Liposuction Ameliyatı ile kaç Kilo Yağ Alınır?

2.26K görüntülenmeLiposuction – Yağ Alma
0
1 Yorum

Merhaba hocam Liposuction ameliyatı olmayı düşünüyorum operasyon sırasında vücuttan ne kadar yağ alınmaktadır? Bilgi verirseniz çok sevinirim iyi çalışmalar.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Liposuction ameliyatı ile kişiye bağlı olarak yaklaşık 3 ila 4 kilo kadar yağ alınabilir. Alınan bu yağ saf yağdır ve kişinin vücudunda ortalama 5- 6 kiloya denk gelir. Liposuction ameliyatında birden fazla bölgeden yağ çekme yapabiliriz.Fakat kişiye bağlı olarak örneğin 4 kilo yağ çekilmesi gerekiyorsa aynı hafta ikinci operasyon yapılmaktadır. Eğer aynı bölgeden yağ çekme işlemi olacaksa hastanın yaklaşık 1 buçuk ay kadar beklemesi gerekmektedir.

0

Doktor Hanım merhaba, ben popo bölgem için Liposuction yaptırmak istiyorum. Kilo fazlam bayağı çok. Bir kerede hepsi alınır mı? Liposuction ameliyatı ile kaç kilo yağ alınır?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction’da yağ alım miktarı hastadan hastaya farklılaşır. Öncelikle nasıl bir yol izleyeceğimizi belirlemek için sizi muayene etmeliyim. Liposuction operasyonlarında tek seferde aldığımız yağ ortalama 4 litre kadar olsa da görüntüde daha fazla kilo kaybı gözlemlenebilir. Liposuction operasyonunu aralıkları 6 hafta olacak şekilde tekrarlamak da mümkün. Dolayısıyla benim size önerim muayene öncesi diyet ve egzersizle verebileceğiniz maksimum kiloyu verin. Sonrasında tedavi planınızı yapalım. Sevgiler…

0

Merhaba Leyla Hanım, yaklaşık 90 kilo ağırlığım var. Vücudumdaki yağ oranı da fazla. Bu nedenle liposuction yaptırmak istiyorum ancak tek seansta işim biter mi bilemedim. Liposuction ameliyatı ile kaç kilo yağ alınır? Vücudumdaki tüm yağlar gider mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, liposuction işleminde alınan yağ ortalaması genel olarak 5 ila 8 litre arasında değişir. Ancak bu rakam hastadan hastaya değişiklik gösterir. Sizi muayene etmeden ise bu işlem için uygun olup olmadığınızı, vücudunuzdan tek seferde kaç litre yağ alınması gerektiğini tespit etmem çok zor. Belirttiğinize göre 90 kilo civarı bir ağırlığınız var ve size önerim liposuction öncesi ideal kilonuza yakın olmanızı öneririm. Liposuction ideal kilosunun üstünde olan ve yoğun bir yağlanma görülen kişilere uygulanması doğru olmayan bir operasyondur. Eğer ideal kilonuzun üzerindeyseniz öncelikle sağlıklı bir şekilde kilo vermeli, daha sonra bu işlemi yaptırmayı düşünmelisiniz.

0

Doktor hanım merhaba, 75 kilodayım ve liposuction düşünüyorum. Acaba tek seferde tüm fazla yağlarımdan kurtulmam mümkün müdür? Tek seferde kaç kilo yağ alınıyor vücuttan? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, öncelikle liposuction yaptırmadan önce muayene olmanız gerekmektedir. Bu işlem için uygun olup olmadığınızı öğrenmeden bu işe girişmemelisiniz. Eğer muayene sonrası uygun görülürseniz liposuction yaptırabilirsiniz. Liposuction işlemi genellikle tek seferde halledilen bir uygulama olmasıyla bilinir. Kişinin vücudundan yaklaşık olarak 5 ila 8 litre yağ çıkarılır. Ancak sizden ne kadar yağ alınacağını belirlemek için önce muayene olmanız şarttır. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, benim göbek bölgemde baya fazlalıklarım var. Liposuction ameliyatı ile kaç kilo yağ alınır? Yağların hepsi gider mi bir kerede? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, liposuction ameliyatlarında alınan yağ miktarı kişiden kişiye değişir. Tek seferde biz bir bölgeden 3-4 kilo kadar yağ alımı gerçekleştirebiliyoruz. Bu hastanın ağırlığında 5- 6 kiloluk bir azalmaya tekabül ediyor. Eğer ayı bölgeden daha fazla oranda yağ almak gerekliyse operasyon 6 hafta arayla tekrarlanabilir. Biz liposuction öncesinde kişiyi muayene ediyoruz ve öncelikle belirli bir süre diyet ve spor öneriyoruz gerekli görürsek. Bu sayede geçici yağlar vücuttan atılmış oluyor ve operasyonda inatçı yağlara daha kolay ulaşıyoruz. Tedavinizi planlamak için sizi muayene edebilirsem sizinle ilgili çok daha net bilgi verebilirim. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, 6 ay sonra düğünüm olacak ancak ne yaparsam yapayım vücudumda gitmeyen yağlar var. Nereden baksanız en az 10 kilo vermem lazım. Liposuction ameliyatı ile kaç kilo yağ alınır? Düğüne kadar forma girebilir miyim? Yardımcı olabilir misiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle hayırlı olsun, şimdiden mutluluklar diliyorum. Liposuction ameliyatları kilo vermek amaçlı yapılmaz. Bölgesel inatçı yağlanmalardan kurtulmak ve vücudu iyi bir şekle sokmak için yapılır. Öncelikle fazla dediğiniz kiloların tek bir bölgede mi yoksa vücudun genelinde mi olduğunu bilmem gerek. Aslında muayene olursanız çok daha sağlıklı bir geri bildirim alabilirsiniz. Liposuction ameliyatlarında kişiden kişiye değişmekle birlikte bir kerede ortalama 4-6 litre yağ alıyoruz. Bu kişinin ağırlığında yaklaşık 5- 6 kiloya denk gelir. Aynı uygulamada birden fazla bölgeden yağ aldırma yapılabilir. genel olarak fazlalık olan bölgelerde yağlar alındığı için daha fazla miktarda zayıflamış görünürsünüz. İlaveten, operasyon sonrası vücutta oluşacak ödemden dolayı etkileri görmeniz 2-3 ay kadar sürer. Yetişmeniz için bir an evvel muayene olmanızı öneririm.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı