Merhaba, benim üst dudağım alt dudağıma göre çok ince, aynı zamanda alt ve üst dudağımın sol tarafı daha kalın kalıyor. Bu durumda gülümserken çok kötü duruyor. Dudağımdaki bu yamukluk dudak asimetrisi ameliyatı ile düzelir mi?

Merhaba, Dudakları yamuk veya dudak asimetrisi bozuk olan kişiler için dudak dolgusu önerilir. Asimetrisi bozuk olan bölgelere dolgu enjekte edilerek her iki dudağın da eşit görünmesi sağlanır. Dudak asimetrisini kalıcı olarak sağlamak için dudak kalınlaştırma veya lip lift estetiğini de değerlendirebilirsiniz. Dudak kalınlaştırma ameliyatında, simetrisi bozuk olan bölgelere protez silikon yerleştirilerek dudaklarınız eşitlenir, ömür boyu dolgun görünürler.

Lip lift estetiğinde ise üst dudağınız kaldırılarak daha simetrik bir hale getirilir. Lip lift estetiği sadece üst dudağa yapıldığı için alt dudaktaki simetri problemleri için önerilmez. Sevgiler.

Doktor Hanım merhaba, dudak asimetrisini nasıl düzeltebilirim? 19 yaşındayım ve tedavi olmak istiyorum. Yardımcı olur musunuz lütfen?

Merhaba, dudak dolgusu genellikle dudak asimetrisinin çözümünde oldukça etkili bir yöntem. Dolgu ile iki dudağı birbirine orantılarız ve en estetik görüntüyü yakalarız. Bu işlem asimetrinin oranına göre bazen tek seferde bazense kademeli olarak gerçekleştirilebilir. Uygun bir vaktinizde muayene için kliniğimize gelebilirseniz bir bakalım, analiz edelim. Bu doğrultuda da tedavinizi planlayalım. Sevgiler…

Sevgili doktor hanım selamlar, dudaklarımda asimetri söz konusu. Beni oldukça rahatsız eden bu durumu nasıl düzeltebilirim? Teşekkürler, iyi çalışmalar.

Merhaba, dudak asimetrisi tedavisinde en sık başvurduğum uygulama dudak dolgusudur. Bu işlemde asimetri bulunan bölgeye bir miktar dolgu uygulanarak dudaklarda denge sağlanması amaçlanır. Hem kolay hem de ağrısız bir uygulama olmasıyla sık tercih edilir. 1,5 yıla kadar kalıcılık süresi vardır. Bu süre geçtikten sonra yenilenme isteyebilir. Sağlıklı günler dilerim.

Leyla Hocam merhaba, ben 20 yaşındayım. Üst dudağımda asimetri var. Dudak asimetrisini nasıl düzeltebilirim? Tedavisi var mıdır? Teşekkürler.

Merhaba, dudak asimetrisi tedavisinde amacımız alt ve üst dudağı birbirine eşitleyerek en estetik görüntüye getirmek oluyor. Bunu yaparken de dudak dolgusu uyguluyoruz. Ayrıca dudağın farklı yerlerindeki asimetri problemini de yine dudak dolgusu ile çözebiliriz. Muayene için bir gelin, asimetrinin oranına bakalım. Büyük olasılıkla tek seferde ya da kademeli olarak sorunu çözebiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

Merhaba Leyla Hanım, üst dudağım alt dudağıma kıyasla oldukça ince yapıda olduğundan dudaklarım hiç estetik görünmüyor ve genel duruşumu bozduğunu düşünüyorum. Dudaklarımda asimetriye neden olan bu durumu nasıl düzeltebilirim?

Merhabalar, dudak asimetrisini yok etmek için uyguladığımız en yaygın yöntem dudak dolgusu dur. Dudak dolgusu yöntemiyle ince yapıda olan bölgelere etken dolgu maddesi enjekte edilerek daha orantılı ve simetrik bir dudak yapısı oluşturulur. Oldukça kolay ve pratik bir yöntem olan dudak dolgusu yaklaşık 1 ila 1,5 yıl arasında kalıcılığını korur. Fakat daha uzun süreli kalıcı bir uygulama düşürseniz dudak kalınlaştırma ameliyatı ve lip lift operasyonunu önerebilirim. Ancak lip lift yalnızca üst dudağa uygulanan bir yöntemdir. Sevgiler.

Leyla Hanım selamlar, ben size kızım için yazıyorum. Kendisi 19 yaşında ve dudak asimetrisi var. Bu durum onu çok mutsuz ediyor. Ben de onun için çok üzülüyorum. Dudak asimetrisini nasıl düzeltebilirim? Yardımcı olmanızı rica ediyorum. İyi günler dilerim.

Merhaba, dudak asimetrisi tedavisi olan bir sorun. Üzülmenize hiç gerek yok. Üstelik tedavi şekli de oldukça basit. Dudakta asimetri alt ve üst dudağının arasında bir eşitsizlik olmasından dolayı oluşur. Her iki dudağı birbirine eşit hale getirdiğimizde ise asimetri sorunu ortadan kalkar. Bunun için dudak dolgusu yönteminden faydalanırız. Dudağa yapacağımız dolgu ile iki dudağı eşitler ve simetrik hale getiririz. Böylelikle kızınız için hem güzel bir görüntü ortaya çıkmış olur hem de sonuçları da doğaldır. Muayene sonrası işlem gerçekleştirebiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

Merhaba Leyla hanım, asimetrik bir dudak yapısına sahibim, dudağımın sağ ve sol kısmı birbirine eşit değil. Dışarıdan doğrudan bakıldığında fark edilecek bir asimetri sorunu değil ama fotoğraflarda çok net belli oluyor. Dudağımdaki bu asimetriyi nasıl düzeltebilirim?

Merhaba, dudak asimetrisi iki dudak arasındaki eşitsizlikten kaynaklanır, asimetrik görüntünün ortadan kalkması için, iki dudağın eşit bir görünümde olması gerekir. İki dudağı birbirine eşit hale getirmemiz sağlayacak uygulama da dudak dolgusu estiğidir. Dudağa yapılacak dolgu uygulaması ile iki dudağın görünümü birbirine eşitlenir ve dudak asimetrisi yok edilir. Aynı zamanda eğer arzu edilirse dudaklara daha dolgun bir görünümde verilebilir.

Merhaba Leyla Hanım, dudaklarımın asimetrik bir görüntüsü var, bu görüntünün değişmesini istiyorum sizce dudak asimetrisini nasıl düzeltebilirim?

Merhaba öncelikle şu konuya açıklık getirmek istiyorum, dudak asimetrisi dediğimiz şey alt dudakların dolgunluğuyla ilişkili değildir. Dudak asimetrisi dudağın sağ ve sol kısmının birbirine eşit olmaması, orantısız bir görünüm oluşturmasıdır. Kişinin güzelliğine gölge düşüren bu asimetri birçok kişi tarafından rahatsız edici bulunur ve tedavi edilmek istenir.

Çünkü dudaklar yüzün görünümündeki en temel unsurlardandır, dolgun ve simetrik dudaklarda kişiyi oldukça çekici gösterebilir. İnsanların rahatsız olduğu dudak asimetrisi dudak dolgusu yardımıyla oldukça basit bir şekilde tedavi edilmektedir. Dolgu işlemi yaklaşık olarak 30 dakika sürer ve işlemden hemen sonra kişi günlük yaşantısına devam edebilir. Hastanın beklentisine göre dudak asimetrisi giderilecek bir şekilde dudak dolgu aracılığıyla yeniden şekillendirilir ve dudağa estetik bir görünüm verilir.

Merhabalar Leyla Hanım. Dudaklarıma eşit olmayan yerler var. Dudağımın sol üst tarafı, sağ üst taraftan daha yukarıda görünüyor. Ayrıca alt ve üst dudağımın arasında kalınlık farkı da var. Dudak asimetrisini nasıl düzeltebilirim? Ne önerirsiniz?

Merhaba. Dudak asimetrini kliniğimizde 15-20 dakika içinde dudak dolgusu uygulamasıyla düzeltebiliyoruz. Dudaklarımızdaki asimetrinin sebebi genetik mirasımız, yaralanmalar ya da sigara içmeye bağlı olarak sonradan da oluşabilir ya da var olan asimetri artabilir. Dudak dolgunun içinde jel halinde hyaluronik asit ve polivitamin bileşenleri bulunur. Dolgu maddesini asimetrilerin bulunduğu bölgelere küçük uçlu iğneler veya ucu künt kanülle enjekte ederek asimetrileri düzeltebiliyoruz. Böylece simetrik ve dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz.