Hocam merhaba, benim göğüslerim 75 beden çok küçük silikon taktırmak istiyorum ideal ölçü nedir? Yardımcı olur musunuz?

Merhaba, sütyen alışverişi yaparken etiket kısmında numara yazmaktadır. Burada gördüğünüz 70-75-80-85-90 gibi yazan numaralar sırt çevrenizin ölçüsünü ifade etmektedir. Diğer gördüğünüz harfler ise A, B, C, D gibi göğüs çevrenizin ölçüsünü ifade etmektedir. Yani göğüsünüzün kaplamış olduğu hacmin ölçüsüdür.

Estetik yaptıracak olan kadın hastalarımızın ameliyattan beklentileri çok önemlidir. Bazı hastalar daha doğal ve küçük meme isterken bazıları daha büyük tercih edebiliyor. Aslında memede ideal olan ölçü B cup dediğimizdir. Fakat bu ölçü her hastaya ve beklentisine göre değişiklik gösterir. Yani çok uzun boylu, geniş omuzlu olan bir hastaya çok küçük protez takılmaması gerekir. Ameliyat planlanırken hasta ile konuşarak ve kişinin fiziksel yapısına göre protez takmak en doğru ve sağlıklı sonuçları yaratacaktır. Sevgiler.

Meme büyütmeye ihtiyacım olduğu nasıl anlaşılır? Kişiye göre ideal göğüs ölçüsü nedir?

Merhaba, ideal göğüs ölçüsü kişinin kilosu, boyu, vücut yapısı göz önüne alınarak belirlenebilir. Sütyenlerde standart olarak belirlenen rakamlar (70, 75, 80 gibi) kişinin göğüs çevresi ölçüsüdür. Sütyen bedenlerindeki harfler ise (A, B, C, D gibi) kup da denilen meme büyüklüğüdür.

A harfi en küçük, E harfi en büyük meme boyutunu gösterir. Kişi için ideal meme boyutu yapılacak muayene ve ölçümler sonrasında belirlenebilir. İdeal göğüs ölçüsünün belirlenmesi ve plastik cerrahın bakış açısıyla meme büyütme ihtiyacı olup olmadığı belli olacaktır. Meme büyütmede silikon protez ya da yağ dolgusu kullanımı kişinin vücut özelliklerine göre tercih edilmektedir.

Doktor Hanım merhaba, ben 1.65 boyundayım ve 50 kiloyum. Göğüslerimi yaptırmak istiyorum. İdeal göğüs ölçüsü nedir? Kaç beden olmalıyım?

Merhaba, ideal göğüs ölçüsü için değişmez bir ölçü belirtmek söz konusu değildir. Çünkü herkesin ideal ölçüsü kendi görüntüsüne göre değişiklik gösterir. Muayene için gelebilirseniz vücut dengenize bir bakalım. Fiziki yapınızı değerlendirelim. Tüm bunlar neticesinde ve sizin de istek ve beklentileriniz doğrultusunda sizin için en ideal ölçünün ne olabileceğine karar verelim. Sevgiler…

Merhaba doktor hanım kolay gelsin, protez silikon yardımıyla meme büyütme estetiği yaptırmak istiyorum. Ancak bazı sonuçlara baktığımda hiç doğal olmayan, normalden fazla büyüklükte olduğunu görüyorum. Bende böyle olmasını istemiyorum. Acaba ideal göğüs ölçüsü nedir? Nasıl hesaplanır? Teşekkürler.

Merhaba, herkes için ideal bir göğüs ölçüsü yoktur. İdeal göğüs ölçüsü her kişiye özeldir, bu nedenle de kişiden kişiye değişim gösterir. Sizin ideal göğüs ölçünüzü belirleyecek olan kişi ise doktorunuzdur. Bu nedenle alanında uzman tecrübeli bir cerrah bulmanız sizin için yararlı olacaktır. Bazı hastalar idealden daha büyük göğüslere kavuşmak isteyebilir. Hastanın beklentilerini de göz önünde tutmak gerekir. Ancak siz ideal boyutta olmasını istiyorsanız mutlaka uzman bir doktora muayene olmalısınız. Sevgiler.

Merhaba Leyla Hocam, meme büyütme estetiği yaptırmak istiyorum ancak göğüslerimin ideal ölçüsü hakkında bir fikrim yok. Bazı ameliyat sonuçlarına baktığımda garip görüntüler ortaya çıkabiliyor. Bu durum beni düşündürdü. Acaba ideal göğüs ölçüsü nedir? Her kadın için aynı mıdır?

Merhaba, herkes için tek bir ideal meme ölçüsü bulunmamaktadır. İdeal meme ölçüsü standartlarını kişinin vücut yapısı, omuz genişliği ve göğüs çevresi belirlemektedir. Bu nedenle herkesin meme ölçüsü kendine özel ve biriciktir. Fakat bazı göğüs büyütme talebiyle gelen hastalarımız ideal ölçüden daha büyük boyutta yeni göğüs hatlarına kavuşmayı isteyebiliyorlar. O konuda son karar hastamızın oluyor. Ancak genele baktığımızda yalnızca size özgü ideal meme ölçünüze göre yeni bir ayarlama yapılıyor. Bu nedenle meme büyütme ameliyatı öncesinde mutlaka muayene olmalı, memelerinizin nasıl görünmesini istiyorsanız buna birlikte karar vermelisiniz.

Leyla Hocam merhaba, ben göğüslerimin küçük olmasından şikayetçiyim. Meme büyütme ameliyatı olmak istiyorum. 24 yaşındayım. Boyum 1.75, kilom 65. Benim için İdeal göğüs ölçüsü nedir? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.

Merhaba, ideal göğüs ölçüsü kişiden kişiye değişir. Boyunuz, kilonuz olduğu kadar omuzlarınızın genişliği, vücut şeklinizin birbiriyle olan orantısı ideal ölçünün belirlenmesinde önem taşır. Eğer muayene olmak için merkezimizi ziyaret edebilirseniz gerekli tüm değerle doğrultusunda analizler gerçekleştirir ve sizin için ideale en yakın olan ölçüyü daha net şekilde belirleyebiliriz. Tabii bu belirlemede sizin istek ve beklentileriniz de oldukça önemli. Sağlıklı günler dilerim.

Leyla Hanım merhaba, ben göğüslerimi büyütmek istiyorum ama ölçüsüne karar veremiyorum. İdeal göğüs ölçüsü nedir? Kaç beden yaptırmalıyım? Teşekkür ederim, iyi günler.

Merhaba, 90-60-90 ölçüleri birçok kadının hayal ettiği ideal ölçüler olarak bilinse de bu durum kişiden kişiye değişir. İdeal ölçülerin kişinin boyu, kilosu, vücudunun şekli ve diğer fiziksel özellikleri etrafında şekillenir. İdeal göğüs ölçüsü de tamamen bu saydığım etkenlere bağlıdır. 1.80 cm boyundaki bir kadın ve 1.55 cm boyundaki bir kadın için ideal göğüs ölçüsü aynı olmayabilir.

Ayrıca omuzların genişliği de bu idealin belirlenmesinde çok önemlidir. Sizin için ideal göğüs ölçüsünü net bir şekilde belirtebilmem için sizi muayene etmem gerekir. Gerekli analiz ve ölçümleri yaptıktan sonra sizin de beklentilerinizi dinleyerek ideal ölçüye karar verebilir ve meme estetiği ameliyatınızı gerçekleştirebiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

Merhaba leyla hanım, meme büyütme ameliyatı yaptırmak istiyorum ama meme ameliyatı yaptırdıktan sonra göğüs ölçülerimin orantısız olmasını istemiyorum. İdeal göğüs ölçüsü nedir, meme ameliyatından önce meme ölçüsü nasıl belirlenmelidir?

Merhaba, ideal göğüs ölçüsü diyebileceğimiz bir ölçü maalesef yok. Çünkü göğüsler vücutla bir bütün oluşturur ve bu nedenle fiziki yapınızla bir uyum içinde olmalıdır. Yani göğüs ölçünüz belirlenirken göğüsleriniz boyunuza ve kilonuza orantılı olmalıdır. Aksi takdirde ortaya istenmeyen sonuçlar çıkabilir. Böyle bir sorunla karşılaşmamak için doktorunuzun tavsiyelerine önem vermelisiniz.

Hocam sevgiler, memelerim çok küçük, meme protezi ile memelerimi büyütmek istiyorum ama doğal olmayan bir sonuç elde etmek istemiyorum. Yapılan bazı meme büyütme operasyonlarından sonra çok garip görüntüler oluşabiliyor. Böyle bir şey yaşamak istemiyorum. Sizce ideal göğüs ölçüsü nedir?

Merhaba, ideal meme ölçüsü aslından kişinin kilosuna, boyuna ve vücut yapısına göre değişkenlik gösterir. Çünkü 50 kilo bir kadına D cup gibi çok iddialı derece de büyük bir göğüs yapılırsa orantısız ve doğal görünmeyen bir görünüm ortaya çıkabilir. Bu nedenle göğüs büyütme ameliyatı öncesinde mutlaka hastanın fiziki yapısı göz önünde bulundurulmalı ve ideal meme ölçüsü aralıkları belirlenmeli ve hastaya bu durum izah edilmelidir. Böylece olası kötü sonuçlarının önüne geçilebilir.

Ancak her şeye rağmen bazı kadınlar çok daha iddialı görünen büyük göğüsleri tercih edebiliyor, bu kesinlikle kişinin kendi tercihidir. Ancak siz dik, dolgun ama aynı zamanda doğal görünen bir göğüs istiyorsanız doktorunuz sizi bu doğrultuda yönlendirecektir. Ancak bu noktada bir hasta olarak alanında uzman bir hekim seçmekte sizin görevinizdir. Bu konudan uzman olmayan bir hekim, ideal göğüs ölçüsü böyle olmalı diyerek sizi yanlış yönlendirebilir. Her türlü olumsuzluğun önüne geçmek için doğru doktoru arayıp bulmalısınız.

İyi günler Leyla Hocam, ben sütyende 75A takıyorum yani göğüslerim oldukça küçük. Silikon taktırıyorum ama silikonun büyüklüğü neye göre ayarlanıyor? Kadınlarda ideal göğüs ölçüsü nedir?

İyi günler, sütyenlerin etiketlerinde yazan 70, 75, 80, 85, 90, 95 numaraları kadınlarda sırt çevresi ölçüsünü vermektedir. Sayıların yanında yazan A,B,C, D harfleri de memenin hacim ölçüsünü vermektedir. Sizin göğüs ölçünüzün 75A olduğunu belirtmişsiniz. Anlaşıldığı gibi ince bir kadınsınız. İdeal göğüs ölçüsü kadınlarda vücut yapısıyla orantılı bir meme hacmi olduğu zaman uygun olmaktadır. Kısa boylu ve ölçüleri dar bir kadına nasıl büyük meme yakışmazsa, aynı şekilde uzun boylu ve kemikli bir kadına da çok küçük hacimli meme yapısı yakışmamaktadır.

Burada silikon taktırmak isteyen hastalarımızın beklentisiyle beraber vücut ölçülerine uyum gösteren bir silikon takmak çok daha uygun olmaktadır. Kadınlarda ideal meme hacmi B olarak değerlendirilse de B ölçüsü her kadında farklı durabilmektedir. Ameliyattan önce genel meme muayenesinde bireyin fiziksel özellikleri değerlendirilerek, vücut postürüne uygun silikon seçimi yerinde olacaktır. Sevgiler..