Merhaba, Ben Begüm Almanya da yasiyorum 19 yaşindayim. Kilo verdiğim için (yaklaşık 34 Kilo) göğüslerim ne yazık ki sarktı. Meme Dikleştirme ameliyatının fiyatlarını öğrenmek istiyorum. Umarım yardımcı olabilirsiniz. İyi günler dilerim

Merhaba, Göğüsler zamanla yaşlanma, yer çekimi, kilo kaybı ya da ağır diyet programları, hamilelik ve emzirme gibi nedenlerle zamanla estetiğini, sıkılığını ve formunu kaybedebilirler. Meme dikleştirme operasyonu göğsü kaldırıp yeniden şekillendirerek, (fazla doku çıkarılarak ) meme altı dokusu ve göğüs ucunu yeniden konumlandırma işlemidir. Bu işlem bazı durumlarda göğüs büyütme operasyonuyla kombine edilebilir.

Sarkık görüntü giderilerek, daha sıkı ve genç bir görüntü elde edilir. Sağlık Bakanlığı onaylı ve mevzuata uygun merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu sebeple; form sayfamızdan ya da (0212) 241 46 24 no lu telefondan kliniğimizi arayarak operasyon fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz

Doktor Hanım merhaba, ben son 2 yılda yaklaşık 20 kilo verdim. Buna bağlı olarak yani kilo verdiğim için göğüslerim sarktı. Bu hali de hiç iyi değil yani. Nedir bunun tedavi yöntemi acaba?

Merhaba, öncelikle size etkili bir tedavi yöntemi önerebilmek için genel sağlık durumunuzla ilgili bilgi sahibi olmam lazım. Son 2 yılda 20 kiloyu neye bağlı olarak verdiniz mesela ya da bu miktarda kilo vermek sağlığınız üzerinde nasıl bir etki yarattı? Eğer bu kiloyu kontrollü olarak verdiyseniz ve sağlık durumunuzla ilgili bir problem meydana gelmediyse size önerim meme dikleştirme operasyonu olur.

Bu operasyon, memede sarkmaya neden olan fazla deriyi keserek vücuttan atmayı ve göğüsleri dik bir görüntüye kavuşturmayı kapsar, istenilen formu kazanmayı sağlar. Muayene için uygun bir vaktinizde kliniğimize gelebilirseniz birkaç analiz yapalım ve detaylı bir görüşme gerçekleştirelim. Bu doğrultuda tedavinizi planlayalım. Sevgiler…

Merhaba Leyla Hanım, bir yılda yaklaşık 65 kilo verdim. Kilo verdiğim için göğüslerim sarktı. Şu an çok kötü görünüyorlar. Ne yapmamı önerirsiniz? Teşekkürler.

Merhaba, sarkık meme hatlarına sahip olmak hem genetik faktörler hem de aşırı kilo değişimleri sebebiyle ortaya çıkabilmektedir. Memelerin sarkık olması kişiyi oldukça rahatsız edebilmekte, vücut açısından estetik görünümü bozmaktadır. Ancak endişe edilmemelidir. Meme dikleştirme ameliyatı ile sarkık meme görüntüsünü ortadan kaldırmak mümkün. Ayrıca dikleştirme operasyonuna ek olarak göğüs büyütmek isteyen hastalarımız için protez uygulaması da yaparak her iki ameliyatı kombine şekilde uygulayabiliyoruz.

Selamlar doktor hanım, umarım keyfiniz yerindedir. Ben yıllarca şişman bir kadın olarak çevremde birçok kötü söyleme maruz kalarak yaşadım. Artık bu durum psikolojimi kötü etkilediğinden mide küçültme ameliyatı olarak tam 40 kilo verdim. Ancak bu süreçte göğüslerim çok sarktı ve içleri boşaldı. Yapım gereği küçük göğüslüyüm ama aşırı sarkıklar. Sadece meme dikleştirme yeter mi yoksa meme büyütme ameliyatı da olmalı mıyım? Siz ne önerirsiniz? Teşekkürler.

Merhaba, sizin gibi ameliyat ile fazla kilolarından kurtulan vakalarda sonradan vücudun belirli bölgelerinde sarkmalar meydana gelebiliyor. Maalesef göğüsler de bu bölgelerin başını çekiyor. Bu sarkmaların önüne geçmek ve onları kalıcı olarak yok etmek için meme dikleştirme estetik operasyonundan yararlanıyoruz.

Daha dik bir meme yapısına sahip olma arzusunun yanında daha dolgun memelere de kavuşmak isteyen hastalarımız için meme büyütme operasyonları da uyguluyoruz. Ancak sizin meme büyütme operasyonuna da ihtiyacınızın olup olmadığını bilebilmem için öncesinde sizi muayene etmem gerekli. Eğer kesin kararlıysanız en yakın zamanda sizi muayene için kliniğimize bekleriz. Sevgilerimle.

Merhaba Leyla Hocam, ben şöyle bir problem yaşadım. Kilo verdiğim için göğüslerim sarktı. Şimdi bu soruna bir hal çaresi arıyorum. Yardımcı olabilir misiniz? İyi günler dilerim.

Merhaba, özellikle yüksek miktardaki kilo verme durumlarında göğüslerde sarkma yaşanabilir. Benim önerim meme dikleştirme operasyonu olur. Bu operasyonda fazla deriyi de kesip atarız. Bu şekilde göğüsler istenilen forma ulaşır. Tabii öncesinde muayene için gelebilirseniz bir mevcut durum analizi yapalım ve gerekli analizleri yapıp inceleyelim. Sonrasında çok daha etkili bir tedavi planı organize edebiliriz diye düşünüyorum. Sağlıklı günler dilerim.

Leyla Hanım merhaba, ben 40 yaşındayım. Aslında oldukça orantılı bir vücudum vardı. Ama sıkı bir diyet programı ve spor ile birlikte yaklaşık 30 kilo verdim. Kilo verdiğim için göğüslerim sarktı. Ne yapmalıyım? Teşekkürler.

Merhaba, yüksek miktarda kilo alıp verenlerde sarkma oluşması normaldir. Ayrıca yaşa bağlı olarak da kadınlarda sarkmalar görülebilir. Size önerim eğer genel sağlık durumunuz da uygunsa meme dikleştirme ameliyatı olmanızdır. Ancak operasyon tarihi için öncelikle genel bir durum analizi yapmamız gerekli. Örneğin hedeflediğiniz kiloya ulaştınız mı? Hedeflediğiniz noktaya ulaştığınızda bu operasyonu gerçekleştirmemiz vücudunuzu tam istediğiniz forma getirmemiz anlamına gelir. Daha detaylı görüşmek üzere muayeneye beklerim. Sağlıklı günler diliyorum.

Merhaba Leyla hocam, yaklaşık 15 kilo kaybettiğim için göğüslerim çok küçüldü ve sarktı. Bu konuda neler yapabiliriz, bilgi verebilir misiniz?

Merhaba, meme sarkması çok kilo veren kişilerde oldukça sık karşılaşılan bir sorundur. Yaşın ilerlemesi ya da çok kilo verilmesi durumundan ortaya çıkan meme sarkması durumunda genellikle meme dikleştirme ameliyatı yapılır ancak hastanın isteği doğrultusunda meme protezi ile meme büyütme işlemi de kombine bir şekilde yapılabilir.

Leyla Hanım merhaba, hayatım boyunca hep çok kilolu bir kadın oldum ama son dönemlerde artık bu durum psikolojimi kötü etkilemeye başlamıştı bu nedenle diyet ve sporla yaklaşık 25 kilo verdim. Bu nedenle vücudumun bazı bölgelerinde sarkmalar oluştu. Çok kilo verdiğim için özellikle göğüslerim sarktı. Şu anda da bu sarkma psikolojimi olumsuz anlamda etkiliyor.

Bu yüzden meme dikleştirme ameliyatı yaptırmak istiyorum ama göğüslerimin nerdeyse içi tamamen boşaldı sadece meme dikleştirme yeterli olur mu bilemiyorum. Böyle çok kilo veren kişilerde hangi uygulamaları yapıyorsunuz?

Merhaba, maalesef birçok etken yüzünden göğüslerde sarkmalar oluşabiliyor, kimilerinde genetik yatkınlıktan olurken kimlerinde ise sizin gibi kilo alıp verme kaynaklı olabiliyor. Ancak bu kişide kaygı oluşturmamalı çünkü günümüzde estetik operasyonlarla kişiler dilediği görünüme kavuşabiliyor. Meme estetikleri arasında da en çok uyguladığımız ameliyatlardan biri olan meme dikleştirme, kilo verdiği için memeleri sarkan hastalarımız için en uygun estetik operasyonlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Ancak sizin de belirttiğiniz gibi içi neredeyse tamamen boşalmış göğüs dokularında, meme dikleştirme uygulamasının yanı sıra meme protezlerinde de faydalanmak zorunda kalabiliyoruz.

Kişi memelerinin dik olması dışında çok daha dolgun olmasını da isterse memeye istenilen boyutu elde etmemiz sağlayacak biçim ve ölçüde silikon protez yerleştirilebiliyor. Böylece kişi dik ve dolgun memelere sahip olurken çok daha çekici bir beden görüntüsü yakalıyor. Her anlamda hastanın hayatını olumlu etkileyen estetik operasyonlar ile güzellik kaygısının önüne geçebiliyoruz ve hastalarımızın diledikleri görünümlere kavuşmalarını sağlıyoruz.