Liposuction Ameliyatı ile kaç Kilo Yağ Alınır?

blank
1 Cevap

Merhaba hocam Liposuction ameliyatı olmayı düşünüyorum operasyon sırasında vücuttan ne kadar yağ alınmaktadır? Bilgi verirseniz çok sevinirim iyi çalışmalar.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Liposuction ameliyatı ile kişiye bağlı olarak yaklaşık 3 ila 4 kilo kadar yağ alınabilir. Alınan bu yağ saf yağdır ve kişinin vücudunda ortalama 5- 6 kiloya denk gelir. Liposuction ameliyatında birden fazla bölgeden yağ çekme yapabiliriz.Fakat kişiye bağlı olarak örneğin 4 kilo yağ çekilmesi gerekiyorsa aynı hafta ikinci operasyon yapılmaktadır. Eğer aynı bölgeden yağ çekme işlemi olacaksa hastanın yaklaşık 1 buçuk ay kadar beklemesi gerekmektedir.

blank

Hocam merhaba, ben 95 kilo bir kadınım. Liposuction yaptırsam, tüm kilolarımdan kurtulabilir miyim? Liposuction Ameliyatı ile kaç Kilo Yağ Alınır?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2021

Liposuction ile ilgili yaygın bir yanılgı, bunun bir kilo verme şekli olduğudur. Diyet ve egzersize yanıt vermeyen veya genetik olarak belirli bir alanda birikmeye yatkın olan lokalize yağları çıkarmak için tasarlanmıştır. Prosedüre başlamadan önce hastalar ideal kilosuna mümkün olduğunca yakın olmalıdır. Ameliyatla alınan yağ miktarı maksimum 8 litredir. Bu da 4-5 kiloya denk gelebilir. Ancak ameliyattan hemen sonra ödem nedeni ile bu kilo kaybı görülmez. Gerçek etki 2-3 ay sonra görülecektir. Ancak istenmeyen bölgelerden yağ alındığı için daha fazla kilo vermiş görünürsünüz.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas 0 Cevap
Uygulamanın nasıl yapıldığını öğrenmek ve ayrıntılı bilgi için Liposuction sayfamızı ziyaret ediniz.
blank

Merhabalar Leyla Hanım. 38 yaşındayım ve masabaşı yoğun bir işim var. Daha önce doğum yapmadım ve vücudumda sarkma yok. Sadece fazla kilolarım var. İşimden dolayı çok fazla spor yapabilecek bir vaktimde yok bu yüzden aldığım kiloları vermekte çok zorlanıyorum. Yaklaşık bir 10-12 kilo kadar fazlam var. Bunlar için liposuction düşünüyorum. Liposuction ameliyatı ile kaç kilo yağ alınır?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Aralık 22, 2020

Merhaba. Sizin gibi yoğun ve masabaşı işlerde çalışan ve aynı problemden şikayetçi olan bir çok hastam var. Verilemeyen inatçı kilolar için liposuction operasyonunu sıkça yapıyorum. Liposuction en basit haliyle yağ alınması gereken bölgelere ince bir kanül yardımıyla girip, katı formdaki yağlarınızı sıvı halinde dışarı çeker. Fakat liposuction bir kilo verme yöntemi değildir ve sık sık uygulanmamalıdır. Bir seferde maksimum 5 litre yağı dışarı çekebiliyoruz, bu da yaklaşık 3-4 kiloya denk geliyor. Alınan yağların yeterli gelmediği noktada aynı bölgeden tekrar yağ almak için ortalama 40 gün kadar beklememiz gerekmektedir.

blank

İyi günler Leyla Hanım, son yıllarda fazla oranda kilo aldım ama kilolarımın bir bölümünü rejim uygulayarak erittim. Özellikle kalçamı ne yaptıysam eritemiyorum. Liposuction ameliyatı ile kaç kilo yağ alınması mümkün oluyor? Bilgi verirseniz sevinirim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 28, 2020

İyi günler, Liposuction uygulaması kişinin vücut kitle endeksine göre değişmektedir. Vücut kitle endeksini hesaplamak için kişinin boy uzunluğunu kendisiyle çarpılır ve çıkan sonuç kişinin kilosuna bölünür. Elde edilen rakam 32 birim değerinden fazla ise liposuction için uygun aday değilsiniz anlamına gelmektedir. Kişiye liposuction uygulaması yapılabilmesi için bu değerin 32 birim değerden az çıkması gerekmektedir. Liposuction ameliyatından önce yağların alınması gereken bölge çizimle belirlenir. Hastanın ihtiyacına göre bir operasyonda birden fazla bölgeden yağ çekim işlemi yapılabilmektedir. Bir liposuction ameliyatında yaklaşık olarak 3 ile 4 kilogram ağırlığında yağ alınmaktadır. Bu yağ vücutta bulunana sağ yağdır ve insan vücudunda yaklaşık olarak 5-6 kiloya denk gelmektedir. Eğer alınması gereken ve direnç gösteren yağların miktarı fazla ise o zaman yapılacak ikinci liposuction işlemi için 45 gün beklenmelidir.

blank

Hocam sevgiler. Liposuction ameliyatında tek seansta hem basen hem de karın bölgesinden yağ çekimi yapılabilir mi? En fazla kaç kilo yağ çekilebilir?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Mart 25, 2020

Merhaba,Liposuction ameliyatlarında hastanın ihtiyacına göre iki bölgeden de yağ çekimi yapılabilir. Liposuction ameliyatında en fazla 8 ila 10 kilo arasında yağ çekimi yapılabilir. Özellikle kilolu hastalar için 10 kilo yağ çekimi tek seans için yeterli olmaktadır. Eğer Liposuction ameliyatında tek seansta yeterli yağ çekilmediyse ikinci seans ile yağlarınızdan kurtulabilirsiniz. Farklı bölgenize Liposuction yaptırmak için ikinci seansı aynı hafta içinde yapabiliriz. Aynı bölgeden ikinci bir yağ çekimi yaptırmak için 45 gün beklemeniz gerekmektedir. Tek seansta daha fazla yağ çektirmek isteyen hastalarımız için Vaser Liposuction uygulamasını tavsiye ediyoruz. Vaser Liposuction uygulaması yağları sıvı forma getirip daha sonra dışarı çekilmesini sağlar. Bu nedenle tek bir seferde daha fazla yağ çıkartılabiliyor.Sevgiler.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar