Egzersiz ile Boyun Sarkma ve Çizgileri Geçer mi?

blank
1 Cevap

Selam, boyun bölgem çok sarkık sporla geçer mi hocam ayrıca boynumda çizgilerde var bana önerebileceğiniz egzersizler var mı acaba ameliyata çok karşıyım?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 16, 2020

Merhaba, boyun bölgemiz en ince deriye sahip olduğu için erkenden sarkabiliyor ya da kırışabiliyor. Boyun sarkması için önerebileceğim herhangi bir spor dalı ya da herhangi bir egzersiz yok maalesef çünkü böyle bir yöntem henüz icat edilmedi. Boyun sarkmaları ameliyatlı ya da ameliyatsız yöntemlerle giderilebilir. Eğer kırışıklıklarınız yeni yeni başladıysa ilk önerebileceğim işlem botox enjeksiyonudur. Boyun bölgesine anestezi kremi sürüp uyuşturuyoruz ve ardından 5 dakika içinde boyundaki yatay çizgilere işlemi uyguluyoruz. Ortalama kalıcılık süresi 6 aydır. Eğer botox enjeksiyonuna kırışıklıklarınız oluşmaya başladığında erkenden başlarsanız kırışıklıkların derinleşmesini ve artmasını geciktirebilirsiniz. Fakat derinleştikten sonra botox enjeksiyonu da işe yaramayabilir. Bir diğer önerebileceğim yöntem iğneli radyofrekanstır. Ucunda bir sürü mikro altın iğnenin bulunduğu bir başlıkla uygulama yapılır. 2 haftada bir olacak şekilde ortalama 3-4 seans önerilir ve kırışıklıkların açılmasına yardımcı olur bu tedaviyi mezoterapi uygulamalarıyla da kombine edebiliriz. Mezoterapinin içindeki vitaminler kırışıklıkların azalmasını sağlarken aynı zamanda cildimizi nemlendirir. Eğer kırışıklıklarınız iyice derinleşmişse ve sarkmalarınızda başlamışsa radyofrekans teknolojisiyle çalışan Thermage CPT cihazı da çok güzel sonuç alabileceğiniz bir alternatiftir. Sadece boyun değil yüz ve dekolte bölgelerinize de uygulatabilirsiniz. Yüksek ısı, deri altındaki kolajen sistemini uyararak cildin kırışıkları tedavi etmesini sağlar. Thermage cildi sıkılaştırarak boyun derisinin kalitesinin artmasını sağlar. Thermage seansının sonunda günlük hayatınıza dönebilirsiniz. İşlemden hemen sonra boyun bölgenizde ki sıkılaşmayı hissedeceksiniz. Bu etki 6 ay boyunca artarak devam edecektir. Thermage ile boyun sıkılaştırma uygulamasını yılın her mevsimi yaptırabilirsiniz.

blank

Merhaba hocam, boynumda kırışıklık ve sarkmalar var, boyun egzersizi yaparsam bu sorundan kurtulabilirmiyim? bana önerebileceğiniz egzersizler var mı?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

Merhaba, boyun egzersiziyle boynunuzdaki kırışıklıklardan ve çizgilerden kurtulmanız neredeyse imkansızdır. Derin kırışıklıkların ve derin boyun çizgilerinin tedavisinde iğneli radyofrekans tedavisi uygulanmaktadır. İğneli radyofrekans cihaz başlığında mikro altın iğneler bulunmaktadır. Altın iğneler ve radyofrekans tedavisiyle cilt altındaki kolajen üretimi aktif ve yoğun hale getirilmektedir. İki ay boyunca toplam dört seans olarak önerdiğimiz uygulama kırışan bölgenin açılıp düzleşmesini sağlamaktadır. İğneli radyofrekans tedavisinin yanında destek olarak mezoterapi yöntemiyle de cilde yapılan vitamin uygulamalarıyla cilt nemlenir ve daha taze genç sağlıklı bir görünüme kavuşur.

blank

Merhaba Leyla Hanım,uzakdoğu boyun ve yüz egzersizlerini düzenli olarak yaptığım halde boyun bölgemde yeni yeni çizgiler görüyorum.  Bu çizgilerin egzersiz ile geçebileceği yanılgısına kapılan tek ben miyim? Yoksa gerçekten egzersiz ile boyun sarkma ve çizgileri geçer mi?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ağustos 29, 2020

Merhabalar, boyun bölgesindeki çizgilerin ya da kırışıklıkların geçmesini sağlayan egzersizlerin olduğu söylense de bu egzersizler sadece kasları çalıştırmakta, kırışıklık tedavisinde etki göstermemektedir. Kırışıklıklarınızın yeni başladığını belirtmişsiniz. Şu durumda ilk uygulanacak tedavi yöntemi botoks enjeksiyonudur. Bu işlemle boyunda başlayan yatay çizgilerin derinleşmesi ve artması geciktirilebilmektedir. Botoks enjeksiyonu uygulamasında boyun bölgesine anestezik içerikli krem sürülmekte ve boyun bölgesi uyuşturulmaktadır. Daha sonra hızlı ve seri bir şekilde botoks uygulaması yapılmaktadır. Botoks işlemi ile yeni başlayan kırışıklıkların oluşması geciktirilebilir. Altı ay boyunca kalıcılığını sağlayan botoks ile boyun bölgesindeki çizgilerinizin gözle görülür derecede yok olduğunu göreceksiniz.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar