Ben aldırmada iz kalır mı?

26 görüntülenmeBen Aldırma
0
1 Yorum

Selamlar Leyla Hanım, ben aldırmada herhangi bir iz kalıyor mu sonradan? İyi çalışmalar.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, ben aldırma işlemi sonrasında iz kalma riski benin boyutuna, derinliğine, ben alınırken başvurulan yönteme göre değişiklik gösterir. Bazı hastalarda ben aldırma uygulaması sonrası tedavi bölgesinde kabuk oluşumu gözlenebilir. Böyle vakalarda kabuğun kendiliğinden düşmesi beklenir. Cerrahi operasyon yardımıyla yapılan ben aldırma işlemlerinde estetik dikiş uygulandığı için iz kalma riski epey düşüktür. Sonrasında kalan izler için lazer tedavileri uygulanabilir.

0

Sevgili hocam merhaba, vücudumdaki bazı benler beni görüntü olarak rahatsız ediyor, pürüzsüz, ben olmayan bir cilde sahip olmak istiyorum. Yaz tatilimde bu benleri aldırmak istiyorum. Bu işlemin mevsimsel olarak bir dönemi var mıdır? Sakınca yaratır mı? Bir de operasyonu yaptırsam ben aldırmada iz kalır mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, ben aldırma işlemi ile ilgili tarafımıza gelen en çok soruların başında ben aldırma sonrası iz kalır mı sorusu geliyor. Aslında bu gayet doğal bir durum. Çünkü çoğu kişi vücudundaki benleri estetik kaygılar nedeniyle aldırmak istiyor. Doğal olarak ben alımı sonrasında herhangi bir iz kalıp kalmaması yine estetik açıdan pek çok kişi için önemli. Eğer vücudunuzdaki benler lazer yöntemi ile yakılarak tedavi edilebilecek bir yapıdaysa işlem sonrasında herhangi bir iz kalması söz konusu değildir. Lazerle ben aldırma sonrasında uygulama alanında kabuklanma oluşabilir. Ancak bu kabuklanma çok kısa bir sürede geçer ve bölge kırmızı pembe arası bir görünüme bürünür. Zaman içerisinde cildin rengi açılır ve pembelik ortadan kaybolur. Cerrahi müdahaleler ile alınan benlerde ise benin boyutuna ve cilt altındaki derinliğine bağlı olarak küçük, minimal izler bırakma olasılığı vardır. Plastik cerrah olarak bu gibi işlemlerde izlerin minimal ve iyi kalması için uygulamayla ilgili çıkartma yönleri, kullanılacak dikişler konusunda sizi en çok mutlu edecek uygulamaları gerçekleştiriyoruz. Takip ve kontrol aşamasında ise sizlere bazı tavsiyelerimiz oluyor. Mevsimsel olarak bu tedavi yöntemlerini uygulamamızda bir sakınca yoktur ancak tedavi bölgesini bir süre güneşten korumak faydalı olacaktır.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı