Meme Estetiğinde Kullanılan Silikon Patlar mı?

1.77K görüntülenmeMeme Estetiği
0
1 Yorum

Hocam merhaba ben 26 yaşındayım meme protezi taktırdım ama mememde bir sertlik oluştu gibi hissediyorum. Birde bazı yerlerde sessiz protez yırtılması okudum acaba öyle bir yırtılma olabilir mi? Meme protezlerinde yırtılma mümkün mü? Bilgi verirseniz sevinirim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba öncelikle hekiminizle görüşmenizi öneririm.Günümüzde kullanılan silikonlar FDA tarafından onaylı impilantlardır. Kişiye sıkıntı vermeyecek şekilde yüksek kalite üretilmiştir. İçi serum yada silikon dolgulu dışı ise sert silikondan yapılmıştır. Fakat buna rağmen Amerikan sağlık örgütü (FDA) kişilerin herhangi bir sorun yaşamaması için takip ve kontrollerini yapmaları konusunda uyarmaktadır. Bu sebeple meme protezi taktırmış olan kişiler herhangi bir sorunları olmasa bile kontrollerini aksatmamalıdır. Sessiz yırtılma dediğimiz durum iltihaplı fibröz doku için geçerlidir. Ama bunun dışında eğer silikonda sessiz yırtılmadan şüpheliniyorsanız mutlaka doktorunuza başvurmanız gerekmektedir. Bu tip yırtılmanın bazı belirtileri; Yırtılma olan memede şişkinlik, ağrı ve acı şeklinde olur. Meme boyutunda ve şeklinde değişiklik görülebilir. Yırtılma olan memede yumru şeklinde şişlikler oluşabilir. Meme dokusunda yumuşama ya da sertleşme şeklinde kendini belli edebilir. Bu tip bir durumda hekinize başvurduğunuzda MR görüntüleme sistemi ile yırtılmayı tespit edebilir. Kişiye olumsuz radyasyon vermeyen ve kısa sürede sonuç alınmasını sağlayan etkili bir yöntemdir. Bunun dışında silikon protezler darbelere çok dayanıklı üretilmiştir. Herhangi bir dış müdahale basınç, masaj, sıkıştırma protezin patlamasına yada yırtılmasına olanak vermez. Meme protezlerinin yırtılması çok nadir karşılaştığımız bir durumdan ya yukarıda bahsettiğim gibi bir yırtılma olabilir yada çok yüksek bir yerden düşme, trafik kazası(araç içi),künt ya da delici alet ile yaralanmalar sonucu böyle bir durum görülebilir. Bu tip durumlarda hekiminiz protezin çıkarılmasını sağlayacaktır.

0

Doktor Hanım merhaba, 19 yaşındayım. Meme büyütme ameliyatı olmak istiyorum. Ama ciddi manada korktuğum bir konu var. Meme estetiğinde kullanılan silikon patlar mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, meme büyütme estetiği için kullanılan silikonlar FDA onaylıdır. Sağlığı tehdit edici bir etkiye sahip değildir ya da patlama, yırtılma gibi olumsuz, sağlıksız durumlara yol açmaz. Yani silikonların yapıldığı maddeler oldukça güvenilirdir. Dolayısıyla bu konuyla ilgili panik yapmanıza, endişe duymanıza hiç gerek yok. Yine de muayene için gelebilirseniz aklınıza takılan ve sizi tedirgin eden konular üzerine konuşabiliriz. Böylelikle ameliyat kararı verirseniz de bu içinizin rahat olduğu şekilde olur. Sevgiler…

0

Merhaba hocam, meme estetiğinde kullanılan silikon patlar mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, meme büyütme estetiği ile ilgili en sık sorulan sorulardan biri silikon protezin patlayıp patlamadığıdır. Halk arasında yaygın bilinenin aksine silikon protezlerin patlama veya yırtılmaya neden olduğuna dair bir kanıt yoktur. Silikon protezler FDA onaylı ürünlerdir. Bu nedenle sağlığa zararlı herhangi bir olumsuz etkisi bulunmamaktadır.

0

Merhabalar hocam, göğüslerimi daha dolgun ve kadınsı bir hale getirmek için meme estetiği olmak istiyorum ancak daha sonra silikonun patlama veya yırtılma riski var mı? Bu konuda bilgi verir misiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, meme büyütme estetiğinde kullanılan silikon protezin patlama veya yırtılma olasılığı yoktur. Bu protezlerin içerisinde koheziv jel olarak adlandırılan jelibonumsu bir yapı bulunmaktadır. Bu yapıya sahip protezler size herhangi bir zarar vermez. Dolayısıyla silikon protezlerin patlaması veya yırtılması gibi bilgiler hiçbir doğruluğu yansıtmaz. Silikon protezler FDA onaylı ürünlerdir. FDA onaylı hiçbir ürünün sağlığa bir zararı yoktur. Gönül rahatlığıyla estetik ameliyatınızı olabilirsiniz.

0

Leyla Hocam merhaba, ben 18 yaşındayım. Meme büyütme ameliyatı yaptırmak istiyorum ama meme estetiğinde kullanılan silikon patlar mı diye çok korkuyorum. Konu hakkında açıklama yapabilir misiniz? Çok teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, bu konu ile ilgili birçok bilgi kirliliği var aslında. Ancak şunu net bir şekilde söyleyebilirim ki meme büyütme operasyonlarında meme büyütme amacıyla meme içerisine yerleştirdiğimiz silikon protezler yapıları gereğince patlamaz ya da herhangi bir yırtılma yapmaz. Bu protezlerin içi koheziv jel ile doludur çünkü. Bu jelin yapısını tarif etmek gerekirse kıvamının jelibonun yapısına benzer olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca, bu tip estetik ameliyatlarda kullanılan tüm ürünler FDA tarafından onaylanmıştır. Bu da ürünlerin hepsinin güvenilir ürünler olduğu anlamına gelir. O yüzden bu konu ile ilgili endişe yapmayın. Muayene için gelebilirseniz aklınızdaki soru işaretlerini daha detaylı şekilde konuşup cevaplandırabiliriz. Sağlıklı günler diliyorum.

0

Leyla Hanım merhaba, göğüslerimin daha iri ve dolgun görünmesini istiyorum. Biraz araştırdım ama çok bilgi var. Benim en merak ettiğim soru şu ki meme estetiğinde kullanılan silikon patlar mı? Bu beni çok korkutuyor. Bilgi verebilir misiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, göğüslerin daha iri ve dolgun görünmesindeki en etkili yol meme büyütme ameliyatlarıdır. Vücut ölçüleriniz ve fiziki yapınıza uygun ölçülerde takılacak olan silikon protezler sizi memnun edici bir görüntüye kavuşmanızı sağlar. Çoğu hastam meme estetiğinde kullanılan silikonların patlama riski olup olmadığını soruyor ve bu konuyla ilgili endişe duyuyor. Net bir şekilde belirtmek isterim ki meme büyütme ameliyatlarında kullandığımız silikon protezler ölçüsü ne olursa olsun patlamaz ya da yırtılma yapmaz. Çünkü bu silikonların içi koheziv jel ile dolu durumdadır. Bu jelin kıvamı bildiğiniz jelibona benzer. Ayrıca, estetik alanında kullandığımız tüm materyaller FDA onaylıdır ve son derece güvenilirdir. Endişe duymanıza gerek yoktur. Operasyon öncesinde takacağımız silikon protezin bir örneğini de görebilirsiniz. Bu şekilde aklınızda daha da somutlaşmış olur. Sağlıklı günler dilerim.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar