Meme Ameliyatı Olan Birine İkinci Operasyon Yapılır mı?

959 görüntülenmeMeme Estetiği
0
1 Yorum

İyi günler hocam ben daha önce göğüs estetiği oldum ama şuan formu bozuldu çok beğenmiyorum. İkinci kez göğüs estetiği olunur mu? bu konuda bilgi verirseniz çok memnun olurum. Teşekkür ederim.

 

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, İkinci operasyon her ameliyatta olabilir. Protez içinde olabilir, dikleştirme için olabilir, küçültme için olabilir. Bütün meme ameliyatlarında belli bir süre sonra bu revizyonlar yapılabilir. Sadece orada amaçlanan neden ikinci bir ameliyata ihtiyaç olduğu. Çok kilo vermiş olabilir ve buna bağlı olarak sarkma olmuş olabilir. Özellikle tüp mide ameliyatlarından sonra zamanı gelmeden yapılan ameliyatlar revizyona en çok ihtiyaç olan ameliyatlardır.Sevgiler.

0

Leyla Hanım selamlar, ben yaklaşık 3 yıl önce meme dikleştirme ameliyatı oldum. Ancak bu süreçte ikiz bebeklerime doğum yaptım. O nedenle göğüslerim yeniden sarktı. Tekrar ameliyat olmak istiyorum ancak merak ettiğim bir nokta var. Acaba meme ameliyatı olan birine ikinci operasyon yapılır mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, evet yapılabilir. Meme dikleştirme ameliyatı aynı hastaya ikinci defa uygulanabilir. Meme dikleştirme ameliyatının tekrarlanmasında herhangi bir sakınca yoktur. Sevgiler.

0

Merhaba Leyla Hocam, yaklaşık 5 yıl önce meme dikleştirme ve meme büyütme operasyonu geçirmiştim. Fakat ameliyattan sonra doğum yaptığım için göğüslerim yeniden sarktı ve emzirme döneminde baya bir süzüldüler. Bu nedenle tekrar ameliyat olmak istiyorum fakat bir sakıncası var mı emin değilim. O nedenle size sormak istedim. Şimdiden teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, doğumdan sonra birçok annede göğüs sarkması ve emzirmeye bağlı olarak göğüslerinin iç kısmının boşalması gibi sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Bunun ne yazık ki önüne geçmez mümkün değil. Bu nedenle hastalarıma eğer yakın zamanda gebe kalma gibi bir düşünceleri varsa meme dikleştirme ameliyatını önermiyorum. Sonrasında sizin yaşadığınız gibi durumlar ortaya çıkabiliyor. Fakat şanslısınız ki tekrardan operasyon geçirmenizin hiçbir sakıncası yok. Gönül rahatlığı ile meme dikleştirme estetiğinizi yaptırabilirsiniz. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, ben 10 yıl kadar önce Ankara’da bir başka doktora meme büyütme ameliyatı oldum. O zamanlar iri göğüsler yaptırmıştım fakat şuan bir tık küçültmek istiyorum. Meme ameliyatı olan birine ikinci operasyon yapılır mı? Yardımcı olabilir misiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, daha önce meme büyütme ameliyatı yaptırmış olmanız bu ameliyatı tekrar olmanıza engel değil. Bazen kişinin zevkleri ve istekleri zaman içerisinde değişiklik gösterebiliyor. Bu noktada bizim bakacağımız şey genel sağlık durumunuz. Eğer bununla ilgili herhangi bir sıkıntınız yoksa tekrar ameliyat olmanızda da bir sakınca olmaz. Buradaki en kritik nokta sizin istek ve beklentileriniz. İstediğiniz ölçüler konusunda ameliyat öncesinde net bir karar vermiş olmanızı öneriyorum. Gerçekten böyle bir değişiklik istiyor musunuz? Her ne kadar ameliyatta bir sakınca olmasa da neticede genel anestezi altında gerçekleştiriliyor. Ayrıca küçültürken sarkma olabilir, bu nedenle küçültmek de gerekebilir. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, bundan 6 yıl önce meme büyütme ameliyatı olmuştum. O zamanlar daha doğal bir görüntü istediğim için göğüslerimin çok fazla büyümesini istemedim. Ancak şimdi daha büyük bir görüntü istiyorum. Meme ameliyatı olan birine ikinci operasyon yapılır mı? Tekrar meme büyütme yaptırabilir miyim? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, meme büyütme ameliyatları vücudu estetik formuna kavuşturmak için yaptığımız ameliyatlardır. Meme büyütme ameliyatlarında silikon ölçüsüne karar verirken hastamızın istek ve beklentilerini çok önemsiyoruz. İlaveten omuz genişliği, hastamızın boy ölçüsü, göğüs kafesinin ölçüleri de bizler için çok önemli. Bu hem sağlık olarak hem de estetik olarak hastamızın operasyon sonunda rahat etmesini sağlıyor. Sorunuza gelince, evet, meme büyütme için ikinci defa operasyon olabilirsiniz. Eğer diğer tüm şartlar da elverişli ise daha büyük ölçüde silikonlar takarak sizi istediğiniz görüntüye ulaştırabiliriz. Benim önerim operasyon olmadan önce net bir şekilde kararlı olmanız. Meme operasyonlarında risk fazla değildir. Ancak genel anestezi altında gerçekleştirilen operasyonlar olduğu için sıklıkla değişiklik önermiyorum. Sevgiler.

0

Merhaba leyla hanım meme büyütme ameliyatı yaptırmak istiyorum ancak bazen ortaya istenmeyen sonuçlar çıkabiliyor, meme estetiği yaptırdıktan sonra oldukça rahatsız edici görüntüler oluştuğuna şahit oldum. Böyle durumlarda meme ameliyatı olan birine ikinci operasyon yapılmasında herhangi bir sakınca var mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, meme estetiği yaptıran birinin ikinci meme ameliyatı yaptırmasında herhangi bir sakınca yoktur. Eğer kişi meme ameliyatı yaptırdıktan sonra elde ettiği görüntüyü beğenmezse tekrar meme estetiği ameliyatı yaptırabilir, bu konuda tıbbı açıdan bir sorun yok. Ancak böyle sorunlarla karşılaşmamak için alanında uzman bir hekim seçmeniz gerekir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı