Meme Ameliyatı Öncesi Yapılması Gerekenler Nelerdir?

1.17K görüntülenmeMeme Estetiği
0
1 Yorum

Leyla hanım merhabalar ben 27 yaşındayım. Almanya da ikamet ediyorum. Yakın zamanda meme büyütme ameliyatı olmak için Türkiye ye geleceğim. Meme büyütme ameliyatı öncesi yapılması gerekenler nelerdir? Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkür ederim iyi çalışmalar.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, meme büyütme ameliyatları plastik cerrahi doktorlar tarafından genel anestezi altında ameliyathane şartlarında gerçekleştirilen estetik girişimlerdir. Ameliyat sırasında emzirme kanallarına zarar verilmediğinden kişi süt emzirmeden bir sorun yaşamaz.Silikon protez memeye nerden yerleştirilirse yerleştirilsin silikonun konulduğu yerde bir kesi olacaktır. Fakat bu kesi izi yaklaşık bir yılın sonunda belli belirsiz bir hal alacaktır. Meme büyütme operasyonundan önce ailenizde kanser tedavisi görmüş biri varsa mutlaka bu bilgiyi hekiminiz ile paylaşmalısınız. Düzenli olarak kullandığınız ilaç varsa yada daha önce ameliyat olduysanız mutlaka doktorunuza bilgi verin. Eğer protezinizin koltuk altından yerleştirilmesine karar verilidiyse operasyon öncesi tüyleri temizlemiş olmalısınız. Meme büyütme ameliyatı öncesinde mamografi ve ultrason gibi tetkikleriniz mutlaka yapılmalıdır. Ameliyat öncesinde hastanede anestezi uzmanı kontrolü ve kan tahlilleriniz yapılacaktır. Bunu en son güne bırakmamanız gerekir çünkü anestezi uzmanının sizden isteyeceği ek tahliller olabilir. Anestezi kontrolünden önce soğuk algınlığı durumunuz olursa bunu mutlaka hekiminiz ile paylaşınız. Operasyon şartları gereği ameliyat öncesinde belli bir zaman aç kalmanız gerekecektir. Aç kalma süreniz size anestezi ve kan tahlilleri kontrolünüzde ameliyat saatinize göre belirtilecektir. Yapılan girişim estetik bir ameliyatta olsa genel anestezi ameliyat kuralları değişmemektedir. Operasyon süresi 1 ila 1.5 saat kadar sürmektedir. Eğer yakın tarihte tatil planınız varsa bunuda hekiminizle paylaşmanızda fayda vardır. Meme büyütme girişimi sonrasında kol hareketleriniz biraz kısıtlı olacağından ameliyattan sonra 3-4 gün kadar kollarınızı zorlamamanız gerekecektir.Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba hocam, meme küçültme ameliyatı olacağım. Acaba meme ameliyatı öncesi yapılması gerekenler nelerdir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, ister küçültme, ister dikleştirme, ister büyütme olsun her meme ameliyatı öncesi izlenmesi gereken belli kurallar vardır. Öncelikle mutlaka doktorunuza ameliyattan tüm beklentilerinizi, endişelerinizi doğru bir şekilde aktarmalısınız. Kalp, şeker vs. gibi kronik rahatsızlıklarınız var ise ameliyat öncesi bu durum hakkında mutlaka doktora bilgilendirme yapılmalı, gerekli test ve tetkikler sağlanmalıdır. Hasta eğer kan sulandırıcı ve benzeri ilaç kullanıyorsa bu durumu da doktoruna bildirmelidir. Sigara ve alkol gibi ürünlerin tüketimine en az 2-3 hafta önceden ara verilmelidir.

0

Selamlar doktor hanım, umarım iyisinizdir. Yakın zamanda meme dikleştirme estetiği yaptırmayı düşünüyorum. Acaba ameliyat öncesinde yapmamı önerdiğiniz birtakım tavsiyeler var mıdır? Meme ameliyatı öncesi yapılması gerekenler nelerdir? Bilgi alabilirsem çok sevineceğim. İyi çalışmalar.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, meme dikleştirme ameliyatına özgü olarak yapılması gereken bir durum yoktur. Fakat her cerrahi operasyon öncesinde olduğu gibi meme dikleştirme ameliyatı öncesinde de uyulması gereken birtakım hususların bulunduğunu söylemek mümkün. Operasyon öncesinde doktorunuzdan mutlaka detaylı bilgi almalı, hangi olası risklerin sizi beklediğini öğrenmeli, ameliyata yönelik beklenti ve arzularınızı doktorunuzla açık ve net bir biçimde paylaşmalısınız. Eğer kalp, tansiyon, diyabet gibi kronik bir rahatsızlığınız var ise mutlaka doktorunuzu bu konuda bilgilendirmelisiniz. Öncesinde birtakım testlere tabi tutulmanız, bu testlerden elde edilen değerler sonucunda kesin bir karar verilmesi doğrudur. Kan sulandırıcı ilaç kullanımınız var ise, sigara ve alkol tüketicisi iseniz bunlara da ameliyattan en az 2 hafta önce ara vermelisiniz. Bunun dışında dikkat etmeniz gereken ekstra bir durum yoktur. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hocam merhaba, 30 yaşındayım. Meme büyütme ameliyatı olmak istiyorum. Sanırım bazı yapılması gerekenler varmış. Meme ameliyatı öncesi yapılması gerekenler nelerdir? Bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim. İyi günler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, bu ameliyat öncesinde mamografi ya da ultrason gibi bazı tetkikler yaptırmanız istenir. Ek olarak cerrahi operasyon geçirmenize engel olacak bir durum mevcut mudur diye bazı genel tahliller de isteriz. Bunlarda herhangi bir problem yoksa ameliyat olabilirsiniz. Sizin yapmanız gerekenlere gelirsek, ameliyattan en az 2 hafta önce sigara kullanıyorsanız ara verin. Alkol tüketmeyin. Kan sulandırıcı gibi düzenli kullandığınız ilaç varsa ilgili doktorunuz ile durumu paylaşın. Herhangi bir soğuk algınlığı, grip yada nezle gibi bir hastalık geçiriyorsanız ameliyat için geçmesini beklemek gerekir. Bunlardan başka yapmanız gereken bir şey yok. Muayene için gelebilirseniz mevcut durum ve tıbbi geçmişinizle ilgili bir değerlendirme yapar konuyu daha detaylı değerlendirebiliriz. Sağlıklı günler diliyorum.

0

Leyla Hanım merhaba, ben meme büyütme ameliyatı olmaya karar verdim. Muayene için size geleceğim. Meme ameliyatı öncesi yapılması gerekenler nelerdir? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, muayene için geldiğinizde daha detaylı olarak da konuşuruz elbette ancak ben genel olarak size bilgi vereyim. Meme ameliyatları öncesinde sizden mamografi ya da ultrason gibi meme ile ilgili tetkikler yaptırmanızı isteriz. İlaveten operasyon genel anestezi altında gerçekleştirileceği için genel sağlık durumunuzu gösterecek bazı tahliller de yaptırmanız gerekecektir. Sigara kullanıyorsanız, operasyondan en az 2 hafta önce kullanıma ara vermiş olmanız gerekli. Alkol ürünlerini de tüketmeyin. Özellikle kan sulandırıcı gibi düzenli kullanmanız gerekli olan ilaçlarınız varsa ilgili doktorunuzla durumu paylaşın. Çünkü bu ilaçların kullanımını da operasyon öncesinde bırakmanız gerekir. Eğer grip, nezle ya da benzeri bir sağlık problemi ile karşı karşıya kalırsanız bu rahatsızlığınızın geçmesini bekleriz. Bunlar haricinde özel olarak yapmanızı gereken bir şey bulunmuyor. Görüşmek dileğiyle…

0

Merhaba Leyla hanım, fırsat bulduğum ilk zamanda meme büyütme ameliyatı yaptırmak istiyorum ama ameliyat öncesinde yapmam gereken bir şey var, meme ameliyatı öncesinde yapılması ve dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, meme ameliyatı öncesinde kişinin özel olarak yapması gereken bir şey yoktur, dilediğiniz zaman meme büyütme ameliyatınızı yaptırabilirsiniz. Sadece her operasyondan önce yapılması gereken rutin şeyler var bunlara meme büyütme ameliyatından önce de dikkat etmek gerekir. Bu konuda doktorunuz sizi ayrıntılı bir şekilde bilgilendirecektir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı