Botoks Etkili Krem İşe Yarar mı?

1.97K görüntülenmeBotox®
0
1 Yorum

Merhaba hocam, 35 yaşındayım.Şu ana kadar yüzüme cilt bakımından başka birşey yaptırmadım. Fakat botox etkili ve kırışıklık önleyici kremleri sürekli kullanıyorum.Bu kremler botox yerine geçer mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, maalesef hiçbir krem botox etkisini göstermez çünkü botoxun kas içine enjekte edilmesi gerekir. Kremler ise derinin çok üst tabakasında kaldığından kasları etkilemezler. Aynı zamanda botox etkili kremler kişiye özel olmadığı için bazı yan etkileri olabilir. Kızarıklık, kaşıntı, kabuklanma gibi şikayetleriniz olabilir fakat bu yan etkiler geçicidir. Botox kremi yerine 6 ayda bir botox enjeksiyonunu yaptırırsanız herhangi bir yan etkiyle karşılaşmazsınız. İnce kırışıklıklarınızdan kurtulursunuz ve var olan kırışıklıklarınızın derinleşmesini engellersiniz.Dilerseniz botox kremini botox yaptırdıktan sonra kullanabilirsiniz az da olsa botoxun etkisini uzatabilir. Fakat bu kremler tek başına kullanıldığında var olan kırışıklıkları gideremez. Botox enjeksiyonu yüz çizgilerine enjekte edildiğinde, uygulama alanındaki kaslar paralize edilerek kırışıklıkların daha az görünmesini sağlar. Operasyon sonrası birkaç gün içerisinde etkisini gösterir ve 4-6 ay arası geçerliliği vardır.

0

İyi çalışmalar hocam, 25 yaşında olmama rağmen kırışıklıklarım çok fazla. Özellikle kaz ayaklarım beni çok rahatsız ediyor. Acaba botoks etkili krem işe yarar mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, kırışık tedavisinde krem ve benzeri dermatolojik ürünler kişiye bir fayda sağlamaz. Eğer mevcut kırışıklıklarınızı yok etmek istiyorsanız botoks yaptırmalısınız. Krem kullanarak hiçbir sonuç alamazsınız. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, ben yüzümdeki kırışıklıkların tedavi edilmesini istiyorum. Öncelikle bakım kremlerini düşündüm ama sizce botoks etkili krem işe yarar mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, krem ile botoks etkisi diye bir şey yoktur. Hiçbir krem yüzdeki kas hareketlerini etkileyemez çünkü bir kremin kaslara ulaşması mümkün değildir. Bu tip ürünler kullanıcılarda hayal kırıklığı yaratır. Eğer kırışıklık tedavisi istiyorsanız bunun için medikal işlemlerden faydalanmanız gereklidir. Kırışık tedavisinde kullandığımız en etkili yöntem ise botokstur. Uygun bir zamanda kliniğimize gelebilirseniz bir muayene ve analiz yapalım. Kırışıklıklarınız derinleşmeden ve yeni kırışıkların önüne geçmek için gerekli bölgelerde botoks uygulamanızı planlayalım. Sağlıklı günler dilerim.

0

Kolay gelsin doktor hanım, henüz 22 yaşındayım fakat yavaştan göz çevremde kırışıklıklar belirmeye başladı. Acaba botoks etkili kremler işe yarar mı? Sizin tavsiyeniz nedir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yüzdeki kırışıklıkları gidermek için kremler veya başka dermatolojik ürünler işe yaramamaktadır. Kırışıklık tedavisinde en etkili yöntemlerden biri botokstur. Krem ile boşuna vakit kaybetmek yerine erkenden botoks tedavisine başlamanızı öneririm. Böylece ileride oluşacak kırışıklıkların da önüne geçmiş olursunuz. Sevgiler.

0

Leyla Hanım merhaba, benim göz çevremde çok kırışıklık oluştu. Medikal bir uygulama da pek tercih etmiyorum. Botoks etkili krem işe yarar mı? Önerir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, botoks doğrudan kaslara enjekte edilen bir uygulamadır. Kremlerin cilt altında etki edebildiği alan sınırlıdır. Hiçbir krem doğrudan kas hareketlerini etkileme özelliğine sahip değildir. Botoks gibi medikal uygulamalar endişe duyulacak uygulamalar değildir. Özellikle başvurduğunuz hekiminiz alanında uzman ve tecrübeliyse sadece yaptırdığınız uygulamadan beklentilerinizi anlatmanız hayal ettiğiniz görüntüye kavuşmanıza yeterli olacaktır. Benim önerim kremleri kullanarak hem zaman kaybedip hem de hayal kırıklığı yaşamanız yerine botoks uygulaması ile istediğiniz görünüme sahip olmanızdır. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hanım, yaşım çok genç henüz bir kırışıklık sorunum yok ama göz çevremde ince çizgiler oluşmaya başladı. İlerde kırışıklığım oluşmaması için bir şey yaptırmak istiyorum. Botoks etkili kremler işe yarar mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, botox etkili diye satılan kremler yüzdeki kırışıklıkların ya da ince çizgilerin giderilmesinde etkili olmaz. Bu kremler cilde uygulandığında sadece birkaç saatliğine bir gerginlik yaratır ama bu etki kalıcı değildir. Botoks etkili kremlerle vakit kaybetmek yerine ince çizgilerinizin derinleşmesini önlemek için botox yaptırmaya başlamanızı tavsiye ederim

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar