Kendi Kanınızla Güzelleşmeye Hazır Mısınız?

PRP Kök Hücre Tedavisi ile Gençleşin!

PRP’nin hasarlı dokulara enjekte edilmesinin, vücudunuzu yeni, sağlıklı hücreler geliştirmeye ve iyileşmeyi desteklemeye teşvik etmesidir. Hazırlanan anti aging enjeksiyonlarında doku büyüme faktörleri daha yoğun olduğu için yapılan araştırmalar, kişinin vücut dokularının daha hızlı iyileşeceğini göstermiştir.

PRP nedir?

Prp, yüz ve göz çevresinde son derece iddialı bir anti-aging uygulamasıdır.Bu uygulama için  kişinin kendi kanı test tüpüne alınıyor. Laboratuvarda özel bir işlemden geçiriliyor.Santrifüj işlemiyle akıllı hücreler ayrıştırılıyor. Akıllı hücreler uygulama yapılacak bölgeye enjekte ediliyor. Bu sayede cilt gençleşiyor, ışıldıyor ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşuyor.Uygulamanın herhangi bir  yaş sınırı yok, aynı zamanda kişinin kendi kanı kullanıldığı için alerji riski taşımıyor. 2 hafta aralıkla 3 ila 4 seanslık kür halinde uygulanıyor. 4-6 ayda 1 seans koruma amaçlı yapılarak sonucun devamlılığı sağlanmış olur.

ÇOK SORULAN SORULAR

Yapılan araştırmalarda Prp enjeksiyonlarının etkileri şu şekilde gözlemlenmiştir:
Saç dökülmesi, Saç büyümesini desteklemek ve saç dökülmesini önlemek için kafa derisine PRP enjekte edilir. Prp enjeksiyonları, 2014 yılındaki araştırmalara göre, erkek tipi kellik olarak da bilinen androjenik alopesinin tedavisinde etkilidir.

PRP enjeksiyonları aynı zamanda tendon yaralanmalarını da tedavi eder. Tendonlar, kasları kemiğe bağlayan bantlardır. PRP uygulaması ayak bileğinde oluşan aşil tendomu yaralarında, kronik tendon sorunlarında, dizdeki tendon ağrılarında kullanılabilir.

Akut yaralanmaları da PRP’nin tedavi alanlarının başında geliyor. Kasılan hamstring kasları, dizde oluşan burkulmalar gibi akut spor problemleri PRP enjeksiyonu ile hızlıca çözülebilir.

PRP enjeksiyonlarına hazırlanmanın birkaç yolu vardır. Eğer Prp kişinin kafa derisine uygulanacaksa öncelikle bu bölgeye uyuşturucu etkili bir krem uygulanması ve sonrasında uyuşukluk etkisi için biraz beklemek gerekir. Kafa derisine Prp işlemi yapılacağı zaman hastayı işlemden yarım saat öncesinden kliniğimize davet ederiz.
Kafa derisi dışındaki bölgelere lokal anestezik solüsyon Prp enjeksiyonlarının içine karıştırılır. İşlem sırasında ağrı hissetmezsiniz.

Prp işlemi kişinin kanı alınarak başlar. Alınan kan numunesinin miktarı Prp işleminin nereye/ ne kadar uygulanacağına bağlıdır. Örneğin, kafa derisi için uygulanacak Prp işlemi için 20 mm. Kan gerekecektir.

Kişiden alınan kan santrifüj içine yerleştirilir. Bu işlem, çok hızlı bir şekilde dönen ve kan bileşenlerinin ayrılmasına neden olan bir makinenin içinde gerçekleşir. Ayırma işlemi yaklaşık 15 dakika sürmektedir.

Kanın ayrışma işlemi tamamlandıktan sonra bu plazma alınır ve etkilenen bölgeye enjeksiyon için hazırlar.

Tendon gibi bölgelere enjeksiyon için belirli alanları tespit etmek üzere ultrason görüntülemesi kullanılır.

Ultrason ile Prp uygulanacak bölge tespit edilir ve uygulanır.

Kişinin Prp seansı genellikle yarım saat kadar sürer.

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak PRP uygulaması fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

SAĞLIKLI BİR YAŞAM HAKKIMIZ

Haber Bültenimize Katılın

Haber bültenimize üye olarak güncel yazılarımızı takip edebilirsiniz.

PRP UYGULAMASI

Bir Sorunuz mu Var ?

PRP uygulaması hakkında sorulan soru ve cevaplara buradan ulaşabilirsiniz ya da bize mesaj gönderebilirsiniz.
@drleylaarvas

BİZİ TAKİP EDİN

Uygulamalar, çözümler ve operasyonlarımız hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

PRP Uygulaması Soru ve Cevapları

Sorgunuzla eşleşen soru yok veya bunları okuma izniniz yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir