Liposuction Sonrası Dalgalanma Nasıl Giderilir?

878 görüntülenmeLiposuction – Yağ Alma
0
1 Yorum

İyi günler hocam. 2 yıl önce liposuction yaptırdım ve sonrasında karnımda dalgalanma oluştu.2 yıl geçmesine rağmen halen geçmedi. Bu dalgalanmalar nasıl geçer?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, maalesef bazı hastalarda cilt kalitesine bağlı liposuction sonrası bu tür dalgalanmalar oluşabiliyor. Muayenenizi net bir şekilde yapmadan bir öneride bulunmam çok doğru olmaz fakat sizinle aynı şikayetten gelen hastalarıma önerdiğim birkaç tedavi yöntemi mevcut. Eğer dalgalanmayla beraber selülitlerinizden de şikayetçiyseniz radyofrekans teknolojisi ile uygulanan Velashape cihazı sizin için uygun bir tedavidir. Ortalama 3-4 seans öneriyorum. Vücudunuzdaki dalgalanmayı ve portakal görünümlü görüntüyü ütüleme sistemiyle düzleştirir ve dalgalanmayı ortadan kaldırır. Bunun dışında Accent Prime dediğimiz bölgesel zayıflama ve sıkılaşmaya yardımcı olan ve Ultrasonik ses dalgası + radyofrekans teknolojilerinin birleşimi olan cihazımız da etkili olabilir. Dalgalanmayı yok ederken sıkılaşmanıza da yardımcı olur. Bu işlem ise ortalama 4-5 seans öneriliyor. Tek seans olarak uyguladığımız Thermage CPT teknolojisi de dalgalanmayı yok edip cildinizdeki elastikiyetinizi arttıracak olan alternatif bir yöntemdir. Tek seanslık yapılan bir uygulamadır. Bazı durumlarda bu işlemleri kombine de önerebiliyorum. Hangi cihazın sizin için uygun olacağına sizi muayene ettikten sonra karar verebilirim.

0

Merhabalar hocam, yaklaşık 2 ay önce liposuction yaptırmıştım ancak şu an yapılan bölgede dalgalanmalar meydana geldi. Bu durumdan hiç hoşnut değilim. Hiç geçmeyecek diye korkuyorum ancak tedavisi vardır umuyorum. Liposuction sonrası dalgalanma nasıl giderilir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kişinin cilt elastikiyet düzeyi çok düşük ise ve cildinde çok sarkma var ise liposuction sonrası bu tür olumsuzluklar ortaya çıkabiliyor. Bu durum genellikle ileri yaştaki hastalarımızda görülen bir durumdur. Bu nedenle bu tür hastalarda liposuction’a ek olarak vücut germe estetiği de yapılmalıdır. Ancak yapılmamışsa radyofrekans tedavisi gibi yöntemler ile cilt yenileme işlemi uygulanabilir.

0

Leyla Hanım kolay gelsin, ben 6 ay önce liposuction yaptırdım karın bölgeme. İlk zamanlar oldukça iyiydim işlem etkisini göstermişti. Fakat şimdi dalgalanmalar olmaya başladı. Ayrıca karnımın bazı yerlerinde çöküklükler de meydana gelmiş. Bu durumun sebebi ne olabilir? Bu durumu düzeltmek için ne yapabilirim? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, liposuction sonrası dalgalanma oluşumu özellikle yaşı ilerlemiş hastalarda ve cilt yapısı gereği elastikiyet seviyesi düşük olan hastalarda karşılaştığımız bir problem. Bazı kişilerde ise genetik yapı gereği cilt elastikiyet seviyesi düşük olabilir. Bu soruna sahip hastalarda liposuction işlemine ek olarak vücut germe ameliyatı da yapılması gerekir. Germe ameliyatı ile kombine edilen liposuction sonrası dalgalanma görülme riski oldukça düşük bir ihtimaldir. Bunun dışında dalgalanma sorununu gidermek için en yaygın uyguladığımız tedavi radyofrekans tedavisidir. Başka tedavilerimiz de mevcut ancak öncesinde muayene olmanız gerekmektedir. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, ben 3 yıl önce göbek bölgemden Liposuction oldum. 2 aydır bazı dalgalanmalar var bu bölgede. Liposuction sonrası dalgalanma nasıl giderilir? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction ameliyatlarını germe ameliyatları ile birlikte yapmadığımızda bazen bu tip durumlarla karşılaşabiliyoruz. Zamanla cildin elastikiyet durumuna bağlı olarak dalgalanma ve çukurlar meydana gelebiliyor. Bazı medikal uygulamalar var bunun tedavisinde kullandığımız. Örneğin, VelaShape, Accent Prime, Ultherapy ya da Thermage CPT oldukça etkili tedavi yolları. Muayene için gelebilirseniz mevcut durumuna bakarak sizin için en etkili tedavi yöntemini önerebilirim. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla Hanım, ben 4 yıl önce basen bölgeme Liposuction yaptırdım. Yaklaşık 6 ay kadar önce operasyon olduğum bölgede dalgalanmalar oluştu. Bu durum normal mi? Liposuction sonrası dalgalanma nasıl giderilir? Ne yapmamı önerirsiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction operasyonlarından sonra bu tip durumlarla karşılaştığımız oluyor. Daha çok germe ameliyatı ile kombinlemediğimiz durumlarda operasyon olan bölgede bu durumlara rastlıyoruz. Cilt kalitesine bağlı olarak dalgalanma ve çukurlar zaman içinde oluşabiliyor. Ben bu durumdaki hastalarıma VelaShape tedavisi öneriyorum. Accent Prime, Thermage CPT ya da Ultheraphy de bu sorunu gidermede oldukça etkili. Seans sayıları uygulamaya ve hastamızın ihtiyacına göre değişebiliyor. Sizin için uygun yöntemi önerebilmem için sizi muayene etmem, cilt kalitenize bakmam ve dalgalanma oranınızı görmem gerek.

0

Merhaba Leyla hanım, Liposuction ile göbeğimdeki yağları aldırmak istiyorum ama operasyon sonrasında vücutta dalgalı bir görüntü oluşabildiğini öğrendim. Liposuction sonrasında oluşan bu dalgalanma nasıl giderilir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, maalesef bazı durumlarda Liposuction sonrasında vücutta dalgalanma oluşabiliyor. Ancak vaser liposuction kullandığım için hastalarımda dalgalanma gördüğüm bir şey değil. Ama cilt kalitesi bozulmuş ise dalgalanma olabilir. Cilt elastikiyetini çok kaybetmiş hastalarımıza böyle bir durumla karşılaşılabileceğini mutlaka aktarıyoruz. Eğer kişi Liposuction sonrasında dalgalanma sorunuyla karşılaşılırsa Thermage CPT ya da Ultherapy gibi medikal gençleştirme uygulamalarından faydalanıyoruz. Bu cihazlar sahip oldukları teknoloji sayesinde cilt altına yoğun bir şekilde etki ederek kolajen üretimin artmasını sağlarlar. Kolajen üretimin artışıyla da dokular kendi kendini yenilemeye başlayacak ve böylece Liposuction sonrasında oluşan dalgalanma sorunu da ortadan kalkacaktır.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı