Merhaba, Benim dudak üstümde çizgilenme var. Bu durum beni çok rahatsız ediyor. Dudak üstü çizgileri nasıl geçer bunun için öneriniz nedir? Teşekkür ederim.

Merhaba, genelde sigara içenlerde yada konuşurken dudak mimik kaslarını çok kullanan kişilerde dudak üstünde derinlemesine ve dikey çizgiler oluşmaktadır. Cildin hacmini yitirmesi ve elastin dokuların azalmasına bağlı olarak bıyık bölgesinde oluşan dikey çizgilere en güzel çözüm botoks uygulamalarıdır.

Botox enjeksiyonu uzman bir kişi tarafından uygun dozda yapılmalı ve uygulanacak noktaları çok dikkatli belirlemek gerekir. Aksi takdirde istenmeyen durumlar ortaya çıkabilir. Dudak üstüne enjekte edilecek olan botoks farklı bir teknik ile uygulanmalıdır. Böylece dudak üstünde sizi rahatsız eden çizgilerin hafifletilmesi mümkündür. Ayrıca botoxu düzenli olarak yaptırmaya devam ederseniz bu çizgilerin giderek azaldığını görebilirsiniz. Barkod çizgilerine botox uygulamasından sonra kişi günlük hayatına hemen geri dönebilir. Etkisini 3. günden itibaren görmeye başlar ve 6 ay kadar botox etkisini devam ettirir. Sevgiler.

Kuru bir cilde sahibim. Özellikle dudak üstümde kırışıklıklar çok fazla. Dudak üstü çizgilerimden nasıl kurtulurum?

Merhaba, yaşlanma, genetik gibi çeşitli nedenlerden dolayı kişinin dudak üstü bölgesinde çizgi oluşumu görülebilir. Dudak üstünde görülen çizgi oluşumu kişiyi olduğundan yaşlı ve yorgun gösterir. Böyle bir şikayetle gelen hastalarımıza Nem Dolgusu uygulayarak genç, canlı, ışıltılı bir ifade sağlıyoruz.

Nem Dolgusu hyalüronik asidin yanı sıra bakır, çinko gibi çeşitli elementler içererek cildi beslemenin yanı sıra nemli, dolgun, aydınlık bir görünüm de sağlar. Nem dolgusu 10-15 dakikalık bir sürede yapılır. Uygulama sonrasında şişlik, ağrı, kızarıklık gibi etkiler görülmez. Pratik, konforlu bir işlemdir. Ciltte fark edilir bir değişim olur. Nem dolgusunun her yıl yenilenmesi dudak üstü bölgesinin daimî olarak pürüzsüz, dolgun, aydınlık olmasını sağlayacaktır.

Doktor Hanım merhaba, ben size dudak üstü çizgileri nasıl geçer diye sormak istiyorum. Benim yoğun bir sigara kullanımım var. Dudak üstümde sanırım bu yüzden çizgi çizgi kırıştı. Çözüm ne olur?

Merhaba, sigara kullanan kişilerde yoğun olarak bu problem ortaya çıkıyor. Bu noktada benim hastalarıma önerdiğim ve sonuçlarından verim aldığım etkili bir tedavi yöntemi dolgu tedavisidir. Burada nem dolgusu yapabiliriz ya da bölgede hasar görmüş dokuları onarmak için hyaluronik asit dolgusu gerçekleştirebiliriz. Bunun kararını vermek için öncelikle sizi muayene etmek isterim. Sonrasında en etkili olacak şekilde tedavinizi planlayabiliriz. Sevgiler…

Merhaba hocam, acaba dudak üstü çizgileri nasıl geçer? Ne önerirsiniz? Teşekkürler.

Merhabalar, nem dolgusu dudak üstündeki çizgileri yok etmede bir numaraları tedavidir. Ayrıca nem dolgusunun cilde parlaklık ve canlılık katma gibi bir özelliği de bulunur. Bu nedenle kadınlar tarafından sık tercih edilir. Güvenle yaptırabilirsiniz.

Leyla Hocam merhaba, benim sigara kullanmaktan dolayı dudak üstünde çizgiler meydana geldi. 35 yaşındayım. Dudak üstü çizgileri nasıl geçer? Bir tedavi önerebilir misiniz? Teşekkürler.

Merhaba, sigara kullanan çok kişi sizinle aynı sorunu yaşıyor. Bu sorunun çözümünde benim en çok başvurduğum işlem dolgu tedavisi. Bu uygulama oldukça etkili ve memnun edici sonuçlar veriyor. Hyaluronik asit dolgusu ile bu bölgedeki hasar gören dokuların onarılması sağlanabiliyor veya nem dolgusu da yapılabiliyor. Buna kişinin mevcut durumuna göre karar vermek daha doğru. Muayene için gelebilirseniz gerekli analizleri yapıp tedavi yöntemine o doğrultuda karar verelim. Sağlıklı günler dilerim.

Merhaba doktor hanım, yüksek ihtimalle sigara kullanımına bağlı olarak dudak üstümdeki çizgiler bir hayli çoğaldı. Bu durum da benim ifademi olumsuz etkiliyor ve hiç estetik bir görüntü sağlamıyor. Acaba dudak üstü çizgileri nasıl geçer? Ne önerirsiniz? Teşekkürler.

Merhaba, genetik yapı, yaş artışı ve sizin de bahsettiğiniz üzere sigara kullanımına bağlı olarak dudak üzerinde oluşan dikey çizgiler kişiyi oldukça rahatsız eder. Bu durumu tedavi etmenin en etkili yolu ise dudak üstüne nem dolgusu uygulanmasıdır. Nem dolgusu yalnızca dudak üzerindeki kırışıklıkları gidermekle kalmaz, ayrıca cilde parlaklık ve ışıltı katarak daha canlı ve genç bir görünüm kazanmanızı da sağlar. Bu nedenle gönül rahatlığı ile bu uygulamayı yaptırmanızı öneririm.

Leyla Hanım merhaba, ben 45 yaşındayım. Dudak üstümde çizgiler oluştu. Kırışık kırışık duruyor. Rahatsız oluyorum. Dudak üstü çizgileri nasıl geçer? Bilgi vermenizi rica ediyorum. Teşekkür ederim.

Merhaba, bu soruna ben daha çok sigara kullanımı olan hastalarımda rastlıyorum. Dudağın üzerindeki bölgede oluşan bu hasarların tedavisinde en çok uyguladığım yöntem dolgu tedavisi. Genellikle nem dolgusu uyguluyorum ve etkili sonuçlar alıyorum. Ya da dolgu uygulaması yaparak hyalüronik asit bazlı bir dolgu aracılığı ile buradaki dokunun onarılmasını sağlıyorum. Böylelikle cilt daha aydınlık ve canlı bir görüntüye kavuşuyor.

Ancak tabi ki tedavinin yöntemini seçmekteki en hassas nokta kişinin ihtiyacını doğru tespit etmek ve cilt durumunun kullanılacak tedavi yöntemiyle uyumlu olması. Dolayısıyla kişiye özel tedavi yöntemini belirlemek için öncelikle muayenenin şart olduğunu söylemek isterim. Sağlıklı günler dilerim.

Merhaba Leyla hocam, yaşım ilerlediği için ve maalesef sigarayı fazla içtiğim için dudaklarımın üzerinde çizgiler oluştu. Bir kadın olarak bu görüntü beni çok rahatsız ediyor. Bu rahatsız edici dudak üstü çizgilerden nasıl kurtulabilir, bu çizgiler nasıl geçer hocam?

Merhaba, dudak üstü çizgilerin tedavisinde tercih ettiğimiz yöntem genellikle ışık dolgusu uygulamasıdır. Işık dolgusu uygulamasında normal dolgu maddelerinde farklı olan hyaluronik asit bazlı bir dolgu maddesi kullanılır. Hyaluronik asit bazlı ışık dolgusu dudağa dolgunluk kazandırılması için yapılan dolgu uygulaması değildir. Hyaluronik asit bazlı dolgu aynı zamanda vitamin, mineral vb. açısından da oldukça zengindir ve içeriğini oluşturan bu zengin bileşenler sayesinde cildin onarılmasını sağlar ve çizgileri yok eder.

Merhaba Leyla hanım, dudağımın üstünde çizgi oluştur, görüntüsü beni oldukça rahatsız ediyor. Dudak üstü çizgileri nasıl geçer? Ben bu konuda ne yapmalıyım, hangi tedavi yöntemini öneriyorsunuz.

Merhaba, maalesef yaşlanmanın etkilerini bütün vücudumuzda hissediyoruz, dudak üstü de bu alanlardan biri. Özellikle sigara kullanan kişilerde yaşın da ilerlemesiyle birlikte dudak üstünde çizgi oluşmaktadır. Dudak üstü çizgi görünümünden rahatsızlık duyan hastalarımıza genellikle dolgu uygulaması tavsiye ediyoruz.

Kullandığımız dolgular sadece dudakta dolgunluk yaratmayı hedeflemiyor aynı zamanda hyaluronik asit bazlı dolgu maddesinin içinde bulunan mineral, protein vb. sayesinde cilt dokusu yenileniyor. Işık dolgusu veya nem dolgusu adı verilen bu yöntem ile dudak çevresindeki kırışıklıklardan ve çizgilerden kurtularak genç bir görünüm yakalıyoruz. Bu dolgular dolgunluk vermek için değil, sadece cildi gençleştirmek ve ince kırışıklıkları gidermek için kullanılır.