Meme Estetiğinde Göğüslerde Hissizlik Oluşur mu?

blank
1 Cevap

Hocam merhaba ben 25 yaşındayım göğüslerim normalden çok küçük kilo da vermemle birlikte iyice küçüldüler. Bu nedenle silikon taktırmak istiyorum fakat hocam birkaç yerde okuduğumda göğüslerde his kaybı olduğunu yazıyordu. Bu konuda aydınlatır mısınız lütfen. Cevap için şimdiden teşekkürler.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, anatomik olarak meme ucuna giden sinirlerin nereden geçtiği bellidir. Ameliyat esnasında bu sinirlere herhangi bir zarar verilmediğinden meme ucu his kaybı söz konusu olmaz.Uzman bir hekim ve uygun koşullarda ameliyat yapıldığında böyle bir sorun ile karşılaşmak olası değildir.Sağlıkla kalın.

blank

Leyla Hocam iyi çalışmalar, ben göğüslerime silikon protez taktırmak istiyorum ama yaptırdığım meme estetiğinden sonra memelerimde herhangi bir hissizlik olur mu? Çünkü ben internette böyle şeyler okudum, eğer öyleyse silikondan vazgeçebilirim. Teşekkürler.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Kasım 9, 2020

Merhaba, meme büyütme operasyonlarında silikon protezi genel olarak meme altından koymayı tercih ediyorum. Meme altından yapılan kesilerde memede herhangi bir his kaybı meydana gelmemektedir. Meme başından yapılan kesi işlemlerinde meme başı hissizliği görülebilmektedir. Ancak silikon protezin meme altından koyulması durumunda meme başına herhangi bir işlem yapılmadığı için his kaybı da olmamaktadır. Memeye yerleştirilen protezler süt bezleri korunarak yapıldığı takdirde emzirme sürecini de etkilememektedir. Meme büyütme ameliyatlarından ziyade meme küçültme ve dikleştirme operasyonlarında meme başı areola çevresinden kesi yapıldığı ve bu bölgeden sinirler geçtiği için his kaybı meydana gelebilmektedir. Yine lifting operasyonunda doku derinden kesilirse sinirlerin geçtiği bölümlerde kesildiği için hissizlik kesin hale gelebiliyor. Muayene sırasında doktor ile hasta bu durumu konuşmalı, doktor olabilecek ihtimalleri hastasına anlatmalıdır.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas 1 Cevap

İyi akşamlar Leyla hanım, benim göğüslerim çok büyük buda beni çok rahatsız ediyor. Meme küçültme ameliyatı olmak istiyorum. Meme küçültme ameliyatından sonra,meme başındaki hassasiyet gider mi? ve tekrar emzirebilir miyim? bu konuda yardım edin lütfen?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, Meme başı hassasiyeti özellikle çok büyük memelerin küçültülmesi sonrasında belli bir süre ortadan kalkabiliyor. Ama bu genelde geçici oluyor. Daha sonra tekrardan kazanılabilir. Ameliyattan sonra 6-12 ay gibi bir süre geçmesi gerekiyor. Meme bezinde bir miktar alındığı için süt verme kapasitesi bir miktar azalmış oluyor. Ameliyattan sonra hiç veremeyebilirsiniz. Bunu da göze almanız gerekmektedir. Silikonları ben genelde meme altından yapıyorum. Bu durumda süt kanallarının hiçbirine zarar vermemiş oluyoruz. O yüzden buradan yapılan girişimlerin daha doğru olduğunu düşünüyorum. Ağrılar daha çok 3-5 gün arasında devam ediyor. Hastalarımızın ameliyat sonrasında 1 ay kadar sporcu sütyeni dediğimiz sütyenlerden giymesi gerekiyor.Sevgiler.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas 1 Cevap

İyi günler hocam,Benim bir arkadaşım meme küçültme ameliyatı oldu. Daha sonrasında meme ucunda his kaybı oluşmuş. Benimde göğüslerim büyük küçültmek istiyorum ama his kaybı olması beni korkuttu. Bu konuda bilgi verir misiniz? Meme küçültmede mutlaka his kaybı oluşur mu?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, Meme küçültme sonrası meme büyütme operasyonuna göre his kaybetme olasılığı daha fazla tabi. Bunun nedeni de meme başında sinirler her iki yandan geliyor. Dolayısı ile meme başının kesildiği ve yükseltildiği lifting ameliyatlarında eğer derin doku da kesilmişse ona giden sinirler kesilmiş olduğu için mutlak hissizlik olabiliyor. Eğer çok derin bir yükseltme değilse o zaman geri gelen bir harabiyet oluyor diyebilirim. B 12 vitamini sinirlerin onarımına iyi gelir. İyileşme süreci normal doku iyileşme sürecinden biraz daha yavaş. O yüzden bunu arttırıcı şeyler kullanılmasında fayda var. Çok büyük memelerin küçültülmesi gerekiyorsa o zaman geri dönüşümsüz bir his kaybı olabiliyor.Sevgiler.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar