Dolgu Uygulamaları

Yanak Dolgusu

yanak dolgusu

yanak dolgusu Yüz estetiğini tamamlayan en önemli adımlarından ve en çok talep alan uygulamalarından biri de yanak dolgusudur. Son zamanlarda popüler olan Hollywood tarzı yüz estetiği etkisi, Türkiye’de de kadınlar tarafından oldukça tercih edilen bir görünüm haline geldi. Elmacık kemiklerinin daha belirgin, yanakların daha dolgun olması yüze genç bir ifade kazandırıyor.

Siz de yaş almakla birlikte yüzünüzün hacim kaybettiğini düşünüyorsanız Hyaluronik asit yanak dolgusu ile yüz hatlarınızı yeniden şekillendirebilirsiniz. 25’li yaşlar itibari ile cilt altı dokusu hacim kaybetmeye başlar. Kolajen üretiminin yavaşlaması ile birlikte yüzünüzdeki gençlik ifadesi kaybolabilir. Eski fotoğraflarınızdaki gibi hacimli ve belirgin yanaklara sahip olmak için yanaklara dolgu dokunuşu sizin için en güzel sonucu sağlayacaktır.

Yanak Dolgusunun Etkileri Nelerdir?

Yanak dolgusunun en önemli etkisi, yüzdeki zayıf estetik görünümünü doldurmak ve hastanın yüzüne belirgin bir elmacık kemiği görünümü yaratmaktır. Yanaklara dolgu yapıldıktan sonra kişilerin yüz hatları daha belirgin ve genç görünür. Hyaluronik asit yanak dolgusu ile yanaklar geriye doğru dengelenir.

Yanaklara dolgu sayesinde yanak hafif bir şekilde yukarı kaldırılır ve daha yuvarlak görünmesi amaçlanır. Yanak dolgusundan sonra yüzün geneli daha kalkık görünür ve lifting etkisi ortaya çıkar. Dolgunun bir diğer etkisi ise alın ve çene çıkıntıları arasındaki fark eşitlemektir. Böylece yüz, altın orana kavuşur. Yanak kontürünün ortaya çıkmasını ve yanak üzerindeki kırışıkların daha az belirgin olmasını isteyen kişilerin tercihi yanak dolgusundan yana oluyor.

Yanak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Yanak dolgusu Hyaluronik asit dolgusu ile yapılır. Dolgu uygulamasından önce yüze anestezik krem sürülerek hasta işleme hazırlanır. Sonrasında yüzün ihtiyacı olan bölgelerine dolgu enjeksiyonu yapılır. Yanak dolgusu işlemi 15 dakika içinde tamamlanır. İyileşme sürecine gerek olmayan bu estetik dokunuşu isterseniz öğle aranızda veya iş çıkışı yaptırabilirsiniz.

Yanak dolgusundan sonra yüzünüzde hafif bir kızarıklık ve minimal şişlik olması normaldir. Dolgudan sonraki 3.günden itibaren yanaklarınız daha doğal görünmeye başlayacaktır. Yanak dolgusu yaptırdıktan bir hafta sonra yanaklarınıza doğal bir dolgunluk geldiği, göz çevresindeki oyukluğun azaldığını, burun şeklinizin daha belirgin olduğunu yüzünüzün daha simetrik estetik ve fresh hale geldiğini göreceksiniz.

Yanak Dolgusu Kalıcı Mıdır?

Yanak dolgusu kalıcı değildir. Yanak dolgusunun vücutta ne kadar kaldığı, kullanılan Hyaluronik asit dolgusunun kalitesine ve hastanın kaç ml dolgu yapıldığına bağlıdır. Quartz Poliklinikte kullanılan yüz dolguları 1 sene ila 1,5 sene arasında kalıcılık gösteriyor. Eğer ilk dolgu uygulaması ise 6 ay sonra yeniletmenizi öneririz. 2. Yanak dolgusundan itibaren, dolgunun yüzünüzde daha uzun süre kalıcı olduğunu göreceksiniz.

Yanak Dolgusu Fiyatları

Yanak dolgusu fiyatları, uygulanacak dolgu miktarına göre değişiklik gösterebilir. Yanak ve elmacık kemiği dolgusu fiyatları ve yanak dolgusu Nişantaşı bölgesinden bilgi almak isterseniz  0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir