Meme Estetiğinde Göğüslerde Hissizlik Oluşur mu?

2.14K görüntülenmeMeme Estetiği
0
1 Yorum

Hocam merhaba ben 25 yaşındayım göğüslerim normalden çok küçük kilo da vermemle birlikte iyice küçüldüler. Bu nedenle silikon taktırmak istiyorum fakat hocam birkaç yerde okuduğumda göğüslerde his kaybı olduğunu yazıyordu. Bu konuda aydınlatır mısınız lütfen. Cevap için şimdiden teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, anatomik olarak meme ucuna giden sinirlerin nereden geçtiği bellidir. Ameliyat esnasında bu sinirlere herhangi bir zarar verilmediğinden meme ucu his kaybı söz konusu olmaz.Uzman bir hekim ve uygun koşullarda ameliyat yapıldığında böyle bir sorun ile karşılaşmak olası değildir.Sağlıkla kalın.

0

Merhaba doktor hanım, meme büyütme ameliyatı olmayı düşünüyorum ancak internette dolanan bazı bilgiler kafamı karıştırdı. Acaba meme estetiğinde göğüslerde hissizlik oluşur mu? Kolay gelsin.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, meme estetiğinde göğüslerde his kaybı meydana gelebilmektedir. Ancak bu oldukça nadir karşılaşılan bir durumdur. Her operasyon sonrası göğüslerde his kaybı oluşmaz. Eğer kesi meme başı çevresinden açılıyorsa bu bölgede çok fazla sinir bulunduğu için his kaybı meydana gelebilir. Bu sebeple meme büyütme estetiği olacaksanız mutlaka alanında uzman bir doktor tarafından bu işlemin yapılmasını sağlamalısınız. Ayrıca operasyon öncesi endişe ve beklentilerinizi doktorunuza eksiksiz aktarmalısınız.

0

Doktor hanım selamlar, benim soru meme büyütme estetiği ile ilgili. Meme büyütme ameliyatı yaptırmak istiyorum ancak operasyon sonrası memelerde hissizlik oluşabileceğine dair duyumlar aldım. Acaba bu doğru mu? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, meme büyütme estetiği ameliyatı sonrası memelerde hissizlik durumunun meydana gelmesi daha önce karşılaşılan bir durumdur ancak nadir meydana gelir. Operasyon sonrası memede hissizlik oluşursa bu durum sinirlere müdahale edildiğini ifade etmektedir. Meme ucu sinirlerin oldukça yoğun bulunduğu bir bölgedir. Meme büyütme ameliyatında kesiler meme ucuna açılmışsa sonrasında hissizlik kaybı oluşabilir. Bu nedenle mutlaka alanında uzman tecrübeli bir cerrah tarafından bu ameliyat yürütülmelidir. Sevgiler.

0

Leyla Hocam iyi günler, meme büyütme ameliyatı olmak istiyorum. Ancak bazı yerlerde bazı bilgiler okudum. Size danışmak istedim. Meme estetiğinde göğüslerde hissizlik oluşur mu? Yardımcı olursanız sevinirim. Sağ olun.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, meme büyütme operasyonlarından sonra çok sayıda hastamın herhangi bir his kaybı yaşamadığını gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Çünkü ben yaptığım ameliyatlarda genellikle meme altından attığım bir kesi aracılığıyla protezi yerleştiriyorum. His kaybı yaşanan durumlar çoğunlukla kesilerin meme başı etrafından yapıldığı operasyonlar neticesinde görülüyor. Meme başı ile temas olmazsa his kaybı da yaşanmayacaktır. Muayene olmak için gelirseniz hem bir analiz yaparız hem de aklınızdaki sorularınızı daha detaylı konuşabiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla Hanım, 25 yaşındayım. Göğüslerim vücuduma oranla çok küçük. Hep destekli iç çamaşırı kullanıyorum ve zaman zaman ağrı yapıyor. Meme büyütme ameliyatı olmak istiyorum ama merak ettiğim bir konu var. Meme estetiğinde göğüslerde hissizlik oluşur mu? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, meme büyütme ameliyatları sonrasında çoğu hastamda his kaybı olmuyor. Çünkü ameliyatı meme altından kesi atarak yapmayı tercih ediyorum. Meme başından yapılan kesilerde bazı hastalarda his kaybı görülebilir. Ancak meme altı kesilerde meme başıyla bir temas olmayacağından his kaybı da görülmez. Meme dikleştirme ve meme küçültme ameliyatlarında operasyon meme başından atılan kesilerle gerçekleşeceği için geçici his kayıpları yaşanabilir. Ancak siz meme büyütme istediğinizden silikon meme altından kesilerek yerleştirilir, hissizlik yaşamazsınız.

0

Merhaba leyla hanım, memelerim küçük ve biraz sarkık olduğu için meme estetiği yaptırmak istiyorum ama bir arkadaşım memelerde hissizlik oluştuğunu yaptırmamam gerektiğini söyledi. Gerçekten böyle bir şey var mı, meme estetiği sonrasında göğüslerde hissizlik oluşabilir mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, meme estetiği sonrasında memelerde hissizlik oluşma riski vardır ancak bu her meme ameliyatı olanın göğüsleri hissizleşir demek değil. Meme estetiği sonrasında bir kişinin göğsünde hissizlik oluşabilmesi için memede bulunan sinirlere zarar gelmesi gerekir. Eğer meme büyütme ameliyatınızı alanında uzman bir plastik cerraha yaptırırsanız göğüslerinizde hissizlik oluşması sorunu büyük oranda ortadan kalkar. Çünkü iyi bir plastik cerrah göğüslerde bulunan sinirlerin nereden geçtiğini bilir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı