Dudak asimetrisini nasıl düzeltebilirim?

5.22K görüntülenmeDudak Estetiği
0
1 Yorum

Merhaba, benim üst dudağım alt dudağıma göre çok ince, aynı zamanda alt ve üst dudağımın sol tarafı daha kalın kalıyor. Bu durumda gülümserken çok kötü duruyor. Dudağımdaki bu yamukluk dudak asimetrisi ameliyatı ile düzelir mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Dudakları yamuk veya dudak asimetrisi bozuk olan kişiler için dudak dolgusu önerilir. Asimetrisi bozuk olan bölgelere dolgu enjekte edilerek her iki dudağın da eşit görünmesi sağlanır. Dudak asimetrisini kalıcı olarak sağlamak için dudak kalınlaştırma veya lip lifting estetiğini de değerlendirebilirsiniz. Dudak kalınlaştırma ameliyatında, simetrisi bozuk olan bölgelere protez silikon yerleştirilerek dudaklarınız eşitlenir, ömür boyu dolgun görünürler. Lip lifting estetiğinde ise üst dudağınız kaldırılarak daha simetrik bir hale getirilir. Lip lifting estetiği sadece üst dudağa yapıldığı için alt dudaktaki simetri problemleri için önerilmez. Sevgiler.

0

Sevgili doktor hanım selamlar, dudaklarımda asimetri söz konusu. Beni oldukça rahatsız eden bu durumu nasıl düzeltebilirim? Teşekkürler, iyi çalışmalar.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, dudak asimetrisi tedavisinde en sık başvurduğum uygulama dudak dolgusudur. Bu işlemde asimetri bulunan bölgeye bir miktar dolgu uygulanarak dudaklarda denge sağlanması amaçlanır. Hem kolay hem de ağrısız bir uygulama olmasıyla sık tercih edilir. 1,5 yıla kadar kalıcılık süresi vardır. Bu süre geçtikten sonra yenilenme isteyebilir. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hocam merhaba, ben 20 yaşındayım. Üst dudağımda asimetri var. Dudak asimetrisini nasıl düzeltebilirim? Tedavisi var mıdır? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, dudak asimetrisi tedavisinde amacımız alt ve üst dudağı birbirine eşitleyerek en estetik görüntüye getirmek oluyor. Bunu yaparken de dudak dolgusu uyguluyoruz. Ayrıca dudağın farklı yerlerindeki asimetri problemini de yine dudak dolgusu ile çözebiliriz. Muayene için bir gelin, asimetrinin oranına bakalım. Büyük olasılıkla tek seferde ya da kademeli olarak sorunu çözebiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla Hanım, üst dudağım alt dudağıma kıyasla oldukça ince yapıda olduğundan dudaklarım hiç estetik görünmüyor ve genel duruşumu bozduğunu düşünüyorum. Dudaklarımda asimetriye neden olan bu durumu nasıl düzeltebilirim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, dudak asimetrisini yok etmek için uyguladığımız en yaygın yöntem dudak dolgusu dur. Dudak dolgusu yöntemiyle ince yapıda olan bölgelere etken dolgu maddesi enjekte edilerek daha orantılı ve simetrik bir dudak yapısı oluşturulur. Oldukça kolay ve pratik bir yöntem olan dudak dolgusu yaklaşık 1 ila 1,5 yıl arasında kalıcılığını korur. Fakat daha uzun süreli kalıcı bir uygulama düşürseniz dudak kalınlaştırma ameliyatı ve lip lifting operasyonunu önerebilirim. Ancak lip lifting yalnızca üst dudağa uygulanan bir yöntemdir. Sevgiler.

0

Leyla Hanım selamlar, ben size kızım için yazıyorum. Kendisi 19 yaşında ve dudak asimetrisi var. Bu durum onu çok mutsuz ediyor. Ben de onun için çok üzülüyorum. Dudak asimetrisini nasıl düzeltebilirim? Yardımcı olmanızı rica ediyorum. İyi günler dilerim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, dudak asimetrisi tedavisi olan bir sorun. Üzülmenize hiç gerek yok. Üstelik tedavi şekli de oldukça basit. Dudakta asimetri alt ve üst dudağının arasında bir eşitsizlik olmasından dolayı oluşur. Her iki dudağı birbirine eşit hale getirdiğimizde ise asimetri sorunu ortadan kalkar. Bunun için dudak dolgusu yönteminden faydalanırız. Dudağa yapacağımız dolgu ile iki dudağı eşitler ve simetrik hale getiririz. Böylelikle kızınız için hem güzel bir görüntü ortaya çıkmış olur hem de sonuçları da doğaldır. Muayene sonrası işlem gerçekleştirebiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hanım, asimetrik bir dudak yapısına sahibim, dudağımın sağ ve sol kısmı birbirine eşit değil. Dışarıdan doğrudan bakıldığında fark edilecek bir asimetri sorunu değil ama fotoğraflarda çok net belli oluyor. Dudağımdaki bu asimetriyi nasıl düzeltebilirim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, dudak asimetrisi iki dudak arasındaki eşitsizlikten kaynaklanır, asimetrik görüntünün ortadan kalkması için, iki dudağın eşit bir görünümde olması gerekir. İki dudağı birbirine eşit hale getirmemiz sağlayacak uygulama da dudak dolgusu estiğidir. Dudağa yapılacak dolgu uygulaması ile iki dudağın görünümü birbirine eşitlenir ve dudak asimetrisi yok edilir. Aynı zamanda eğer arzu edilirse dudaklara daha dolgun bir görünümde verilebilir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı