Merhaba hocam Liposuction ameliyatı olmayı düşünüyorum operasyon sırasında vücuttan ne kadar yağ alınmaktadır? Bilgi verirseniz çok sevinirim iyi çalışmalar.

Liposuction ameliyatı ile kişiye bağlı olarak yaklaşık 3 ila 4 kilo kadar yağ alınabilir. Alınan bu yağ saf yağdır ve kişinin vücudunda ortalama 5- 6 kiloya denk gelir. Liposuction ameliyatında birden fazla bölgeden yağ çekme yapabiliriz. Fakat kişiye bağlı olarak örneğin 4 kilo yağ çekilmesi gerekiyorsa aynı hafta ikinci operasyon yapılmaktadır. Eğer aynı bölgeden yağ çekme işlemi olacaksa hastanın yaklaşık 1 buçuk ay kadar beklemesi gerekmektedir.

Doktor Hanım merhaba, ben popo bölgem için Liposuction yaptırmak istiyorum. Kilo fazlam bayağı çok. Bir kerede hepsi alınır mı? Liposuction ameliyatı ile kaç kilo yağ alınır?

Merhaba, Liposuction’da yağ alım miktarı hastadan hastaya farklılaşır. Öncelikle nasıl bir yol izleyeceğimizi belirlemek için sizi muayene etmeliyim. Liposuction operasyonlarında tek seferde aldığımız yağ ortalama 4 litre kadar olsa da görüntüde daha fazla kilo kaybı gözlemlenebilir. Liposuction operasyonunu aralıkları 6 hafta olacak şekilde tekrarlamak da mümkün. Dolayısıyla benim size önerim muayene öncesi diyet ve egzersizle verebileceğiniz maksimum kiloyu verin. Sonrasında tedavi planınızı yapalım. Sevgiler…

Merhaba Leyla Hanım, yaklaşık 90 kilo ağırlığım var. Vücudumdaki yağ oranı da fazla. Bu nedenle liposuction yaptırmak istiyorum ancak tek seansta işim biter mi bilemedim. Liposuction ameliyatı ile kaç kilo yağ alınır? Vücudumdaki tüm yağlar gider mi?

Merhaba, liposuction işleminde alınan yağ ortalaması genel olarak 5 ila 8 litre arasında değişir. Ancak bu rakam hastadan hastaya değişiklik gösterir. Sizi muayene etmeden ise bu işlem için uygun olup olmadığınızı, vücudunuzdan tek seferde kaç litre yağ alınması gerektiğini tespit etmem çok zor. Belirttiğinize göre 90 kilo civarı bir ağırlığınız var ve size önerim liposuction öncesi ideal kilonuza yakın olmanızı öneririm.

Liposuction ideal kilosunun üstünde olan ve yoğun bir yağlanma görülen kişilere uygulanması doğru olmayan bir operasyondur. Eğer ideal kilonuzun üzerindeyseniz öncelikle sağlıklı bir şekilde kilo vermeli, daha sonra bu işlemi yaptırmayı düşünmelisiniz.

Doktor hanım merhaba, 75 kilodayım ve liposuction düşünüyorum. Acaba tek seferde tüm fazla yağlarımdan kurtulmam mümkün müdür? Tek seferde kaç kilo yağ alınıyor vücuttan? Teşekkürler.

Merhabalar, öncelikle liposuction yaptırmadan önce muayene olmanız gerekmektedir. Bu işlem için uygun olup olmadığınızı öğrenmeden bu işe girişmemelisiniz. Eğer muayene sonrası uygun görülürseniz liposuction yaptırabilirsiniz. Liposuction işlemi genellikle tek seferde halledilen bir uygulama olmasıyla bilinir. Kişinin vücudundan yaklaşık olarak 5 ila 8 litre yağ çıkarılır. Ancak sizden ne kadar yağ alınacağını belirlemek için önce muayene olmanız şarttır. Sevgiler.

Leyla Hocam merhaba, benim göbek bölgemde baya fazlalıklarım var. Liposuction ameliyatı ile kaç kilo yağ alınır? Yağların hepsi gider mi bir kerede? Teşekkürler.

Merhaba, liposuction ameliyatlarında alınan yağ miktarı kişiden kişiye değişir. Tek seferde biz bir bölgeden 3-4 kilo kadar yağ alımı gerçekleştirebiliyoruz. Bu hastanın ağırlığında 5- 6 kiloluk bir azalmaya tekabül ediyor. Eğer ayı bölgeden daha fazla oranda yağ almak gerekliyse operasyon 6 hafta arayla tekrarlanabilir.

Biz liposuction öncesinde kişiyi muayene ediyoruz ve öncelikle belirli bir süre diyet ve spor öneriyoruz gerekli görürsek. Bu sayede geçici yağlar vücuttan atılmış oluyor ve operasyonda inatçı yağlara daha kolay ulaşıyoruz. Tedavinizi planlamak için sizi muayene edebilirsem sizinle ilgili çok daha net bilgi verebilirim. Sağlıklı günler dilerim.

Leyla Hanım merhaba, 6 ay sonra düğünüm olacak ancak ne yaparsam yapayım vücudumda gitmeyen yağlar var. Nereden baksanız en az 10 kilo vermem lazım. Liposuction ameliyatı ile kaç kilo yağ alınır? Düğüne kadar forma girebilir miyim? Yardımcı olabilir misiniz?

Merhaba, öncelikle hayırlı olsun, şimdiden mutluluklar diliyorum. Liposuction ameliyatları kilo vermek amaçlı yapılmaz. Bölgesel inatçı yağlanmalardan kurtulmak ve vücudu iyi bir şekle sokmak için yapılır. Öncelikle fazla dediğiniz kiloların tek bir bölgede mi yoksa vücudun genelinde mi olduğunu bilmem gerek. Aslında muayene olursanız çok daha sağlıklı bir geri bildirim alabilirsiniz.

Liposuction ameliyatlarında kişiden kişiye değişmekle birlikte bir kerede ortalama 4-6 litre yağ alıyoruz. Bu kişinin ağırlığında yaklaşık 5- 6 kiloya denk gelir. Aynı uygulamada birden fazla bölgeden yağ aldırma yapılabilir. genel olarak fazlalık olan bölgelerde yağlar alındığı için daha fazla miktarda zayıflamış görünürsünüz. İlaveten, operasyon sonrası vücutta oluşacak ödemden dolayı etkileri görmeniz 2-3 ay kadar sürer. Yetişmeniz için bir an evvel muayene olmanızı öneririm.

Merhaba hocam, daha kıvrımlı ve çekici bir vücudum olması için Liposuction ameliyatı ile bölgesel yağlarımı aldırmak istiyorum ancak benim göbeğim ve bacaklarım fazlasıyla yağlı. Tek seferde bütün yağlarımdan kurtulabilir miyim?

Merhaba, öncelikle Liposuctionın bir zayıflama yöntemi olmadığını hatırlatmak istiyorum. Liposuction spor ve diyet gibi yöntemlerle eritemediğiniz bölgesel yağlardan kurtulmanızı sağlayan bir vücut şekillendirme yöntemidir. Liposuction yaptıracak kişinin uygulama öncesinde vücut kitle indeksinin 30 ve altında olması gerekir. Eğer Liposuction yaptırmak için uygun bir adaysanız Liposuction yaptırarak vücudunuzdan tek seferde 5 ila 8 litre arasında yağ aldırabilirsiniz.

Merhaba, 89 kiloyum liposuction yaptırmak istiyorum. Liposuction ile tek seferde tüm fazlalıklarımdan kurtulabilir miyim? Liposuction ameliyatı ile kaç kilo yağ alınır? Fazla kilolarımdan kurtulmak için birden fazla liposuction işlemi yaptırmam gerekir mi?

Merhaba, Liposuction ameliyatında alınabilen yağ miktarı kişinin sağlığına ve beklentisine göre değişkenlik gösterir ama genellikle tek seansta yağ alma işlemi tamamlanır. Yağ alma işlemi, bir bölgeye uygulanabileceği gibi birden fazla bölgeye de uygulanabilmektedir. Vücuttan genellikle kişinin durumu göz önünde bulundurularak tek seferde en fazla 5 ila 8 litre yağ alınabilmektedir. Vücudunuzun birden fazla bölgesine yağ alma işlemi uygulanacaksa hangi bölgeden ne kadar yağ alınabileceği doktorunuz tarafından belirlenecektir. Sizi muayene etmeden önce tek seferde fazlalıklarınızdan kurtulabilirsiniz ya da kurtulamazsınız gibi bir yorum yapmam söz konusu değildir.

Hocam merhaba, ben 95 kilo bir kadınım. Liposuction yaptırsam, tüm kilolarımdan kurtulabilir miyim? Liposuction Ameliyatı ile kaç Kilo Yağ Alınır?

Liposuction ile ilgili yaygın bir yanılgı, bunun bir kilo verme şekli olduğudur. Diyet ve egzersize yanıt vermeyen veya genetik olarak belirli bir alanda birikmeye yatkın olan lokalize yağları çıkarmak için tasarlanmıştır. Prosedüre başlamadan önce hastalar ideal kilosuna mümkün olduğunca yakın olmalıdır. Ameliyatla alınan yağ miktarı maksimum 8 litredir. Bu da 4-5 kiloya denk gelebilir. Ancak ameliyattan hemen sonra ödem nedeni ile bu kilo kaybı görülmez. Gerçek etki 2-3 ay sonra görülecektir. Ancak istenmeyen bölgelerden yağ alındığı için daha fazla kilo vermiş görünürsünüz.

Merhabalar Leyla Hanım. 38 yaşındayım ve masabaşı yoğun bir işim var. Daha önce doğum yapmadım ve vücudumda sarkma yok. Sadece fazla kilolarım var. İşimden dolayı çok fazla spor yapabilecek bir vaktimde yok bu yüzden aldığım kiloları vermekte çok zorlanıyorum. Yaklaşık bir 10-12 kilo kadar fazlam var. Bunlar için liposuction düşünüyorum. Liposuction ameliyatı ile kaç kilo yağ alınır?

Merhaba. Sizin gibi yoğun ve masabaşı işlerde çalışan ve aynı problemden şikayetçi olan bir çok hastam var. Verilemeyen inatçı kilolar için liposuction operasyonunu sıkça yapıyorum. Liposuction en basit haliyle yağ alınması gereken bölgelere ince bir kanül yardımıyla girip, katı formdaki yağlarınızı sıvı halinde dışarı çeker. Fakat liposuction bir kilo verme yöntemi değildir ve sık sık uygulanmamalıdır. Bir seferde maksimum 5 litre yağı dışarı çekebiliyoruz, bu da yaklaşık 3-4 kiloya denk geliyor. Alınan yağların yeterli gelmediği noktada aynı bölgeden tekrar yağ almak için ortalama 40 gün kadar beklememiz gerekmektedir.

İyi günler Leyla Hanım, son yıllarda fazla oranda kilo aldım ama kilolarımın bir bölümünü rejim uygulayarak erittim. Özellikle kalçamı ne yaptıysam eritemiyorum. Liposuction ameliyatı ile kaç kilo yağ alınması mümkün oluyor? Bilgi verirseniz sevinirim.

İyi günler, Liposuction uygulaması kişinin vücut kitle endeksine göre değişmektedir. Vücut kitle endeksini hesaplamak için kişinin boy uzunluğunu kendisiyle çarpılır ve çıkan sonuç kişinin kilosuna bölünür. Elde edilen rakam 32 birim değerinden fazla ise liposuction için uygun aday değilsiniz anlamına gelmektedir. Kişiye liposuction uygulaması yapılabilmesi için bu değerin 32 birim değerden az çıkması gerekmektedir.

Liposuction ameliyatından önce yağların alınması gereken bölge çizimle belirlenir. Hastanın ihtiyacına göre bir operasyonda birden fazla bölgeden yağ çekim işlemi yapılabilmektedir. Bir liposuction ameliyatında yaklaşık olarak 3 ile 4 kilogram ağırlığında yağ alınmaktadır. Bu yağ vücutta bulunana sağ yağdır ve insan vücudunda yaklaşık olarak 5-6 kiloya denk gelmektedir. Eğer alınması gereken ve direnç gösteren yağların miktarı fazla ise o zaman yapılacak ikinci liposuction işlemi için 45 gün beklenmelidir.

Hocam sevgiler. Liposuction ameliyatında tek seansta hem basen hem de karın bölgesinden yağ çekimi yapılabilir mi? En fazla kaç kilo yağ çekilebilir?

Merhaba,Liposuction ameliyatlarında hastanın ihtiyacına göre iki bölgeden de yağ çekimi yapılabilir. Liposuction ameliyatında en fazla 8 ila 10 kilo arasında yağ çekimi yapılabilir. Özellikle kilolu hastalar için 10 kilo yağ çekimi tek seans için yeterli olmaktadır. Eğer Liposuction ameliyatında tek seansta yeterli yağ çekilmediyse ikinci seans ile yağlarınızdan kurtulabilirsiniz. Farklı bölgenize Liposuction yaptırmak için ikinci seansı aynı hafta içinde yapabiliriz. Aynı bölgeden ikinci bir yağ çekimi yaptırmak için 45 gün beklemeniz gerekmektedir. Tek seansta daha fazla yağ çektirmek isteyen hastalarımız için Vaser Liposuction uygulamasını tavsiye ediyoruz. Vaser Liposuction uygulaması yağları sıvı forma getirip daha sonra dışarı çekilmesini sağlar. Bu nedenle tek bir seferde daha fazla yağ çıkartılabiliyor.Sevgiler.

Hocam merhaba. Tek seansta her iki kolumdan yağ çekimi yapılabilir mi? Kollarımda ki sarkıklığı da aynı ameliyat ile toparlamak mümkün müdür? Liposuction ameliyatı ile kollarımdan ne kadar yağ alınabilir? bilgi verir misiniz?

Merhaba, Liposuction ameliyatında iki koldan yağ çekimi yapılabilir. Özellikle üst kolda biriken yağlanma oldukça zor erir. Kollarınızdaki yağlanmadan hızlıca kurtulmak için Liposuction yaptırabilirsiniz. Kollardaki yağ miktarı ve yaş faktörü birleşince üst koldaki sarkma kaçınılmaz olur. Bu nedenle Liposuction ve kol germe ameliyatını birlikte yaptırmanızı öneriyoruz. Kol germe ameliyatında her iki kolunuz eşit şekilde gerilerek daha ince bir görünüme kavuşturulur. Tek seferde kollardaki yağ miktarının 3/2’sini Liposuction ameliyatı ile dışarı çekebiliriz. Sevgiler,