Dudak asimetrisini nasıl düzeltebilirim?

blank
1 Cevap

Merhaba, benim üst dudağım alt dudağıma göre çok ince, aynı zamanda alt ve üst dudağımın sol tarafı daha kalın kalıyor. Bu durumda gülümserken çok kötü duruyor. Dudağımdaki bu yamukluk dudak asimetrisi ameliyatı ile düzelir mi?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, Dudakları yamuk veya dudak asimetrisi bozuk olan kişiler için dudak dolgusu önerilir. Asimetrisi bozuk olan bölgelere dolgu enjekte edilerek her iki dudağın da eşit görünmesi sağlanır. Dudak asimetrisini kalıcı olarak sağlamak için dudak kalınlaştırma veya lip lifting estetiğini de değerlendirebilirsiniz. Dudak kalınlaştırma ameliyatında, simetrisi bozuk olan bölgelere protez silikon yerleştirilerek dudaklarınız eşitlenir, ömür boyu dolgun görünürler. Lip lifting estetiğinde ise üst dudağınız kaldırılarak daha simetrik bir hale getirilir. Lip lifting estetiği sadece üst dudağa yapıldığı için alt dudaktaki simetri problemleri için önerilmez. Sevgiler.

blank

Merhabalar Leyla Hanım. Dudaklarıma eşit olmayan yerler var. Dudağımın sol üst tarafı, sağ üst taraftan daha yukarıda görünüyor. Ayrıca alt ve üst dudağımın arasında kalınlık farkı da var. Dudak asimetrisini nasıl düzeltebilirim? Ne önerirsiniz?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Aralık 8, 2020

Merhaba. Dudak asimetrini kliniğimizde 15-20 dakika içinde dudak dolgusu uygulamasıyla düzeltebiliyoruz. Dudaklarımızdaki asimetrinin sebebi genetik mirasımız, yaralanmalar ya da sigara içmeye bağlı olarak sonradan da oluşabilir ya da varolan asimetri artabilir. Dudak dolgunun içinde jel halinde hyaluronik asit ve polivitamin bileşenleri bulunur. Dolgu maddesini asimetrilerin bulunduğu bölgelere küçük uçlu iğneler veya ucu künt kanülle enjekte ederek asimetrileri düzeltebiliyoruz. Böylece simetrik ve dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar