Dudak üstü çizgileri nasıl geçer?

1.19K görüntülenmeBotox®
0
1 Yorum

Merhaba, Benim dudak üstümde çizgilenme var. Bu durum beni çok rahatsız ediyor. Dudak üstü çizgileri nasıl geçer bunun için öneriniz nedir? Teşekkür ederim.

 

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, genelde sigara içenlerde yada konuşurken dudak mimik kaslarını çok kullanan kişilerde dudak üstünde derinlemesine ve dikey çizgiler oluşmaktadır. Cildin hacmini yitirmesi ve elastin dokuların azalmasına bağlı olarak bıyık bölgesinde oluşan dikey çizgilere en güzel çözüm botoks uygulamalarıdır. Botox enjeksiyonu uzman bir kişi tarafından uygun dozda yapılmalı ve uygulanacak noktaları çok dikkatli belirlemek gerekir.Aksi takdirde istenmeyen durumlar ortaya çıkabilir. Dudak üstüne enjekte edilecek olan botoks farklı bir teknik ile uygulanmalıdır. Böylece dudak üstünde sizi rahatsız eden çizgilerin hafifletilmesi mümkündür. Ayrıca botoxu düzenli olarak yaptırmaya devam ederseniz bu çizgilerin giderek azaldığını görebilirsiniz. Barkod çizgilerine botox uygulamasından sonra kişi günlük hayatına hemen geri dönebilir. Etkisini 3. günden itibaren görmeye başlar ve 6 ay kadar botox etkisini devam ettirir.Sevgiler.

0

Merhaba hocam, acaba dudak üstü çizgileri nasıl geçer? Ne önerirsiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, nem dolgusu dudak üstündeki çizgileri yok etmede bir numaraları tedavidir. Ayrıca nem dolgusunun cilde parlaklık ve canlılık katma gibi bir özelliği de bulunur. Bu nedenle kadınlar tarafından sık tercih edilir. Güvenle yaptırabilirsiniz.

0

Leyla Hocam merhaba, benim sigara kullanmaktan dolayı dudak üstünde çizgiler meydana geldi. 35 yaşındayım. Dudak üstü çizgileri nasıl geçer? Bir tedavi önerebilir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, sigara kullanan çok kişi sizinle aynı sorunu yaşıyor. Bu sorunun çözümünde benim en çok başvurduğum işlem dolgu tedavisi. Bu uygulama oldukça etkili ve memnun edici sonuçlar veriyor. Hyaluronik asit dolgusu ile bu bölgedeki hasar gören dokuların onarılması sağlanabiliyor veya nem dolgusu da yapılabiliyor. Buna kişinin mevcut durumuna göre karar vermek daha doğru. Muayene için gelebilirseniz gerekli analizleri yapıp tedavi yöntemine o doğrultuda karar verelim. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba doktor hanım, yüksek ihtimalle sigara kullanımına bağlı olarak dudak üstümdeki çizgiler bir hayli çoğaldı. Bu durum da benim ifademi olumsuz etkiliyor ve hiç estetik bir görüntü sağlamıyor. Acaba dudak üstü çizgileri nasıl geçer? Ne önerirsiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, genetik yapı, yaş artışı ve sizin de bahsettiğiniz üzere sigara kullanımına bağlı olarak dudak üzerinde oluşan dikey çizgiler kişiyi oldukça rahatsız eder. Bu durumu tedavi etmenin en etkili yolu ise dudak üstüne nem dolgusu uygulanmasıdır. Nem dolgusu yalnızca dudak üzerindeki kırışıklıkları gidermekle kalmaz, ayrıca cilde parlaklık ve ışıltı katarak daha canlı ve genç bir görünüm kazanmanızı da sağlar. Bu nedenle gönül rahatlığı ile bu uygulamayı yaptırmanızı öneririm.

0

Leyla Hanım merhaba, ben 45 yaşındayım. Dudak üstümde çizgiler oluştu. Kırışık kırışık duruyor. Rahatsız oluyorum. Dudak üstü çizgileri nasıl geçer? Bilgi vermenizi rica ediyorum. Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, bu soruna ben daha çok sigara kullanımı olan hastalarımda rastlıyorum. Dudağın üzerindeki bölgede oluşan bu hasarların tedavisinde en çok uyguladığım yöntem dolgu tedavisi. Genellikle nem dolgusu uyguluyorum ve etkili sonuçlar alıyorum. Ya da dolgu uygulaması yaparak hyalüronik asit bazlı bir dolgu aracılığı ile buradaki dokunun onarılmasını sağlıyorum. Böylelikle cilt daha aydınlık ve canlı bir görüntüye kavuşuyor. Ancak tabi ki tedavinin yöntemini seçmekteki en hassas nokta kişinin ihtiyacını doğru tespit etmek ve cilt durumunun kullanılacak tedavi yöntemiyle uyumlu olması. Dolayısıyla kişiye özel tedavi yöntemini belirlemek için öncelikle muayenenin şart olduğunu söylemek isterim. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hocam, yaşım ilerlediği için ve maalesef sigarayı fazla içtiğim için dudaklarımın üzerinde çizgiler oluştu. Bir kadın olarak bu görüntü beni çok rahatsız ediyor. Bu rahatsız edici dudak üstü çizgilerden nasıl kurtulabilir, bu çizgiler nasıl geçer hocam?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, dudak üstü çizgilerin tedavisinde tercih ettiğimiz yöntem genellikle ışık dolgusu uygulamasıdır. Işık dolgusu uygulamasında normal dolgu maddelerinde farklı olan hyaluronik asit bazlı bir dolgu maddesi kullanılır. Hyaluronik asit bazlı ışık dolgusu dudağa dolgunluk kazandırılması için yapılan dolgu uygulaması değildir. Hyaluronik asit bazlı dolgu aynı zamanda vitamin, mineral vb. açısından da oldukça zengindir ve içeriğini oluşturan bu zengin bileşenler sayesinde cildin onarılmasını sağlar ve çizgileri yok eder.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı