Kaş Kaldırma

Genç ve Etkileyici Yüz Hatlarına Sahip Olmaya Ne Dersiniz?

Kaşlar, yüz ifademizin ve mimiklerimizin en etkili silahıdır. Sevindiğimizde, sinirlendiğimizde, şaşırdığımızda veya ağladığımızda neredeyse bütün duygu değişimlerinde kaşlarımız bizim tepkilerimizi ifade eder. Kaşlarımız olmadan duygularımızı belli etmek, konuşurken vurgu yapmak neredeyse imkansız hale gelir.

Mimik kullanımında oldukça aktif bir role sahip olan kaşlarımız, yaşlanmanın etkisiyle ilk olarak yer çekimine yenik düşmeye başlayan bölgelerin başında gelir. Yoğun mimik kullanmak kendimizi ifade etmek için yararlıdır ama cilt sağlığımız için o kadar da faydalı olduğunu söyleyemeyiz. Yorulan kaslar sarkmaya başlar ve kaşlarımız üst göz kapağının üzerine biner. Kaşların sarkması ile birlikte yüzümüz daha yaşlı, solgun ve asık görünmeye başlar. Bu durumu ortadan kaldırmak için kaş kaldırma estetiğini değerlendirebilirsiniz. Kaş kaldırma yöntemleri ile daha genç görünmek ve eskisi gibi her istediğiniz mimiği yapmak mümkün.

Kaş Kaldırma Nedir?

Kaş yapısı erkek ve kadınlarda anatomik olarak çok farklıdır. Kadınlarda daha kavisli bir kaş görünümü varken erkeklerde çok daha düz kaş yapısı gözlemlenir. Yüzümüzde kaş, göz ve burun ile orantılı bir şekilde konumlanmıştır. Yapısal ve yaşa bağlı gelişen kaş düşüklüğü hastanın yorgun ve mutsuz gözükmesine neden olur.

Kaş kaldırma estetiği ile kaşların normal şekline ve açısına getirilmesi hastanın daha dinamik bir görüntüye kavuşmasına yardımcı olacaktır. Bakışların ve mimiklerin bile değişeceği bu operasyonda, hasta daha canlı karizmatik ve etkileyici görünüme sahip olur.

Kaş Kaldırma Estetiği Nasıl Yapılır?

Alın germe ameliyatında olduğu gibi kaş kaldırma estetiği de saçlı deriden yapılan küçük bir kesi ile tamamlanır.
Ya da tam kas üzerinden ya da üst göz kapağından girilerek endoskopik bir şekilde yapılabilir.

Kaş kaldırma operasyonunun kalıcı olup olmaması istenilen kaş şekline ve tekniğe göre değişir. Kaş kaldırma estetiğinin yöntemi, hastanın doktorun muayenesi sonrası karar verilir. Kişinin aynı ameliyatta hem alın germe hem de kaş kaldırma estetiği ihtiyacı olabilir. Bu operasyona hastanın ihtiyacına göre göz kapağı operasyonu da eklenebilir. Kaş kaldırma estetiği ile yapılan kombine estetikler yüzünüzü daha genç gösterecek ve daha iddialı değişimler yaratacaktır.

Kaş Kaldırma Estetiğinin Etkileri Nelerdir?

  • Kaşlarınız yukarı kaldırıldığı için gözleriniz daha büyük görünür
  • Kaşlara daha kavisli bir etki kazandırılır
  • Kaş ve göz yapısında lifting sağlanır
  • Daha genç ve dinamik yüz görünümü yaratılır
  • Kaş kaldırma estetiği ile alında oluşan kırışıklar azalır

Kaş Kaldırma Estetiği Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. 02122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak  Alın Germe ve Kaş Kaldırma estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz

Konu: Kaş Kaldırma Estetiği
Bu Yazılar İlginizi Çekebilir

Kaş Kaldırma Estetiği Soru ve Cevapları

Sorgunuzla eşleşen soru yok veya bunları okuma izniniz yok.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.