Liposuction Bir Zayıflama Yöntemi midir?

1.79K görüntülenmeLiposuction – Yağ Alma
0
1 Yorum

Liposuction bir zayıflama tedavisi midir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, Liposuction kesinlikle bir obezite veya zayıflama tedavisi değildir. Liposuction bir vücut şekillendirme yöntemidir. Bel, basen, karın bölgesi gibi inatçı yağların vücutta bölgesel olarak yerleştiği kısımlara uygulanır. Ayrıca çene altı, sırt, üst kollar, memeler, bacaklar, diz içi, gibi bölgelere de uygulanabilir. Spor ve diyetle incelemeyen bölgedeki fazlalıkların alınmasını sağlar.

0

Doktor Hanım merhaba, fazla kilolardan bıktım. 18 yaşındayım. Artık hızlıca kilo vermek istiyorum. Yazın da tatile gideceğim. Liposuction bir zayıflama yöntemi midir? Yaptırabilir miyim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction ne yazık ki kilo verme yöntemi değil. Elbette ki uygulama sonrası kilonuzda bir azalma söz konusu olur ama Liposuction’da asıl amacımız bölgesel yağlara müdahale ederek vücudu şekle sokmak. Muayene için gelebilirseniz vücutta kilo dağılımınıza bir bakalım ve hangi bölgeye ne şekilde müdahale edebiliriz bir analiz edelim. Sonrasında sizi yaza en fit şekilde nasıl hazırlarız hızlı bir planlama yapalım. Sevgiler…

0

Merhaba doktor hanım, çok uzun süredir bölgesel yağlanma problemi yaşıyorum. Kaç diyetisyene gittim, kaç spor salonuna yazıldım saymakla bitmez. Ancak bir türlü göbek bölgemdeki yağlanma gitmiyor, kurtulamıyorum. Bir arkadaşım bunun için liposuction yöntemini önerdi. Bir fikrim olmayan bu uygulama hakkında size danışmak istiyorum. Acaba liposuction bir zayıflama yöntemi midir? Aşırı kilosu olan kişiler de yaptırabiliyor mu?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, öncelikle bana danıştığınız için teşekkür ederim. Liposuction bilinenin aksine bir zayıflama yöntemi değildir. İdeal kilosunun üstünde olan ve obezite sorunu bulunan kişilerin uygulayabileceği bir yöntem kesinlikle değildir. Liposuction, diyet ve spor ile gitmeyen inatçı yağları vücuttan atmanıza destek olan bir uygulamadır. Liposuction ile fazla yağlanma bulunan bölgedeki yağ hücreleri vücuttan alınır. Böylece kilo alsanız dahi eskisi gibi yoğun bir yağlanma yaşanmayacaktır. Elbette uygulama sonrası sağlıklı beslenme rutininize ve düzenli spor yapmaya özen göstermelisiniz. Böylece liposuction uygulamasının etkisi çok daha fazla olacaktır. Liposuction yaptırabilmek için ideal kilonuza çok yakın veya ideal kilonuzda olmanız büyük önem taşır. Doktor muayenesi sonrası herhangi bir engel görünmezse gönül rahatlığıyla liposuction yaptırabilirsiniz.

0

Merhaba Leyla Hanım, çok uzun süredir diyetisyen yardımı alıyorum. Kilo veriyorum sonra tekrar kilo alıyorum. Bir türlü kendimi kontrol edemiyorum ama şu an fazla kilom yok. Sadece sürekli kilo alıp vermekten ötürü vücudumun bazı bölgelerinde yerleşmiş yağlar var. Özellikle göbek bölgem çok sıkıntılı. Liposuction yaptırmak istiyorum. Acaba liposuction bir zayıflama yöntemi mi? Liposuction sonrası tekrar kilo alır mıyım? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, yaygın bilinenin aksine liposuction bir zayıflama yöntemi değildir. Liposuction, diyet ve egzersizle dahi gitmeyen inatçı yağları vücuttan atmak üzere uygulanan bir işlemdir. Liposuction yaptıracak kişilerde önem verdiğimiz nokta hastanın ideal kilosunda olmasıdır. Obez kişilere veya fazla kilosu olan kişilere liposuction uygulanması önerilmez. Liposuction işleminde temel amaç vücuttaki yağ hücrelerinin vakum yöntemiyle vücuttan alınarak azaltılmasıdır. Böylece daha şekilli ve estetik vücut hatları elde etmiş oluruz. Eğer liposuction sonrası yediklerinize dikkat etmez ve düzenli egzersiz yapmazsanız tekrar kilo almanız kaçınılmazdır. Ancak bu oran eskiye kıyasla daha az olacaktır.

0

Leyla Hocam merhaba, benim bu yaz nişanım olacak. Hızlı bir şekilde kilo vermem lazım. Liposuction bir zayıflama yöntemi midir? Tavsiye eder misiniz? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle şimdiden hayırlı olsun. Sorunuza gelince, Liposuction bir zayıflama yöntemi değildir. Bölgesel ve inatçı yağlanmalardan kurtulmak için uygulanan ve vücudu şekillendiren ve forme sokmaya yarayan bir uygulamadır. Eğer özellikle göbek, bel ya da basen bölgenizde spor ya da diyetle gitmeyen yağlanmalar varsa daha hızlı sonuç alabilirsiniz. Ancak bu yöntem için vücudunuzun uygunluğuna ancak muayene sonrası karar verilebilir. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhabalar, genel olarak vücudumda yağlanma çok fazla. Spor ve diyet için vaktim yok. Hızlı bir şekilde kilo vermek istiyorum. Liposuction bir zayıflama yöntemi midir? Tercih edebilir miyim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yağlanma oranınızı tam olarak bilemiyorum ancak Liposuction bir zayıflama yöntemi değildir. Özellikle bölgesel yağlanmaların giderilmesi için kullanılan ve vücudu şekle sokan bir uygulamadır. Göbek, bel, basen gibi inatçı yağların genellikle yer ettiği bölgelere çoğunlukla uygularız. Bu yöntemin size uygun olup olmadığını sizi muayene ettikten sonra söyleyebilirim. Vücudunuzdaki kiloların genel mi yoksa bölgesel mi olduğu önemli.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar