Meme Ameliyatı Olan Birine İkinci Operasyon Yapılır mı?

blank
1 Cevap

İyi günler hocam ben daha önce göğüs estetiği oldum ama şuan formu bozuldu çok beğenmiyorum. İkinci kez göğüs estetiği olunur mu? bu konuda bilgi verirseniz çok memnun olurum. Teşekkür ederim.

 

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, İkinci operasyon her ameliyatta olabilir. Protez içinde olabilir, dikleştirme için olabilir, küçültme için olabilir. Bütün meme ameliyatlarında belli bir süre sonra bu revizyonlar yapılabilir. Sadece orada amaçlanan neden ikinci bir ameliyata ihtiyaç olduğu. Çok kilo vermiş olabilir ve buna bağlı olarak sarkma olmuş olabilir. Özellikle tüp mide ameliyatlarından sonra zamanı gelmeden yapılan ameliyatlar revizyona en çok ihtiyaç olan ameliyatlardır.Sevgiler.

blank

Merhaba hocam, ben 5 yıl önce meme estetiği operasyonuyla silikon taktırdım. Bu süre zarfında hamile kaldım ve bir kızım oldu. Şu anda kızım 2 yaşında ve emzirme dönemim bitti. Göğüslerimde sarkma var. Meme dikleştirme ameliyatı yaptırabilir miyim? Meme ameliyatı olan birine ikinci ameliyat yapılır mı? İyi günler.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ocak 15, 2021

Merhaba, gebelikle beraber kadınlarda meme hacminde büyüme ve genişleme olur. İster kadının naturel göğsü olsun, isterse protezle büyütülmüş bir meme yapısı olsun, gebelik sürecinde süt kanallarının ve süt bezlerindeki büyümesiyle meme hacminde ve büyüklüğünde artış olur. Emzirme döneminde ise süt kanallarındaki sütün azalması ve bitmesi ile memelerde sarkma, meme içlerinde yumuşaklık ve meme içlerinin boşalması, , meme ucunun aşağı yöne bakması görülür. Meme dikleştirme operasyonunun yapılabilmesi için emzirme döneminin bitmiş olması ve bir yıl süre geçmesi beklenir. Meme dikleştirme için süt kanallarının tamamen kapalı hale gelmiş olması gerekmektedir. Aksi halde memede operasyon sonrasında iltihap görülebilir. Meme ameliyatı olan birine ikinci bir operasyon yapılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Sevgiler.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar