Meme Estetiği Sonrası Tekrar Sarkma Olur mu?

blank
1 Cevap

Merhaba Leyla Hanım ben 32 yaşındayım meme protezi taktırmak istiyorum protez takıldıktan sonra sarkma olmadığını duydum bu konuda aydınlatırsanız çok sevinirim. İyi çalışmalar diliyorum.

 

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba , meme ameliyatından sonra protez takılması kaynaklı memede bir miktar dikleşme söz konusudur. Fakat seneler sonra oluşacak deformasyonlar silikon protez olan göğüslerde de meydana gelecektir. Yer çekimi etkisi ve ilerleyen yaş faktörü nedeniyle göğüste oluşan sarma için dikleştirme ameliyatına ihtiyaç duyulabilir. Fakat silikon protez yerleştirmiş olduğumuz hastalar genellikle dikleştirmeye ihtiyaç duymamaktadır. Sağlıkla Kalın.

blank

Merhaba Leyla Hocam, kilo aldığım için memelerimde büyüme oldu büyüyünce de iyice sarktılar, bu benim için sanki bir kısır döngü. Meme dikleştirme estetiği olsam memelerim tekrar sarkar mı?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ocak 15, 2021

Merhaba, meme dikleştirme operasyonu sonrasında memeler tekrar sarkabilir. Sizin de belirttiğiniz gibi fazla kilo alımı, emzirme, hamilelik gibi süreçler memelerin sarkmasına neden olur. Eğer ileriye dönük planlarınızda hamilelik varsa, hamilelik ve emzirme süreçlerinden sonra bu operasyonun yapılması daha etkili sonuçlar vermektedir. Özellikle kilo almamaya dikkat etmek gerekir. Kilo hücrelerdeki yağın hacimsel olarak büyümesidir. Kilo alındığı zaman cildimiz esner ve aşağıya doğru eğilim gösterir. Emzirme ve hamilelik sürecinde de memeler büyür ve normal boyutundan iki ya da üç katına çıkabilir. Yine doğum ve emzirmeden sonra memelerde sarkma görülür. Meme estetiğinden sonra hamilelik , kilo alımı ve bunun gibi süreçler memelerin sarkmasına neden olur. Meme estetiği. Operasyonundan sonra memelerinizin güzelliğine dikkat etmek sizin elinizdedir. Mutlu günler.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar