PRP

Prp, enjekte edildiğinde iyileşmeyi desteklediği kanıtlanan anti-aging işlemidir. Uygulanan plazma, kanınızın pıhtılaşmasına yardımcı olan özel faktörler veya proteinler içeren kanınızın bileşenidir. Ayrıca hücre büyümesini destekleyen proteinler de içerir. Prp’de kullanılan plazma, kişinin kanından izole edilerek ve yoğunlaştırarak üretilmiştir.
Buradaki amaç, PRP'nin hasarlı dokulara enjekte edilmesinin, vücudunuzu yeni, sağlıklı hücreler geliştirmeye ve iyileşmeyi desteklemeye teşvik etmesidir. Hazırlanan anti aging enjeksiyonlarında doku büyüme faktörleri daha yoğun olduğu için yapılan araştırmalar, kişinin vücut dokularının daha hızlı iyileşeceğini göstermiştir.

Prp nedir?

Prp, yüz ve göz çevresinde son derece iddialı bir anti-aging uygulamasıdır.Bu uygulama için  kişinin kendi kanı test tüpüne alınıyor. Laboratuvarda özel bir işlemden geçiriliyor.Santrifüj işlemiyle akıllı hücreler ayrıştırılıyor. Akıllı hücreler uygulama yapılacak bölgeye enjekte ediliyor. Bu sayede cilt gençleşiyor, ışıldıyor ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşuyor.Uygulamanın herhangi bir  yaş sınırı yok, aynı zamanda kişinin kendi kanı kullanıldığı için alerji riski taşımıyor. 2 hafta aralıkla 3 ila 4 seanslık kür halinde uygulanıyor. 4-6 ayda 1 seans koruma amaçlı yapılarak sonucun devamlılığı sağlanmış olur.

PRP enjeksiyonlarının amaçları nelerdir?

Yapılan araştırmalarda Prp enjeksiyonlarının etkileri şu şekilde gözlemlenmiştir:
Saç dökülmesi, Saç büyümesini desteklemek ve saç dökülmesini önlemek için kafa derisine PRP enjekte edilir. Prp enjeksiyonları, 2014 yılındaki araştırmalara göre, erkek tipi kellik olarak da bilinen androjenik alopesinin tedavisinde etkilidir.

PRP enjeksiyonları aynı zamanda tendon yaralanmalarını da tedavi eder. Tendonlar, kasları kemiğe bağlayan bantlardır. PRP uygulaması ayak bileğinde oluşan aşil tendomu yaralarında, kronik tendon sorunlarında, dizdeki tendon ağrılarında kullanılabilir.

Akut yaralanmaları da PRP’nin tedavi alanlarının başında geliyor. Kasılan hamstring kasları, dizde oluşan burkulmalar gibi akut spor problemleri PRP enjeksiyonu ile hızlıca çözülebilir.

PRP enjeksiyonları öncesi hazırlık aşaması

PRP enjeksiyonlarına hazırlanmanın birkaç yolu vardır. Eğer Prp kişinin kafa derisine uygulanacaksa öncelikle bu bölgeye uyuşturucu etkili bir krem uygulanması ve sonrasında uyuşukluk etkisi için biraz beklemek gerekir. Kafa derisine Prp işlemi yapılacağı zaman hastayı işlemden yarım saat öncesinden kliniğimize davet ederiz.
Kafa derisi dışındaki bölgelere lokal anestezik solüsyon Prp enjeksiyonlarının içine karıştırılır. İşlem sırasında ağrı hissetmezsiniz.

PRP uygulaması

Prp işlemi kişinin kanı alınarak başlar. Alınan kan numunesinin miktarı Prp işleminin nereye/ ne kadar uygulanacağına bağlıdır. Örneğin, kafa derisi için uygulanacak Prp işlemi için 20 mm. Kan gerekecektir.

Kişiden alınan kan santrifüj içine yerleştirilir. Bu işlem, çok hızlı bir şekilde dönen ve kan bileşenlerinin ayrılmasına neden olan bir makinenin içinde gerçekleşir. Ayırma işlemi yaklaşık 15 dakika sürmektedir.

Kanın ayrışma işlemi tamamlandıktan sonra bu plazma alınır ve etkilenen bölgeye enjeksiyon için hazırlar.

Tendon gibi bölgelere enjeksiyon için belirli alanları tespit etmek üzere ultrason görüntülemesi kullanılır.

Ultrason ile Prp uygulanacak bölge tespit edilir ve uygulanır.

Kişinin Prp seansı genellikle yarım saat kadar sürer.

 • Anti aging amaçlı PRP Uygulaması

  Anti aging amaçlı PRP Uygulaması PRP yani Platelet Rich Plasma, kök hücre tedavisidir. Kişilerin trombositten zenginleştirilmiş kanları bu uygulamada kullanılır. PRP tedavisi için 2-3 tüp kan gereklidir. Alınan bu kanlar santrifüj makinesinde dakikada 3000 devirde 8 dakikalık bir işlemden geçilir, bileşenlerine ayrılır. Bu işlem sonucunda az miktarda PRP yani platelet yönünden zenginleştirilmiş plazma elde edilir. Bu elde edilen kök hücre, kişilere gençleşmek ve anti aging amacıyla tekrardan enjekte edilir.

 • Göz altı Morluğunu PRP ile Yok Edin!

  Göz altı Morluğunu PRP ile Yok Edin! Göz altındaki morluklar kişilere her daim sağlıksız ve yorgun bir hava katar. Genetik faktörler, yetersiz beslenme, yaşlanma gibi nedenler bir araya geldiğinde göz altındaki morluklar kaçınılmaz olabiliyor. Sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösteren bu durumdan kök hücre yöntemiyle kurtulabilirsiniz. PRP yani kök hücre tedavisi kendi kanınızın işlem görmesiyle meydana gelir. Kendi kanınızın kullanıldığı bu uygulama oldukça güvenlidir, alerji riski neredeyse yoktur.

 • PRP Yöntemi ile Saç Tedavisi

  PRP Yöntemi ile Saç Tedavisi PRP yani platelet yönünden zengin plazma anlamına gelen bu yöntem kişinin kendi kanı kullanılarak uygulanır. PRP saç tedavisi saç dökülmelerini önlemek ve zayıflamış saç köklerinin canlandırılmasında etkilidir.En son teknoloji ile geliştirilen PRP yönteminde doğal yöntemlerle saç kökleri uyarılır. İnsan kanı mezenkimal kök hücreleri içeren bu uygulama saç köklerinden yeni saçların çıkmasını sağlar.

 • Cildinizi Yaza PRP ile Hazırlayın

  Cildinizi Yaza PRP ile Hazırlayın PRP (Platelet Rich Plasma) bir kişiden kan alarak ve alınan kan santrifuj edildikten sonra elde edilen trombosit yönünden zengin plazmanın, ihtiyaca göre yüze; cilt gençleştirme, parlaklık vermesi amacıyla kullanılmasıdır.Son yıllarda Hollywood yıldızlarının gençlik iksiri olarak bilinen PRP yöntemi Türkiye’de de çok yaygın şekilde uygulanmaktadır.