Botox ile cilt lekelerinden kurtulabilir miyim?

1.24K görüntülenmeBotox®
0
1 Yorum

İyi günler hocam benim yüzümde kırışma ve lekelenme var. Bunun için botox önerir misiniz? Botox cilt lekelerini giderir mi? Teşekkürler.

 

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, botoks, cilt kırışıklarına savaş açan bir işlemdir. Eğer cilt kırışıklarınızın üzerinde lekeler varsa bunlar kırışıklığın etkisiyle daha belirgin görülür. Botox sayesinde kırışıklarınıza daha pürüzsüz bir görüntü verileceği için cilt lekelerinizin görünürlüğü azalacaktır. Botox her ne kadar direkt olarak cilt lekeleri için kullanılan bir tedavi olmasa da cilt lekelerinin görünürlüğünü azaltmak için tercih edilen bir uygulamadır. Yaşlılık lekesi, güneş lekesi ve ya akne lekesi gibi izler botoks ile daha az belirgin olacaktır. Ama leke probleminiz varsa size en uygun baby face gibi teknolojik uygulamalardan da yardım alabilirsiniz.Sevgiler.

0

Merhaba Leyla Hanım, yüzümde kırışıklık ve leke çok fazla. Bu durum beni rahatsız ediyor. Botox ile kırışıklığı gidermenin yanı sıra cilt lekelerinden de kurtulabilir miyim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yüzünüzdeki kırışıklıkların çoğalması lekeleri de beraberinde getirir. Bu durum kişiyi rahatsız eder. Botox ile kırışıklıklar yok edilerek genç ve gergin yüz hatları ortaya çıkarılır. Bunun sonucunda cilt lekeleriniz de botox ile beraber daha az göze batacaktır. Ancak lekeler üzerinde botoxun herhangi bir faydası olmaz. Ayrıca leke tedavisi istiyorsanız farklı lazer uygulamaları ile lekelerinizden kurtulabilirsiniz. İyi günler.

0

Leyla Hocam merhaba, benim yüzümde sivilce lekeleri var. Kahverengi lekeler. Botox ile cilt lekelerinden kurtulabilir miyim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, cilt lekeleri için farklı medikal tedavi yöntemleri var. Bu noktada uygun tedavi yöntemini belirlemek için cilt lekelerinize yönelik bazı analizler yapmak gerek. Botoks yüzdeki kırışıklıkların tedavisi ve yeni kırışıklıkların ortaya çıkmasını önlemek için uyguladığımız bir işlem. Muayene için uygun bir zamanınızda kliniğimize gelebilirseniz analizler sonrası uygun bir leke tedavisi planlamamız sizi çok daha mutlu edecektir. Sağlıklı günler dilerim.

0

Selamlar doktor hanım, yüzümde hem çok fazla kırışıklık hem de leke var. Kırışıklıkların botox ile yok edildiğini biliyorum. Peki botox ile cilt lekelerinden de kurtulabilir miyim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, yüzde yer alan kırışıklıkların artması var olan cilt lekelerini de daha görünür kılar. Bu da birçok kişinin rahatsızlık duyduğu bir cilt sorunudur. Botox ile kırışıklıklar ortadan kaldırılarak daha genç ve gergin bir yüz elde edilir. Dolayısıyla cilt lekeleri de botox ile birlikte daha az fark edilir olacaktır. Ancak doğrudan leke tedavisi düşünüyorsanız baby face gibi uygulamalara da göz atmanızı öneririm. Sağlıklı günler.

0

Leyla Hanım merhaba, benim özellikle alın bölgemde güneş lekeleri var. Cildim çok gergin olmadığı için baya belirgin görünüyor. Botox ile cilt lekelerinden kurtulabilir miyim? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, botoks uygulaması ciltteki kırışıklıkları ve oluşan ince çizgileri ortadan kaldırmak için kullandığımız bir uygulamadır. Kas hareketini sınırlandırarak bu uygulama ile kırışıklıkların önüne geçeriz. Cilt lekeleri ise çok farklı tedavi yöntemleri gerektirir. Öncelikle cilt ve leke analizini yapmalıyım. Cilt lekelerinin tipine ve derinliğine göre farklı leke tedavilerimiz var. Eğer şikayetiniz cilt lekeleri ise botoks yerine size uygun bir leke tedavisi yapılması çok daha doğru bir seçenek olacaktır. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hanım, botoxun yüz kırışıklarının giderilmesini sağlamak dışında birçok farklı alanda kullanılabildiğini öğrendim. Acaba botox ile cilt lekelerimden de kurtulabilir miyim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, botox genellikle yüz kırışıklıklarının tedavisinde kullanılır ancak botox kırışıklığın yanı sıra aşırı terleme sorunu için, istemsiz çene kasılmaları için ve migren ataklarının şiddetini azaltmak için de kullanılır. Birçok farklı durumda kullanılabilen botox cilt lekelerinin tedavisinde kullanılmaz. Çünkü botoxun temel amacı kaslarının gereğinden fazla çalışmasını önlemektir. Botoxun ana maddesi olan botulinum toksin kaslara uygulandığında geçici felç etkisi yaratır ve kasların gereğinden fazla çalışmasını engeller. Böylece kişi yoğun terleme sorununda kurtulur, kırışıklığa sebep olan yoğun mimik kullanımı engellenir. Ancak cilt lekelerinin oluşumunda cilt altında bulunan kasların herhangi bir etkisi olmadığı için cilte lekelerinin tedavisinde de botoxun bir etkisi olmaz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı