Brezilya Poposu (BBL)

Kalça Büyütme Ameliyatı

kalça büyütme ameliyatı

Çekici olmak isteyen her kadının hayali vücuduyla doğru oranda dolgun ve hacimli kalçalara sahip olmaktır. Kalça büyütme ameliyatı bu görünümü kolayca yakalamayı sağlar. Genetik olarak zayıf ve basık kalçaya sahip olan kadınlar giydikleri kıyafetleri kendilerine yakıştırmaz, kendini ayna karşısında çekici hissetmeyebilirler. Son yıllardaki estetik trendlerine baktığımızda daha dolgun kalçalı ve ince bele sahip kadınlar ön plana çıkıyor. Eğer siz de kum saatini andıran vücuda ve dolgun kalçalara sahip olmak istiyorsanız kalça büyütme ameliyatı yaptırabilirsiniz. Evde kalça büyütme egzersizleri yapmak, kalçanızın büyümesini sağlamaz. Daha kalkık popo, daha dolgun bir kalça görünümünün en pratik ve en etkili yolu kalça büyütme ameliyatıdır. Kalçanıza hacim kazandırmak ve vücut şekillendirme danışmanlığı almak için sizleri Quartz Poliklinik’e davet ediyoruz. 

Kalça Büyütme Ameliyatı Nedir Ve Kimlere Uygundur?

Brezilya poposu veya Brazilian Butt Lift adı verilen popo estetiği, kalçanın daha yuvarlak, hacimli ve kalkık görünmesini sağlıyor. Brezilyalı kadınların kum saatini andıran vücut yapısından ilham alan bu estetik ameliyat, düzleşen ve sarkan popoyu tedavi ederek poponun daha dik görünmesine yardımcı oluyor. 

Vücudumuzda yerçekiminin etkisine karşı koyamayan ilk bölge kalçamızdır. Bunun yanı sıra kilo alıp vermek, doğum yapmak ve egzersiz yapmamak gibi faktörler kalçanın hızla deforme olmasına yol açar. Sarkık kalçayı, egzersiz ve spor yaparak kaldırmak mümkün değildir. Bu aşamada devreye kalça estetiği girer. Kalça estetiği sayesinde kalça büyütme ve kalça dikleştirme yapılabilir.

Kalça Büyütme Estetiği Nasıl Yapılır?

Kalça büyütme ameliyatı kişinin kendi yağ dokusu ile yapılır. Genellikle yağ transferi için bel, karın ve bacak bölgelerinden yağ çekimi tercih ediliyor. Böylece hem hastada bölgesel incelme sağlanıyor, hem de kalçada dolgunlaşma yaratarak vücuda kum saati şekli veriliyor. 

Kalça büyütme estetiği genel anestezi altında ortalama 1,5 saat sürer. Yağ transferi ile kalça büyütme ameliyatında fazla olan yağlarınız dışarı çekilerek, kalçanızda uygun olan noktalara enjekte edilir. Kişinin kendi yağ dokusunda alerji riski olmadığı için yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme ameliyatı sonuçları hastalarımızı çok mutlu ediyor. 

Kalça Büyütme Estetiği Kalıcı Mıdır?

Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme estetiği sonuçları kalıcı değildir. Fakat gelişen estetik yöntemleri sayesinde artık bölgesel yağlar, kişinin kalçasında daha uzun bir süre kalabiliyor. Kalça büyütme estetiğinde yağların yaklaşık %40 kadarı erir. Geriye kalan %60 ise kalıcıdır. Eğer hastanın yağ rezervleri varsa tekrar yağ enjeksiyonu yapılabilir, popo hacmi desteklenebilir. 

Yağ Enjeksiyonu İle Kalça Büyütme Estetiğinin Avantajları Nelerdir?

 • Yağ enjeksiyonu sayesinde kalça kıvrımları çok daha doğal görünür.
 • Vücut hattı incelir ve bel bölgesi daha zayıf durur.
 • Popo yukarıya doğru kaldırılır ve vücut hattı gençleşir.
 • Kalçaya daha yuvarlak bir görünüm kazandırılır.
 • İki kalça arasındaki hacim farkı dengelenir.
 • Kalçadaki (varsa) sarkma tedavi edilir.
 • Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme estetiğinde belirgin bir iz kalmaz.

Kalça Büyütme Estetiği Fiyatları Nelerdir?

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak kalça büyütme ameliyatı fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kalça Büyütme Ameliyatı” İçin 44 Soru Soruldu

 1. Esra dedi ki:

  Fiyat bilgisi alabilirmiyim

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, kalça büyütme ameliyatını yağ enjeksiyonu ile yapıyorum. Bu nedenle yeterli miktarda fazla yağ birikimi olmalı. Fazla yağınız var ise ve istediğiniz miktarda büyütme için yeterli ise kalça büyütme işlemi yapılabilir. Bize 05424647433 tlf a fotoğraf iletirseniz size daha detaylı bilgi ve fiyat verebiliriz. Teşekkürler

 2. Aynur dedi ki:

  Fiyat alabilir miyim kalça büyütme ile ilgili

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, Kalça büyütme işlemini liposuction sonrası yağ enjeksiyonu ile yapıyorum. Bu nedenle büyütme için yeterli yağınızın olması gerekir. Bize 05432684434 nolu tlf dan fotoğraf atarsanız ve ne kadar büyütme istediğiniz ile ilgili de bilgilendirirseniz net fiyatı verebiliriz. Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.