Göğüs Yağları Nasıl Eritilir?

3.12K görüntülenmeBölgesel Zayıflama
0
1 Yorum

Merhaba Leyla Hanım, ben göğüslerimin büyüklüğünden yakınıyorum. Bir erkek olarak kadınsı görünmeme sebep olan bu durumda ne yapacağımı bilmiyorum, ameliyatlardan ve cerrahi tüm işlemlerden korkan bir kişi olarak bana ne tavsiye edersiniz? Göğüs yağları nasıl eritilir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, günümüzde artık sadece kadınlar değil erkekler de vücutlarındaki istemedikleri bölgeyi değiştirebiliyorlar. Bu değişim diyet ve egzersizle olmakla beraber erkeklerdeki göğüs büyümesi gibi hormonal durumlarda diyet ve egzersiz yöntemleri işe yaramamaktadır. Velashape vücutta istenmeyen şekil bozuklukları için ameliyatsız mükemmel bir seçenektir. Velashape mekanik masaj ve vakum teknolojisini, kızılötesi enerji ve bipolar radyofrekans enerjisi teknolojilerini kullanan bir cihazdır. Medikal estetik alanında uzun süredir kullanılmakta olan bipolar radyofrekans enerjisi uygulanan bölgede ısı oluşturmakta ve cilt yüzeyi yüksek oranda ısınmadan deri altındaki dokulara yüksek ısının gönderilmesini sağlamaktadır. Isının derinliği 15 milimetreye kadar inebilmekte, dokular arasındaki yağ hücrelerinin ayrışıp tedavi edilen bölgeden uzaklaşmasını sağlamaktadır. RF enerjisi ile doku altında bu işlemler gerçekleşirken aynı anda cilt yüzeyinin toparlanmasını ve sıkılaşmasını sağlamaktadır. Yine benzer şekilde cihazın içinde bulunan kızılötesi teknolojisi ile cilt yüzeyinde oluşan ısı ile cildin hyaluronik asit sentezi , elastin ve kolajen üretimi artırarak cildin sıkılaşmasına yardımcı olmaktadır. Mekanik masaj, vakum teknolojisinin etkinliğini artırmakta, cilt altındaki dokuların hareketlenmesi sağlanarak bölgesel yağ kırılmalarını sağlamaktadır. Yapılan klinik çalışmalarda Velashape cihazının uzun ya da kısa süreler içerisinde herhangi bir yan etkiye sebep olmadığı belli olmuştur. Velashape kullanımında 2 hafta tedavi sonrasındaki fark belirgin derecede olmakta, cildin sıkılaşması, dirileşmesi, yağların erimesi ile tedavi edilen bölgedeki incelme ve toparlanma hemen fark edilmektedir.
Uygulama süresi 40 ile 60 dakika arasında olan tedavinin sonunda işlem yapılan bölgede 1 ile 3 cm arasında bir incelme sağlanmaktadır. Seanslar tamamlandıktan sonra periyodik olarak yaptırılan tedaviler işlemin kalıcılığını artırmaktadır.

0

Merhaba hocam, göğüs yağları nasıl eritilir acaba? Ne yapsam olmuyor, kan değerlerim de normal. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, göğüs bölgesinde toplanan yağların neden orada yoğunlaştığını belirleyerek tedaviye başlamak çok daha yerinde olacaktır. Eğer sadece cilt altında birikmiş hafif bir yağlanma söz konusu ise VelaShape 3 gibi uygulamalar ile bu durumun üstesinden kolayca gelebiliriz. Fakat şiddetli bir yağlanma mevcutsa Liposuction ile çok daha etkili sonuçlar alabilmek mümkün. O yüzden en kısa zamanda uzman bir hekime muayene olarak sizin için en doğru tedaviyi başlatmanızı öneririm.

0

Leyla Hocam merhaba, erkeklerde göğüs yağları nasıl eritilir? Yaza kadar bu problemi çözebilir miyiz? Ameliyat şart mı? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle bu sorunuzu cevaplayabilmek için sizi muayene etmem gerek. Erkeklerde göğüs yağlanması iki tipte olabilir. Eğer sadece cilt altı yağlanma varsa örneğin VelaShape 3 cihazı tedavisi ile bu bölgesel yağlanmayı giderebiliriz. Fakat meme dokusunda da yağlanma olduysa bu jinekomasti anlamına gelir ve çözümü ameliyattır. Uygun bir vaktinizde muayene için gelirseniz size daha kesin cevaplar verebilirim. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla Hanım, bir erkek olarak göğüslerimdeki fazla yağlanma beni çok rahatsız ediyor. Aşırı dikkat çeken bu durum karşısında nasıl bir yol izleyebilirim? Göğüs yağları nasıl eritilir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, göğüs bölgenizde biriken fazla yağlanmanın neyden kaynaklandığını saptamak doğru tedavi yöntemini belirlemek için oldukça önemlidir. Öncelikle eğer yalnızca cilt altında bir yağlanmadan bahsediyorsak VelaShape 3 gibi medikal uygulamalar ile bu sorunun üstesinden kolaylıkla gelinebilir. Eğer yağlanma çok şiddetli boyutta ise liposuction yönteminden faydalanmak daha doğru olacaktır. Fakat yağlanma yalnızca cilt altında değilse, meme dokusunda da bir büyüme söz konusuysa jinekomasti ameliyatı olmanız gerekebilir. O nedenle sizi muayene etmeden net bir bilgi vermem doğru olmaz. Sevgiler.

0

Leyla Hanım merhaba, 29 yaşında bir erkeğim. Göğüs bölgemde hafif bir yağlanma var. Ondan kurtulmak istiyorum hızlı bir şekilde. Göğüs yağları nasıl eritilir? Yardımcı olur musunuz? Teşekkürler, iyi çalışmalar.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, erkeklerde göğüs yağlanması tedavisi ile ilgili bir bilgi verebilmem için sizi muayene etmem gerek. Bazen yağlanma sadece cilt altında oluyor. Bu gibi durumlarda medikal estetik uygulamaları etkili olabilir. Örneğin VelaShape 3 cihazı bölgesel yağlanmaların giderilmesinde oldukça güzel sonuçlar almamızı sağlıyor. Ancak yağlanma meme dokusunda da varsa o zaman medikal uygulamalar yeterli gelmez ve jinekomasti ameliyatı yapılması gerekebilir. Dediğim gibi gerekli analizler yapılmadan net bir tedavi önermem mümkün olmuyor. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla hanım merhaba, göğüslerimde yağlanma var ve maalesef bir erkek için bu güzel bir durum yaratmıyor. Dar kıyafetler giydiğimde göğüslerim kadın göğsü gibi çok belirgin görünüyor. Göğüs yağlarımı eritmek ve bu kadınsı görüntüden kurtulmak istiyorum. Göğüs yağlarını nasıl eritebilirim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, erkeklerde göğüslerin büyümesine neden olan durum Jinekomasti olarak adlandırılır. Erkeklerde memenin büyümesi göğüslerde yağ birikiminden ya da yağ birikimiyle birlikte meme bezinin büyümesinden kaynaklanıyordur. Eğer sizin göğüslerinizin büyük olmasının sebebi memede biriken yağ ise Liposuction yöntemiyle fazla yağ alınır ve göğsün küçülmesi sağlanır. Eğer yağ birikimi dışında meme bezi büyümesi varsa göğsün küçülmesi için jinekomasti ameliyatı gerekir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar