Liposuction Sonrası Dalgalanma Nasıl Giderilir?

1.58K görüntülenmeLiposuction – Yağ Alma
0

İyi günler hocam. 2 yıl önce liposuction yaptırdım ve sonrasında karnımda dalgalanma oluştu.2 yıl geçmesine rağmen halen geçmedi. Bu dalgalanmalar nasıl geçer?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, maalesef bazı hastalarda cilt kalitesine bağlı liposuction sonrası bu tür dalgalanmalar oluşabiliyor. Muayenenizi net bir şekilde yapmadan bir öneride bulunmam çok doğru olmaz fakat sizinle aynı şikayetten gelen hastalarıma önerdiğim birkaç tedavi yöntemi mevcut. Eğer dalgalanmayla beraber selülitlerinizden de şikayetçiyseniz radyofrekans teknolojisi ile uygulanan Velashape cihazı sizin için uygun bir tedavidir. Ortalama 3-4 seans öneriyorum. Vücudunuzdaki dalgalanmayı ve portakal görünümlü görüntüyü ütüleme sistemiyle düzleştirir ve dalgalanmayı ortadan kaldırır. Bunun dışında Accent Prime dediğimiz bölgesel zayıflama ve sıkılaşmaya yardımcı olan ve Ultrasonik ses dalgası + radyofrekans teknolojilerinin birleşimi olan cihazımız da etkili olabilir. Dalgalanmayı yok ederken sıkılaşmanıza da yardımcı olur. Bu işlem ise ortalama 4-5 seans öneriliyor. Tek seans olarak uyguladığımız Thermage CPT teknolojisi de dalgalanmayı yok edip cildinizdeki elastikiyetinizi arttıracak olan alternatif bir yöntemdir. Tek seanslık yapılan bir uygulamadır. Bazı durumlarda bu işlemleri kombine de önerebiliyorum. Hangi cihazın sizin için uygun olacağına sizi muayene ettikten sonra karar verebilirim.

10 Cevap

0

Merhaba, liposuction yaptırmayı düşünüyorum fakat dalgalanma olur diye endişeliyim. Herkeste olur mu? Liposuction sonrası dalgalanma nasıl giderilir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, liposuction sonrası dalgalanma oluşmasının pek çok nedeni vardır. Liposuctionun deneyimli bir hekim tarafından uygulanmaması, hastanın kötü cilt kalitesi (yaşlılıktan veya genetikten kaynaklanan), liposuction sonrası cildin nemsiz kalması, hastanın kendine gereken özeni göstermemesi gibi farklı nedenler dalgalanma oluşturabilir. Dalgalanma durumu herkeste yaşanan bir durum değildir, nadiren görülmektedir. Dalgalanmayı gidermek için Thermage CPT (radyo frekans), Ulthera (ultrason), yağ dolgusu, lazerle cilt sıkılaştırma, VelaShape işlemleriyle çözüm sağlanabilir. Bu sistemlerin yöntem ve teknolojileri farklı olsa da uygulanan bölgede sıkılaşma, gerginlik, pürüzsüzlük sağlarlar. Kişiye hangi yöntemin fayda sağlayacağı yapılacak muayene sonrası belirlenebilir.

0

Doktor Hanım merhaba, ben 2 yıl önce bacağımdan Liposuction oldum. Son 1 aydır bu bölgede dalgalanma oldu. Liposuction sonrası dalgalanma nasıl giderilir? Umarım bir tedavisi vardır.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, tahmin ediyorum ki geçirdiğiniz operasyon germe ameliyatı ile kombine şekilde uygulanmadı. Bu tip durumlarda dalgalanma bazen oluşabiliyor. Cildin elastikiyet oranı bu dalgalanmanın ya da çukurlaşmaların oluşmasına neden olan şey. Tedavi yöntemleri mevcut. Size hangisi uygun muayene için gelin lütfen tam analiz edelim. Thermage CPT, Ultherapy, Accent Prime ya da VelaShape uygulamalarından hangisi sizde etkili olur karar verelim. Sevgiler…

0

Merhabalar hocam, yaklaşık 2 ay önce liposuction yaptırmıştım ancak şu an yapılan bölgede dalgalanmalar meydana geldi. Bu durumdan hiç hoşnut değilim. Hiç geçmeyecek diye korkuyorum ancak tedavisi vardır umuyorum. Liposuction sonrası dalgalanma nasıl giderilir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kişinin cilt elastikiyet düzeyi çok düşük ise ve cildinde çok sarkma var ise liposuction sonrası bu tür olumsuzluklar ortaya çıkabiliyor. Bu durum genellikle ileri yaştaki hastalarımızda görülen bir durumdur. Bu nedenle bu tür hastalarda liposuction’a ek olarak vücut germe estetiği de yapılmalıdır. Ancak yapılmamışsa radyofrekans tedavisi gibi yöntemler ile cilt yenileme işlemi uygulanabilir.

0

Leyla Hanım kolay gelsin, ben 6 ay önce liposuction yaptırdım karın bölgeme. İlk zamanlar oldukça iyiydim işlem etkisini göstermişti. Fakat şimdi dalgalanmalar olmaya başladı. Ayrıca karnımın bazı yerlerinde çöküklükler de meydana gelmiş. Bu durumun sebebi ne olabilir? Bu durumu düzeltmek için ne yapabilirim? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, liposuction sonrası dalgalanma oluşumu özellikle yaşı ilerlemiş hastalarda ve cilt yapısı gereği elastikiyet seviyesi düşük olan hastalarda karşılaştığımız bir problem. Bazı kişilerde ise genetik yapı gereği cilt elastikiyet seviyesi düşük olabilir. Bu soruna sahip hastalarda liposuction işlemine ek olarak vücut germe ameliyatı da yapılması gerekir. Germe ameliyatı ile kombine edilen liposuction sonrası dalgalanma görülme riski oldukça düşük bir ihtimaldir. Bunun dışında dalgalanma sorununu gidermek için en yaygın uyguladığımız tedavi radyofrekans tedavisidir. Başka tedavilerimiz de mevcut ancak öncesinde muayene olmanız gerekmektedir. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, ben 3 yıl önce göbek bölgemden Liposuction oldum. 2 aydır bazı dalgalanmalar var bu bölgede. Liposuction sonrası dalgalanma nasıl giderilir? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction ameliyatlarını germe ameliyatları ile birlikte yapmadığımızda bazen bu tip durumlarla karşılaşabiliyoruz. Zamanla cildin elastikiyet durumuna bağlı olarak dalgalanma ve çukurlar meydana gelebiliyor. Bazı medikal uygulamalar var bunun tedavisinde kullandığımız. Örneğin, VelaShape, Accent Prime, Ultherapy ya da Thermage CPT oldukça etkili tedavi yolları. Muayene için gelebilirseniz mevcut durumuna bakarak sizin için en etkili tedavi yöntemini önerebilirim. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla Hanım, ben 4 yıl önce basen bölgeme Liposuction yaptırdım. Yaklaşık 6 ay kadar önce operasyon olduğum bölgede dalgalanmalar oluştu. Bu durum normal mi? Liposuction sonrası dalgalanma nasıl giderilir? Ne yapmamı önerirsiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction operasyonlarından sonra bu tip durumlarla karşılaştığımız oluyor. Daha çok germe ameliyatı ile kombinlemediğimiz durumlarda operasyon olan bölgede bu durumlara rastlıyoruz. Cilt kalitesine bağlı olarak dalgalanma ve çukurlar zaman içinde oluşabiliyor. Ben bu durumdaki hastalarıma VelaShape tedavisi öneriyorum. Accent Prime, Thermage CPT ya da Ultheraphy de bu sorunu gidermede oldukça etkili. Seans sayıları uygulamaya ve hastamızın ihtiyacına göre değişebiliyor. Sizin için uygun yöntemi önerebilmem için sizi muayene etmem, cilt kalitenize bakmam ve dalgalanma oranınızı görmem gerek.

0

Merhaba Leyla hanım, Liposuction ile göbeğimdeki yağları aldırmak istiyorum ama operasyon sonrasında vücutta dalgalı bir görüntü oluşabildiğini öğrendim. Liposuction sonrasında oluşan bu dalgalanma nasıl giderilir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, maalesef bazı durumlarda Liposuction sonrasında vücutta dalgalanma oluşabiliyor. Ancak vaser liposuction kullandığım için hastalarımda dalgalanma gördüğüm bir şey değil. Ama cilt kalitesi bozulmuş ise dalgalanma olabilir. Cilt elastikiyetini çok kaybetmiş hastalarımıza böyle bir durumla karşılaşılabileceğini mutlaka aktarıyoruz. Eğer kişi Liposuction sonrasında dalgalanma sorunuyla karşılaşılırsa Thermage CPT ya da Ultherapy gibi medikal gençleştirme uygulamalarından faydalanıyoruz. Bu cihazlar sahip oldukları teknoloji sayesinde cilt altına yoğun bir şekilde etki ederek kolajen üretimin artmasını sağlarlar. Kolajen üretimin artışıyla da dokular kendi kendini yenilemeye başlayacak ve böylece Liposuction sonrasında oluşan dalgalanma sorunu da ortadan kalkacaktır.

0

Merhaba, bacaklarıma liposuction yaptırdım. Ameliyattan sonra bazı yerlerde çökmeler ve dalganmalar oluştu. Doktorum zamanla vücudun yeni şeklini alacağını bu sorunların düzeleceğini söylemişti ama maalesef geçmedi. Şu an oldukça kötü görünüyor. Bundan nasıl kurtulabilirim. Lütfen bana yardımcı olun.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, maalesef Liposuction’ dan sonra bazen böyle istenmeyen sonuçlarla karşılaşılabiliyor. Genetik faktörler ya da yaşın ilerlemesi sebebiyle cilt elastikiyeti zamanla bazı kişilerde oldukça azalıyor ve ciltte sarkmalar görülmeye başlıyor. Cilt elastikiyetinin azaldığı durumlarda Liposuction yapıldığında bu operasyonu destekleyen bir vücut germe estetiği yapılmadığında sizin yaşadığınız gibi sorunlar ortaya çıkabiliyor. Yaşadığınız problemi ortadan kaldırabileceğimiz birkaç yöntem var ancak hangisinin sizin için uygun olduğunu söyleyebilmem için sizi muayene etmem gerekir. Bu konuda en çok kullandığımız yöntemlerden biri radyofrekanstır. Radyofrakans dalgalarıyla cilt altındaki bağ dokusunun yenilenmesi sağlanır.

0

Merhaba layla hocam 4-5 sene önce bacağımdan yağ aldırmıştım ameliyattan sonra dalgalanmalar ve çukurlar oluşmaya başladı bunu değiştirmek için tekrar bir operasyon olmam gerekiyor mu? Liposuction sonrası dalgalanma nasıl giderilir başka bir yolu var mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba,malesef cilt kalitesine bağlı olarak liposuction ameliyatında böyle bir risk vardır. Bu problemi çözmeniz için bir operasyona gerek yoktur fakat ben sizinle aynı şikayette olan hastalarıma Velashape cihazını öneriyorum varsa selülitlerinizden de kurtulabileceğiniz bir işlem sağlıyor. Ortalama 3-4 seansla probleminiz ortadan kalkacaktır. Bunun yanı sıra Accent Prime dediğimiz sıkılaşmak ve bölgesel zayıflamaya yardımcı olan cihazımızda size uygun olabilir. Bu işlemde ortalama 4-5 seans sürmektedir. Ama kesin sonucu sizi muayene ettikten sonra söyleyebilirim.

0

Merhaba hocam ben bacak bölgemden liposuction ameliyatı oldum. Ameliyat sonrası bacaklarımda dalgalanmalar oluştu bunu nasıl giderebilirim. Liposuction ameliyatından sonra dalgalanmaları nasıl gideriyorsunuz, her hasta da bu durumla karşılaşıyor musunuz bunun için bişey yapabilir miyiz ?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba ,Liposuction ameliyat sonrasında maalesef böyle durumlarla karşılaşıyoruz, ne yazık ki liposuctıon ameliyatının böyle bir riski vardır. Tabi öncesinde ne kadar bir dalgalanma olduğunu görmek lazım. Liposuction sonrası dalgalanmalar için radyofrekans uygulamaları güzel sonuçlar vermektedir. Ultrason ve RF teknolojilerinin sinerjisi, her iki teknolojinin kendi başına üstün sonuçlarına ulaştırır. Soğuk ultrasound shear dalgaları yağ hücrelerini seçici olarak yok ederken, UniPolar RF hızlı lenfatik drenaj için metabolizmalarını hızlandırır. Yağ yakımını takiben RF ısı enerjisinin uygulanması hacimsel bir büzülme etkisi yaratır, cildi sıkılaştırır, dokusunu iyileştirir ve yeni kolajen oluşturur.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    Start typing to see posts you are looking for.