+90 ( 212 ) 241 46 24 Harbiye Mahallesi Abdi İpekçi Cad. Park Apt. No:19-1 Kat:2 Nişantaşı

Karın Germe Ameliyatı

Karın germeAbdominoplasti, estetik karın germe ameliyatı , orta ve alt karın bölgesindeki yağ dokusunun ve fazla deri alınarak, karın duvarı kaslarının  sıklığını ve gerginliğini sağlayan estetik bir yöntemdir. Karın derisi sarkması genellikle hamilelik,  aşırı kilo alıp verme  sonucunda oluşan karın derisi ve kaslarında oluşan deformasyona bağlı olarak sarkma ve gevşeme olmaktadır.

Önemli ölçüde kilo kaybında karın derisinde gevşeyip sarkmasına yol açar.  Normal ölçülere ve kiloya sahip kişilerde bile bazen karında bir miktar fazlalık, gevşeklik ve sarkma oluşabilir. Bu durumun en önemli nedenleri; genetik özellikler, çoğul gebelikler, daha önce geçirilen cerrahi işlemler ve kilo değişiklikleri olabilir.  Deri ve derialtı yağ dokusunun çıkarılması ve kasların sıkılaştırılmasını içeren karın germe operasyonu, karın bölgesinin sarkıklığı dramatik bir şekilde düzeltilir.

Eğer daha sıkı ve düz bir karın elde etmek istiyorsanız, karın germe ameliyatı size yardımcı olabilir. Karın germe işlemi aşırı yağın ve fazla derinin alınmasını sağlar. Bazı olgularda gevşemiş ve ayrışmış olan kasları onarmak gerekebilir. Bu da daha düz, gergin bir karın görünümü sağlar.

Kısa zaman içerisinde çocuk sahibi olmak isteyen bayanlar için bu ameliyatı ertelemek en akılcı karar olacaktır. Eğer sigara içiyorsanız operasyondan sonra en iyi sonucu almak için sigarayı bırakmanız istenecektir. Sigara vücudunuzdaki damarları daraltmak sureti ile kan akımını azaltacağından yavaş ve kötü bir iyileşme gerçekleşecektir. Aspirin gibi bazı ağrı kesiciler kanamayı arttırabileceğinden ameliyattan birkaç hafta önce kesilmelidir. Fiziksel muayene bu ameliyat için iyi bir aday olup olmadığınızı ortaya koyacaktır. Unutulmamalıdır ki abdominoplasti direkt bir kilo verme operasyonu değildir, vücut hatlarını düzeltme operasyonudur.

Karın germe ameliyatı genellikle hastanede gerçekleştirilmesi gereken bir ameliyattır. Çoğunlukla genel anestezi tercih edilir. Mini karın germe için sedasyon ve lokal anestezi uygulanabilir. Bu kararlar size yapılacak işlemin ayrıntılarına, cerrahınızın ve sizin seçimine göre belirlenir. Karın germe ameliyatı operasyona büyüklüğüne bağlı olarak   2-3 saat sürmektedir. Sıklıkla iç çamaşırı altında gizlenebilen  ve göbeğin 8-10 cm altında kalan bir kesi hattı yapılır. Göbek çevresine göbek deliği transferi için ikinci bir kesi yapılır. Ameliyattan hemen sonra operasyon sonrası hastaya uygun korse giydirilir.

Karın Germe Ameliyatı Sonrasında

Ameliyat sonrasında uyandığınızda unutmamalısınız ki karnınızın çevresinde baskılı bir sargı olacaktır. Bu sargı ameliyat sonrasında oluşacak şişme ve kanamayı azaltmak içindir. Bütün bunlarla birlikte cildin altına yerleştirilmiş iki adet dren tüpleri olacaktır. Bu tüpler 24-48 saat içerisinde alınacaktır. Ameliyattan sonra dizlerinizin arkasında 1-2 yastık olacaktır. Bu yastıklar bacaklarınızın bükülü vaziyette olmasını böylece karın bölgesindeki gerginliği azaltacaktır. İlk birkaç gün karın bölgesindeki gerginlik nedeni ile eğik bir vaziyette yürüyecek sonraki günlerde aşamalı olarak yavaş yavaş dik konumda yürüyebileceksiniz.

Tam bir abdominoplastide bikini çizgisi denilen iç çamaşırı içinde uzun bir iz kalmaktadır. Karın duvarını oluşturan ancak elastikiyeti azalmış kaslar yeniden gerilecek ve fazla deri alınacağından herhangi bir olumsuzluğu yaşamamak için 24-48 saat kalacak drenler yerleştirilecektir. Bu drenler içeride olabilecek sıvıların cilt altında kalmasını drenaj yapmak sureti ile önleyecektir.

Mini Karın Germe

Mini karın germe estetiği kasık üstünde biraz daha küçük bir kesi ile yapılmaktadır. Operasyon kasık üstü ile göbek arasında yapılmaktadır, göbek deliğine dokunulmamakta, karın gerginleştirilip dikişler atıldıktan sonra göbek deliği biraz aşağı çekilmiş görünmektedir.  Mini karın germe  ameliyatı 1-2 saat arası sürmektedir. Mini abdominoplastide ise sadece ve sadece orta hatta kısa bir iz olacaktır. Germe işlemi sınırlı olacağından göbek çevresinde iz olmayacaktır. Liposuction bu yöntem ile beraber kullanılabilir.

Karın Germe  Ameliyat Sonrası İyleşme

Karın germe ameliyatı sonrası deri altında kan toplanması (hematom), enfeksiyon, yara yeri problemleri çok nadir fakat olası komplikasyonlardandır. Bunlara karşı operasyon sahasına mutlaka diren (içeride biriken kanı boşaltacak boru) konmakta, antibiyotik, yara alanı için uygun pansuman ve gerekli destekleyici ilaçlar (yara izini düzelten jeller, masajlar) uygulanmaktadır.

Ameliyat sonrası hasta 2 veya 3 gün hastanede kalmaktadır. Hastaya özel korseler giydirilerek sosyal ve iş yaşamına biran önce kavuşması sağlanmaktadır. Hasta normalde operasyon sonrası 5-6. gün günlük hafif aktivitelerine dönebilir. 15-18 günde aktif yaşamına başlayabilir. 6-8 haftada spor aktiviteleri yapabilir hale gelir. 

5 Yorum
Tansu
İyi akşamlar, karın estetiği operasyon öncesi nelere dikkat etmem gerekmektedir?
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba , operasyondan 1 hafta öncesinde hasta kan sulandırıcı, aspirin ve hormon ilaçlarını kesmelidir. Sigara içiyorsa iyileşme sürecinde ve öncesinde içmeyi kesmesi gerekmektedir. Sigara yaranın iyileşmesini geciktiren bir etkendir. Hastanın bildiği bir hastalığı varsa önceden doktora belirtmeli ve gerekli testlerin operasyon öncesi yapılması sağlanmalıdır.
Sevim
Karın estetiği operasyonu süreci nasıldır?
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba , karın estetiği ameliyatı, karnın ön kısmındaki fazla yağ ve sarkık derinin alındığı, zayıf kasların girişim sırasında gerilerek dikildiği ve sağlamlaştırıldığı bir operasyondur. Operasyon yaklaşık 2-4 saat sürer.
Damla
İyi akşamlar, erken yaşta yaptığım doğumlar nedeniyle karnım çok kötü halde. Ne yapsam karnımdaki sarkıklıktan ve yağlardan kurtulamıyorum. Ne önerirsiniz?
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba , doğum sonrası sarkıklıklarınız ve fazla yağlarınız için karın germe ameliyatını, Vaser Liposuction ameliyatı ile kombine bir şekilde önermekteyiz. Son teknoloji, Vaser Liposuction ile karın bölgenizdeki fazla yağlardan, karın germe ameliyatı ile ise karın bölgenizdeki sarkıklıktan kurtulabilirsiniz.
Sevgi
Karın bölgemdeki çatlaklardan kurtulmak istiyorum. Ne yapmalıyım?
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba , karın germe ameliyatı ile karın bölgenizdeki çatlaklardan kurtulabilirsiniz. Karın germe ameliyatında karın göbek deliği hizasından kesilir, gerginleştirilerek tekrardan dikilir. Bu sayede göbek deliğinizin alt kısmında kalan çatlaklardan tamamen kurtulmuş olursunuz. Göbek deliğinin üstünde kalan çatlaklarınız ise aşağı hizaya inmiş olacaktır. Dolayısıyla kısmen onlardan da kurtulmuş olacaksınız. Kalan çatlaklarınız için ise lazer tedavilerimiz mevcuttur.
Yıldız
Merhabalar, karın germe ameliyatı olmak istiyorum ama oluşacak izden korkuyorum, ne yapmalıyım?
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba , karın germe ameliyatında karın, göbek deliği hizasından kesilir ve gerginleştirilerek tekrardan dikilir. Fakat bu iz iç çamaşır ya da bikini altında kalacağından kişiye herhangi bir rahatsızlık vermez.
Dümdüz Bir Karına Sahip Olun Dümdüz Bir Karına Sahip Olun

Karın germe ameliyatı zayıflama sürecinizin sonunda veya uzun zamandır dene...

Tam (Total) Karın Germe Tam (Total) Karın Germe

Karın bölgesindeki cildiniz gevşekse, bu bölgede aşırı yağlanmaya ya da kil...

Göbek Deliği Estetiği Göbek Deliği Estetiği

Göbek deliği, karın güzelliğini belirleyen en önemli unsurdur. Göbek deliği...

HEMEN ARA RANDEVU AL
DİL SEÇ