Merhaba hocam, ben aldırma işlemi için hangi hekime başvurmalıyım? Hangi bölüm bu uygulamayı yapıyor? Teşekkürler.

Merhabalar, ben aldırma uygulaması için plastik cerrahi, genel cerrahi ve dermatoloji bölümlerine başvurmanız gerekir. Burada benin büyüklüğü, hangi tedavinin uygulanacağı ve bulunduğu yer uzmanlık alanını belirler. Yüzeyel benler lazer tedavisi ile alınabilir. Daha büyük ve görünür bölgede bulunan benler cerrahi olarak çıkarılmalı ve estetik bir şekilde dikilmelidir. Ve bazı benlerin alındıktan sonra patolojik incelemesi yapılmalı ve kanser riski araştırılmalıdır. Sevgiler.

Merhaba benlerimi aldırmak için hangi doktora görünmeliyim?

Merhaba, benlerinden memnun olmayan kişilerin öncelikle muayene olarak benlerinin incelenmesi gerekir. Bu inceleme sonucunda benlerin konumu ve özelliklerine göre nasıl alınacağına karar verilir. Lazerle ya da kesi yapılarak ameliyatla alınan çeşitli yöntemler mevcuttur.

Benlerin cilt altı ve üstündeki tüm kütlesiyle çıkartılması benlerden kurtulmak için önemlidir. Alınan bazı şüpheli benler inceleme için patolojiye gönderilebilir. Ben aldırma işlemi dermatolog, genel cerrahi ve plastik cerrahinin uzmanlık alanındadır. Bu nedenle bu 3 branş dışındaki kişilere ben aldırma işleminin yaptırılmamasına dikkat edilmelidir.

Ben aldırma işlemini pek çok doktorun yaptığını duyuyoruz. Ama kime yaptıracağımızı bilemiyoruz. Ben aldırma için hangi bölüm tercih edilmeli? Yanıtınız için şimdiden teşekkürler.

Merhaba, ben aldırma işlemini sizin de belirttiğiniz gibi pek çok doktor yapmaktadır. Fakat asıl uzmanlık alanı olan kişiler plastik cerrahlar, dermatologlar ve genel cerrahlardır. Ben aldırma ameliyatında öncelikle benin durumu incelenerek hangi yöntemle alınacağına karar verilir.

Ben kitlesi, derinin altı ve üstündeki tüm kütlesiyle dışarı çıkartılır, sonrasında açılan kısım dikişle kapatılır. Alınan benlerin şüpheli olması durumunda inceleme için patolojiye gönderilir. Ben alımında dikkat edilmesi gereken derinin altındaki tüm ben kalıntılarını çıkartmaktır. Lazer yöntemiyle de ben alma işlemi yapılmaktadır. Lazerle yapılan uygulama çok sayıda küçük beni olanlar ya da kansere dönüşme riski içermeyen bene sahip olanlar için uygundur. Sağlıklı günler dilerim.

Benim sırtımda bir ben çıktı göremiyorum ama elimle hissedebiliyorum. Ona ilave olarak 5cm kadar alt kısmında belime yakın bir yerde daha çıktı, doktora gitmedim ama bir yıldır aynı büyüklükte duruyor. Bir tanesini tırnağımla kanatmıştım ama düzeldi aynı duruyor şimdi. Benleri aldırmam gerekir mi, ben aldırma için hangi bölüm ilgilenir? Teşekkürler.

Merhaba, benler estetik görünümün yanı sıra sağlık açısından önem arz eden konulardır. Benlerinizin yapısını her ne kadar tarif de etseniz beni görmeden sizi muayene etmeden bir şey söylemek tam olarak doğru olmaz. Muayene esnasında benin yapısı ve özelliklerini görmem gerekir, tedavi planı da buna göre oluşturulur. Sizin benleriniz sonradan oluşmuş ve 1 yıldır var diyorsunuz gecikmeden mutlaka hekime göstermenizde fayda var.

Benleriniz için dermatoloji, genel cerrahi veya plastik cerrahi bölümüne gitmenizi öneriyorum. Ben alınma işlemi basit olan bir işlem dahi olsa oldukça önemlidir. Benler yüzeysel ise lazer ile alınabilir. Ancak daha derin bir oluşum göstermişse o zaman cerrahi müdahale gerekir. Benlerin yapısında kanser taşıma riskinden şüphe edilirse patolojik inceleme yapılması gerekir. Sağlıklı günler dilerim.

Merhabalar Leyla Hanım hem yüz hem de vücut bölgelerimde beni rahatsız edecek büyüklükte benler mevcut. Özellikle gözüme çok batan büyük boyuttaki benlerimi aldırmak istiyorum. Ancak nereye ve hangi bölüme gitmem gerektiğini bilemedim. Ben aldırma için hangi bölüm ilgilidir? Kliniğinizde bu işlemi yaptırma şansım bulunuyor mu? Beni bilgilendirebilirseniz çok sevinirim.

Merhaba, benlerinizi aldırmak için benlerinizin bulunduğu bölgeye göre değişmekle beraber alanında uzman plastik veya genel cerrahlar ile dermatoloji bölümlerine başvurmanız gerekmektedir. Yüzeysel olan benler lazer uygulamasıyla alınırken, daha büyük ve belirgin benler yalnızca genellikle cerrahi işlem ile alınıp ardından kanser açısından patolojik olarak incelemeleri yapılmaktadır. Kliniğimizde ben aldırma işlemi gerçekleştirilmektedir. Dilerseniz detaylı muayenemizin ardından neler yapabileceğimizi konuşmak üzere kliniğimizde randevu oluşturabiliriz. Sevgiler.

Leyla Hocam merhaba, benim sağ yanağımın üzerinde büyük bir ben var. Yüzüme bakınca doğrudan göze çarpıyor. Aldırmak istiyorum ama size gelsem doğru olur mu? Ben aldırma için hangi bölüm ile görüşmeliyim?

Merhaba, muayene için kliniğimize gelmeniz uygun olur. Ben aldırma operasyonları ile ilgilenen farklı bölümler var. Plastik cerrahi de bu bölümlerden biri. Ayrıca genel cerrahi ve dermatoloji bölümleri de ben aldırma operasyonunu gerçekleştirebilen bölümler arasında yer alıyor. Sizin yüzünüzdeki ben ile ilgili muayene sonrasında ilgili bölüme yönlendirme yapmamız gerekli. Burada benin yapısına ve özelliklerine bakmamız lazım. Bu noktada nasıl bir tedavi uygulanacağına karar verebiliriz.

Tedavinin çeşidine göre de ilgili alana sizi yönlendirebiliriz. Ben alımı aslında basit bir işlem gibi görünse de benler bazen çok tehlikeli olabiliyor. Özellik olarak yüzeyel ben ise lazerle müdahale edebiliriz. Ancak derinliğine göre cerrahi operasyon da gerekebilir. Bir diğer konuda bazen benler kanser riski taşır. Dolayısıyla operasyon sonrası patolojik olarak bir inceleme gerekebilir. Dediğim gibi ilk muayene sonrası nasıl bir yol izleyeceğimize bakarız. Sağlıklı günler dilerim.

Merhaba, yüzümde ve vücudumda çeşitli büyüklük ve genişliklerde benler mevcut. Uzun bir süre sonra karar aldım ve benlerimin hepsini aldırmak istiyorum. Bu operasyonu siz de yapabiliyor muyuz? Ben aldırma için hangi bölüm ilgileniyor? İlk önce bunu öğrenmek istiyorum. Teşekkürler.

Merhaba, ben aldırma işlemi kliniğimizde gerçekleştirilmektedir. Çoğunlukla estetik amaçlı istenen ben alımı işlemimizin ilk aşaması benlerin muayene edilmesi olmaktadır. Muayene aşamasında benlerin durumuna bakılarak hangi yöntemle alınacağına cerrahımız karar vermektedir. Yine benlerin vücut dışına çıkarılma operasyonu estetik cerrahımız tarafından gerçekleştirilmektedir.

Muayene aşaması dermatoloji uzmanımız eşliğinde dermoskop denilen özel bir büyüteç kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Bu aşamada benlerin yapısına, şekline ya da risk taşıyıp taşımadığına bakmaktayız. Size daha detaylı ve yönlendirici bilgiler vermemiz için dilerseniz kliniğimizi ziyaret etmek üzere bir randevu oluşturalım. Muayenenizin ardından her şey uygunsa tedavi protokolünüzü belirleyelim. Sevgiler.