve kişinin ideal göğüs ölçüsüne uygun protez belirlenmesidir. Fakat bazen bazı hastalarımız normal ölçülerden çok daha büyük ve dolgun göğüslere sahip olmak isteyebilmektedir. O nedenle bu kişilerde silikon protez doğal olmaktan uzak olabilmektedir. Dışarıdan dokunulduğunda silikon olduğunun anlaşılması ise protezin kas dokusunun altına yerleştirilip yerleştirilmemesi kaynaklıdır. Aynı zamanda kişinin meme dokusu ve protezin boyutu da bu durumu doğrudan etkilemektedir.

0

İyi günler Leyla Hanım, memelerimi büyütmek için silikon protez uygulaması yaptırmak istiyorum ancak çevremdeki insanların bazıları çok doğal durduğunu, bazıları ise oldukça yapay durduğun ve silikon olduğunun fark edilebilir olduğunu söylüyor. Ne yapsam bilemedim bir de size danışayım dedim. Acaba dışarıdan bakıldığında veya dokunulduğunda göğsümde silikon olduğu anlaşılır mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, silikon protez kişinin ideal göğüs ölçüsüne göre uygulandığında ve boyutta abartıya kaçılmadığında oldukça doğal duran ve başarılı sonuçlar elde edilen bir uygulamadır. Elbette bu noktada seçeceğiniz cerrah da büyük önem taşır. Bazı kadınlar her ne kadar doğal durmayacağını aktarsak da ideal ölçüsünden çok daha dolgun memelere sahip olmak isteyebilir. Bu noktada yapabileceğimiz bir şey yoktur. Eğer doğal bir görüntü elde etmek istiyorsanız mutlaka ideal göğüs ölçünüze uygun silikon seçmelisiniz. Yine aynı şekilde sizin için ideal olan silikon dışarıdan bakıldığında ve dokunulduğunda anlaşılmayacaktır. Sevgiler.

0

Merhaba Leyla Hocam, 22 yaşındayım. Meme büyütme ameliyatı olmak istiyorum. Ancak göğüslerime dışarıdan dokunulduğunda silikon olduğu anlaşılır mı diye tereddüt ediyorum sonrası için. Yanıtlarsanız mutlu olurum. Kolay gelsin.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, meme büyütme ameliyatlarından sonra silikonun belli olup olmaması protez seçimindeki bazı kriterlere bağlı olarak değişir. Bazen vücut ölçüsünün gerektirdiğinin daha da üzerinde büyüklükte silikon isteyen hastalar oluyor. Bu tip durumlarda belli olabilir. Ancak, benim önerim her zaman doğal bir güzellikten yana. Bu şekilde kişinin vücut özellikleri doğrultusunda bir büyüklük seçiyoruz. Tabii ameliyatta bu protezi yerleştirme tekniği ve uzmanlık da çok çok önemli. İlerleyen sürede silikon protezin etrafı yağ ve dokularla da kaplanıyor ve sınırlar iyice belirsiz bir şekil alıyor. Muayene için gelebilirseniz ölçüler ile ilgili beklentilerinizi öğrenmek ve meme büyütme ameliyatının beklentilerinizi ne ölçüde karşılayabileceğini daha detaylı ve net bir şekilde konuşabiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım iyi günler, ben meme büyütme ameliyatı yaptırmak istiyorum. Göğüslerim çok küçük ve silikonla ilgili endişelerim var. Dışarıdan dokunulduğunda silikon olduğu anlaşılır mı? Bu konuda beni bilgilendirebilir misiniz? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yerleştirilen protezin dışarıdan anlaşılıp anlaşılmaması yüksek oranda yerleştirilme tekniği ile alakalıdır. Ben yaptığım operasyonlarda özellikle doğal bir görünüm yakalamayı tercih ediyorum. Ancak bazı hastalarım daha belirgin bir görüntü istiyor, bu yönde de uygulamalar yapıyorum. Eğer fiziki şartlar uygunsa istenilen büyüklükte protezi takıyorum. Özellikle doğal görünümlü göğüslerde silikonu dışarıdan belli olmayacak şekilde yerleştiriyorum. Zamanla bu protezin etrafı doku ve yağla kaplanıyor. Dolayısıyla sınırlar iyice belirsiz hale geliyor. Belirttiğim gibi, teknik çok önemli. Eğer bu sizin önemli bir konuysa mutlaka alanında uzman ve tecrübeli bir hekime başvurun. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hanım, memelerim küçük olduğu için meme büyütme estetiği yaptırmak istiyorum ama silikon protezle alınan sonuçların çok doğal olmadığını ve dokunulduğunda silikonun hissedildiğini söyleyenler var. Böyle bir şey olabilir mi gerçekten dokunulduğunda silikon olduğu anlaşılabilir mi, eğer böyle bir şey varsa yağ enjeksiyonu yaptırmayı tercih edebilirim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, silikon protezle meme büyütme ameliyatlarında doğru tercihler yapılırsa doğal sonuçlar elde etmek mümkün ancak memeye dokunulduğunda memedeki silikon fark edilebilir. Memeye dokunulduğunda silikonun hissedilmemesi için kişinin memesindeki yağ dokusunun yeterli düzeyde olması gerekir. Ayrıca silikon protezin meme içinde yerleştirildiği alan da silikonun hissedilmesinde oldukça etkilidir. Eğer protez kas dokusunun altında yerleştirilirse hissedilmesi daha zor olur.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı