Liposuction Bir Zayıflama Yöntemi midir?

blank
1 Cevap

Liposuction bir zayıflama tedavisi midir?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhabalar, Liposuction kesinlikle bir obezite veya zayıflama tedavisi değildir. Liposuction bir vücut şekillendirme yöntemidir. Bel, basen, karın bölgesi gibi inatçı yağların vücutta bölgesel olarak yerleştiği kısımlara uygulanır. Ayrıca çene altı, sırt, üst kollar, memeler, bacaklar, diz içi, gibi bölgelere de uygulanabilir. Spor ve diyetle incelemeyen bölgedeki fazlalıkların alınmasını sağlar.

blank

Hocam merhaba ben 38 yaşındayım 156 boyum 128 kilom, Liposuction ile yağlarımdan kurtulabilir miyim?Liposuction Bir Zayıflama Yöntemi midir?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2021

Liposuction, diyet ve egzersiz ile hedeflenmesi zor olan bölgelerdeki inatçı yağları yok eder. Bu cerrahi prosedür vücudu şekillendirir, bir zayıflama yöntemi değildir. Ameliyat öncesi vücut kitle indeksinizin ameliyat şartlarına uygun olması gerekir. Öncelikle hedef kilonuza en yakın kiloya yaklaşıp sonra kalan inatçı yağlar için liposuction tercih etmek en doğru yaklaşım olacaktır.

blank

Merhabalar. Veremediğim kilolardan kurtulmak için liposuction olmayı düşünüyorum. Liposuction bir zayıflama yöntemi midir? Yaklaşık kaç kilo kaybederim?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Aralık 22, 2020

Merhaba. Liposuction kesinlikle bir zayıflama yöntemi değildir. Cerrahi bir operasyondur ve yapılacak bölgelere göre sedasyon uygulanır ya da genel anestezi altında yapılır. Genel anestezi gerektiren cerrahi operasyonlar hastanede yatış gerektirdiğinden bunlar ciddi operasyonlardır ve her kilo alındığında uygulanamazlar. Liposuction operasyonu ile birlikte fazla yağlarınızdan kurtulabildiğiniz doğrudur. Fakat liposuction sonrası süreçte size mutlaka bir diyet listesi ve spor egzersizleri öneriyoruz. Liposuction sonrası en efektif sonucu her zaman size özel hazırlanan bir diyet listesi ve spor egzersizleriyle birlikte uyguladığınızda görebilirsiniz. Liposuction öncesi yağların alınacağı bölgeye çizimler yapılarak taslağını oluştururuz. Maksimum 5 litreye kadar yağ alınmaktadır. Tek bir liposuction operasyonunda birden fazla bölgenizden yağ alınabilir. Genellikle tek seans yağları alma işlemi için uygun olur. Fakat yeterli gelmediği noktada aynı bölgeden tekrar yağ almak için ortalama 40 gün kadar beklenilmelidir.

blank

İyi günler Leyla Hanım, biraz kilom var ve liposuction yaptırmak istiyorum. Liposuctionla yağlarımdan kurtulmam mümkün mü? Liposuction bir zayıflama yöntemi midir? Bana bu konuda bilgi verirseniz çok memnun olurum.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 28, 2020

İyi günler, Liposuction kesinlikle bir zayıflama yöntemi değildir. Liposuction vücut şekillendirme yöntemidir. Hareketsiz hayat tarzı ve yanlış beslenme alışkanlıklarıyla beraber vücudun çeşitli yerlerinde yağlanmalar oluşur. Diyet ve egzersiz yaparak çoğu zaman bölgesel ve dirençli yağlardan kurtulmak mümkün olmamaktadır. Dirençli yağlar özellikle karın altı, kalça, basen, göbek bölgelerinde bulunur. Her ne kadar spor ve egzersiz yapsak da bazen bu yağ kütlelerinden kurtulmak oldukça zordur. Liposuction diyet ve spor programlarına cevap vermeyen yağların vücut dışına çıkarılması işlemidir. Liposuction için uygun kişiler, fazla kilosu olmayan, deri elastikiyeti esnek olan kişilerdir. Vücut şekillendirilmesinde, vücut kıvrımları oluşturulmasında ve inatçı yağların vücut dışına çıkartılmasında etkin sonuçlar gösteren liposuction uygulaması ile daha ince ve düzgün görünmek mümkündür. Liposuction uygulaması yaptırmadan önce bir diyet ve egzersiz programı uygulamak, kişinin hareket ve beslenme düzeninin oluşturulması bakımından önemlidir. Bu düzen oluşturulduktan sonra yapılan liposuction uygulamasında daha uzun ve kalıcı sonuçlar elde edilir.

blank

Aşırı kilodan dolayı karnım da sarkma meydana geldi. Spor yapmama rağmen bu sarkmayı toparlayamıyorum. Liposuction ile kilo vermek ve sarkmayı gidermek mümkün müdür?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Şubat 20, 2020

Yoğun yağlanma ve yer çekiminin etkisiyle karın bölgesinde zamanla sarkma meydana gelebilir. Liposuction bir yağ çekme yöntemidir. Bu nedenle karın bölgesindeki sarkmalar için Liposuction tek başına yeterli bir uygulama değildir. Karın bölgesindeki sarkmalar için karın germe estetiğini öneririz. Karın germe estetiğinde hem hastanın karın bölgesinde biriken yağlar dışarı çekilir, hem de karın bölgesindeki fazla deri kesilerek daha fit bir görünüm elde edilir. Eğer karnınızda yoğun dereceli bir sarkma yoksa sadece mini karın germe estetiğini de yaptırabilirsiniz. Liposuction ameliyatı zayıflama yöntemi olarak görülmez, sadece yağların dışarı çekilmesini sağlar. Spor yapmanıza rağmen yakamadığınız ki yağlar için Liposuction tek başına yeterli olacaktır.Sevgiler,

blank

Hocam iyi akşamlar, Doğumdan sonra çok kilo aldım hocam. Doğum kilolarımdan kurtulmak için Liposuction yaptırmak istiyorum. Liposuction yöntemi ile kilo vermem mümkün mü, zayıflayabilir miyim? Ve doğum sonrasında Liposuction yapılabilir mi?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 25, 2019

İyi akşamlar, Doğum kiloları kadınlar için kabus olabiliyor. Hassas bir dönemde olan kadınlar, aynada kendilerini daha fit ve çekici görmek isteyebiliyorlar. Fakat şunu bilmekte fayda var; Liposuction bir kilo verme yöntemi değildir. Doğum kilolarınızdan hemen doğum sonrasında Liposuction ile kurtulmanız mümkün değildir. Liposuction için emzirme döneminizin bitmesini beklemelisiniz. Emzirme döneminizden sonra spor ve diyet programlarına şans vererek fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Diyet yaptıktan sonra yakamadığınız yağlarınız için Liposuction seçeneğini değerlendirebiliriz. Liposuction, vücuttaki inatçı yağların dışarı atılmasını sağlar ve vücudun yeniden şekillenmesini sağlar. Liposuction ameliyatı genel anestezi altında yapılır ve en az bir gün hastanede kalmanız önerilir. Sevgiler.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar