Merhaba hocam, gıdımda çok fazla sarkma var zaten bizde gıdı problemi genetik aslında ama ben bu sorunla yaşamak istemiyorum. Gıdı germe ameliyatı olmak istiyorum. Bu ameliyatın iyileşme süreci nedir öğrenebilir miyim hocam?

Merhaba, yaşın ilerlemesine bağlı olarak ve yerçekiminin etkisiyle tüm dokular gibi gıdı bölgesinin dokusu da gevşiyor ve sarkmalar başlıyor. Sarkan deri alt yüz ve boyun bölgesinde bolluklara yol açar ve estetik dışı bir görüntü yaratır. Genetik faktörlerde bu sarkmayı hızlandırır. Gıdı germe ameliyatına aynı zamanda boyun germe ameliyatı da deniliyor.

Gıdı germe ameliyatı hastane ortamında genel anestezi altında yapılmaktadır. Öncelikle kişinin boyun sarkmasının derecesi belirlenir. Eğer yaşınız genç ise deriniz daha gergin olacağı için boyundaki yağ birikintisi liposuction ile giderilebilir. Tabii bu işlemde çok dikkatli olmak gerekiyor çünkü boyun derisi vücudumuzdaki en ince derilerden biri olduğu için sarkmaya yatkındır. Yağ alımından sonra boyun derisinin sarkmaması için mutlaka uzman birine ameliyat olmanızı öneririz. Daha yaşlı olan kişilere ise hem liposuction hem de boyun germe ameliyatı birlikte önerilir.

Boyun germe estetiği genellikle yüz germe estetiği ile birlikte yapılır. Böylece yüzünüzde kalıcı ve bütün bir gençleşme sağlanır. Ameliyattan sonra minumum bir ağrı olabilir, bu normaldir. Ameliyattan sonra boyun bölgenizde hafif bir gerginlik hissi duyabilirsiniz. Ameliyattan sonra boyun bölgesine korse takılır ve bunlar 4-5 gün kadar boynunuzda kalır. Ameliyattan sonra 1 gün hastanede kalmanız önerilir. Boyun germe estetiğinden sonra 1 hafta boyunca evde dinlenmeniz gerekir, 8.günden itibaren günlük hayatınıza ve işinize dönebilirsiniz.

Doktor Hanım merhaba, 44 yaşındayım. Gıdı germe ameliyatı yaptırmak istiyorum. Ancak kısa süre içerisinde işe dönmem lazım. Gıdı germe ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıl oluyor?

Merhaba, daha önce muayene oldunuz mu bilmiyorum ama ben ameliyat kararı öncesi sizi muayene etmek isterim. Cerrahi bizim uyguladığımız son çözüm, bir bakalım medikal yöntemler ile daha konforlu bir şekilde sorununuzu çözebilir miyiz. Sorunuza gelecek olursak, varsayalım ki ameliyat kararı aldık.

Doktorunuzun önerilerine uyarsanız daha konforlu ve kısa süreli bir iyileşme süreci geçirirsiniz. Ameliyat sonrası ilk 4-5 gün korse kullanımı çok önemli. Süreklilikle bu korseyi takarsanız daha hızlı iyileşirsiniz. İlk 1 haftayı istirahate ayırın. Darbelerden korunun, ani hareketler yapmayın. Ortalama 8 ila 10 gün kadar sonra günlük yaşantınıza dönmenizde sakınca yok. Muayene için uygun bir zamanda kliniğimize gelin lütfen, ameliyat gerekli mi mevcut durumunuz nasıl diye gerekli analizleri yapalım. Kararı sonrasında verelim. Sevgiler…

Leyla Hanım selamlar, acaba gıdı germe ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıldır? Bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Teşekkür ederim.

Merhaba, gıdı germe ameliyatı genellikle sarkma seviyesi çok ileri düzeyde olan hastalarımız için uyguladığımız bir yöntemdir. Genel anestezi etkisi altında gerçekleştirilir. Böylece işlem sırasında ağrı veya acı hissetmezsiniz. İşlemden sonra bir gün hastanede kalmanız tercih edilir. 8 ila 10 gün arasında bir iyileşme süreci bulunmaktadır.

Ameliyat sonrası bir müddet korse kullanmanız gerekir. Korseyi düzenli takmak bölgenin çabuk iyileşmesi açısından oldukça önemlidir. İlk bir hafta kendinizi dinlendirmelisiniz. Bölgeyi olası darbelerden korumalı ve çok dikkatli olmalısınız. Doktorunuzun tavsiyelerine uyduğunuz sürece bir sorun yaşamazsınız.

İyi günler Leyla Hocam, gıdı germe ameliyatı olmayı düşünüyorum ancak ameliyat sonrası iyileşme dönemi çok uzun sürer mi merak ediyorum. İşten uzun süreli izin almam zor. Yanıtlayabilirseniz çok sevinirim iyi çalışmalar.

Merhaba, gıdı germe ameliyatını gıdı bölgesindeki sarkmaların oldukça ileri boyutta seyrettiği hastalara uyguluyoruz. Eğer sizdeki sarkma çok fazla değil ise ve ufak medikal işlemlerle halledilebilecek düzeyde ise ameliyat olmanıza gerek yok. Ancak kesin bir cevap verebilmem için mutlaka muayene olmanız gerekmektedir.

Gıdı germe ameliyatı sonrasındaki süreç çok zorlu değildir. Genellikle hastalarımız 10 gün içerisinde toparlar ve günlük yaşamlarına devam ederler. Hastanede kalmaya gerek yoktur. İşlem sonrası uygulama bölgesinde birtakım şişlik ve morluk görülebilir ancak bunlar hemen her cerrahi işlemde karşılaştığımız olağan komplikasyonlardır. Endişe edilmesine gerek yoktur. Ameliyat sonrası işlem bölgesine çok fazla temas etmemeli ve bölgeyi darbelerden korumalısınız. Sağlıklı günler dilerim.

Leyla Hocam merhaba, ben gıdı germe ameliyatı olmak istiyorum. Ancak kızım çalıştığı için 2 küçük torunumla ilgileniyorum. Gıdı germe ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıl oluyor? Çok uzun sürer mi? Teşekkür ederim.

Merhaba, öncelikle gıdı sarkması için ameliyat başvurduğumuz son yöntem. Öncelikle sizi muayene edersem medikal yöntemlerle veya liposuction ile çözümleyebilir miyiz diye bakarız. Ancak sarkmanın ileri boyutta olduğunu ve ameliyat olmanız gerektiğini varsayarsak iyileşme için 8- 10 gün ayırmanız gerekli.

Bu ameliyatı hastanede genel anestezi altında gerçekleştiriyoruz. İlk gün hastanede kalmanızı tavsiye ediyorum. Operasyon esnasında bir korse giydirilecek. Operasyondan sonraki 4-5 gün bu korseyi süreklilikle kullanın. Ameliyattaki başarı için bu oldukça önemli. İlk 1 hafta dinlenin. Bölgeyi darbelerden koruyun. Ani hareketlerden kaçının. Bu sürenin sonunda doktorunuzun da onayıyla günlük yaşantınıza dönebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

Merhaba Leyla Hanım, ben 54 yaşındayım. Birkaç yıldır gıdı bölgemde sarkmalar var. Ameliyattan çekindiğim için hep tedaviyi erteledim. Ama şimdi görüntümden çok rahatsızım. Özellikle ameliyat sonrası zor bir süreç geçirildiğini söylüyorlar. Gıdı germe ameliyatı sonrası iyileşme süreci ile ilgili bilgi verebilir misiniz? İyi akşamlar dilerim.

Merhaba, gıdı sarkmaları yaşa bağlı olarak kadın ya da erkek fark etmeksizin birçok kişide meydana gelir. Sarkmanın yeni başladığı dönemlerde müdahale edebilirsek Ulthera ya da Thermage gibi medikal yöntemler ile tedaviyi gerçekleştirebiliriz. Ancak siz sarkmaların birkaç yıldır var olduğunu söylemişsiniz. Muayene etmekte yarar var, belki Liposuction ile halledilebilir. Ancak çok ileri boyutlarda ise istenilen sonuç için mecburen alt yüz germe ameliyatını yapmamız gerek.

Bu ameliyatlar hastane ortamında ve genel anestezi altında gerçekleştiriliyor. Ameliyattan sonra şiddetli bir ağrı oluşmaz. Doktorunuzun önerdiği ağrı kesiciler de ağrının şiddetini en aza indirger. 1 gün hastanede kalmanızı öneririm. Ameliyat sonrası boynunuzda bir gerginlik hissi yaşamanız normaldir. İlk 4-5 günlük süreçte boynunuza bir korse giydirilir ve sürekli olarak kullanılması istenir. Operasyonun sonuçlarının kısa sürede görünmesi için bu çok önemlidir. Ameliyattan sonra 1 hafta evde dinlenin. Boynunuzu gelebilecek darbelerden dikkatle koruyun. 8. günden itibaren de rutin olarak günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz.

Merhaba Leyla hanım, gıdı germe ameliyatı yaptırmayı düşünüyorum ama gıdı germe ameliyatı sonrasında iyileşme sürecinin nasıl olduğuyla ilgili sağlıklı bir bilgi bulamadım. Gıdı germe iyileşme süreci nasıldır, hastaya zorlayan bir süreç midir?

Merhaba, gıdı germe ameliyatı sonrası iyileşme süreci yaklaşık olarak 10 gündür. Operasyondan sonraki süreç oldukça rahattır, kişinin hastanede kalması gerekmez. Hastalar genellikle evde geçirecekleri bir haftalık süreçten sonra günlük hayatlarına dönebilmektedirler. Ameliyat sonrasında ağrı, morarma ve şişlik oluşabilir.

İyileşme sürecinin bir parçası olan bu sorunlar her cerrahi uygulama sonucunda ortaya çıkabilir, endişe edilmemelidir. Bu şikayetleriniz kısa süre içinde kendiliğinden geçer ancak iyileşme sürecinin aksamaması için uygulama yapılan alanı zorlayıcı hareketlerden kaçınmalısınız.

Merhaba Leyla hanım, gıdı bölgemde sarkma var. Gıdı germe ameliyatı olmayı düşünüyorum. Gıdı germe ameliyatı sonra iyileşme süreci nasıldır, ne kadar sürer? Bilgi verirseniz sevinirim hocam.

Merhaba, kulak arkasından açılan kesiler aracılığıyla gerçekleştirilen gıdı ameliyatı genel anestezi yöntemiyle gerçekleştirilir ve yaklaşık olarak iki saat sürer. Vücutta açılan kesi yardımıyla sarkan gıdı görünümüne neden olan fazla deri kesilerek atılır. Bu izler daha sonra görünmeyecek şekilde yerleştirilir. İyileşme süreci yaklaşık olarak 10 gündür.

Ameliyattan sonra hastanede kalmanıza gerek yoktur, ilk zamanlarda ağrınız olabilir ancak bu ağrıya ağrı kesici ile müdahale edilebilir. Genellikle 1.haftanın sonunda dikişleriniz alınır ve on gün sonra gündelik hayatınıza geri dönebilirsiniz ancak tedavi sürecinin aksamaması için yoğun aktivite gerektiren eylemlerden uzak durmanız gerekir.

İyi günler Leyla Hanım, yaklaşık iki aylık bir süre zarfında Türkiye’de bulunacağım, 58 yaşındayım. Bu dönemde biraz kendimle ilgili bakımlar yapmak istiyorum. Beni en çok rahatsız eden gıdımdaki sarkıklık. Ameliyatla gıdı alınması mümkün mü? Gıdı ameliyatından sonra iyileşme süresi ne kadar sürmektedir?

İyi günler, gıdı germe ameliyatı boyun germe ameliyatı olarak da bilinir. Yaşınıza bağlı olarak hem gıdınızın alınma işlemi hem de boyun sarkması işlemini kombine olarak hastane ortamında ve genel anestezi altında yapmaktayım. Gıdı ameliyatı 1,5-2 saat kadar sürmektedir. Ameliyat sonrasında boynun alt kısmına yerleştirilen diren ile kan akışı önlenmiş olur. Diren boyunda bir gün kadar kalmaktadır. Diren çıktıktan sonra bandaj uygulamasıyla eve gidilir ve yaklaşık olarak bir hafta boyunca morarmalar görülebilmekte ve ödem oluşabilmektedir.

Merhaba Leyla Hanım, üniversiteden birkaç yıl önce mezun oldum. Benim özellikle gıdı bölgemde fazla derecede sarkıklık var. Gıdı germe ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Merhaba, yer çekiminin olumsuz etkisi ile yaşın da ilerlemesine bağlı olarak cildimizde sarkmalar ve cilt bozulmaları meydana gelmektedir. Gıdı da denilen çene altı ve boyun bölgesi vücudumuzdaki en ince ve en hassas bölümüdür. Yaşınızı belirtmemişsiniz. Eğer yaşınız genç ise gıdı probleminiz liposuction yöntemiyle giderilebilmektedir. Çünkü genç yaşlarda cilt henüz çok deforme olmamış, hala sıkılığını gösteren bir yapıda bulunmaktadır.

Kliniğimize gelerek sizin için uygun olan gıdı germe tekniklerini konuşabiliriz. Ancak sizin dediğiniz gibi aşırı bir sarkma söz konusuysa o zaman tek çare gıdı germe ameliyatıdır. Gıdı germe ameliyatı genel anesteziyle hastanede yapılmaktadır.