Merhabalar Leyla Hanım, ben 17 yaşındayım ve göğüslerimden çok şikayetçiyim. Meme büyütme ameliyatı olmak istiyorum, ancak bir yaş sınırı var mıdır öğrenmek istiyorum, teşekkür ederim.

Merhabalar. Meme ameliyatları için en erken yaş 17 dir. 17 yaşına kadar meme dokusu gelişimini tamamlamaktadır. Tüm küçültme ve büyütme ameliyatları bu yaştan itibaren yapılabilir.

19 yaşında bir kızım var. Meme büyütme yaptırmaya karar verdik. Meme estetiği ameliyatı yaş sınırı var mı?

Merhaba, meme estetiği olmak için 18 yaşını doldurmuş olmak gerekir. Kişi gelişimini 18 yaşına dek sürdürdüğü için 18 yaşından önce ameliyat yapılması sakıncalı olmaktadır. Meme estetiği için 18 yaşını doldurmuş olmanın yanı sıra şu şartların sağlanması da gerekir:
* Vücut kitle endeksi 30’un altında olmalıdır.
* Hamile ya da emzirme döneminde olmamak gerekir.
* Kronik sağlık sorunu ya da diyabet, yüksek tansiyon gibi hastalıklar olmaması gerekir.
Bu şartlar sağlandığında meme estetiği yapılabilir. Meme büyütme estetiği sıklıkla ve başarıyla uyguladığımız bir işlemdir. Bu sayede kadınlar daha dolgun, vücutlarına yakışan, dik memelere sahip olmaktadırlar.

Doktor Hanım merhaba, meme estetiği ameliyatı yaş sınırı var mı? Ben 17 yaşındayım. Artık bu yıl içinde meme büyütme ameliyatı yaptırayım istiyorum da.

Merhaba, meme büyütme ameliyatı olmak için meme gelişiminin tamamlanmasının beklenmesi benim tavsiyem. Dolayısıyla 18 yaşının doldurulmasını öneriyorum. Sizin de aslında çok fazla kalmamış. 1 yıl daha bekleyelim. Vücut da son halini iyice almış olsun. Böylelikle aldığınız sonuçlardan çok daha memnun kalırsınız. 1 yıl sonra muayene için mutlaka görüşelim ve sizi mutlu edecek bir operasyon planlayalım. Sevgiler…

Merhaba hocam, 20 yaşındayım. Meme büyütme olmak istiyorum. Acaba meme estetiği ameliyatında yaş sınırı var mı? Kolay gelsin.

Merhaba, 18 yaşını geçmiş olan ve bu ameliyatı yaptırmasında herhangi bir sorun bulunmayan herkes meme büyütme operasyonu yaptırabilir. Meme büyütme ameliyatında 18 yaşı beklememizin sebebi ise kadınlarda meme gelişiminin bu yaşa dek devam etmesidir. O nedenle bu ameliyat için en sağlıklı yaş 18 yaşından sonrası olacaktır. Sevgiler.

Merhabalar Leyla Hocam, 20 yaşındayım. Memelerim vücuduma göre çok küçük neredeyse erkek gibi dümdüz iniyor. Annemin ve diğer aile üyelerimin de bu şekilde muhtemelen genetik bir durum söz konusu. Bu nedenle göğüslerimi büyütmek için estetik operasyon olmak istiyorum. Acaba herhangi bir yaş sınırı var mı? Teşekkürler.

Merhaba, genellikle meme büyütme ameliyatı olmak isteyen hastalarımız için meme gelişimini tamamlamalarını bekleriz. Çoğunlukla 18 yaş bunun için yeterli olmaktadır. Siz yaşınızın 20 olduğunu belirtmişsiniz. Bu sebeple meme estetiği ameliyatı olma konusunda yaşınızın herhangi bir sakıncası bulunmamaktadır. Sağlıklı günler dilerim.

Leyla Hanım merhaba, ben meme büyütme olmak istiyorum. Şu an reşit yaşta değilim. Meme estetiği ameliyatı yaş sınırı var mı? Bana bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

Merhaba, meme büyütme ameliyatlarında benim önerim 18 yaş sınırının beklenmesi. Bunun sebebi ise meme gelişiminin bu yaşa kadar devam ediyor olması. Gelişim süreci sona erdikten sonra operasyon yapmanın en büyük avantajı müdahalenin vücudunun aldığı son hal üzerinden gerçekleştiriliyor olması. Bu sayede çok daha iyi sonuçlar elde edilebilir. En azından bu yaşa kadar beklemenizi tavsiye ediyorum. Sonrasında muayene için gelirseniz sizi hayal ettiğiniz estetik görüntüye kavuşturmak üzere uygun bir plan yapabiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

Leyla Hocam merhaba, ben 17 yaşındayım. Göğüslerimin çok küçük olmasından şikayetçiyim. Artık bu yaz denize girerken bikini ya da mayomu dolgulu modellerden seçmek istemiyorum. Meme estetiği ameliyatı yaş sınırı var mı? Ne zaman ameliyat olabilirim?

Merhaba, biz meme büyütme ameliyatlarında genellikle 18 yaş sınırını bekleriz. Çünkü kadınlarda meme gelişimi bu yaşa kadar devam eder. Gelişim dönemi tamamen bittikten sonra yaptığımız operasyonlar vücudunuzun son hali üzerinden olur ve uzun sürede daha güzel sonuçlar verir. Benim tavsiyem ameliyat olmak için 1 yıl daha beklemeniz. Sonrasında çok daha güzel sonuçlar elde ederek sizi hayal ettiğiniz ölçülere kavuşturabiliriz.

Merhaba leyla hanım, lise çağında bir kızım var memeleri çok küçük olduğu içim meme büyütme ameliyatı yaptırmak istiyor. Ancak yaşı çok küçük olduğu için ben sıcak bakmıyorum. Meme estetiği ameliyatında bir yaş sınırı var mı, kızımı nasıl vazgeçirebilirim?

Merhaba, meme estetiği ameliyatların yaş sınırı 18’dir. Bu nedenle kızınızın şu an meme estetiği ameliyatı yaptırması mümkün değildir. Meme büyütme ameliyatı yaptırabilmek için bir süre daha beklemesi gerekiyor.

Leyla Hanım merhaba, yaşım 18 memelerim çok küçük, daha fazla büyüyeceğini de düşünmüyorum. Bu yıl üniversiteye başlayacağım, başlamadan önce göğüslerimi büyütmek istiyorum ama meme estetiği için uygun olan bir dönem var mı? Aslında merak ettiğim şey meme estetiği ameliyatında yaş sınırı var mı yok mu?

Merhaba, meme estetiği yaptırmak için meme dokusunun gelişimini tamamlaması beklenmelidir. Genellikle 18 yaş civarı meme gelişiminin tamamlanmasını bekleriz. Ancak genetik olarak bu süreç bazen uzayabilir, özellikle adetleri geç başlayanlarda daha sık görülür ve meme dokusunun gelişimi ise 18’li yaşlara kadar devam etmektedir. Bu nedenle 18 yaşından itibaren meme estetiği yapılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Ancak psikolojik olarak büyük bir sıkıntı söz konusu ise hatanın sorumluluğunda uygulanabilir.

Merhaba, bu yıl üniversite 1 e başladım, 19 yaşındayım, göğüslerim vücuduma göre çok küçük, kız arkadaşlarımın arasında erkek gibi görünüyorum. Meme büyütme ameliyatı olabilir miyim? Bu ameliyatta bir yaş sınırı var mı? Teşekkür.

Merhaba, meme operasyonlarının yapılabilmesi için alt yaş sınırı 18’dir. Çünkü meme gelişimi ,memenin olgunlaşması kadınlarda 18 yaşına kadar devam etmektedir. Meme büyütme ya da meme küçültme ameliyatları sağlıktan kaynaklı mesela meme anomalisi, memedeki asimetrik büyüklük, şekilsiz duruş ya da form sıkıntısı gibi bir problem yoksa 18 yaşın altında bu operasyonların gerçekleşmemesi gerekir. Büyüme ve olgunlaşma kadınlarda 18 yaşına kadar devam etmektedir. Buluğ çağını erken tamamlama gibi nadir durumlarda yaş sınırı erkene çekilebilmektedir.

Meme estetiği ameliyatları genel anestezi verilerek hastane ortamında yapılmaktadır. 18 yaşını bitiren bir kadında üniversite gibi yeni bir başlangıç öncesinde bu operasyonu yaptırmak, kişinin kendine olan güvenini yeniden kazanması sosyal ve psikolojik olarak mutlu olmasını sağlamaktadır. Ayrıca kurduğu sosyal ilişkilerde özgüvenli olarak rahat ve kolay uyum sağlayabilmesine neden olacaktır.

Leyla hanım merhaba benim kızım 18 yaşında göğüsleri küçük olduğu için bu durumu çok fazla kafasına takmakta. Ben meme büyütme ameliyatı için erken olduğunu düşünüyorum. Ama kızımın psikolojisini çok etkiliyor bu durum kıyafet seçimlerinde özellikle. Meme büyütme ameliyatı için uygun mudur? Bilgi verirseniz sevinirim.

Merhaba, Meme büyütme ameliyatı 17 yaşından itibaren yapılabiliyor. Kişinin göğüs gelişiminin tamamlanmış olması ameliyat için yeterlidir. Meme büyütme ameliyatı için hastanın genel anesteziye uygun olup olmadığını kontrol etmek için gerekli testler yapılır. Bu testlerin sonunda kişiler meme büyütme ameliyatını olabilir. Sevgiler.