İdeal göğüs ölçüsü nedir?

blank
1 Cevap

Hocam merhaba, benim göğüslerim 75 beden çok küçük silikon taktırmak istiyorum ideal ölçü nedir? Yardımcı olur musunuz?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, sütyen alışverişi yaparken etiket kısmında numara yazmaktadır. Burada gördüğünüz 70-75-80-85-90 gibi yazan numaralar sırt çevrenizin ölçüsünü ifade etmektedir. Diğer gördüğünüz harfler ise A, B, C, D gibi göğüs çevrenizin ölçüsünü ifade etmektedir. Yani göğüsünüzün kaplamış olduğu hacmin ölçüsüdür. Estetik yaptıracak olan kadın hastalarımızın ameliyattan beklentileri çok önemlidir.Bazı hastalar daha doğal ve küçük meme isterken bazıları daha büyük tercih edebiliyor. Aslında memede ideal olan ölçü B cup dediğimizdir. Fakat bu ölçü her hastaya ve beklentisine göre değişiklik gösterir. Yani çok uzun boylu, geniş omuzlu olan bir hastaya çok küçük protez takılmaması gerekir. Ameliyat planlanırken hasta ile konuşarak ve kişinin fiziksel yapısına göre protez takmak en doğru ve sağlıklı sonuçları yaratacaktır.Sevgiler.

blank

İyi günler Leyla Hocam, ben sütyende 75A takıyorum yani göğüslerim oldukça küçük. Silikon taktırıyorum ama silikonun büyüklüğü neye göre ayarlanıyor? Kadınlarda ideal göğüs ölçüsü nedir?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Kasım 11, 2020

İyi günler, sütyenlerin etiketlerinde yazan 70, 75, 80, 85, 90, 95 numaraları kadınlarda sırt çevresi ölçüsünü vermektedir. Sayıların yanında yazan A,B,C, D harfleri de memenin hacim ölçüsünü vermektedir. Sizin göğüs ölçünüzün 75A olduğunu belirtmişsiniz. Anlaşıldığı gibi ince bir kadınsınız. İdeal göğüs ölçüsü kadınlarda vücut yapısıyla orantılı bir meme hacmi olduğu zaman uygun olmaktadır. Kısa boylu ve ölçüleri dar bir kadına nasıl büyük meme yakışmazsa, aynı şekilde uzun boylu ve kemikli bir kadına da çok küçük hacimli meme yapısı yakışmamaktadır. Burada silikon taktırmak isteyen hastalarımızın beklentisiyle beraber vücut ölçülerine uyum gösteren bir silikon takmak çok daha uygun olmaktadır. Kadınlarda ideal meme hacmi B olarak değerlendirilse de B ölçüsü her kadında farklı durabilmektedir. Ameliyattan önce genel meme muayenesinde bireyin fiziksel özellikleri değerlendirilerek, vücut postürüne uygun silikon seçimi yerinde olacaktır. Sevgiler..

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar