Botox 20’li yaşlarda Yapılır mı?

1.09K görüntülenmeBotox®
0
1 Yorum

İyi günler hocam ben 20 yaşıma yeni girdim. Hocam alnımdaki çizgilenme beni çok rahatsız ediyor, çok fazla mimik kullanıyorum ileride daha derin çizgiler olmasından korkuyorum. 20 li yaşlarda botox yaptırabilir miyim? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Botoks uygulaması uzman hekimlere yaptırıldığında tamamen doğal ve mimiklerle uyumlu bir sonuç ortaya çıkarır. Bu nedenle 20’li yaşlarınızda beliren kırışıklar için bebek botoksu yaptırabilirsiniz. Minimal bir uygulama ile elde edilen bebek botoksu cildinizin doğal görüntüsünü bozmadan sizlere bebeksi bir cilt dokusu yaratır. Göz kenarlarındaki kırışıkları azaltır, alında oluşan çizgilenmeyi yok eder. Özellikle kuru ciltlerin göz kenarlarında ve dudak çizgilerinde erken yaşlarda kırışıklar ortaya çıkabiliyor. Bu çizgiler derinleşmeden botoks yaptırmaya başlayabilirsiniz. 20’li yaşlar botoks için erken değildir, sadece doğru hekimlere yaptırmanız önerilir. Sevgiler.

0

Selamlar hocam, henüz 23 yaşında olmama rağmen yüzümde kırışıklıklar var. Özellikle alın çizgilerim mimik yaptığım zamanlar çok ön plana çıkıyor. Bu nedenle botox yaptırmak istiyorum ancak 20’li yaşlara botox yapılır mı bilgim yok. Rica etsem beni bilgilendirir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, 23 yaş botox için erken bir yaş değil. 20’li yaşlarında olan birçok hastam botox yaptırma sebebiyle kapımı çalıyor. Eğer kırışıklıklarınız varsa ve bu durum sizi hoşnut etmiyorsa bebek botoxu yaptırabilirsiniz. Baby botoxu, sizin gibi genç yaşta olan hastalarımız için uyguladığımız bir yöntem. Sanatçı botoxu uygulamasında normal botoxa kıyasla daha minimal dokunuşlar gerçekleştiriyoruz. Bu sayede yüzünüzde estetik ve doğal bir görüntü yakalıyoruz.

0

Leyla Hocam merhaba, benim göz kenarlarımda kırışıklık var ve rahatsız oluyorum. 26 yaşındayım. Botox 20’li yaşlarda yapılır mı? Önerir misiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, bu yaşlarda benim önerim oyuncu botoksu. Minimal olarak yaptığımız bu uygulama ile hem cildinizin doğal dokusunda bozulma olmaz hem de mimiklerle uyumlu sonuçlar alırsınız. Uygun bir zamanda merkezimize gelebilirseniz kırışıklıklarınızı bir yakından göreyim ve bu aşamada botoks ne oranda gerekli daha kesin bir şekilde konuşalım. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla Hanım, 26 yaşındayım. Kaz ayaklarım ve alın çizgilerim çok belirgin. Botox yaptırmayı düşünüyorum ancak 20’li yaşlarda botox yapılır mı? Henüz erken mi? Ne tavsiye edersiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, 20’li yaşlar botox için erken değildir. Aksine ne kadar erken başlanır ise yaşlanma nedeniyle ortaya çıkan kırışıklıkları ortadan kaldırmada çok daha etkili olur. 20’li yaşlarda olan hastalarımız için genellikle bebek botoxu yapıyoruz. Böylelikle daha ince ve minimal dokunuşlar ile daha doğal ve estetik sonuçlar elde edebiliyoruz. Eğer düşünüyorsanız yaptırmanızda bir sakınca yok. Sevgiler.

0

Leyla Hanım merhaba, ben 24 yaşındayım. Kaşlarım daha kalkık olsun istiyorum. Botox yaptırabilir miyim? Botox 20’li yaşlarda yapılır mı? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, 20’li yaşlar için benim önerim minimal bir uygulama ile edilen bebek botoksudur. Cildinizin doğal dokusunu bozmaz ve mimiklerle uyumlu sonuçlar verir. Kaşları kaldırmak için hafif dokunuşlar elbette yapılabilir. Ancak konusunda son derece uzman bir hekim tarafından yapılmalıdır. İstediğiniz görüntüye gençliğinizin de büyüsü bozulmadan ancak bu şekilde ulaşabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hanım, 25 yaşındayım göz çevremde ve alnımda ince çizgiler oluşmaya başladığı için botox yaptırmak istiyorum ama annem yaşımın çok genç olduğunu söylüyor. Botox 20’li yaşlarda yapılır mı yoksa biraz beklemeli miyim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, genetik sebeplerden dolayı erken yaşlarda mimik kullanımının yoğun olduğu alanlarda ince çizgiler oluşmaya başlayabilir. Eğer bu ince çizgilerin derinleşmesini istemiyorsanız botox yaptırmaya başlamalısınız. Botox kırışıklık oluşumunu önlemek için yapılan estetik bir uygulamadır, kırışıklıklarınız çok fazla derinleşirse botox kırışıklıkların giderilmesinde etkili olamayabilir. Yani eğer ihtiyaç duyulursa 20’li yaşlarda botox yapılması uygundur.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı