İyi günler hocam ben 20 yaşıma yeni girdim. Hocam alnımdaki çizgilenme beni çok rahatsız ediyor, çok fazla mimik kullanıyorum ileride daha derin çizgiler olmasından korkuyorum. 20 li yaşlarda botox yaptırabilir miyim? Teşekkürler.

Botoks uygulaması uzman hekimlere yaptırıldığında tamamen doğal ve mimiklerle uyumlu bir sonuç ortaya çıkarır. Bu nedenle 20’li yaşlarınızda beliren kırışıklar için bebek botoksu yaptırabilirsiniz. Minimal bir uygulama ile elde edilen bebek botoksu cildinizin doğal görüntüsünü bozmadan sizlere bebeksi bir cilt dokusu yaratır.

Göz kenarlarındaki kırışıkları azaltır, alında oluşan çizgilenmeyi yok eder. Özellikle kuru ciltlerin göz kenarlarında ve dudak çizgilerinde erken yaşlarda kırışıklar ortaya çıkabiliyor. Bu çizgiler derinleşmeden botoks yaptırmaya başlayabilirsiniz. 20’li yaşlar botoks için erken değildir, sadece doğru hekimlere yaptırmanız önerilir. Sevgiler.

20 yaşında birinin botoks yaptırması uygun mudur sizce? Botoksa başlama yaşı nedir?

Merhaba, botoks uygulaması 18 yaşını doldurmuş herkese yapılmaktadır. Aşırı mimik kullanan kişilerde genç de olsalar çizgiler erken yaşta oluşmaktadır. 20’li yaştakilere hem yeni yeni başlayan kırışıklıkları gidermek hem de gelecekte oluşacak kırışıklıkları önlemek amaçlı botoks yapılmaktadır. Gençlere yapılan botoks orta ve üstü yaşlarda kişinin cildinde çok daha az kırışıklık oluşmasını sağlamaktadır. Botoks uygulamasını sürekli yenileyerek yaşlılık etkilerine meydan okumanız ve hep genç bir cilde sahip olmanız mümkündür.

Doktor Hanım merhaba, Botox 20’li yaşlarda yapılır mı? 22 yaşımdayım ve alnımdaki kırışmalardan çok rahatsızım.

Merhaba, çok erken yaşlarda ağır bir uygulama önermiyorum ancak kırışıklıklarda fazla yoğunluk varsa oyuncu botoksunu önerebilirim. Bu uygulamada mimikler çok etkilenmez ve cildin doğal dokusunda da bir deformasyon oluşmaz. Müsait olduğunuzda muayene için gelirseniz bir bakalım mevcut durumunuza ve tedavinizi de bu doğrultuda planlayalım. Sevgiler…

Selamlar hocam, henüz 23 yaşında olmama rağmen yüzümde kırışıklıklar var. Özellikle alın çizgilerim mimik yaptığım zamanlar çok ön plana çıkıyor. Bu nedenle botox yaptırmak istiyorum ancak 20’li yaşlara botox yapılır mı bilgim yok. Rica etsem beni bilgilendirir misiniz? Teşekkürler.

Merhabalar, 23 yaş botox için erken bir yaş değil. 20’li yaşlarında olan birçok hastam botox yaptırma sebebiyle kapımı çalıyor. Eğer kırışıklıklarınız varsa ve bu durum sizi hoşnut etmiyorsa bebek botoxu yaptırabilirsiniz. Baby botoxu, sizin gibi genç yaşta olan hastalarımız için uyguladığımız bir yöntem. Sanatçı botoxu uygulamasında normal botoxa kıyasla daha minimal dokunuşlar gerçekleştiriyoruz. Bu sayede yüzünüzde estetik ve doğal bir görüntü yakalıyoruz.

Leyla Hocam merhaba, benim göz kenarlarımda kırışıklık var ve rahatsız oluyorum. 26 yaşındayım. Botox 20’li yaşlarda yapılır mı? Önerir misiniz?

Merhaba, bu yaşlarda benim önerim oyuncu botoksu. Minimal olarak yaptığımız bu uygulama ile hem cildinizin doğal dokusunda bozulma olmaz hem de mimiklerle uyumlu sonuçlar alırsınız. Uygun bir zamanda merkezimize gelebilirseniz kırışıklıklarınızı bir yakından göreyim ve bu aşamada botoks ne oranda gerekli daha kesin bir şekilde konuşalım. Sağlıklı günler dilerim.

Merhaba Leyla Hanım, 26 yaşındayım. Kaz ayaklarım ve alın çizgilerim çok belirgin. Botox yaptırmayı düşünüyorum ancak 20’li yaşlarda botox yapılır mı? Henüz erken mi? Ne tavsiye edersiniz? Teşekkürler.

Merhaba, 20’li yaşlar botox için erken değildir. Aksine ne kadar erken başlanır ise yaşlanma nedeniyle ortaya çıkan kırışıklıkları ortadan kaldırmada çok daha etkili olur. 20’li yaşlarda olan hastalarımız için genellikle bebek botoxu yapıyoruz. Böylelikle daha ince ve minimal dokunuşlar ile daha doğal ve estetik sonuçlar elde edebiliyoruz. Eğer düşünüyorsanız yaptırmanızda bir sakınca yok. Sevgiler.

Leyla Hanım merhaba, ben 24 yaşındayım. Kaşlarım daha kalkık olsun istiyorum. Botox yaptırabilir miyim? Botox 20’li yaşlarda yapılır mı? Teşekkürler.

Merhaba, 20’li yaşlar için benim önerim minimal bir uygulama ile edilen bebek botoksudur. Cildinizin doğal dokusunu bozmaz ve mimiklerle uyumlu sonuçlar verir. Kaşları kaldırmak için hafif dokunuşlar elbette yapılabilir. Ancak konusunda son derece uzman bir hekim tarafından yapılmalıdır. İstediğiniz görüntüye gençliğinizin de büyüsü bozulmadan ancak bu şekilde ulaşabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

Merhaba Leyla hanım, 25 yaşındayım göz çevremde ve alnımda ince çizgiler oluşmaya başladığı için botox yaptırmak istiyorum ama annem yaşımın çok genç olduğunu söylüyor. Botox 20’li yaşlarda yapılır mı yoksa biraz beklemeli miyim?

Merhaba, genetik sebeplerden dolayı erken yaşlarda mimik kullanımının yoğun olduğu alanlarda ince çizgiler oluşmaya başlayabilir. Eğer bu ince çizgilerin derinleşmesini istemiyorsanız botox yaptırmaya başlamalısınız. Botox kırışıklık oluşumunu önlemek için yapılan estetik bir uygulamadır, kırışıklıklarınız çok fazla derinleşirse botox kırışıklıkların giderilmesinde etkili olamayabilir. Yani eğer ihtiyaç duyulursa 20’li yaşlarda botox yapılması uygundur.

Leyla hanım merhaba, üniversite öğrencisiyim botox yaptırmak istiyorum ama botoxa başlamak için çok erken bir yaş mı emin olamıyorum, Botox 20’li yaşlarda yapılır mı? Erken yaşta botox yaptırmak yanlış mıdır?

Merhaba, öncelikle şunu belirtmek istiyorum, botox kırışıklıkların tedavisinde kullanılmaktadır ancak asıl amacı kırışıkları yok etmek değil kırışıklıkların oluşumunu engellemektir. Bu nedenle kırışıklıklar oluştuktan sonra değil, kırışıklıklar oluşmadan önce botox yaptırmak çok dahi iyi sonuç verir.

Yani 20’li yaşlarda botox yaptırmak yanlış değil , gerekli ise doğru bir yaklaşım olabilir. Erken müdahalede bulunarak kırışıklık oluşumunun önüne geçmiş olursunuz. Ancak bu yaşlarda baby botox adını verdiğimiz botox yöntemi daha uygundur çünkü baby botox ile daha doğal sonuçlar elde etmek için çok daha düşük dozlar kullanılmaktadır.

Leyla hanım selamlar ben 2 ay sonra 20 yaşında olucam. Alın bölgemde çok kırışma var botoks yaptırmak istiyorum ama annem ısrarla 20 yaş erken diyor. Ama ben bu kırışıklıkları hiç sevmiyorum. Botox 20 yaşında yapılır mı?

Merhaba, botoks uygulaması genel de aşırı kuru bir yüz, mimik kullanımı ya da genetik yapı nedeniyle yüzde kırışıklık oluştuysa yüzün doğal yapısını bozmadan Baby botoks adı verilen uygulama ile 20’li yaşlarda da uygulanır. Kuru ciltlerde kırışıklık daha çok görülür özellikle de göz kenarlarında kaz ayakları ve dudak çizgileri oldukça sık rastlanan kırışıklık tipleridir. Yüzdeki mimikleri yok etmeden az miktarda uygulama yapılarak yüzde oluşan kırışıklıklar yok edilir ve cilt yenilenir. Sevgiler,

Merhabalar. 22 yaşımdayım. Botox yaptırmak istiyorum ama çok gençsin diyorlar. Botox 20’li yaşlarda yapılır mı?

Merhabalar. Botoks günümüzde hem estetik alanda, hem de sağlık alanında birçok sorunu çözmekte bizlere yardımcı olur. Hem uygun görülen tedavilerde, örneğin migren ve terleme tedavilerinde, hem de koruyucu bir önlem olarak kullanılır. İhtiyaç durumunda 20’li yaşlardaki genç kadınlar için de uygundur ve koruyucu önlem olarak rahatlıkla uygulanabilir.