Merhaba Leyla Hanım, ben göğüslerimin büyüklüğünden yakınıyorum. Bir erkek olarak kadınsı görünmeme sebep olan bu durumda ne yapacağımı bilmiyorum, ameliyatlardan ve cerrahi tüm işlemlerden korkan bir kişi olarak bana ne tavsiye edersiniz? Göğüs yağları nasıl eritilir?

Merhaba, günümüzde artık sadece kadınlar değil erkekler de vücutlarındaki istemedikleri bölgeyi değiştirebiliyorlar. Bu değişim diyet ve egzersizle olmakla beraber erkeklerdeki göğüs büyümesi gibi hormonal durumlarda diyet ve egzersiz yöntemleri işe yaramamaktadır. Velashape vücutta istenmeyen şekil bozuklukları için ameliyatsız mükemmel bir seçenektir. Velashape mekanik masaj ve vakum teknolojisini, kızılötesi enerji ve bipolar radyofrekans enerjisi teknolojilerini kullanan bir cihazdır.

Medikal estetik alanında uzun süredir kullanılmakta olan bipolar radyofrekans enerjisi uygulanan bölgede ısı oluşturmakta ve cilt yüzeyi yüksek oranda ısınmadan deri altındaki dokulara yüksek ısının gönderilmesini sağlamaktadır. Isının derinliği 15 milimetreye kadar inebilmekte, dokular arasındaki yağ hücrelerinin ayrışıp tedavi edilen bölgeden uzaklaşmasını sağlamaktadır. RF enerjisi ile doku altında bu işlemler gerçekleşirken aynı anda cilt yüzeyinin toparlanmasını ve sıkılaşmasını sağlamaktadır. Yine benzer şekilde cihazın içinde bulunan kızılötesi teknolojisi ile cilt yüzeyinde oluşan ısı ile cildin hyaluronik asit sentezi , elastin ve kolajen üretimi artırarak cildin sıkılaşmasına yardımcı olmaktadır.

Mekanik masaj, vakum teknolojisinin etkinliğini artırmakta, cilt altındaki dokuların hareketlenmesi sağlanarak bölgesel yağ kırılmalarını sağlamaktadır. Yapılan klinik çalışmalarda Velashape cihazının uzun ya da kısa süreler içerisinde herhangi bir yan etkiye sebep olmadığı belli olmuştur. Velashape kullanımında 2 hafta tedavi sonrasındaki fark belirgin derecede olmakta, cildin sıkılaşması, dirileşmesi, yağların erimesi ile tedavi edilen bölgedeki incelme ve toparlanma hemen fark edilmektedir.

Uygulama süresi 40 ile 60 dakika arasında olan tedavinin sonunda işlem yapılan bölgede 1 ile 3 cm arasında bir incelme sağlanmaktadır. Seanslar tamamlandıktan sonra periyodik olarak yaptırılan tedaviler işlemin kalıcılığını artırmaktadır.

Göğsümdeki fazla kilolardan hiç memnun değilim. Göğüs yağlarından ameliyatsız nasıl kurtulurum?

Merhaba, göğüs bölgesindeki yağlanma ileri seviyede değilse ameliyatsız uygulamalarla çözüm sağlanabilir. Ameliyatsız yöntemlerden ilki radyofrekans & kızılötesi tedavisidir. Bu tedavide radyofrekans ve kızılötesi ışınlar yardımıyla hem yağlar parçalanır hem de kolajen artırımı sağlanarak gergin bir cilt görünümü oluşturulur. Vakum başlık sayesinde masaj etkisi yaratılarak derideki dalgalanma ve çukurluklar giderilir.

Radyofrekans & kızılötesi ışın tedavisi en az 3 seans uygulanmaktadır. Bir diğer ameliyatsız yöntem radyofrekans & ultrason tedavisidir. Bu tedavide verilen radyofrekans ve ultrason enerjisi ile göğüs bölgesindeki yağlar küçültülür, kolajen aktive edilerek sıkı bir cilt görünümüne ulaşılır. Radyofrekans & ultrason işlemi 4 seans uygulanan bir tedavidir. Her iki yöntemde kullanılan cihazlar FDA onaylıdır. Eğer göğüs bölgesinde ileri seviyede yağlanma varsa ameliyatsız yöntemler fayda sağlamaz. Böyle bir durumda Liposuction uygulanarak yağların alınması en doğru çözüm olacaktır.

Doktor Hanım merhaba, ben 25 yaşında erkek bir danışanınızım. Göğüs yağları nasıl eritilir diye öğrenmek istiyorum. Tedavisi var mı?

Merhaba, göğüsteki yağlanma problemi erkeklerde bazen sadece yağlanma bazen de jinekomasti olarak ortaya çıkıyor. Öncelikle bunu tespit etmek lazım. Yağlanma sadece cilt altındaysa eğer yağlanmanın oranına göre medikal bir tedavi ya da Liposuction uygulayabiliriz. Ancak jinekomasti ise cerrahi müdahale gerekir. Uygun bir zamanda kliniğimize gelebilirseniz sizi bir muayene edelim ve sorunu tespit edelim. Sonrasında ise soruna göre tedavinizi planlayalım. Sevgiler…

Merhabalar, göğüs bölgesinde toplanan yağların neden orada yoğunlaştığını belirleyerek tedaviye başlamak çok daha yerinde olacaktır. Eğer sadece cilt altında birikmiş hafif bir yağlanma söz konusu ise VelaShape 3 gibi uygulamalar ile bu durumun üstesinden kolayca gelebiliriz. Fakat şiddetli bir yağlanma mevcutsa Liposuction ile çok daha etkili sonuçlar alabilmek mümkün. O yüzden en kısa zamanda uzman bir hekime muayene olarak sizin için en doğru tedaviyi başlatmanızı öneririm.

Leyla Hocam merhaba, erkeklerde göğüs yağları nasıl eritilir? Yaza kadar bu problemi çözebilir miyiz? Ameliyat şart mı? Teşekkür ederim.

Merhaba, öncelikle bu sorunuzu cevaplayabilmek için sizi muayene etmem gerek. Erkeklerde göğüs yağlanması iki tipte olabilir. Eğer sadece cilt altı yağlanma varsa örneğin VelaShape 3 cihazı tedavisi ile bu bölgesel yağlanmayı giderebiliriz. Fakat meme dokusunda da yağlanma olduysa bu jinekomasti anlamına gelir ve çözümü ameliyattır. Uygun bir vaktinizde muayene için gelirseniz size daha kesin cevaplar verebilirim. Sağlıklı günler dilerim.

Merhaba Leyla Hanım, bir erkek olarak göğüslerimdeki fazla yağlanma beni çok rahatsız ediyor. Aşırı dikkat çeken bu durum karşısında nasıl bir yol izleyebilirim? Göğüs yağları nasıl eritilir?

Merhaba, göğüs bölgenizde biriken fazla yağlanmanın neyden kaynaklandığını saptamak doğru tedavi yöntemini belirlemek için oldukça önemlidir. Öncelikle eğer yalnızca cilt altında bir yağlanmadan bahsediyorsak VelaShape 3 gibi medikal uygulamalar ile bu sorunun üstesinden kolaylıkla gelinebilir. Eğer yağlanma çok şiddetli boyutta ise liposuction yönteminden faydalanmak daha doğru olacaktır. Fakat yağlanma yalnızca cilt altında değilse, meme dokusunda da bir büyüme söz konusuysa jinekomasti ameliyatı olmanız gerekebilir. O nedenle sizi muayene etmeden net bir bilgi vermem doğru olmaz. Sevgiler.

Leyla Hanım merhaba, 29 yaşında bir erkeğim. Göğüs bölgemde hafif bir yağlanma var. Ondan kurtulmak istiyorum hızlı bir şekilde. Göğüs yağları nasıl eritilir? Yardımcı olur musunuz? Teşekkürler, iyi çalışmalar.

Merhaba, erkeklerde göğüs yağlanması tedavisi ile ilgili bir bilgi verebilmem için sizi muayene etmem gerek. Bazen yağlanma sadece cilt altında oluyor. Bu gibi durumlarda medikal estetik uygulamaları etkili olabilir. Örneğin VelaShape 3 cihazı bölgesel yağlanmaların giderilmesinde oldukça güzel sonuçlar almamızı sağlıyor. Ancak yağlanma meme dokusunda da varsa o zaman medikal uygulamalar yeterli gelmez ve jinekomasti ameliyatı yapılması gerekebilir. Dediğim gibi gerekli analizler yapılmadan net bir tedavi önermem mümkün olmuyor. Sağlıklı günler dilerim.

Leyla hanım merhaba, göğüslerimde yağlanma var ve maalesef bir erkek için bu güzel bir durum yaratmıyor. Dar kıyafetler giydiğimde göğüslerim kadın göğsü gibi çok belirgin görünüyor. Göğüs yağlarımı eritmek ve bu kadınsı görüntüden kurtulmak istiyorum. Göğüs yağlarını nasıl eritebilirim?

Merhaba, erkeklerde göğüslerin büyümesine neden olan durum Jinekomasti olarak adlandırılır. Erkeklerde memenin büyümesi göğüslerde yağ birikiminden ya da yağ birikimiyle birlikte meme bezinin büyümesinden kaynaklanıyordur. Eğer sizin göğüslerinizin büyük olmasının sebebi memede biriken yağ ise Liposuction yöntemiyle fazla yağ alınır ve göğsün küçülmesi sağlanır. Eğer yağ birikimi dışında meme bezi büyümesi varsa göğsün küçülmesi için jinekomasti ameliyatı gerekir.

Leyla Hanım merhaba, 33 yaşında bir erkeğim, göğüslerim olması gerekenden daha yağlı olduğu için kadınsı bir görünüme sahip. Bu durum bir erkek olarak beni çok rahatsız ettiğinden dolayı göğüslerimi biraz küçültmek istiyorum. Göğüs yağları nasıl eritilir bana biraz bilgi verir misiniz?

Merhaba, kadın vücudunda büyük ve dolgun göğüsler çekici görünmenin anahtarlarından biri olduğu için genellikle kadınlar göğüslerini küçültmenin yollarını aramazlar, genellikle erkekler büyük göğüsler kadınsı bir görünüme yol açtığı için rahatsız olurlar ve göğüslerini küçültmek ve göğüs yağlarını eritmek isterler. Erkeklerin göğsündeki kadınsı görüntünün sebebi jinekomasti olarak adlandırılır, 4 evresi vardır. İlk evresinde sadece göğüs yağlanması oluşur.

Göğüsteki fazla yağları eritmek için bölgesel incelme yöntemlerinden ya da liposuction yönteminden faydalanılır. Göğüslerdeki büyük ve yağlı görüntünün sebebi genellikle hormonal olduğu için beslenme spor etkili olmaz. Eğer göğüs yağlarınız çok fazla değilse Accent Prime bölgesel incelme uygulamasıyla göğüs yağlarınızı ultrasonik dalgalarla parçalayıp vücuttan atılmasını sağlayabiliriz. Ancak size uygun olan tedavi sürecini belirleyebilmek için öncelikle muayene olmanız gerekmektedir.

İyi günler Leyla Hanım, 50 yaşındayım, göğüslerim kadın göğsü gibi , deniz kıyısına gittiğim zaman bu görüntüden açıkcası utanıyorum. Göğüs yağları nasıl eritilir?

İyi günler, erkeklerdeki göğüs büyümesinin altında yatan sebepler hormonal değişiklikler olduğu gibi , kilo alımına da bağlı olabilmektedirler. Erkekler de vücutlarındaki fazlalıkları aldırmak ve karşı cinse çekici görünmek istemektedir. Bu bakımdan cerrahi olmayan teknolojinin faydalarından yararlanmaktadırlar.

Medikal estetik alanında Velashape istenmeyen şekil bozukluklarının düzeltilmesine ve fazla yağların giderilmesinde etkili bir tedavi yöntemidir. Cihaz, mekanik masaj, vakum teknolojisi, kızılötesi ve bipolarradyofrekans enerjisini kullanmaya programlanmış mükemmel bir uygulamadır. FDA ve CE onaylı olan bu uygulamanın hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Kızılötesi ve RF teknolojisi yağ hücrelerini yaklaşık olarak 42 dereceye kadar ısıtmaktadır. Mekanik masaj ve vakum tekniği ise toksinlerin lenf sistemine girerek vücuttan atılmasını sağlamaktadırlar. Bu ısıtma teknolojisi yağları etkin bir şekilde eritirken aynı zamanda da bölgeyi şekillendirmektedir.

Merhaba Hocam, benim göğüslerim biraz büyük, yaz günlerinde tiril tiril gömlek giydiğim zaman göğüslerim aynen ortaya çıkıyor. Hiç hoş bir görüntü olmuyor, ayrıca kendime de hiç yakıştıramıyorum. Göğüs yağları nasıl eritilir hocam? Bana tavsiyeniz ne olur?

Merhaba, erkeklerde göğüs büyümesinin nedenleri arasında hormonlardaki değişimler büyük yer kaplamaktadır. Velashape III vücut şekillendirme ve istenmeyen yağları eritmek için tasarlanmış özel bir cihazdır. Yağ eritmenin yanı sıra genç ve sıkı bir görünüm için tercih ettiğimiz bir uygulama olan Velashape III cilt yaklaşık 1,5 cm altındaki yağlı dokulara yüksek ısı göndererek onları parçalamakta ve dokular arasındaki yağları ayrıştırıp eritebilmektedir.

Radyofrekans enerjisi deriyi toparlamakta ve sıkılaşmasını sağlamaktadır. Yine kızılötesi ışınlar da cildi ısıtarak toparlanmasınıa , gençleşmesini ve sıkılaşmasını sağlayan kolajenin üretimini artırmaktadır. Uygulama süresi 45 dakika ile 1 saat arasında süren tedavi ile seanslar tamamlandığında, işlem bölgesinde 3 cm ye kadar varabilen bir incelme olduğu gözlemlenmektedir.