Aşırı Terleme İçin Hangi Doktora Gidilir?

1.52K görüntülenmeTerleme Tedavisi
0
1 Yorum

Merhaba hocam,kol altımda terleme sorunu var. ter bezlerinin alındığını duydum.Ama bu işlemden korkuyorum botox ile terleme tedavisi yapıldığını okudum.Aşırı terleme için hangi doktora gidilir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, aşırı terleme bazı iç organ hastalıklarından, sinir sistemi bozukluğundan, hormonal hastalıklardan ya da farklı sebeplerden dolayı ortaya çıkabilir.Aşırı terleme genelde koltuk altı, avuç içi ve ayak tabanlarında oluşuyor. Özellikle koltuk altında terleme yaşayan kişilerin koltuk altında lekelenmeler olabilir. Terleme sadece sıcaktan değil, aynı zamanda stresten ve heyecandan da ortaya çıkabilir. Terleme tedavisini botox ile gerçekleştiriyoruz.Bu tedaviyi dermatologlar ve plastik cerrahlar uygulamaktadır. Biz aşırı terlemeyi botox enjeksiyonu ile tedavi ediyoruz.Botox enjeksiyonun etkisi ortalama 6-8 ay sürmektedir.Tek seansla aşırı terleme sorunundan kurtulabilirsiniz.

0

Merhaba hocam, bende aşırı terleme sorunu var. 2 dakika yürüsem çok sıcak olmayan havada dahi deli gibi su akıtıyorum. Bu durumu nasıl çözeriz? Hangi doktora başvurmalıyım bunun için? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, aşırı terleme problemi günümüzde maalesef birçok insanın mustarip olduğu bir durum. Özellikle yaz mevsiminde sıcak havaların etkisiyle çok daha rahatsız edici olabiliyor. Aşırı terleme için botoks tedavisi oldukça etkili bir yöntem. Estetik bir tedavi olan botoks için ziyaret etmeniz gereken doktor ise plastik cerrahi uzmanı. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, ben aşırı terleme sıkıntısı yaşıyorum. Ve bu durum beni çok huzursuz ediyor. Aşırı terleme için hangi doktora gidilir? Tedavi olmak istiyorum artık. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, aşırı terlemenin tedavisinde estetik ve plastik cerrahi uzmanları size yardımcı olabilir. Bu tarz aşırı terleme sorunlarında önerdiğimiz yöntem genellikle botoks. Botoks ile ter bezlerinin gerekli olduğundan daha fazla oranda çalışması engellenir ve böylelikle aşırı terleme ortadan kalkar. Eğer muayene için gelme imkanınız varsa merkezimize gelin, gerekli muayeneleri yapalım ve tedavinizi gerçekleştirelim. Botoks oldukça kısa süreli ve konforlu bir uygulama, herhangi bir yan etkisi de bulunmuyor. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhabalar doktor hanım, çok uzun süredir aşırı terleme problemi ile karşı karşıyayım. Bu durumu çözmek için doktora başvurmayı düşünüyorum. Acaba aşırı terleme tedavisi için hangi doktora gitmem gerek? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, aşırı terleme günümüzde birçok insanın yaşadığı bir rahatsızlık. Özellikle yaz aylarında daha da çekilmez olan bu durum karşısında botoks tedavisi oldukça yaygın uygulanıyor. Botoks ile koltuk altı, avuç içi ve ayak gibi ter bezlerinin yoğun çalıştığı bölgeleri tedavi ediyoruz. Botoks uygulaması için mutlaka uzman bir plastik cerrahın kapısını çalmalısınız. Sevgiler.

0

Leyla Hanım merhaba, bende aşırı terleme sorunu var. Yerli yersiz zamanlarda ter içinde kalıyorum. Tabii kıyafetlerim de ıslanıyor, koku yapıyor. Aşırı terleme için hangi doktora gidilir? Bana bir yol gösterirseniz sevinirim. İyi çalışmalar.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, terleme sonucu oluşan kötü görüntü ve koku çoğu kişinin rahatsız olduğu bir durumdur. Biz son dönemlerde özellikle kol altı, el ve ayak terlemelerinin tedavisinde botox yöntemini öneriyor ve kullanıyoruz. Botox ile ter bezlerinin gereğinden fazla miktarda çalışmasını engelliyoruz ve bu sayede aşırı terlemenin önüne geçiyoruz. Sizdeki sorun için de tedavinizi yapması üzere bir estetik ve plastik cerrahi uzmanına başvurabilirsiniz. Sorununuzu çözmenize ciddi yardımları olacaktır. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba leyla hanım, koltuk altımda özellikle yaz aylarında yoğun bir terleme oluyor ve bu durum kıyafetlerimde görmek istemeyeceğim görüntüler oluşturuyor. Koltuk altındaki aşırı terlemenin tedavisi için hangi doktora gitmeliyim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, son dönemlerde el, ayak ya da koltuk altında oluşan aşırı terlemeyi tedavi etmek için botox kullanılmaktadır. Aşırı terleme sorunun olduğu alanlardaki ter bezlerine botox yapılarak ter bezlerinin gereğinden fazla çalışması engellenir ve aşırı terleme sorunu tedavi edilir. Eğer sizde koltuk altındaki aşırı terlemeyi tedavi ettirmek istiyorsanız alanında uzman bir estetik ve plastik cerrahi uzmanına botox yaptırabilirsiniz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar