Liposuction Sonrası Dalgalanma Nasıl Giderilir?

blank
1 Cevap

İyi günler hocam. 2 yıl önce liposuction yaptırdım ve sonrasında karnımda dalgalanma oluştu.2 yıl geçmesine rağmen halen geçmedi. Bu dalgalanmalar nasıl geçer?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 3, 2020

Merhaba, maalesef bazı hastalarda cilt kalitesine bağlı liposuction sonrası bu tür dalgalanmalar oluşabiliyor. Muayenenizi net bir şekilde yapmadan bir öneride bulunmam çok doğru olmaz fakat sizinle aynı şikayetten gelen hastalarıma önerdiğim birkaç tedavi yöntemi mevcut. Eğer dalgalanmayla beraber selülitlerinizden de şikayetçiyseniz radyofrekans teknolojisi ile uygulanan Velashape cihazı sizin için uygun bir tedavidir. Ortalama 3-4 seans öneriyorum. Vücudunuzdaki dalgalanmayı ve portakal görünümlü görüntüyü ütüleme sistemiyle düzleştirir ve dalgalanmayı ortadan kaldırır. Bunun dışında Accent Prime dediğimiz bölgesel zayıflama ve sıkılaşmaya yardımcı olan ve Ultrasonik ses dalgası + radyofrekans teknolojilerinin birleşimi olan cihazımız da etkili olabilir. Dalgalanmayı yok ederken sıkılaşmanıza da yardımcı olur. Bu işlem ise ortalama 4-5 seans öneriliyor. Tek seans olarak uyguladığımız Thermage CPT teknolojisi de dalgalanmayı yok edip cildinizdeki elastikiyetinizi arttıracak olan alternatif bir yöntemdir. Tek seanslık yapılan bir uygulamadır. Bazı durumlarda bu işlemleri kombine de önerebiliyorum. Hangi cihazın sizin için uygun olacağına sizi muayene ettikten sonra karar verebilirim.

blank

Merhaba layla hocam 4-5 sene önce bacağımdan yağ aldırmıştım ameliyattan sonra dalgalanmalar ve çukurlar oluşmaya başladı bunu değiştirmek için tekrar bir operasyon olmam gerekiyor mu? Liposuction sonrası dalgalanma nasıl giderilir başka bir yolu var mı?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

Merhaba,malesef cilt kalitesine bağlı olarak liposuction ameliyatında böyle bir risk vardır. Bu problemi çözmeniz için bir operasyona gerek yoktur fakat ben sizinle aynı şikayette olan hastalarıma Velashape cihazını öneriyorum varsa selülitlerinizden de kurtulabileceğiniz bir işlem sağlıyor. Ortalama 3-4 seansla probleminiz ortadan kalkacaktır. Bunun yanı sıra Accent Prime dediğimiz sıkılaşmak ve bölgesel zayıflamaya yardımcı olan cihazımızda size uygun olabilir. Bu işlemde ortalama 4-5 seans sürmektedir. Ama kesin sonucu sizi muayene ettikten sonra söyleyebilirim.

blank

Merhaba hocam ben bacak bölgemden liposuction ameliyatı oldum. Ameliyat sonrası bacaklarımda dalgalanmalar oluştu bunu nasıl giderebilirim. Liposuction ameliyatından sonra dalgalanmaları nasıl gideriyorsunuz, her hasta da bu durumla karşılaşıyor musunuz bunun için bişey yapabilir miyiz ?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 30, 2020

Merhaba ,Liposuction ameliyat sonrasında maalesef böyle durumlarla karşılaşıyoruz, ne yazık ki liposuctıon ameliyatının böyle bir riski vardır. Tabi öncesinde ne kadar bir dalgalanma olduğunu görmek lazım. Liposuction sonrası dalgalanmalar için radyofrekans uygulamaları güzel sonuçlar vermektedir. Ultrason ve RF teknolojilerinin sinerjisi, her iki teknolojinin kendi başına üstün sonuçlarına ulaştırır. Soğuk ultrasound shear dalgaları yağ hücrelerini seçici olarak yok ederken, UniPolar RF hızlı lenfatik drenaj için metabolizmalarını hızlandırır. Yağ yakımını takiben RF ısı enerjisinin uygulanması hacimsel bir büzülme etkisi yaratır, cildi sıkılaştırır, dokusunu iyileştirir ve yeni kolajen oluşturur.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar