Merhaba, ben aldırmanın bir yaş sınırı var mıdır hocam? Teşekkür ederim.

Merhabalar, ben aldırma işleminde herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Eğer sağlık durumunuz elverişliyse ve geçmişinizde ben aldırma işleminin uygulanmasına yönelik bir sıkıntı yoksa rahatlıkla yaptırabilirsiniz. Ancak yine de ciddi bir durum teşkil etmeyen, estetik amacı ile yapılan ben aldırma işlemlerinde 18 yaşını olunmasını öneriyoruz. Sevgiler.

58 yaşında bir bayanım. Yıllardır rahatsız olduğum kaşımın üstündeki beni aldırmak istiyorum. Ben aldırma yaş sınırı nedir? Bu işlem için geç kaldım mı acaba diye merak ediyorum. En kısa sürede size gelip muayene olmak istiyorum eğer yaşım uygunsa.

Merhaba, ben aldırmak için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Yaşınız ben aldırma işlemi için uygundur. Sadece estetik amaçlı ben alımlarında kişilerin 18 yaşını doldurmasını tavsiye etmekteyiz. Sizin için böyle bir engel bulunmamaktadır. Sizi kliniğimizde ağırlamak isteriz.

Ben aldırma oldukça kolay bir işlemdir. 5-10 dakika gibi bir süre içerisinde ben kütlesi tamamıyla ciltten çıkartılmaktadır. İşlem beninizin niteliğine göre lazerle veya cerrahi işlemle yapılabilir. Uygulama öncesi lokal anestezi uyguladığımız için kişi acı, ağrı hissetmemektedir. İşlem sonrası hiçbir iz kalmamakta ve günlük hayatınıza devam edebilmektesiniz. Sağlıklı günler dilerim.

Oğlumun bacağında bir ben çıktı rengi biraz koyu gibi. Beni aldırmayı düşünüyorum ama henüz doktora gitmedik. Oğlum 15 yaşında ben aldırma yaş sınırı nedir? Bilgi verir misiniz?

Merhaba, öncelikle geçmiş olsun. Oğlunuzun beni için dermatoloji, genel cerrahi ve plastik cerrahi bölümlerinde muayene olmanızı öneririm. Benler sağlık açısından ihmal edilmemesi gereken önemli konulardandır. Muayene sonrasında sağlık açısından risk taşımayan ben için hastalarıma 18 yaşını bekledikten sonra benin alınmasını tavsiye ediyorum.

Yaptığım inceleme sonrasında sağlıkla ilgili problem oluşturabilecek benleri ise alınması uygunsa alıyorum. Veya benin durumuna göre takip edilmesine karar veriyorum. Kanser tehlikesi taşıyan benlerin patolojik inceleme yapılması gerekmektedir. Beninizin rengi koyu renkte diyorsunuz, koyu renkli benlerin de mutlaka incelenmesi gerekir. Gecikmeden bir hekime muayene olmanızı öneririm. 18 yaşını beklemenize gerek yok. Sağlıklı günler dilerim.

Merhaba Doktor Hanım, kız kardeşim şu anda 16 yaşında ve yanağında bulunan büyük bir benden çok rahatsız. Biran evvel kliniğinize gelerek aldırmak istiyor. Yaşı henüz küçük olduğu için işlemin yapılıp yapılamayacağından emin olamadım. Bu nedenle size sormak istedim. Ben aldırma yaş sınırı nedir? Ben aldırma işlemi için 18 yaşını beklemesi gerekir mi? Teşekkürler. İyi günler dilerim.

Merhabalar, ben aldırma için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Hastamızın sağlık durumu, hasta özelinde uygun görülen lazer veya genel cerrahi ile ben alma işlemleri için uygun olduğu takdirde her yaşta ben aldırma yapılabilmektedir.

Sağlık açısından herhangi bir sorun oluşturmayan ve patolojik olarak incelenmesi gerekmeyen, yalnızca estetik açıdan rahatsız eden benlerin alınması için 18 yaşının doldurulmasını öneriyoruz. Dilerseniz öncesinde kliniğimizde detaylı bir şekilde muayene edip patolojik incelemeye ihtiyaç olup olmadığına bakarak neler yapabileceğimizi konuşabiliriz. Sevgiler.

Leyla Hocam merhaba, benim sağ elimin üzerinde çok büyük kahverengi bir ben var. Görsel olarak bu beni çok rahatsız ediyor. Aldırmak istiyorum ama internette yaşım uygun değil gibi şeyler okudum. Ben aldırma yaş sınırı nedir acaba? Benim yaşım 16. Teşekkür ederim yardımlarınız için.

Merhaba, öncelikle bir muayene şart. Benin özelliklerinin mutlaka incelenmesi lazım. Bazı benler sadece estetik açıdan kaygı yaratıyor olsa da sağlık açısından da risk taşıyor olabilir. Bu gibi durumlarda ya durum yakından takip edilmeli ya da uygunluk doğrultusunda ben alınmalıdır. Sağlık açısından risk taşıyan durumlarda benlerin alınması için herhangi bir yaş sınırlaması yok.

Yaş kaç olursa olsun mutlaka müdahale ediyor ve gerekli tedaviyi uyguluyoruz. Ancak baktığımızda bir risk tespit etmezsek ve sadece estetik amaçlı bir ben alma operasyonu gerçekleştireceksek ben 18 yaşının beklenmesini öneriyorum. Özellikle büyük ve koyu renkte benlerin incelenmesi kesinlikle gerekli. Vakit kaybetmeden bir doktora görünüp muayene olmanızı tavsiye ederim. Sevgiler…

Merhaba hocam, yüz ve boyun bölgemde irili ufaklı benler var ve estetik açıdan beni çok rahatsız ediyor. Hangi yöntemle alınması gerekiyorsa o yöntemle aldırıp benlerimden kurtulma niyetindeyim. Yaşım 19, acaba yaşım bu operasyon için herhangi bir engel teşkil ediyor mu? Ben aldırma yaş sınırı nedir? Saygılar sevgiler.

Merhaba, öncelikle şunu söylemeliyim ki; ben aldırma operasyonları için herhangi bir yaş sınırı şartı bulunmamaktadır. Muayene ardından ben aldırma işlemine engel bir sağlık durumu ile karşılaşmamamız halinde bu işlemi herkese uygulayabilmekteyiz. Ancak özellikle sağlık açısından ciddi bir sorun teşkil etmeyen ve yalnızca estetik amacı ile yaptırılması hedeflenen işlemler için en azından 18 yaşında olunmasını istiyoruz.

Sizin yaşınız 19 ve bu operasyon için uygun bir adaysınız. Ben tedavileri; cerrahi yöntemler ve lazer uygulamaları olmak üzere farklı biçimlerde gerçekleştirilebilmektedir. Sizin için hangi yöntemin tercih edileceğine oluşturacağınız randevu ile yapacağımız muayene sonrasında benin yapısına bakarak karar verebiliriz.