Liposuction Sonrası Ödem Nasıl Atılır?

blank
1 Cevap

İyi günler hocam, sitenizde liposuction ile ilgili makalenizi okurken ameliyat sonrası oluşan ödemlerden bahsetmişsiniz. Liposuction sonrası ödem nasıl atılır?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Mayıs 26, 2020

Merhaba, evet ameliyat sonrası vücutta ödem oluşabiliyor. Ameliyat esnasında kanamayı en aza indirmek ve yağların parçalanmasına yardımcı olması için vücudunuza bir sıvı veriliyor. Aynı zamanda verilen bu sıvı ameliyat sonrası ağrı ve acı hissetmemenizi sağlıyor. Fakat bu durum ameliyat sonrası ödem oluşmasına da neden olmaktadır. Özellikle ameliyattan sonraki ilk günlerde ödem şişlik ve morluklar oluşuyor. Bu ödem zamanla azalıyor. Bu süreçte bol bol yürüyüş yapmak ödemin atılması için çok önemlidir. Belli aralıklarla gün içinde yürüyüş yapabilirsiniz, zorlanırsanız yardım alarak yürüyüş yapabilirsiniz. Aynı zamanda su tüketimi de çok önemlidir. Bol bol su içmeniz ve vücutta ödem oluşmasını arttırabilecek tuzlu gıdaları tüketmemeniz gerekmektedir. Yine karbonhidrattan fakir beslenmeniz ödeminizi minimalize edecektir. Alkol ve sigarayı bir ay boyunca hayatınızdan çıkarmanızı ya da en azından azaltmanızı öneriyorum. Alkol normal zamanda bile vücutta ödem yaparken ameliyat sonrası bu ödemi iki katına çıkarır. Sigara ise hem ödemi arttırır hem de yaralarınızın iyileşmesini geciktirir. Tamamen kesemeseniz bile en aza indirmenizi öneririm. Ameliyat sonrası size giydirmiş olduğumuz korseyi ise 4 hafta boyunca kullanmanız derinize baskı yapacağı için ödemin atılmasına yardımcı olacaktır. Hastaneden çıkış yaptıktan sonra 2 günde bir düzenli olarak medikal lenfatik drenaj masaj randevularınıza gitmeyi ihmal etmeyin. Ödeminizin azalmasına yardımcı olacak en önemli yöntem medikal masajdır. Ayrıca Bromelain yani ananas ekstresi ameliyat sonrası tavsiye ettiğimiz besin takviyelerinden, ödemi önlemek için düzenli kullanabilirsiniz. Bütün bunları dikkatli bir şekilde yerine getirirseniz ödeminiz en kısa sürede azalıp yok olacaktır.

blank

Selamlar leyla hanım ben karnımdaki  yağlardan kurtulmak için liposuction ameliyatı yaptırmak istiyorum ama ameliyat sonrası ödemler morarmalar ne zaman geçer? Bunun için bir ilaç kullanmam gerekiyor mu?Korseyi kaç gün takmam gerek?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

Merhaba,Liposuction ameliyatından sonra vücudunuzda ödemler,morluklar ve şişlikler olacaktır. Ancak korseyi kullandığınız süreç içinde bu durum düzelecektir. Vücutta oluşan ödemler morluklar ameliyattan 2-3 hafta sonra düzelecektir. Bunların yanında ödeminizi daha hızlı bir şekilde atmak için ödem attırıcı ilaçlar veriyoruz. Zaten korse ve ilaçları kullandığınızda 2-3 hafta sonra sonucunu sizde göreceksiniz.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas 0 Cevap

Uygulamanın nasıl yapıldığını öğrenmek ve ayrıntılı bilgi için Liposuction sayfamızı ziyaret ediniz.

blank

Merhaba Leyla hanım ben yağ aldırmak istiyorum görüntüm beni çok rahatsız ediyor ,sürekli araştırmalar yapıyorum ameliyat sonrası şişlik olduğu yazıyor, ne kadar sürüyor ödem , ödemi nasıl atabiliriz , ameliyat sonrası süreç nasıl işliyor bu konu hakkında yardımcı olabilirmisiniz?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 30, 2020

Merhaba liposuction (yağ alma) vücuttaki yağları kalıcı gidermek için yapılan vakumlu bir
işlemdir. Liposuction işleminde en iyi sonucu görebilmek için minimum 3 ay beklemek gerekir, bu durum hastaya göre de değişebiliyor. Ameliyat sonrası ödem oluşabilir, ödemi atabilmek için bol bol yürüyüş ve bolca da su içmek gerekir, daha hızlı ödem atabilmek için polikliniğimde medikal masajlar yaparak süreci hızlandırıyorum. Aynı zamanda ben bromolain içmenizi öneriyorum. İçinde ananas ekstresi olduğu için ödemin atılmasına yardımcı oluyor.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar