Meme Estetiği Ameliyatı Yaş Sınırı Var mı?

blank
1 Cevap

Merhabalar Leyla Hanım,ben 17 yaşındayım ve göğüslerimden çok şikayetçiyim. Meme büyütme ameliyatı olmak istiyorum, ancak bir yaş sınırı var mıdır öğrenmek istiyorum, teşekkür ederim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhabalar. Meme ameliyatları için en erken yaş 17 dir. 17 yaşına kadar meme dokusu gelişimini tamamlamaktadır. Tüm küçültme ve büyütme ameliyatları bu yaştan itibaren yapılabilir.

blank

Merhaba, bu yıl üniversite 1 e başladım, 19 yaşındayım, göğüslerim vücuduma göre çok küçük, kız arkadaşlarımın arasında erkek gibi görünüyorum. Meme büyütme ameliyatı olabilirmiyim? Bu ameliyatta bi yaş sınırı var mı? Teşekkür.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Kasım 2, 2020

Merhaba, meme operasyonlarının yapılabilmesi için alt yaş sınırı 18 dir. Çünkü meme gelişimi ,memenin olgunlaşması kadınlarda 18 yaşına kadar devam etmektedir. Meme büyütme ya da meme küçültme ameliyatları sağlıktan kaynaklı mesela meme anomalisi, memedeki asimetrik büyüklük, şekilsiz duruş ya da form sıkıntısı gibi bir problem yoksa 18 yaşın altında bu operasyonların gerçekleşmemesi gerekir. Büyüme ve olgunlaşma kadınlarda 18 yaşına kadar devam etmektedir. Buluğ çağını erken tamamlama gibi nadir durumlarda yaş sınırı erkene çekilebilmektedir. Meme estetiği ameliyatları genel anestezi verilerek hastane ortamında yapılmaktadır. 18 yaşını bitiren bir kadında üniversite gibi yeni bir başlangıç öncesinde bu operasyonu yaptırmak, kişinin kendine olan güvenini yeniden kazanması sosyal ve psikolojik olarak mutlu olmasını sağlamaktadır. Ayrıca kurduğu sosyal ilişkilerde özgüvenli olarak rahat ve kolay uyum sağlayabilmesine neden olacaktır.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas 1 Cevap

Leyla hanım merhaba benim kızım 18 yaşında gögüsleri küçük olduğu için bu durumu çok fazla kafasına takmakta. Ben meme büyütme ameliyatı için erken olduğunu düşünüyorum. Ama kızımın psikolojisini çok etkiliyor bu durum kıyafet seçimlerinde özellikle. Meme büyütme ameliyatı için uygun mudur? Bilgi verirseniz sevinirim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, Meme büyütme ameliyatı 17 yaşından itibaren yapılabiliyor. Kişinin göğüs gelişiminin tamamlanmış olması ameliyat için yeterlidir. Meme büyütme ameliyatı için hastanın genel anesteziye uygun olup olmadığını kontrol etmek için gerekli testler yapılır. Bu testlerin sonunda kişiler meme büyütme ameliyatını olabilir.Sevgiler.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar