Göbek deliği estetiğiGöbek deliği estetiği göbek deliğinin görünümü, konumunu ve şeklini cerrahi olarak düzeltmeyi hedefleyen estetik cerrahi uygulamaları içerir.

Karın bölgemiz sadece daha güzel bir silüet elde etmemizde değil, aynı zamanda özellikle sıcak yaz aylarında ve güneye doğru kış kaçamaklarında özgüvenimiz ve duruşumuzda da önemli bir rol oynar!

Karın estetiği prosedürleri, gerçekleştirilen tüm kozmetik plastik ameliyatlar sınıfının büyük bir yüzdesini oluşturuyor ve buna şaşırmıyoruz.

Bir hastanın günlük etkileşimlerinde, benlik saygısında ve deneyimlerinde tüm farkı yaratabilecek küçük ayrıntılar ve küçük dokunuşlar vardır.

Göbek deliği görünümü, karın bölgesinin önemli bir kozmetik görünüm özelliğidir.

Umbilicoplasty de denen göbek deliği estetiği, göbek deliği şeklini ve boyutunu daha büyük veya daha küçük yapmak için cerrahi işlemleri sağlar ve ayrıca göbek fıtığı varlığında aynı zamanda fıtık onarımı yapılarak tedavi edebilir, özellikle gebelik ve doğum sonrası istenen bir estetik prosedürdür.  

Hamilelik Sırasında ve Sonrasında Göbek Deliği Neden Değişir?

Hamilelik sırasında göbek deliğinin görünümünü değiştiren iki şey olabilir.

  1. Göbek fıtığı, göbek deliğinin şeklini değiştiren en önemli düzeltilmesi gereken tıbbi nedendir.  Karın içeriği göbek deliğine itilerek dışarı çıkması ve daha geniş görünmesini sağlar. Kadınlar genellikle göbek bölgesinde var olan bir çıkıntıdan şikayetçidir. Göbek deliği fıtığı eğer cerrahi olarak tedavi edilmez ise zamanla büyüyüp genişleyerek, içine bağırsakların girmesine sebep olarak sağlığınızı tehlikeye atabilir. 
  2. Diğer en sık görülen değişiklik ise göbek çevresindeki dokuda görülen sarkma ile beraber deliğin aşağı doğru bakmasıdır. Göbek tabanı karın kaslarının olduğu bölgeye sabittir. Hamilelikten sonra, cilt ve cilt alt yağ tabakası, göbek üzerine sarkarak göbek deliğine genişlemiş ve derinleşmiş bir görünüm verir. Bu durumda göbek deliğinin yeri değişmemiştir ancak görünümü değişmiştir. 

Umbilikoplasti olarak da bilinen göbek deliği estetiği, deliğin şeklini veya görünümünü değiştirmek için yapılan plastik cerrahi bir işlemdir. Genellikle karın germe estetiği ile beraber yapılır.

Göbek deliği yerini değiştirmek veya çıkıntılı bir görünümün belirginliğini azaltmak isteyen kişilere tek başına düzeltme operasyon çok önerilmez. Çünkü herkesin göbek deliği eşsizdir ve eğer çok rahatsız edici bir görünümü yoksa tek başına önerilmez.

Erkeklerde göbek deliği estetiği genellikle eski bir piercing, eski dövmeler, yara düzeltme veya ağır kaldırmadan “vücut geliştirirken” oluşan küçük bir fıtık nedeniyle veya küçük bir göbek fıtığı ile ilişkili olduğunda yeniden şekillendirilmesini talep ederler.

Burada göbek şeklini ve deliğin yerini değiştirmeye yönelik değil problemi düzeltmeye yönelik tedaviler yapılır.

Göbek Deliği Estetiği Nasıl Yapılır?

Genellikle karın germe ameliyatı ile kombine edilerek genel anestezi altında hastanede yapılır. Deliğin boyutu genellikle çevresel bir kesi ile küçültülür.

Ameliyattan yaklaşık 7-10 gün sonra alınan kalıcı dikişler en sık kullanılanlardır. Göbek fıtığı varsa, bölgedeki şişkinliği düzeltmek için öncesinde fıtık küçültülebilir ve onarılabilir müdahale yapılı, daha sonra göbek deliği uygun şekilde düzeltilir.

Sadece şeklinden memnuniyetsizlik durumunda göbek deliği estetiği yapılması tavsiye edilmez. Çünkü hepimizin göbek deliği 

Göbek Deliği Estetiği Sonuçları Ne Kadar Sürede Belli Olur?

Çoğu plastik cerrahi prosedürde olduğu gibi, nihai sonuçlara ameliyat sonrası 6 ay içinde yara izi olgunlaşması tamamlandığında ulaşılır.

Erken sonuçlar birkaç hafta içinde ortaya çıkar, ancak iyileşme sırasında UV ışınlarına maruz kalmaktan korunduğu sürece yara izlerinin solması ve görünümün iyileşmesi daha hızlı olur. Ayrıca da yara iyileşmesini geciktiren sigara kullanımına dikkat edilmelidir.

Göbek Deliği Estetiği Sonrası Beklenen İyileşme Süreci Nedir?

Tek başına göbek deliği estetiği yapılırsa hastalar genellikle ertesi gün okula veya işe dönebilir. Herhangi bir rahatsızlık hissedilirse, reçetesiz satılan ağrı kesici ilaçlar önerilir.

Kanama ve yara iyileşmesi komplikasyonları riskini azaltmak için umbilikoplastiden sonraki birkaç haftaya kadar egzersizden kaçınılmalıdır. Karın germe veya göbek fıtığı onarımı ile birlikte yapılırsa, daha uzun iyileşme süresi gerekecektir.

Hastalar ameliyattan sonraki 1-2 hafta içinde ofis işlerine dönebilirler ve daha kapsamlı ameliyatlar nedeniyle ameliyattan sonraki 4 haftaya kadar çok ağır egzersizden kaçınılmalıdır.

Göbek Deliği Estetiği İçin Artılar ve Eksiler

Karın bölgesini güzelleştirmek için göbek deliği ameliyatı geçirmenin pek çok faydası vardır. Ameliyat teknikleri, doğal olmayan şekilde geniş veya sığ göbekler oluşturan prosedürlerden bu yana çok yol kat etti.

Günümüz göbek deliği işlemlerinde kullanılan cerrahi tekniklerdeki gelişmeler görünümün daha düzgün ve çekici görünmesini sağlarken göbek deformitelerinin düzeltilmesine yardımcı olur.

Yara izleri de bu göbek bölgesinde deliğin içine gizlenebilir ve sadece fazla derinin alınmasını içeren tedavilere nispeten basittir.

Ameliyatının dezavantajları aşırı göbek derisini çıkarmak için yapılan basit ameliyatlar, onarım gerektiren bir fıtık tespit edilirse daha karmaşık prosedürlere dönüşebilir. Bu gibi durumlarda iyileşme süresi uzayabilir.

Göbek Deliği Estetiği Riskleri Nelerdir?

Elektif plastik cerrahiye geçmeden önce hastaların olası riskleri anlamaları önemlidir. Umbilikoplastinin riskleri arasında kanama, enfeksiyon ve gecikmiş yara iyileşmesi bulunur.

Hipertrofik ve keloid yara izi de oluşabilir. Konsültasyon sırasında Doktor, sorunlu yara izi için risk faktörlerini soracaktır. Herhangi bir problem olacağı düşünülürse, elektif cerrahiye geçmeden önce bilinçli bir karar vermenizi sağlamak için ayrıntılı olarak tartışılacaktır.

Estetik sonuçla ilgili riskler arasında asimetri, aşırı veya eksik düzeltme ve estetik sonuçtan olası memnuniyetsizlik yer alır.

Göbek deliği estetiği genellikle sigara içmeyen sağlıklı hastalarda komplikasyon riski düşük olan, iyi tolere edilen bir minör plastik cerrahi prosedürüdür.

Göbek deliğinin boyutunu veya görünümünü değiştirebilen güçlü bir tekniktir. Bu tür bir plastik cerrahiyi düşünüyorsanız, doktorunuz estetik kaygılarınızı dikkatle dinleyecek ve göbek estetiğinin estetik hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olup olmayacağını değerlendirmek için ayrıntılı bir fizik muayene yapacaktır.

Ameliyat sadece sedasyon anestezi ile bir ila iki saat sürebilir. Bununla birlikte, karmaşık karın germe cerrahisi genel anestezi gerektirebilir ve dört saate kadar sürebilir.

Ameliyattan sonraki iyileşme süresi, bağımsız bir göbek ameliyatının veya karın germe gibi daha kapsamlı bir ameliyatın yapılıp yapılmadığına bağlı olarak, 24 saatten iki haftaya kadar sürebilir.

İyileşme sırasında hastalar morarma, şişme ve hafif rahatsızlık yaşayabilir. Hastalar genellikle işlemden sonra 1-3 gün içinde işe, duşa ve diğer hafif aktivitelere devam edebilirler.

İyileşme sırasında tedavi edilen bölgeye yardımcı olması için özel korse sağlanabilir veya önerilebilir. Ameliyattan sonraki beş gün boyunca hacimli bir pamuklu pansuman gerekebilir.

Göbek Deliği Estetiğinin Sonuçları

Arzu ettiğiniz görünüme sahip olmak, süreci kolaylaştırmaya yardımcı olacak şekilde araştırma yapmak ile başlar. Göbek deliği ameliyatı, karnınızı bir anda hayalinizdeki incelmiş hale dönüştürmese de göbeğin genel görünümünü iyileştirebilir.

Cerrahınız ile bireysel ihtiyaçlarınızı tartışırken muayenede hedeflerinizi anladığınızdan emin olun.

Göbek Deliği Estetiği Fiyatları

Göbek deliği estetiği fiyatları karın germe operasyonu ile birlikte yapıldığı için değişiklik göstermektedir. Sağlık bakanlığı onaylı internet sitelerinde fiyat belirtmek yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 nolu telefonu arayarak göbek deliği estetiği fiyatları ve karın germe ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.