Karın Estetiği

Karın Germe Ameliyatı

karın germe

Karın Germe Ameliyatı (Abdominoplasti), orta ve alt karın bölgesindeki yağ dokusunun ve fazla derinin alınmasını kapsayan estetik cerrahi bir işlemdir. Karın germe ameliyatında, karın duvarı kaslarının sıkılığı ve gerginliği sağlanarak, fazla deri ve yağlar alınarak, hastaya dümdüz bir karın görünümü yaratılır.

Karın germe ameliyatı genellikle hamilelik, aşırı kilo alıp verme sonucunda, karın derisinde sarkma ve kaslarında deformasyon oluşan kişilere uygundur.

Karın Germe Ameliyatı ile Sarkmaya Son!

Doğum sonrası veya kilo alıp vermeye bağlı olarak oluşan sarkmayı karın germe estetiği ile yok etmek mümkün!

Aşırı kilo kaybının negatif yan etkilerinden en gözle görünür olanı karın bölgesindeki derinin gevşemesi, bollaşması ve dolayısıyla sarkmasıdır. Çoğu zaman da özellikle birkaç doğum yapmış anneler için karın sarkması sinir bozucu olabiliyor. Hassas bir dönemden geçen anneler karın germe ameliyatı ile daha fit ve daha sıkı bir karın görünümüne sahip olmak için sabırsızlanıyorlar.

Bollaşan karın derisini yeniden sıkılaştırmak, deforme olan kasları onarmak için karın germe ameliyatı yaptırabilirsiniz. Karın germe estetiği herkesin istediği hayalini kurduğu vücuda sahip olmasını amaçlıyor.

Karın Germe Ameliyatına Uygun Muyum?
Karın germe ameliyatına karar vermeden önce karın bölgesindeki kas ayrılması ve sarkmanın derecesini belirlemek önemlidir. Özellikle ilk muayene de otururken ve ayakta karın derisinin sarkması ve elle muayene ile karın kaslarının ayrılıp ayrılmadığı kontrol edilmelidir.

Sarkmanın göbek deliğinin üstünde ve altında olmasına, ayrıca karın kas ayrılmasının derecesine göre tam veya mini karın germe yapılması yönünde karar verilir. Eğer göbekte fıtık mevcut Karın germe ameliyatı sarkmanın derece sine göre iki farklı şekilde yapılabilir.

Tam Karın Germe Ameliyatı Nedir?

Tam karın germe ameliyatı 3 problemin düzeltilmesini hedef alır:

 • Gevşeyen cilt görünümü
 • Karın bölgesindeki ayrılan ve yırtılan kaslar
 • Sarkan deri

Tam karın germe ameliyatı ile;

 • Sarkan karın derisi kesilerek vücuttan atılır,
 • Karın derisi gerilerek daha düz bir karına sahip olmanız sağlanır,
 • Göbek deliği yeniden konumlandırılır,
 • Ayrılan Rektus abdominis kaslarının sıkılaştırılır

ise, karın germe ile fıtık ameliyatı bir arada yapılabilir.

Diastasis Rekti veya Abdominal Ayrılma Nedir?

Yeni doğum yapan annelerin %60’ında kas ayrılması yani diastezis recti problemi görülür. Diastasis Rekti yani karındaki baklava kaslarının ortadan ayrılması durumu doğum yapan kadınlar arasında yaygındır. Uterus büyüyen bebeğe uyum sağlamak amacıyla karın kaslarını germektedir. Tekli, ikiz ya da çoğul gebeliklerde karın içindeki basınç artar. Bu bebeğin büyük olması ile de gerçekleşir.

Kaslar olması gereken normal yapısını kaybederek aşırı derecede esneyerek orta hattan ayrılır. Hamilelik döneminin sonuna gelindiğinde kadınların karnında 9 cm ila 35 cm arasında genişleme olduğu görülür. Karın bölgesindeki bu büyüme abdominal kasların ayrılmasına veya kas rectusunun yırtılmasına yol açar. Abdominal kaslarda görülen bu deformasyon için cerrahi müdahale ile birleştirilmesi gereklidir.

Karnın düzleşmesi için yapılan ağır kaldırma egzersizleri ya da çömelme hareketleri Diastasis Rekti problemine neden olan bir başka sebeptir. Bu durum kadınlarda idrar kaçırma, göbekte sarkma ve karında mide bölgesinden başlayan şişkinliğe sebep olur. Diastasis Rekti problemi kadınlarda ağırlık merkezi değiştiğinden sırtta ve pelviste ağrıya yol açar, fıtık gelişmesine zemin hazırlar ve fıtık oluşumuna yol açar.

Tam karın germe ameliyatı ile karın bölgesindeki bu kaslar orta hatta getirilir, parantez açıklığına sahip deformasyon birleştirilerek tedavi edilir ve karın kasları sağlam bir şekilde dikilerek eski görünümüne kavuşması sağlanır.

İleri zamanlarda oluşması muhtemel fıtıklar ve daha büyük karın deformiteleri de bu şekilde önlenmiş olur. Karın germe ameliyatı sonrası hastanın karnı düz, gergin ve estetik bir görünüme sahip olur.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

karın germe ameliyatı

Karın germe ameliyatı hastanede gerçekleştirilmesi gereken bir ameliyattır. Tam ve mini karın germe ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Karın germe ameliyatında hangi operasyonun uygun olduğu ve size yapılacak işlemin ayrıntıları, doktorunuz ile görüşmeniz sonucunda belirlenir.

Karın germe ameliyatı sarkan alanın büyüklüğüne ve karın germe ile liposakşın birlikte yapılmasına bağlı olarak 4-6 saat sürmektedir. Sıklıkla iç çamaşırı altında gizlenebilen ve göbeğin 8-10 cm altında kalan bir kesi hattı yapılır. Göbek deliği üzerindeki alana kadar karın derisi kaldırılır.

Karın kasları görünür hale getirildikten sonra, kasların arasındaki açıklık onarılır. Sonra karın derisi istenen görünümü elde edilene kadar gerilir. Gerilme istenen şekle ulaştığında karın derisi ve deri altı dokusunun fazlalığı kesilerek çıkarılır.

Dikişler pubis bölgesi üstü sezaryen izinin olduğu yerde birleştirilerek kapatılır. Bu arada göbek deliği yeri yeniden konumlandırılarak, göbek deliği bu alana taşınır. Eğer gerekirse göbek deliği yeniden tasarlanır. Fazla yağlanma ve bölgesel yağ alanları var ise karın germe ile liposakşın birleştirilebilir.

Liposuction ile fazla bölgesel yağlar dışarı çekilir. Göbek bölgesinde, göbek deliği transferi için ikinci bir kesi yapılır. Göbek deliği bölgesi de yeniden dikilerek yerleştirilir. Gerekli bölgelere diren denilen içerde biriken sıvı ve kan birikintilerini dışarı taşıyan kanüller konur. Karın germe ameliyatından hemen sonra hastaya uygun özel korse giydirilir.

karın germe

Tam Karın Germe Ameliyatı Kimlere Uygundur?

Büyük miktarda kilo kaybı olan veya doğum sonrası özellikle çoğul ya da büyük gebelik yaşayan kişilerde, karın derisinde gevşeme ve sarkma meydana gelir. Normal ölçülere ve ortalama kiloya sahip olan kişilerde bile bazen karında bir miktar fazlalık, gevşeklik ve göbek sarkması oluşabilir.

Göbek sarkmasının en önemli nedenleri; genetik kaynaklı karın derisinin gevşekliği ve çabuk deforme olması, çoğul gebelikler, daha önce geçirilen cerrahi işlemler ve aşırı kilo değişiklikleridir. Deri ve derialtı yağ dokusunun çıkarılması, kasların sıkılaştırılmasını, karın derisinin yeniden gerilerek dikilmesi ve göbek deliğinin yeniden yapılandırılmasını içeren karın germe ameliyatı, göbek sarkmasını gidererek, karın bölgesi estetik bir şekilde düzeltilir.

Eğer daha sıkı ve düz bir karın elde etmek istiyorsanız, karın germe ameliyatı sizin için en uygun çözüm olacaktır. Karın germe işlemi aşırı yağın ve fazla derinin alınmasını sağlar. Bazı olgularda gevşemiş ve ayrışmış olan kasları onarmak gerekebilir. Bu işlem de daha düz, gergin bir karın görünümü sağlar.

Karın Germe Ameliyatı İyileşme Süreci Nasıldır?

Karın germe ameliyatı sonrasında uyandığınızda unutmamalısınız ki karnınızın çevresinde baskılı bir sargı olacaktır. Bu sargı ameliyat sonrasında oluşabilecek şişme, ödem ve kanamayı azaltmak içindir. Bütün bunlarla birlikte cildin altına yerleştirilmiş dren tüpleri olacaktır. Bu tüpler 24-48 saat içerisinde alınacaktır.  Bu drenler içeride olabilecek minimal kanama ve sızıntıların cilt altında kalmasını, drenaj yapmak sureti ile önleyecektir.

Karın germe ameliyatından sonra dizlerinizin arkasında 1-2 yastık olacak şekilde yatmanız önerilir. Bu yastıklar bacaklarınızın bükülü vaziyette olmasını sağlayacak ve böylece karın bölgesindeki gerginliği azaltacaktır. İlk zamanlarda karın bölgesinde oluşan gerginlik sebebiyle eğik şekilde yürüyecek sonraki zamanlarda yavaş yavaş daha dik yürüyebileceksiniz.

Operasyon sonrasındaki 1 hafta 10 gün boyunca 45 derecelik açı ile yatılması ve ev içinde eğimli durulması gerekmektedir. Böylelikle izler kısa sürede iyileşir ve kesi bölgesi gereğinden fazla gerilmez. Karın germe ameliyatı sonrası deri altında kan toplanması (hematom), enfeksiyon, yara dokusu problemleri çok nadir fakat olası komplikasyonlardır.

Bunlara karşı operasyon sahasına mutlaka diren (içeride biriken kanı boşaltacak boru) konmakta, antibiyotik, yara alanı için uygun pansuman ve gerekli destekleyici ilaçlar (yara izini düzelten jeller, masajlar) uygulanmaktadır.

Karın germe ameliyatı sonrası, 2 gece hastanede kalınır. Hastaya özel korse giydirilerek sosyal ve iş yaşamına bir an önce kavuşması sağlanmaktadır. Hasta normalde operasyon sonrası 5-6 günden itibaren günlük hafif aktivitelerine dönebilir.

15-18 günde aktif yaşamına başlayabilir. 6-8 haftada spor aktiviteleri yapabilir hale gelir. Operasyon sonrasında özel olarak tasarlanan korsenin kullanımı en az iki haftadır ancak korseyi 4-6 hafta giymeye devam etmeniz önerilir.

Karın Germe Ameliyatında İz Kalır mı?

Tam bir abdominoplasti de bikini çizgisi denilen iç çamaşırı içinde bir iz kalmaktadır. Tam karın germe operasyonundaki kesi çizgisi sezaryen çizgisinden uzun olmaktadır. Sezaryen izi ile aynı yerde, yönü belin iki yanına doğru olan biraz daha uzun bir dikiş izi alanı olur. Bu çizgi bikini altında kalacak şekilde planlanmaktadır.

Karın germe sonrasında dikişler iyileşene kadar izlerin oluşumunu azaltmak için çok germemek önerilir. Ayrıca silikon bantlar ile bu dikiş izi bölgesi desteklenerek izlerin hızla silikleşmesi sağlanır. Mini karın germede ameliyat izi sezaryan izi kadardır. Hatta sezaryan yapılan izin olduğu bölgeden açılır. Germe işlemi yapıldıktan sonra iç çamaşırı içinde kalacak bir iz kalır.

Karın germe sonrası izler 1 sene sonra hala kalıcı şekilde görülüyorsa lazer tedavileri ile izler silikleştirilebilir. İz tedavisinde en etkili lazer fraksiyonel lazerdir. 4-6 seansta karın germe ameliyat izleri giderilebilir.

Karın Germe Ameliyatından Sonra Hamile Kalınabilir Mi?

Karın germe ameliyatından sonra hamile kalabilirsiniz. Karın germe ameliyatı doğumu etkilemez. Fakat kısa zaman içerisinde çocuk sahibi olmak isteyen kadınlar için karın germe ameliyatını ertelemek en akılcı karar olacaktır. Çünkü karın germe sonrası tekrar gebe kalındığında ameliyatın etkileri bozulabilir ve yeniden tekrar karın germe gerekebilir.

Eğer sigara içiyorsanız, karın germe ameliyatından sonra en iyi sonucu almak için sigarayı azaltmanın hatta bırakmanın en doğru karar olduğunu bilmeniz gerekir. Sigara vücudumuzdaki damarları daraltmak sureti ile kan akımını azalttığından yavaş ve kötü bir iyileşme gerçekleşecektir.

Aspirin gibi bazı ağrı kesiciler ve doğum kontrol ilaçları kanamayı arttırabileceğinden karın germe ameliyatından birkaç hafta önce kesilmelidir. Fiziksel muayene karın germe ameliyatı için iyi bir aday olup olmadığınızı ortaya koyacaktır. Unutulmamalıdır ki abdominoplasti direkt bir kilo verme ya da karın yağlarından kurtulma operasyonu değildir, vücut hatlarını düzeltme ve iyileştirme ameliyatıdır.

Tam Karın Germe Ameliyatı ve Liposakşın Beraber Yapılır mı?

Tam karın germe ameliyatı ile Liposuction ile beraber yapılması oldukça yaygındır. Zaten karın bölgesi düzeltildiğinden, özellikle bel çevresi yağları alınır ve karın bölgesi görünümsel olarak tamamen yeniden yapılandırılmış olur. Ayrıca istenirse bacak ve kol liposuction da karın germeye eklenebilir. Ancak liposuction yapılacak alanların büyüklüğü önemlidir.

Bu kararı doktorunuzun vermesi daha doğru olacaktır. Eğer karın germede çıkarılacak deri ve yağ tabakası fazla ise karın çevresi liposakşını işleme eklenebilir ancak kol, bacak kalça gibi ek alanların yapılması sağlığınız açısından tehlikeli olabilir. Bir anda vücuttan fazla miktarda doku alınması dolaşım sistemini bozabilir aşırı kan kaybına yol açarak sağlığınız için problem teşkil ederek komplikasyonlara neden olabilir.

Liposuction ile vücuttan çekilen bölgesel yağları, vücut ve yüz şekillendirmek amacıyla kullanılabilir. Unutulmamalı ki yağlarımız kıymetlidir. Karın bölgesinden çekilen fazla yağlar kişinin meme büyütme estetiğinde, yanak estetiğinde veya popo büyütme estetiğinde değerlendirilebilir. Kombine estetik ameliyatları hastanın daha etkili değişimler yaşamasına ve daha hızlı iyileşmesine yardımcı olacaktır.

Mini Karın Germe Ameliyatı Nedir?

mini karın germe

Mini karın germe ameliyatı, karnın alt kısmında oluşan yüksek orandaki yağlanma sonrasında, esnekliğini kaybetmiş ve aşağıya doğru sarkmış karın derisine uygulanan cerrahi bir işlemdir. Mini karın germe estetiğinde öncelikle karnın alt kısmında bulunan yağlar, vaser liposuction yöntemi ile vücut dışına çıkarılır.

Mini Abdominoplasti ameliyatında, kasık bölgesi üstünde tam karın germe işlemine oranla daha küçük bir kesi ile yapılmaktadır. Karın derisini germe işlemi kasık üstü ile göbek arasında yapılmaktadır, göbek deliğine dokunulmamaktadır, karın gerginleştirilip dikişler alındıktan sonra göbek deliği biraz aşağı çekilmiş görünmektedir.

Mini karın germe estetiği özellikle alt karın kaslarında zayıflıkla beraber sarkmış, gevşemiş ve toparlanamayan alt karın derisine yönelik bir prosedürdür.  Karın germe ameliyatında karnın üst bölgesine dokunulmaz. Sadece alt karın bölgesinde işlem yapılır. Mini karın germe öncesinde hastaya diyet tedavisi uygulanarak bir miktar kilo kaybetmesi sağlanır.

Mini karın germe ameliyatında karın ve bel bölgesinde vaser liposuction işlemi ile kalan yağlar alınır ve yapılacak olan operasyon ile karın bölgesinde bulunan kas ve bağ dokuları birbirlerine doğru yakınlaştırılarak dikilir ve sağlam olması sağlanır. Mini karın germe ameliyatında göbek deliğine dokunulmaz ve yeri değiştirilmez. Karnın üst bölümünde de yağlanma bulunan hastalarda tam abdominaoplasti önerilir.

karın germe

Mini Karın Germe Nasıl Yapılır?

Mini karın germe ameliyatı genel anestezi altında 2-4 saat arası sürmektedir. Ameliyat genel anestezi altında hastanede yapılır. Mini karın germede hedeflenen göbek deliği altındaki fazla derinin çıkarılması olduğundan, kesi sezeryan izinin olduğu yerden ve hemen hemen sezaryen izi kadar bir açıklıktan yapılır.

Göbek altı kaslardaki ayrılma bu bölgeden açılarak dikilir. Fazla deri dikiş bölgesi ile orantılı şekilde kesilerek çıkarılır. Ameliyatın sonucunda sadece ve sadece pubik bölge üstünde kısa bir iz olacaktır. Karın germe ameliyatında kullanılan dikişler estetik dikiştir ve operasyon sonrasında alınmasına gerek olmaz. Bu özel iplikler vücut tarafından tamamen emilir.

Mini karın germe ve Liposuction beraber kullanılabilir ve hastadan alınan yağlar, yine hastanın ihtiyacına göre vücudun başka bölgelerine transfer edilerek kullanılabilir. Ameliyat sonlandıktan sonra hastaya özel bir korse giydirilir.

Mini Karın Germe Sonrası İyileşme Nasıldır?

Mini karın germe operasyonundan sonra aşırı düzeyde ağrı hissedilmemektedir. Ameliyat öncesinde yapılan genel anestezi etkisini uzun bir süre devam ettirmektedir. Operasyon bitiminden sonra hekimin tavsiye edeceği ağrı kesiciler ile beraber ağrı azaltılmaktadır. Ameliyat sırasında giydirilen korsenin 2-4 hafta kullanılmasına devam edilmesi önerilir. Korse hem bu bölgede ödem oluşumunu engeller hem de ameliyat sonucunun daha iyi olmasını sağlar.

Hastanın yemek yemesine operasyondan iki saat sonra izin verilir. Bu aşamada hasta yerinden kaldırılıp yürütülür ve kan dolaşımının hızlanması sağlanır. Mini karın germe ameliyatından 24 saat sonra duş alınması tavsiye edilir. 3-4 gün sonra rutin hayata dönmekte bir sakınca olmamaktadır.

Karın Germe Hakkında

Amaç Karın derisini germe, fazla deriyi çıkarma, liposuction
İz Kalır Mı? İzler iç çamaşırı içinde kalır.
Operasyon Süresi 6 – 10 Saat
Anestezi Genel Anestezi
Hastane Kalış Süresi 3 gün
İyileşme Süresi 2 Hafta
Ağrılı Mı? Ameliyat sonrası ilk 3 gün ağrı kesici ile geçen ağrı
Operasyon Riskli Midir? Herhangi bir riski bulunmamaktadır.
Sonuçlar 4-6 hafta sonra görülür.

karın germe

Karın Germe Estetiği Kalıcı Mıdır?

Karın germe estetiğinden sonra yeniden yapılandırılan karın kasları ve karın derisinin esnememesi için kişinin diyetine dikkat etmesi gerekmektedir.

Yeniden kilo alımı ve yeni bir gebelik ameliyat etkilerini bozabilir. Özellikle erkeklerde aşırı kilo alımı ve kadınlarda yeni bir gebelik karın germenin etkilerini bozarak tekrar yapılması gerekebilir. Bol su ve sağlıklı besinlerin belirli oranda yenildiği beslenme programıyla kişi yeniden kilo almaz ise alt karın bölgesinin estetik görünümü de aynı kalacaktır.

Karın Germe Sonrası Cinsel İlişki Ne Zaman Yapılabilir?

Karın germe büyük bir ameliyattır. Özellikle tam karın germede dikişlere iyi bakılması ve fazla gerilmemesi gerekir. Bu nedenle cinsel hayatınıza 2 hafta sonrası dönmeniz tavsiye edilir. Bu süreç ağrı ve gerginlik devam ediyorsa uzayabilir. Herhangi bir aşamasında doktorunuzun tavsiyesine uymanız önerilir.

İkinci Kez Karın Germe Ameliyatı Olabilir Miyim?

Hastalar, fazla kilolarını verdikten sonra oluşan sarkmalardan dolayı karın germe ameliyatına ihtiyaç duyabilirler. Ancak bu ameliyattan sonra aşırı kilo almamaya dikkat edilmelidir. Tekrar kilo alıp verme ya da doğum yapma gibi durumların olması halinde deride yeniden sarkmalar ve karın kaslarında açılmalar meydana gelebilir.

Özellikle doğumdan sonra karın kasları deformasyona uğrayıp zamanla gerginliğini kaybedebilir. Bu gibi durumların olması halinde hastalar ikinci karın germe ameliyatını yapmak isteyebilirler. İkinci kez karın germe ameliyatı olmak mümkündür. Ancak iki ameliyat arasında belirli bir sürenin geçmesi gerekmektedir.

Bu sürenin minimum 1 yıl civarında olması gerektiğini söyleyebiliriz. Ancak bu süreye doktorunuz sizi gördükten sonra karar verecektir. Bu nedenle doktorunuz ile süreci görüşebilir en uygun zamana birlikte karar verebilirsiniz. Ayrıca ikinci ameliyat ilk ameliyata göre daha dar bir kapsamda olabilir. Birinci ameliyatta vücut birçok işlem görebileceği için ikinci ameliyatta daha küçük işlemler uygulanabilir.

Karın Germe Ameliyatı ve Meme Estetiği Beraber Yapılabilir mi?

Karın germe ameliyatı ile beraber meme estetiği birlikte yapılabilir. Özellikle meme küçültme veya dikleştirme en çok tercih edilen kombinasyondur. Karın germe ameliyatı tercih edenler genellikle tüm vücutlarında bir iyileştirme isterler. Bu nedenle karın germe ile beraber liposuction ve meme estetiği ve hatta popo büyütme en çok istenen kombine ameliyatlardır. Hastanın sağlığı izin verdiği süreçte birlikte yapılmasında bir sakınca yoktur. Ancak bazen bu kombine ameliyatların iki seferde yapılması tercih edilebilir.

Karın Germe Sonrası Korse Kullanım Süresi Nedir?

Karın germenin mini veya tam karın germe olmasına göre korse kullanım süresi değişir. Mini karın germede 2-4 hafta kullanımı önerilirken, tam karın germede 4 hafta kesintisiz kullanımı gerekir ve bu süreç 6 haftaya uzayabilir. Korse ameliyattan hemen sonra daha sıkı giyindirilir iken bir hafta sonra bir miktar gevşetme yapılabilir. Ancak ilk hafta ödem oluşumunu ve sıvı birikimini azaltmak için korsenin sıkılığı önemlidir.

doğum sonrası çatlak

Doğum Sonrası Çatlaklar Karın Germe ile Geçer mi?

Karın germe ameliyatı ile özellikle göbek altında kalan alt karın bölgesinde olan çatlaklar karın germe ile bir miktar gidebilir. Özellikle gebelik sonrası alt karın bölgesinde yoğunlaşan çatlakları azaltır. Ancak çatlaklar üst karın bölgesinde ise bir etkisi olmaz. Çatlak tedavisi olarak fraksiyonel lazer kullanılabilir. Özellikle çatlaklar kırmızı renkte ise erken dönemde yapılan lazer tedavileri oldukça etkin olacaktır.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

Karın germe ameliyat fiyatları mini karın germe ya da tam karın germe ameliyatı yapılmasına göre değişkenlik gösterir. Karın germe ameliyat fiyatını belirleyen bir diğer unsur doktorunuzun tecrübesi ve bu konuda uzmanlaşmış olmasıdır.

Karın germe ameliyat fiyat bilgisini Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde belirtmeleri yasal değildir. +90212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Karın Germe Ameliyatı fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Karın Germe Ameliyatı” İçin 245 Soru Soruldu

 1. Aysel dedi ki:

  Rica etsem bende karin germe fiyatini ogrene bilir miyim

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, karın germe için iki farklı ameliyat yapıyoruz. Tam karın germe ve mini karın germe. Tam karın germede göbek deliği yeniden konumlandırılarak, altındaki karın kasları sıkılaştırılıyor. daha çok doğum yapmış kadınlarda uyguluyoruz. Bir diğeri mini karın germe; göbek deliğinin yeri değişmeden göbek altındaki fazla deri çıkarılıyor. Mini karın germede iz daha kısa olurken, tam karın germe de iz daha uzun oluyor. Fiyat ta bu farklılıklara göre değişkenlik gösteriyor. Bize fotograf atarsanız size daha net bilgi ve fiyat verebiliriz. teşekkürler

 2. meryem dedi ki:

  izsiz karin germe olabilirmi

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, karın germe ameliyatında fazla deri çıkarılıp o bölge dikildiği için sezaryen izine yakın bir iz oluşur. Fakat bu izin görünürlüğü zamanla azalır. İz kalmasında rahatsız olan hastalarımız için fraksiyonel lazer iz tedavisi uygulanabilir.
   Sevgiler,

 3. Leyla dedi ki:

  Merhaba karın germe fiyat nedir acaba

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için tarafınıza mail atılmıştır.
   Sevgiler,

 4. meryem dedi ki:

  merhaba karin germe ameliyati icin fiyat alabilir miyim

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için tarafınıza mail atılmıştır.
   Sevgiler,

 5. Altınay dedi ki:

  Merhaba karın germe ameliyatı için fiyat alabilir miyim

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için tarafınıza mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 6. Leyla dedi ki:

  Göbek estetiği fiyatını ve göğüs dikleştirme estetiği fiyatını öğrenebilir miyim

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için tarafınıza mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 7. Tuğçe dedi ki:

  Merhaba karın germe ve anne estetiği meme dikleştirme yada büyütme fiyatı alabilir miyim

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için tarafınıza mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 8. Sinem dedi ki:

  Merhabalar,
  rica etsem bende bir fiyat bilgisi alabilir miyim ayrica sürec nasil ilerliyor. Yani ilk görüsmeden sonra hemen ameliyat yailabiliyor mu?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, detaylı bilgi ve fiyat için tarafınıza mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 9. Melisa dedi ki:

  Merhaba karin germe ve gögüs diklestirme icin fiyat bilgisi alabilirmiyim?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için tarafınıza mail atılmıştır.
   Sevgiler,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir