İdeal göğüs ölçüsü nedir?

1.93K görüntülenmeMeme Estetiği
0
1 Yorum

Hocam merhaba, benim göğüslerim 75 beden çok küçük silikon taktırmak istiyorum ideal ölçü nedir? Yardımcı olur musunuz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, sütyen alışverişi yaparken etiket kısmında numara yazmaktadır. Burada gördüğünüz 70-75-80-85-90 gibi yazan numaralar sırt çevrenizin ölçüsünü ifade etmektedir. Diğer gördüğünüz harfler ise A, B, C, D gibi göğüs çevrenizin ölçüsünü ifade etmektedir. Yani göğüsünüzün kaplamış olduğu hacmin ölçüsüdür. Estetik yaptıracak olan kadın hastalarımızın ameliyattan beklentileri çok önemlidir.Bazı hastalar daha doğal ve küçük meme isterken bazıları daha büyük tercih edebiliyor. Aslında memede ideal olan ölçü B cup dediğimizdir. Fakat bu ölçü her hastaya ve beklentisine göre değişiklik gösterir. Yani çok uzun boylu, geniş omuzlu olan bir hastaya çok küçük protez takılmaması gerekir. Ameliyat planlanırken hasta ile konuşarak ve kişinin fiziksel yapısına göre protez takmak en doğru ve sağlıklı sonuçları yaratacaktır.Sevgiler.

0

Merhaba doktor hanım kolay gelsin, protez silikon yardımıyla meme büyütme estetiği yaptırmak istiyorum. Ancak bazı sonuçlara baktığımda hiç doğal olmayan, normalden fazla büyüklükte olduğunu görüyorum. Bende böyle olmasını istemiyorum. Acaba ideal göğüs ölçüsü nedir? Nasıl hesaplanır? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, herkes için ideal bir göğüs ölçüsü yoktur. İdeal göğüs ölçüsü her kişiye özeldir, bu nedenle de kişiden kişiye değişim gösterir. Sizin ideal göğüs ölçünüzü belirleyecek olan kişi ise doktorunuzdur. Bu nedenle alanında uzman tecrübeli bir cerrah bulmanız sizin için yararlı olacaktır. Bazı hastalar idealden daha büyük göğüslere kavuşmak isteyebilir. Hastanın beklentilerini de göz önünde tutmak gerekir. Ancak siz ideal boyutta olmasını istiyorsanız mutlaka uzman bir doktora muayene olmalısınız. Sevgiler.

0

Merhaba Leyla Hocam, meme büyütme estetiği yaptırmak istiyorum ancak göğüslerimin ideal ölçüsü hakkında bir fikrim yok. Bazı ameliyat sonuçlarına baktığımda garip görüntüler ortaya çıkabiliyor. Bu durum beni düşündürdü. Acaba ideal göğüs ölçüsü nedir? Her kadın için aynı mıdır?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, herkes için tek bir ideal meme ölçüsü bulunmamaktadır. İdeal meme ölçüsü standartlarını kişinin vücut yapısı, omuz genişliği ve göğüs çevresi belirlemektedir. Bu nedenle herkesin meme ölçüsü kendine özel ve biriciktir. Fakat bazı göğüs büyütme talebiyle gelen hastalarımız ideal ölçüden daha büyük boyutta yeni göğüs hatlarına kavuşmayı isteyebiliyorlar. O konuda son karar hastamızın oluyor. Ancak genele baktığımızda yalnızca size özgü ideal meme ölçünüze göre yeni bir ayarlama yapılıyor. Bu nedenle meme büyütme ameliyatı öncesinde mutlaka muayene olmalı, memelerinizin nasıl görünmesini istiyorsanız buna birlikte karar vermelisiniz.

0

Leyla Hocam merhaba, ben göğüslerimin küçük olmasından şikayetçiyim. Meme büyütme ameliyatı olmak istiyorum. 24 yaşındayım. Boyum 1.75, kilom 65. Benim için İdeal göğüs ölçüsü nedir? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, ideal göğüs ölçüsü kişiden kişiye değişir. Boyunuz, kilonuz olduğu kadar omuzlarınızın genişliği, vücut şeklinizin birbiriyle olan orantısı ideal ölçünün belirlenmesinde önem taşır. Eğer muayene olmak için merkezimizi ziyaret edebilirseniz gerekli tüm değerle doğrultusunda analizler gerçekleştirir ve sizin için ideale en yakın olan ölçüyü daha net şekilde belirleyebiliriz. Tabii bu belirlemede sizin istek ve beklentileriniz de oldukça önemli. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, ben göğüslerimi büyütmek istiyorum ama ölçüsüne karar veremiyorum. İdeal göğüs ölçüsü nedir? Kaç beden yaptırmalıyım? Teşekkür ederim, iyi günler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, 90-60-90 ölçüleri birçok kadının hayal ettiği ideal ölçüler olarak bilinse de bu durum kişiden kişiye değişir. İdeal ölçülerin kişinin boyu, kilosu, vücudunun şekli ve diğer fiziksel özellikleri etrafında şekillenir. İdeal göğüs ölçüsü de tamamen bu saydığım etkenlere bağlıdır. 1.80 cm boyundaki bir kadın ve 1.55 cm boyundaki bir kadın için ideal göğüs ölçüsü aynı olmayabilir. Ayrıca omuzların genişliği de bu idealin belirlenmesinde çok önemlidir. Sizin için ideal göğüs ölçüsünü net bir şekilde belirtebilmem için sizi muayene etmem gerekir. Gerekli analiz ve ölçümleri yaptıktan sonra sizin de beklentilerinizi dinleyerek ideal ölçüye karar verebilir ve meme estetiği ameliyatınızı gerçekleştirebiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba leyla hanım, meme büyütme ameliyatı yaptırmak istiyorum ama meme ameliyatı yaptırdıktan sonra göğüs ölçülerimin orantısız olmasını istemiyorum. İdeal göğüs ölçüsü nedir, meme ameliyatından önce meme ölçüsü nasıl belirlenmelidir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, ideal göğüs ölçüsü diyebileceğimiz bir ölçü maalesef yok. Çünkü göğüsler vücutla bir bütün oluşturur ve bu nedenle fiziki yapınızla bir uyum içinde olmalıdır. Yani göğüs ölçünüz belirlenirken göğüsleriniz boyunuza ve kilonuza orantılı olmalıdır. Aksi takdirde ortaya istenmeyen sonuçlar çıkabilir. Böyle bir sorunla karşılaşmamak için doktorunuzun tavsiyelerine önem vermelisiniz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı