Kaş Kaldırma Ameliyatı Sonrası İfade Değişir mi?

blank
1 Cevap

İyi akşamlar Leyla hanım ben 43 yaşındayım kaşlarımın düşüklüğünden çok rahatsızım o yüzden kaş kaldırma operasyonu düşünüyorum fakat kaş kaldırma operasyonu sonrasında yüz ifadem değişir mi? Teşekkür ederim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, Kaşlar yüzümüzün çerçevesidir. Kaşlarımızın şekli, uzunluğu hatta kalınlığı bile yüz ifademizin şekillenmesinde önemli rol oynar. Kaş kaldırma ameliyatından sonra hastaların yüzüne daha genç ve fresh bir ifade geliyor. Sarkık kaşlar sizi daha yaşlı ve somurtkan gösterir. Kalkık kaşlar yüzünüzde sahte bir ifade oluşturmak yerine daha doğal ve genç görünmenize yardımcı olacaktır. Sevgiler.

blank

Selam Leyla Hocam. Kaşlarımın düşük görüntüsünü bugüne kadar botox ile çözüyordum fakat 6 ayda bir tekrarlatmak istemediğim için artık kalıcı bir çözüm düşünüyorum. Bu sebeple kaş kaldırma operasyonlarını araştırmaya başladım fakat bu operasyon sonrasında bambaşka bir insan olmak istemiyorum. Kaş kaldırma ameliyatı sonrası ifadem değişir mi?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2021

Merhabalar. Kaşların düşük görüntüsü bizi olduğumuzdan daha yaşlı ve aynı zamanda üzgün, yorgunmuş gibi gösterir. Kalıcı bir çözüm olarak kaş kaldırma ameliyatı sizin için uygun bir seçenektir. Bu operasyon sonrasında ifadeniz olumlu yönde değişecektir fakat bambaşka bir insan gibi görünmezsiniz. Kaşlarınız kalktıktan sonra daha fresh, daha genç ve daha dinamik bakışlara ve görüntüye sahip olursunuz. Gözleriniz de bir miktar kalktığından dolayı total görünüm olarak bu bölgeniz size çok daha dinamik ve genç bir ifade sağlar.

blank

Merhaba Leyla Hanım, videolarınızı izledim ve sanırım benim de kaşlarım düşük bu operasyonu ben de olmayı düşünüyorum. Ama çevremde yaptıranlardan duyduğum kadarıyla ifadeleri değişiyormuş. Bu doğru mu sizce?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2021

Merhaba, mimik kullanımında oldukça aktif bir role sahip olan kaşlarımız, yaşlanmanın etkisiyle ilk olarak yer çekimine yenik düşmeye başlayan bölgelerin başında gelir. Yorulan kaslar sarkmaya başlar ve kaşlarımız üst göz kapağının üzerine biner. Yapısal ve yaşa bağlı gelişen kaş düşüklüğü hastanın yorgun ve mutsuz gözükmesine neden olur. Kaş kaldırma estetiğinin yöntemi, hastanın doktorun muayenesi sonrası karar verilir. Elbette ifade değişimi olmakta ancak bu ameliyatın doğru ellerde yapılmasıyla alakalıdır. Kaş kaldırma estetiği ile kaşların normal şekline ve açısına getirilmesi hastanın daha dinamik bir görüntüye kavuşmasına yardımcı olacaktır. Bakışların ve mimiklerin bile değişeceği bu operasyonda, hasta daha canlı karizmatik ve etkileyici görünüme sahip olur. Bu ve buna benzer sorularınız için sizi kliniğimizde ağırlamak isteriz. Sevgiler.

blank

Hocam ben 25 yaşındayım fakat genetik olarak kaşlarım çok düşük ve alnım erken kırıştı, kaş kaldırma ameliyatı olmak istiyorum ama sonucu net kestirmek çok zor. Kaş Kaldırma Ameliyatı Sonrası İfade Değişir mi?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2021

Yaşınız kaç olursa olsun alın düşüklüğü veya düşük kaş sorunu negatif bir ifade yaratır. Kaş kaldırma, alnın üzerindeki yatay kırışıklıkları düzeltmek için cildi kaşların üzerine kaldıran ve aynı zamanda cilde yol açan yer çekimini azaltarak gözlerin etrafında boşluk yaratan popüler bir yüz ameliyatı şeklidir. Kaşlar, bazı tıbbi durumlar nedeniyle sarkabilir, ancak kaşların, onları yerinde tutan kas zamanla gerildiği için yerçekimi nedeniyle sarkması çok yaygındır. Alnınıza yayılan kırışıklıklar, yaşlanmanın ilk belirtilerinden biridir. Kaşlarımız sözlü olmayan iletişimimizde güçlü bir rol oynar ve sarkık kaşlar yanlış bir şekilde yorgunluk, üzüntü veya öfke görüntüsü verebilir. Kaşların sarkması görüşünüzü de engelleyebilir, bu da özbilinç, utanç veya endişe duygularına yol açabilir. Tüm bu sorunları gidermeyi hedeflerken elbette bir miktar ifadenizde değişiklik olacak fakat bu sizin tamamen sizlikten çıktığınız bir değişim olmayacak.

blank

İyi günler Leyla Hanım, ben kaşlarımın biraz kalkık ve çekici görünmesini istiyorum. Kaş kaldırma ameliyatı yaptırırsam yüz ifademde bir değişiklik olup olmayacağını merak ediyorum, beni bu konuda bilgilendirebilir misiniz?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 27, 2020

İyi günler, gözlerimizin üzerinde alın hattımızın alt bölümünde duran kaşlarımız, yüz ifademizi etkileyen en önemli bölgeden biridir. Kaşların düz ya da kavisli olması, aşağıya doğru eğik ya da yukarıya doğru kalkık olması, inceliği kalınlığı hatta uzunluğu ve kısalığı bile yüz ifadesini etkiler. Kaşların kalkık olması yüze genç bir ifade verirken, aşağıya doğru eğimli bir kaş yapısı kişiyi yorgun, bitkin, mutsuz gösterebilmektedir. Kaş kaldırma operasyonu uzman bir cerrahın ellerinde yapıldığı takdirde kaşlarda aşırı bir gerilme ve yüzde de şaşkın birçok daha iyi şekil alabilmektedir. Kaş kaldırma fazla yapıldığı zaman yüzde şaşkın bir ifade olabilmektedir. Kaşların bitiş noktasının fazla kaldırılması durumunda da kişi sinirli görünebilmektedir. Kaş kaldırma operasyonunu uzman bir hekim tarafından gerçekleşmesi , sürpriz sonla karşılaşmamak adına önemlidir. Kaş kaldırma ameliyatıyla çehreniz aydınlatır, naturel ve genç görünmeniz sağlanır.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar